برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام ،
به محض وصل شدن برق به PC خود به خود روشن میشه ، تنظیمات بایاس رو چک کردم درست بود ، یک بار که سیستم خاموش میشه درست کار می کنه تا زمانی که برق از پاور قطع بشه و باز وصل بشه
وقتی سیم های دکمه ها رو کلا از سیستم جدا می کنم دیگه رو شن نمیشه !! به نظرتون مشکل از دکمه های کیس هست ؟ چطوری مطمعن بشم ؟

مشكل از پاور هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
لپتاپم چند وقته داغ می‌کنه. اول فنش رو تمیز کردم دیدم تاثیری نداشت. یه خرده نرم‌افزاری باهاش سر و کله زدم و متوجه شدم سقف دمایی که در نظر گرفته ۸۵‌ـه و کلاک رو تنظیم می‌کنه از این بالاتر نزنه. حالا این‌که این دما واقعا برای سی‌پی‌یوی لپتاپ زیاده، شک دارم.. خب، به هر حال من زیاد برنامه کمپایل می‌کنم و خیلی سریع به این دما می‌رسم. در نتیجه کلاک اسپیدم خیلی زود محدود می‌شه به ۱.۲ ، ۱.۶.. اصلا مشکل خاموش شدن و این‌ها ندارم، فقط می‌خوام از کلاک ۲ استفاده کنم. پول رفته بالاش :ی
به نظرم رسید خمیر سیلیکن رو عوض کنم و رفتم امجد،‌ سرنگ خوب گیر نیوردم و یه خمیر دیگه که مثل آدامس‌ـه خریدم. استفاده کردم و تغییری احساس نکردم. بعدا از کلی کلنجار رفتن با فرم‌ور، تونستم سرعت فن رو ببرم بالا. اینجا معلوم شد که مشکل از فن نیست، سرعت رو اگر خیلی می‌بردم بالا باد سرد می‌زد.
چیزی که امروز متوجه شدم اینه که لوله انتقال حرارت، سمت GPU و CPU به شدت گرمه ولی این گرما به نزدیکی فن نمی‌رسه.. سیستم هم همین رو نشون می‌ده. وقتی CPU مثلا مدت ۱۰ دقیقه رو دمای ۸۰ کار کنه، مدت زیادی طول می‌کشه تا دما بر گرده پایین، و اگر سرعت فن رو ببرم بالا، باد سرد رو احساس می‌کنم.

ممنون تا اینجا رو خوندین :ی حالا با این تفاسیر نمی‌دونم چه کار کنم، برم خمیر گرون بگیرم یا مشکل از سینک‌ـه یا ...؟

بايد فن حلزوني تعويض بشه .

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
آقا دما 85 بالاست بنظرم
مدل لپ تاپ دقیقا چیه؟

لنوو N500. تو این چند روز متوجه شدم این سری مشکل گرم شدن داره.. حالا گریبان‌گیر من شده.

بايد فن حلزوني تعويض بشه .
لطف می‌کنی بگی استدلالت چیـه؟ یعنی جریان گرم تو دستگاه می‌مونه و فن هر چقدر هم کار کنه نمی‌تونه خارجش کنه؟ ولی حتی وقتی محفظه بازه، سیستم خنک نمی‌شه و لوله انتقال حرارت سمت فن کاملاً خنکه.
حالا کسی رو می‌شناسید که ببرم تست کنه ببینه مشکل از اینه یا نه؟ یا خودت اگر در دسترسی..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
لنوو N500. تو این چند روز متوجه شدم این سری مشکل گرم شدن داره.. حالا گریبان‌گیر من شده.

لطف می‌کنی بگی استدلالت چیـه؟ یعنی جریان گرم تو دستگاه می‌مونه و فن هر چقدر هم کار کنه نمی‌تونه خارجش کنه؟ ولی حتی وقتی محفظه بازه، سیستم خنک نمی‌شه و لوله انتقال حرارت سمت فن کاملاً خنکه.
حالا کسی رو می‌شناسید که ببرم تست کنه ببینه مشکل از اینه یا نه؟ یا خودت اگر در دسترسی..

-----------------------------------------------------------اديت شد.
دليلي براي ارائه مدرك نمي بينم .

Last edited:

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
استدلال من آموزشي هست كه به مدت 2 ماه ئر شركت فاكسكان تو شنزن ديدم

ممنون. البته هدف من از اینجا پست زدن، بحث برای فهمیدن مشکل و استفاده از استدلال و تجربه دوستانی که بیشتر از من از ترمودینامیک و سخت‌افزار می‌دونن، بود.
چشم. گزینه فن رو هم می‌ذارم رو میز. :ی

nohedah

Registered User
لایک‌ها
145
سلام خدمت اساتید محترم بنده تو تمام سالهای استفادم از کامپیوتر هیچوقت cpu رو اورکلاک نکردم.
پاور بنده 500w پاسکال هست.
به نظر شما ولتاژ cpu بنده پایین نیست حد اکثر و حد اقلش چیه؟
Untitled.jpg

nohedah

Registered User
لایک‌ها
145
اساتید محترم کسی نیست جواب مارو بده؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام خدمت اساتید محترم بنده تو تمام سالهای استفادم از کامپیوتر هیچوقت cpu رو اورکلاک نکردم.
پاور بنده 500w پاسکال هست.
به نظر شما ولتاژ cpu بنده پایین نیست حد اکثر و حد اقلش چیه؟
مشاهده پیوست 294509

آقا ولتاژت نرماله باید بین این 0.8500V-1.3625V باشه
و پاورت برا اورکلاک ضعیفه

http://ark.intel.com/products/42801/Intel-Pentium-Processor-E5700-2M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB

موفق باشید

dvdforoosh1

Registered User
لایک‌ها
32
من مشکلم رو چند صفحه قبل مطرح کردم و دوستان راهنمایی کردن و گفتن باید رم رو اپگرید کنم و از ویندوز 7 استفاده کنم

سوالی برام پیش اومده

من رم 2 گیگ رو سیستمم هستش و اگر 1 عدد 2 گیگ دیگه هم بزارم و ویندوز 7 , 32 بیت هم نصب کنم با 1سری نرم افزار های معمولی و مورد نیاز حدودا چقدر از فضای رم رو بهم ازاد میده؟ با توجه به این که گرافیک بنده انبرد هستش و توی سیستم مقدار گرافیک رو 1 گیگ نشون میده و اگر اشتباه نکنم 1 گیگ از فضای رم رو گرافیک اشغال میکنه

الان 520 مگ از رم 2 گیگ بنده رو گرافیک اشغال کرده چون کل رم قابل استفاده رو از 2 گیگ زده 1.48 گیگ

ممنون میشم توی این قسمت هم کامل راهنماییم کنین

منتظر پاخهاتون هستم

st.nima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ، خسته نباشید

کارت گرافیک من gts 8600 256MB DDR3 هست.

مشکل : قدیم که بازی می کردم توی بازی هنگ میکرد . مثلا وقتی pes بازی میکردم توی خود بازی چندان مشکلی نبود ، ولی توی منو هنگ میکرد !! توی خود ویندوز هم گاهی گرافیک از کار میفته برای یکی دو ثانیه و این پیغام رو میده :

Untitled.jpg

دیروز درایورش رو آپدیت کردم ولی تعداد این هنگ ها توی ویندوز خیلی زیاد شد ، به خاطر همین درایور رو به ورژن قدیم برگردوندم و دوباره مثل قبل بهتر شد !!

حالا من موندم که باید چیکار کنم ، مشکل از کجاست و راه حلش چیه ؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من مشکلم رو چند صفحه قبل مطرح کردم و دوستان راهنمایی کردن و گفتن باید رم رو اپگرید کنم و از ویندوز 7 استفاده کنم

سوالی برام پیش اومده

من رم 2 گیگ رو سیستمم هستش و اگر 1 عدد 2 گیگ دیگه هم بزارم و ویندوز 7 , 32 بیت هم نصب کنم با 1سری نرم افزار های معمولی و مورد نیاز حدودا چقدر از فضای رم رو بهم ازاد میده؟ با توجه به این که گرافیک بنده انبرد هستش و توی سیستم مقدار گرافیک رو 1 گیگ نشون میده و اگر اشتباه نکنم 1 گیگ از فضای رم رو گرافیک اشغال میکنه

الان 520 مگ از رم 2 گیگ بنده رو گرافیک اشغال کرده چون کل رم قابل استفاده رو از 2 گیگ زده 1.48 گیگ

ممنون میشم توی این قسمت هم کامل راهنماییم کنین

منتظر پاخهاتون هستم

اگر گرافيكتون آنبرد . يك گرافيك مثل 5450 روي سيستم نصب كنيد . اين كمك زيادي روي پردازش سيستم ميكنه . شما حدود 3 گيگ رم قابل توسط ويندوز سون 32 قابل شناساي هست.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام ، خسته نباشید

کارت گرافیک من gts 8600 256MB DDR3 هست.

مشکل : قدیم که بازی می کردم توی بازی هنگ میکرد . مثلا وقتی pes بازی میکردم توی خود بازی چندان مشکلی نبود ، ولی توی منو هنگ میکرد !! توی خود ویندوز هم گاهی گرافیک از کار میفته برای یکی دو ثانیه و این پیغام رو میده :

مشاهده پیوست 295191

دیروز درایورش رو آپدیت کردم ولی تعداد این هنگ ها توی ویندوز خیلی زیاد شد ، به خاطر همین درایور رو به ورژن قدیم برگردوندم و دوباره مثل قبل بهتر شد !!

حالا من موندم که باید چیکار کنم ، مشکل از کجاست و راه حلش چیه ؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

دوست گرامي شما قبل از نصب درايور جديد حتما با driver sweeper درايور قبلي رو پاك كنيد

nohedah

Registered User
لایک‌ها
145
سلام خدمت دوستان واساتید که جواب سوال هارو میدن.
میخواستم بپرسم با چه نرم افزار میشه ولتاژ هارد رو فهمید ؟میخواستم ببینم برق به اندازه ی کافی بهش میرسه یاه نه ؟
اخه من به ضعیف بودن پاورم مشکوکم.همونجور که یکی از دوستان یکی دو پست بالاتر گفتن .
در ضمن بعضی وقتی یه صدای تق از هارد میاد مثل زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنیم؟
فقط هم مشکل این هارد نیست سه یا چهارتا هارد عوض کردم البته فقط به خاطر افزایش ظرفیت همه همین مشکل رو داشتن ولی پاور رو هیچوقت عوض نکردم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام خدمت دوستان واساتید که جواب سوال هارو میدن.
میخواستم بپرسم با چه نرم افزار میشه ولتاژ هارد رو فهمید ؟میخواستم ببینم برق به اندازه ی کافی بهش میرسه یاه نه ؟
اخه من به ضعیف بودن پاورم مشکوکم.همونجور که یکی از دوستان یکی دو پست بالاتر گفتن .
در ضمن بعضی وقتی یه صدای تق از هارد میاد مثل زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنیم؟
فقط هم مشکل این هارد نیست سه یا چهارتا هارد عوض کردم البته فقط به خاطر افزایش ظرفیت همه همین مشکل رو داشتن ولی پاور رو هیچوقت عوض نکردم.

شما ولتاژ 12 كامپيوتر رو چك كنيد . پاور به دليل فرسوده شدن قطعات داخلي بعد از چند سال دچار افت واتاژ ميشه .
softwares-hwmonitor.jpg
با اين برنامه ميزان ولتاژ ها رو چك كن و اسكرين شاتش رو بگير
CPUID - System & hardware benchmark, monitoring, reporting

nohedah

Registered User
لایک‌ها
145
سلام دوست عزیز باتشکر از اینکه جواب دادین میشه بگین کدوم یکی مربوط به هارد هست:
Untitled.jpg

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوست عزیز باتشکر از اینکه جواب دادین میشه بگین کدوم یکی مربوط به هارد هست:
مشاهده پیوست 295213

پاور در اين عكس مشكل دار نميبينم . ولي شما بهتره پاور رو با يك پاور 400 وات از برند انرمكس يا كولر مستر يا گرين عوض كني .
موفق باشيد

st.nima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامي شما قبل از نصب درايور جديد حتما با driver sweeper درايور قبلي رو پاك كنيد

ممنون دوست عزیز

من این کار رو کردم و رفتم یه بازی نصب کردم و یه 5 دقیقه ای بازی کردم ، مشکلی نداشت.
می خواستم بیام اینجا از شما تشکر کنم که دوباره همونجوری شد :دی
الان بیشتر مشکل داره انگار (نسبت به درایور قبلی)
نمیدونم چه مرگشه اخه

ایراد از ویندوز نیست ؟
ایراد سخت افزاری نیست ؟

nohedah

Registered User
لایک‌ها
145
ممنون دوست عزیز

من این کار رو کردم و رفتم یه بازی نصب کردم و یه 5 دقیقه ای بازی کردم ، مشکلی نداشت.
می خواستم بیام اینجا از شما تشکر کنم که دوباره همونجوری شد :دی
الان بیشتر مشکل داره انگار (نسبت به درایور قبلی)
نمیدونم چه مرگشه اخه

ایراد از ویندوز نیست ؟
ایراد سخت افزاری نیست ؟

سلام داداش منم یه گرافیک geforce داشتم همیشه همینجوری میشد فقط رو ویندوز 7 صفحه تاریک میشد واسه یکی دوثانیه بعد یهو اون ارور میومد حتی با اپدیت حل نشد تا اخرش رفتم یه گرافیم ati خریدم به نظرم اگه بودجش رو داری یه ati بگیر این مشکل هیج جور حل نمیشه ظاهرا با 7 ناسازگاری داره.

NoriX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

براي نصب ويندوز 8 كمترين سيستم مورد نياز چي بايد باشه؟

بالا