برگزیده های پرشین تولز

هشدار گارانتی آلبالو کامپیوتر نخرین

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
سلام به همه دوستام
پیشاپیش مدیران خواهشا اگه جای تاپیک اینجا نیست پاکش نکنین انتقال بدین لطفا
اقا ما چند سال پیش 4 گیگ رم crusal allistix گرفتیم اون موقع هم یه مقداری بیشتر واسه گارانتی البالو دادیم که به اصلاح لایف تایم بود
حالا بعد از مدتی 2 گیگ از این رما مشگل پیدا کرده بردم گارانتی شرکت میگه ساخت این رم دیسکانتیو هست و ما هم دیگه گارانتی نمیکنیم و باطله گارانتی میگم بابا اون زمان به من گفتن لایف تایم خوب نمیخواستین ساپورت کنین تاریخ میزدین روش میگفتین 3 سال
کلی حرف اخرشم این شد که به ما ربطی نداره برو پیش هر کی که ازش خرید کردی بگو لایف تایمه الانم رمم رو میخوام تلفنم رو قطع کرد
خواستم در جریان باشین با طناب پوسیده تو چاه نرین

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
صحبتشون درست بوده منظور از لایف تایم یعنی تا زمانی که تولید میشه گارانتی هست، حالا تکنولوژی سریع پیشرفت کرده و قطعه دیگه تولید نمیشه مشکل ما هست.

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
عزیزم اون چیزی که شما دیسکانتینیو هست نه لایف تایم
لایف تایم یه چیزی تو مایه های همیشه هست بالاخره من رو باید راضی کنه نه اینکه بگه من کاری نمیتونم براتون بکنم برو هر کاری میتونی بکن

oooomiid64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
خیر دوست عزیز تا زمانی که تولید میشه گارانتی هست شما هم الان با یه پست دارید جو میدید با ابروی یه شرکت بزرگ باری میکنید یکم منطقی باشید

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
خیر دوست عزیز تا زمانی که تولید میشه گارانتی هست شما هم الان با یه پست دارید جو میدید با ابروی یه شرکت بزرگ باری میکنید یکم منطقی باشید
ابروی یه شرکت با رفتار خودش سنجش میشه نه با یه پست من
به هر حال من گفتم که دوستان هم در جریان باشند

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
باید شرایط گارانتی رو ببینید، اینکه تولیدش متوقف بشه لزوما به معنی پایان مسئولیت نیست:

Lifetime warranty
A lifetime warranty is usually a guarantee on the lifetime of the product on the market rather than the lifetime of the consumer.[6] If a product has been discontinued and is no longer available, the warranty may last a limited period longer. For example:
the Cisco Limited Lifetime Warranty currently lasts for five years after the product has been discontinued.
HP Networking products lifetime warranties last for as long as you own the product.

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
باید شرایط گارانتی رو ببینید، اینکه تولیدش متوقف بشه لزوما به معنی پایان مسئولیت نیست:

Lifetime warranty
A lifetime warranty is usually a guarantee on the lifetime of the product on the market rather than the lifetime of the consumer.[6] If a product has been discontinued and is no longer available, the warranty may last a limited period longer. For example:
the Cisco Limited Lifetime Warranty currently lasts for five years after the product has been discontinued.
HP Networking products lifetime warranties last for as long as you own the product.

بله دوست من ولی گارانتی البالو هیچیزی رو هنگام فروختن ذکر نکرده بود و هیچ جای رم هم چیزی مبنی بر تاریخ نداره

ali_tk

Registered User
لایک‌ها
19
فکر کنم.باید مدل جایگزین میدادن. البته به قول شما باید نو شرایط گارانتی ذکر میکردن
آلبالو از قدیمی های این بازاره ولی با ابن اوضاع دلار خیلی ازین شرکت ها متضرر شدن واسه همین حتی معروف هاشونم چاره ای جز پیچوندن مشتری ندارن

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

oooomiid64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
ابروی یه شرکت با رفتار خودش سنجش میشه نه با یه پست من
به هر حال من گفتم که دوستان هم در جریان باشند

رفتار بدی با شما نداشتند و حرفه ای دارن کار میکنن خواسته شما نامعقول هست

max_3d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,002
فکر کنم.باید مدل جایگزین میدادن. البته به قول شما باید نو شرایط گارانتی ذکر میکردن
آلبالو از قدیمی های این بازاره ولی با ابن اوضاع دلار خیلی ازین شرکت ها متضرر شدن واسه همین حتی معروف هاشونم چاره ای جز پیچوندن مشتری ندارن

Sent from my WT19i using Tapatalk 2
شاید بی ربط نباشه دیروز شخصا رفتن ساختم عظیم و گرانقیمت آواژنگ .......رفتم ولی وقتی وارد شدم چشمتان روز بد نبینه کلا بخش فروش کاملا تعطیل بود تمام دکورها خالی از جنس بود و قتی گفتم جریان چیه چرا اواژنگ مثل خانه ارواح میمونه گفتن به خاطر ارز اینجور بحثها آوازنگ هم داره از هم میپاشه .حسابش کن اواژنگ این گارانتی دهنده قوی داره ایطوری بال بال میزنه دیگه آلبالو جای خود داره................

ARMIN-F4

Registered User
لایک‌ها
225
تا وقتی میخوان جنسشونو بفروشن گارانتیشون مادام العمره، وقتی ام خرشون از پل گذشت مارو بخیرو شمارو بسلامت ...

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
رفتار بدی با شما نداشتند و حرفه ای دارن کار میکنن خواسته شما نامعقول هست
والا ما بقیه گارانتی ها هم برخورد داشتیم و دیدیم که حداقل کار مشتری رو راه میندازن
حالا معقول ویا غیر معقول بودن خواسته من رو دیگه بچه های فروم تصمیم بگیرم ولی به نظرمن کسی که یه کاری رو میکنه و یاه حرفی رو میزنه باید بهش عمل کنه نه مثل این شرکت فقط به فکر فروش خودش باشه
همون موقع میتونست بگه 1 سال یا اصلا بدون گارانتیه یا تا زمانی که تولید میشه نه لایف تایم
شاید بی ربط نباشه دیروز شخصا رفتن ساختم عظیم و گرانقیمت آواژنگ .......رفتم ولی وقتی وارد شدم چشمتان روز بد نبینه کلا بخش فروش کاملا تعطیل بود تمام دکورها خالی از جنس بود و قتی گفتم جریان چیه چرا اواژنگ مثل خانه ارواح میمونه گفتن به خاطر ارز اینجور بحثها آوازنگ هم داره از هم میپاشه .حسابش کن اواژنگ این گارانتی دهنده قوی داره ایطوری بال بال میزنه دیگه آلبالو جای خود داره................

والا راستشو بخوای من با اواژنگ 3 -4 بار کار کردم خدایی همیشه هم راضی بودم و هیچوقت منو لنگ نذاشتن حتی یه بار یه مادربرد داشتم که 3 سال گارانتی داشت و تو ماه اخر خراب شد خیلی معقولانه گفتن این مادر برد دیگه تولید نمیشه و ما میتونیم جای این مادر برد این رو تقدیم کنیم منم تشکر کردم و مادربرد جدید گرفتم
به حر حال بحث اطلاع رسانی بود که دوستان دیگه مشکلی براشون پیش نیاد

galaxysky

Registered User
لایک‌ها
644
همونطور که دوستان گفتن لایف تایم یعنی تا وقتی تولید میشه و یه مدت هم بعدش که این یه مدت رو تو ایران میگن تا اون وقت که تو بازار رم موجود باشه نه این که شما 100 سال دیگه هم ببرید بگید لایف تایمه ! حالا نمیدونم خرید رم شما مال چند وقت پیش هست . این تو همه دنیا همینه نه فقط گارانتی آلبالو برادر

develop

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حق با این دوستمون هست
بهرحال گارانتی ها مطابق انچه تعهد میدن باید متعهد باشن و در هر شرایطی پاسخگو باشن و رضایت مشتری رو جلب کنن نه اینکه مشتری رو اذیت کنن و ناراضی
من خودم هیچگاه پول بابت گارانتی نمیدم یه لب تاپ گرفتم فرشندش خودش رو کشت با گارانتی بمن بفروشه من نخریدم چو دردسر گارانتی همون اندازه ای هست که بخای با هزینه شخصی مشکل رو برطرف کنی ( البته تو ایران )

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
وقتي اين رم توليد نميشه به معناي پايان گارانتي هست . لايف تايم معناي درستش تا زمان توليد جنس ميباشد . كه متوسط 3 تا 4 سال هست . شما به خود شركت كروشيال هم ايميل بزنيد اونهام همين حرف آلبالو رو ميزنن

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
تقصیر خودته برادر من که به این حرفها و وعده های شرکت های گارانتی دهنده اعتماد کردی. از بین این گارانتی ها من فقط از یکیشون تجربه خوبی دارم که اونم مال خیلی وقت پیشه مال شرکت شاب. ازشون یه مادربرد Abit خریده بودم ایراد داشت (بعدا معلوم شد سالم بوده من اشتباه نصب کرده بودم) بردم میدون آرژانتین کلی کارمند و تجهیزات داشتن توی یه سالن بزرگ. خیلی محترمانه گفتن بشینید چای و پذیرایی و ... خلاصه مادربرد رو جلوی خودم با دستگاه تست کرد و بعد نیم ساعت گفت هیچگونه ایرادی نداره. رفتم خونه متوجه شدم موقع اسمبل سیستم فن کیس رو اشتباهی نصب کرده بودم یعنی 12 ولت رو زده بودم به 5 ولت و برعکس! واسه همینم هی سیستم ریست میشد!
همون یه شرکت درست حسابی هم الان انگار مدتهاست دیگه بسته شده نیستش.

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
لایف تایم معنیش این نیست که 55 سال دیگه شما دستگاه رو ببرید بگین خراب شده اونا هم یکی دیگه بهتون بدن که
البته باید زمان معین کنن تا اینکه بنویسن لایف تایم اما معمولا تا پایان زمان تولید دستگاه ملاک هست

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
لایف تایم معنیش این نیست که 55 سال دیگه شما دستگاه رو ببرید بگین خراب شده اونا هم یکی دیگه بهتون بدن که
البته باید زمان معین کنن تا اینکه بنویسن لایف تایم اما معمولا تا پایان زمان تولید دستگاه ملاک هست

دوست من حرف شما و بقیه دوستان همگی درست ولی شرکت نباید تاریخ رو اعلام کنه موقع فروش؟
مثل مادربرد؟
میگه3 سال گارانتی داره حالا اومدیم یه تولید 6 ماه تموم شد یعنی همون 6 ماه گارانتی داره؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ميدوني متاسفانه به دليل عدم هماهنگي سيستم ماركتينگ و R&D اين مورد تو ايران رخ ميده و مختص اين شركت نيست .
كلا لايف تايم اگر بخواهيم علمي بازش كنيم . به معناي اين هست تا زماني جنس در ماركت هست اين جنس شامل گارانتي ميشه . يعني تا زمان عمر محصول .سختگيري تو محصول هايي كه خط توليد گرانتري داره به خاطر كيفيت محصول بيشتره .

بالا