برگزیده های پرشین تولز

لطفا کمک کنید

samancent

Registered User
لایک‌ها
202
باسلام ، حدود یک سال و خورده ای یه لبتاب ایسر اسپیره وی 3 کورای 5 خریدم و سرعتش عالی بود و هیچ مشکلی نداشت البته اوایل ، یه روز یه سی دی بازی روش نصب کردم که آنتی ویروش تو سی دی ویروس شناخت حالا نمیدونم کرک بود یا نه ، بعد از اون سرعتش به اندازه ی یک تک هسته ای اومده پایین و وقتی یه برنامه رو ران میکنم به سرعت سی پی یو توجه میکنم که از یک سرعت خاصی بالاتر نمیره ، لبتاب هوز هیچ سرویسی نشده و بازهم نشده ، لطفا کمک کنید

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
بله احتمالش هست. یک بوت دیسک آنتی ویروس (مثلا کسپرسکای) دانلود کنید و کل هارد را ویروس یابی کنید.

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
اسکن آنلاین و مجانی ESET رو حتما تست کن اگر ویروس یا هر چیزی توی هارد یارم باشه باعث کاهش سرعت این قابلیتشو داره که پاکش کنه.

ولی شاید مشکل از هاردتون باشه.

دفرگمنت می کنید؟

ویندوز 8 احیانا نصب نکردید؟

samancent

Registered User
لایک‌ها
202
اسکن آنلاین و مجانی ESET رو حتما تست کن اگر ویروس یا هر چیزی توی هارد یارم باشه باعث کاهش سرعت این قابلیتشو داره که پاکش کنه.

ولی شاید مشکل از هاردتون باشه.

دفرگمنت می کنید؟

ویندوز 8 احیانا نصب نکردید؟

دیفرگمنت نکردم و ویندوز 7 روشه ، یکی از دوستان گفت خمیر سی پی یو رو عوض کن

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
!! خمیر!!

این که خمیرو باید عوض کنی یا نه رو راحت می تونی بفهمی اون دوستی که گفته به این مورد شک کرده که شاید دما ی cpu میره بالا بعد به خاطر این که دمیج نشه فرکانس رو کم می کنه!

core temp نصب کن یا اگر توی بایوس نشون یم ده دما رو چک کن ببین چقدر زده. من i3 دارم که فرق زیادی نمی کنه با i5 لپ تاپ جفتشون 2 هسته یی هستن 4 ترد! , دمای کورم عادی رو 35 تا 40 هست توی لود 68 و بیشتر///

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
دیفرگمنت نکردم و ویندوز 7 روشه ، یکی از دوستان گفت خمیر سی پی یو رو عوض کن
آخه چه ربطی داره؟ :دی
مگه دمای CPU تون خیلی بالاس
با نرم افزار Core Temp ببینین دماش چقدره! >> Core Temp
قبلا سعید جان گفتند اینو من دنبال لینک Core Temp بودم

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
به نظرم اول از همه وقتی کند میشه سیستم منابع سیستم (CPU و RAM) رو هم از توی تسک منیجر چک کنید، ببینید چند درصدش اشغله و کدوم process اشغالش کرده.

samancent

Registered User
لایک‌ها
202
به نظرم اول از همه وقتی کند میشه سیستم منابع سیستم (CPU و RAM) رو هم از توی تسک منیجر چک کنید، ببینید چند درصدش اشغله و کدوم process اشغالش کرده.

بچه ها گرفتم مچشووو ، یه پروسسوری توی تسک منیجر بنام system Idle proccess که 95 درصد از سی پی یو رو گرفته و 25 کیلوبایت از رم رو گرفته و اصلا نمیشه روش هیچکاری کرد ، نه راست کلیک نه end proccess نه چیزای دیگه

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
بچه ها گرفتم مچشووو ، یه پروسسوری توی تسک منیجر بنام system Idle proccess که 95 درصد از سی پی یو رو گرفته و 25 کیلوبایت از رم رو گرفته و اصلا نمیشه روش هیچکاری کرد ، نه راست کلیک نه end proccess نه چیزای دیگه
شاهکار کردی :|
عکسی بزار ازش

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
System Idle Process always shows the unused percentage of CPU..... so showing that it is using 99% means all the tasks you are running are only utilizing 1%... .

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
بابا اون باید روی 99 باشه !!!!!

samancent

Registered User
لایک‌ها
202
یعنی همه چیز آماده به کار هست. در حقیقت نیمه ی خالی لیوان رو داره نشون می ده! اونو ولش کن بابا از اون نیست.

توی تب پرفورمنس چند تا ترد داری؟

لطف کن یاهوتونو on کنید تا اونجا صحبت کنیم

بالا