برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع تبلت های پیرکاردین ( مدل های PC7558 , PC7518B )

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354

با سلام خدمت دوستان محترم

این تاپیک جهت بررسی تبلتهای پیرکاردین مخصوصا دو مدل 5718B , 7558 ایجاد شده است .
تمام آموزش هایی که در پست اول قرارداده میشود توسط چند نفر از دوستان چک شده است .با این حال مسئولیت انجام این آموزش ها بر عهده خود شماست ....
در ابتدا جا داره از دوستانی که به تکمیل تاپیک کمک میکنن تشکر بشه ..... چند نفر از این دوستان :tiyam 01 - pcrazy - R a x - mtz689 - esirad -

ابتدا سایت تولید کننده تبلت های پیرکاردین که متاسفانه هیچ پشتیبانی نداره
:lol: خودم چند بار ایمیل زدم ولی جوابی نگرفتم .:)

سایت تولید کننده تبلت های پیرکاردین :::::
MID|MID manufacture|MID factory|pierre cardin|smartphone manufacture|android 2.2|gps|telephone

آموزش ها و هشدارها

**********************************************************************************************************************

به نقل از دوست عزیز : R A X

نوشته اصلی توسط
R a x

من خودم خیلی ها رو دیدم تبلتشون لنگ یه فریمویر یا بک آپ هستن و عمده مشکلاتشون اینها هست
1- ویروسی شدن
2- میخواستن بازیهای حجیم نصب کنن و به فایلهای سیستمی ور رفتن (دیدم شما هم آموزشش رو گذاشتین خوب خوشبختانه برای شما مشکل پیش نیومده خدار رو شکر)
متن یکی که برام نوشته این بود
هر کاری ام کردم بازی ها روی میکرو اس دی نصب بشه نشد. و حافظه دو گیگ داخلی خودشو به عنوان اس دی میشناسه. تبلتمو روت کرده بودم و gl 2 sd و sd link هم استفاده کردم جواب نداد. آخرشم رفتم تو فایل سیستمی جای اس دی خارجی و داخلی رو عوض کردم که کلا تبلت دیگه بالا نیومد و سافت بریک شد
3- که این هم خیلی خطری هست
برای اجرای بازیهای مربوط به چیپست گرافیکی دیگه رفتن Chainfire 3D Pro + Plugins_3.3
رو نصب کردن و با نصب پلاگین ها در داخل برنامه سیستم رو آرم گیر میکنه و بالا نمیاد
حتی با اینکه دستگاهشون روت بود و میتونستن به ریکاوری اورجینال دستگاه برن (مدل دودوربینه 7518B( در محیط ریکاوری فکتوری ریست و وایپ پارتیشن و هر چی وایپ بود هم تست کردن ولی دستگاه بالا نمیاد براشون)
خواهشمندم اینو تو پست اول بنویسن و تاکید کنین کسی اون نرم فزار رو وسوسه نشه نصب کنه

جالبی قضیه این هست که خود نرم افزار کامل میگه شاید با نصب این درایورهاو پلاگین ها ممکنه دستگاه بالا نیاد و مجبور شین فریمویر بزیزین یا بک آپ رو با CWM مجدد بریزین

روت کردن تبلت ها (تست شده با مدلهای 7518B , 7558 ) : کاربر pcrazy

برای عمل روت ابتدا باید usb debugging و unknown sources رو فعال کنید . برای اینکار به مسیر زیر برید :menu--->settings---->developer options------>usb debugging
menu--->settings---->security---->unknown sources

وقتی هردو رو فعال کردید تبلت رو به کامیپوتر وصل کنید و با راست کلیک روی My Computer وارد بخش properties شود و device manager رو انتخاب کنید . در این قسمت شما باید دنبال دستگاهی بگردید که مثل زرد روش هست و به معنی اینه که درایور مربوط بهش نصب نشده . روش راست کلید کنید و update driver software رو انتخاب کنید و سپس browse my computer رو انتخاب و از داخل فایلی که برای دانلود گذاشتم ADB drivers و بسته به ویندوز 32 یا 64 بیتی رو انتخاب میکنید و اجازه میدید تا درایور مربوطه نصب بشه و کامپیوتر تبلت رو به طور کامل شناسایی کنه .
نوبت به روت کردن تبلت میرسه ؛ از داخل فایل زیپ پوشه Rootx For android رو باز و نرم افزار رو ران کنید و enter بزنید , هرجا لازم بود دوباره enter بزنید تا تبلت خاموش و روشن بشه و به طور کامل روت بشه .
blushsmiley.gif

لینک
دانلود

________________________________________________________________________________________________

تایپ فارسی توسط صفحه کلید فیزیکی

برای این کار اول باید نرم افزار External keyboard Helper رو دانلود کنید .

دانلود این برنامه از اینجا :::: External Keyboard Helper Pro v5.3 - برنامه کاربردی اندروید

بعد این برنامه رو نصب کنید و از قسمت menu -----> Language and input ------> keyboard and input method ، گزینه external keyboard روانتخاب کنید ..... ( حتما داخل تنطیماتexternal keyboard زبان فارسی رو انتخاب کنید )

حالا کافیه که وارد نرم افزار آفیس تبلت بشید و در قسمت انتخاب کیبرد external keyboard انتخاب بشه ...... حالا براحتی میتونید با کیبورد فیزیکی تایپ فارسی انجام بدین .....

________________________________________________________________________________________________

اتصال اینترنت ADSL به تبلت پیرکاردین 7558L ( بدون تبدیل USB به Lan )

آموزش از کاربر : tiyam 01( با تشکر از ایشون )

یه چیز جالب هم الان من امتحان کردم.
اینترنت adsl وصل شد به تبلت 7558L (تبدیل usb به lan لازم نداره)
خروجی usb مودم رو با کابل otg به تبلت وصل کردم، تو تنظیمات تبلت هم اترنت ( Ethernet ) رو فعال کردم، به همین راحتی

اینش جالبه برای فعال کردن پورت usb مودم adsl تو ویندوز 7 ، درایور لازمه

آموزش اتصال به اینترنت ایرانسل با تبلت سیمکارت خور پیرکاردین 7558

اول باید این مسیر رو دنبال کنین :

(Settings => More => Mobile Network => Access Point Name (APN

تو این صفحه از بالای تبلت روی اونجایی که 3 تا مربع داره کلیک کنین و New APN رو انتخاب کنین .
حالا کافیه که این موارد رو در قسمت های خواسته شده وارد کنین .

Name : Irancell-GPRS
APN : mtnirancell
Proxy: 10.131.26.138
Port : 8080

حالا اگه Back رو از روی تبلت کلیک کنین میبینین که APN ساخته شده و کافیه فعالش کنین .... برین اینترنت حالشو ببرین ....

آموزش نصب CWM ( بدون سیم کارت و سیم کارت خور )

Tab.png

دانلود فایل Download Adb zip

لینک کمکی :Download Recovery RK2928 esirad zip

آموزش ورود به محیط ریکاوری در تبلت پیرکاردین با نرم افزار و بدون نرم افزار

روش اول :::: از طریق نرم افزار
برای این کار حتما اول باید تبلت شما روت شده باشد .....
ابتدا نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید .

Quick Boot (Reboot) 4.2

وقتی که نرم افزار دانلود شد ، نصب کنید .
حالا در برنامه رو باز کنید در محیط برنامه روی recovery کلیک کنید .... تبلت Restart شده و علامت آدمک آندروید که دل و روده اش ریخته بیرون میاد .:lol:

الان اگه کلیدهای Power و کلید + صدا رو همزمان فشار بدین وارد Recovery میشین .

روش دوم :::: بدون نرم افزار فقط در مدل 7518B

اموزش توسط دوست عزیزمون R A X
ورود به ریکاوری تبلت خاموش
دکمه + رو نگه داشته ول نکنین
دکه پاور رو بعدا گرفته و دکمه پاور هم ول نکنین برای سه ثانیه
بعد از سه ثانیه هر دو دکمه + و پاور رو ول کنین
ناراحت نباشین چرا اتفاقی نیفتاد و صفحه سیاه هست صبر کنین تا ده بشمرین
خود به خود تبلت روشن میشه میره رو اندروید شکم پاره
اینجا هم اصلا عجله ای در کار نیست
اول دکمه پاور رو نگه داشته ول نکنین
بعد دکمه + رو نگه داشته و دو ثانیه صبر کنین بعد دکمه + رو ول کنین میرین تو ریکاوری

روش دوم :::: بدون نرم افزار در مدل سیم کارت خور

نوشته اصلی توسط mtz689
بچه ها یه کشف دیگه
الان داشتم به تبلتم ور میرفتم باخودم گفتم برای ورود به ریکاوری بیام همون کارو با ولوم منفی امتحان کنم
دیدم بله ، صاف رفت توش(ریکاوری مود)
بعده پنج ثانیه نگه داشتن کلید ولوم منفی ، کلید پاور رو هم گرفتم همیطور دوتاشو نگه داشتم که تبلت روشن شد و رفت تو ریکاوری
البته cwm رو تبلت نصب کرده بودم
حالا کسانی که pc7558 دارن تست کنن ببینن با این روش میشه وارد ریکاوری دیفالت تبلت شد یا نه؟

ر

آموزش نحوه گرفتن بکاپ از تبلت
http://forum.persiantools.com/t396584-page22.html#post7561558

بازیهای تست شده بدون مشکل و لگ + لینک دانلود

نکته مهم : برای دانلود فایل دیتا ، دیتای مربوط به mali400 دانلود شود . .

Frontline Commando :
دانلود بازی اکشن FRONTLINE COMMANDO: D-DAY v1.0.0 به همراه دیتااندرویدکده|دانلود بازی جدید اندروید|دانلود برنامه اندروید | اندرویدکده

CSR Racing
:دانلود بازی ماشین سواری CSR Racing v1.1.4 به همراه دیتااندرویدکده|دانلود بازی جدید اندروید|دانلود برنامه اندروید | اندرویدکده

Subway Surfers :دانلود بازی هیجان انگیز و پرطرفدار Subway Surfers 1.10.0اندرویدکده|دانلود بازی جدید اندروید|دانلود برنامه اندروید | اندرویدکده
Overkill 2 v1.06 + data : Overkill 2

Real Football 2013 v1.0.6 + data : Real football 2013

http://www.apktops.ir/android-rayman-jungle-run-1-1.html :Rayman Jungle Run

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
یه چیز جالب هم الان من امتحان کردم. اینترنت adsl وصل شد به تبلت 7558L (تبدیل usb به lan لازم نداره)
خروجی usb مودم رو با کابل otg به تبلت وصل کردم، تو تنظیمات تبلت هم اترنت ( Ethernet ) رو فعال کردم، به همین راحتی

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
یه چیز جالب هم الان من امتحان کردم. اینترنت adsl وصل شد به تبلت 7558L (تبدیل usb به lan لازم نداره)

ممنون ... لینک پست شما به تاپیک اول ضمیمه شد : :دی

اگه آموزشی دارین و یا بازی تست کردین بگین تا تو پس اول قرار بدم

Last edited:

CoreiMan

Registered User
لایک‌ها
488
چند نفر مشکل کدری ال سی دی داشتن . عادیه؟

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
چند نفر مشکل کدری ال سی دی داشتن . عادیه؟

من خودم دو نمونه خرید داشتم ولی مشکل کدری نداشته عزیز .....

البته زاویه دید در مدل 7558 کمی بده .....

ببین تنطیمات روشناییش درسته ؟ اگه میشه یع عکس از ال سی دی در حالت روشن بزار تا بررسی بشه ....

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
سلام دوستان
biggrinsmiley.gif

من میخام یه تبلت تا 450 تومان بخرم ولی انقد مدل های مختلف وجود داره گیج شدم
من خودم Pierre cardin PC7558 مد نظر هم هست
شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

اگه با تبلتی تو این قیمت کار کردین لطفا همه نقاط ضعف و قوتش رو بگه
ممنون میشم راهنمایم کنین

سلام دوست من اگه بین وینتاچ q73 سیم کارت خور و پیر کاردین 7558 بخواین انتخاب کنین شک نکن که پیرکاردین بهتره ......

در مورد بدون سیم کارت فعلا نظری ندارم ( البته خودم پیرکاردین 7518 دارم که با وینتاچ q75 مقایسه کردم ..... خیلی پیرکاردین بهتره )
اگه بتونم فقط نحوه بکاپ گرفتن از فریمور هاشو نو یادبگیرم دیگه نور علی نور میشه :lol:

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
دوستان رام این تبلت وجود نداره؟
راهی برای یک آپ گرفتن از رامش وجود نداره؟؟؟

من 2 روزه دارم دنبالش میگردم که چطوری بکآپ بگیرم ............یه راه برای بکاپ گرفتن پیدا کردم ولی تست نکردم :::: بکاپ گرفتن کامل از اندروید بدون root کردن و Unlock کردن! - فنجون

اگر تونستین بکاپ بگیرین حتما آموزششو بگین تا تو تاپیک قرار داده بشه ...

Last edited:

pcrazy

Registered User
لایک‌ها
61

اگه بتونم فقط نحوه بکاپ گرفتن از فریمور هاشو نو یادبگیرم دیگه نور علی نور میشه :lol:​

برای بکاپ گرفتن از رام باید ریکاوری نصب بشه تا بتونید وارد ریکاوری مد بشید ؛ متاسفانه هرچی گشتم تو این مدت چیزی پیدا نکردم ؛ سازنده برنامه rom manager هم فعلا قصدی برای ساخت CWM برای این مدل نداره ؛ فعلا باید منتظر بود​

R a x

Registered User
لایک‌ها
80
برای بکاپ گرفتن از رام باید ریکاوری نصب بشه تا بتونید وارد ریکاوری مد بشید ؛ متاسفانه هرچی گشتم تو این مدت چیزی پیدا نکردم ؛ سازنده برنامه rom manager هم فعلا قصدی برای ساخت CWM برای این مدل نداره ؛ فعلا باید منتظر بود

CWM-based Recovery for Rockchip | androtab.info

CWM-based Recovery images for RK2928/RK2926 devices | androtab.info

[CWM] CWM-based Recovery for RK3188/RK3066/RK2928/RK2926/RK2918/RK2906 - Page 43 - xda-developers
من هیچی نمیدونم از این کارها انگلیسیتون خوبه خودتون بخونین به ما هم یاد بدین
How to install CWM-based Recovery for Rockchip | androtab.info
آموزشش هم گذاشته انگار

راستی کسی اینو تست کرد اچ دی ام ای رو میزنی تصویر فقط رو تی وی هست
برای شما هم اینجوری هست راهی نداره
البته دیدم خیلی از دیوایسها چند مانیتوری رو ساپورت نمیکنن و عادی هست و باید موس بزنی استفاده کنی در هنگام وصل به تی وی
و اینجوری خوب مصرف باتری هم بهینه میشه و شاید از قصد اینجوری طراحی کردن
سوال دیگه قدرت گیرندگی وایرلس رو در پیرگاردین و وین تاچ کسی تست کرده
ببینه چیجوری هست
و اینکه در مورد 7518 کسی تونسته گزینه اترنت رو توش ببینه و مثلا به پورت یو اس بی مودم ای دی اس ال بزنه و استفاده کنه
اگه نه با تبدیل هم که نمیشه استفاده کرد چون گزینه لترنت رو نداره و نقطه ضعف پیرگاردین هست
کسی نمیتونه با برنماه این قابلیت ها رو به پیرگاردین برگردونه مخصوصا در مورد بدون سیمش
وین تاچ در این زمینه بهتر بود حتی میشد گوشی تلفن همراهئ خودتو با سیم بهش وصل کنی با یو اس بی و کابل ا تی جی و ازش به عنوان مودم استفده کنی و از اینترنت ایرانسل و همراه اول استفاده کنی

اینم برای دوستان روسی فکر کنم
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=434660&st=180&p=21546005&#entry21546005 از همون فایل بالایی ها استفاده کردن آموزشش هم نوشته انگار نمیدونم ولوم + _ رو بگیری

Last edited:

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
ایمان جان برای تست اچ دی ام آی تبدیل ندارم ..... گزینه اترنت رو مدل 7518 پیدا نشد . :(

یکی رو انجام دادم اتفاقی نیوفتاد

Last edited:

rasool_215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام دوستان خسته نباشید
یه هفتس تبلت پرگاردین من رو ارم اولش گبر میکنه و بالا نمیاد مدل سیم کارت خوره
یه وایپ بشه درست میشه ولی منکه نتونستم ببرمش تو محیط رکاوری
کسی از دوستان روشی بلد نیس که بشه تبلتو فکتوریریست کرد یا وارد رکاوری مود شد؟

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
سلام دوستان خسته نباشید

چطوری این مشکل پیش اومد ؟؟؟؟؟

متاسفانه هنوز روشی برای نصب CWM پیدا نکردم تا بتونم بکاپ بگیرم و آپلود کنم ........

پ ن : فعلا سیم کارت خور ندارم فقط مدل 7518 رو دارم ... یعنی اگر هم بتونم فقط میشه بکاپ از این مدل گرفت ....

R a x

Registered User
لایک‌ها
80
سلام دوستان خسته نباشید
عزیز اینجا نوشته چی کار کنی
http://forum.persiantools.com/t388280.html
فقط شما که وارد هستی مشکلت حل شد نری سوی خودت وایسا یه چیزی یاد بده به ما
وایپ یعنی چی ها!اونوقت

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
وایپ یعنی چی ها!اونوقت

ایمان این روشی هم که معرفی شده تو اون تاپیک کار نمیکنه بازهم نیاز به CWM هست ....

تا CWM نصب نشه نمیشه کاری کرد مگر اینکه دوستان فکر جدیدی داشته باشن .....

rasool_215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
چطوری این مشکل پیش اومد ؟؟؟؟؟

متاسفانه هنوز روشی برای نصب CWM پیدا نکردم تا بتونم بکاپ بگیرم و آپلود کنم ........

پ ن : فعلا سیم کارت خور ندارم فقط مدل 7518 رو دارم ... یعنی اگر هم بتونم فقط میشه بکاپ از این مدل گرفت ....
یروز تبلت روشن بود داشتم باهاش کارمیکردم که یهو پیغام داد سیستم اندروید متوقف شده است هرکاری میکردم پیغامش نمیرفت منم ریستارت کردم تبلتو دیگه بالا نیومد

rasool_215

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
وایپ یعنی چی ها!اونوقت
دوست عزیز وایپ یجورایی همون فکتوری ریست میشه ولی یکم بهترو با جزییات بیشتر مثلا شما چند مدل وایپ داری که هرکدوم یچیزیو پاک میکنه
وایپ کش داریم وایپ دیتا داریم وایپ باتری داریمو ...

moh-23

Registered User
لایک‌ها
78
سلام دوست خودمون ... تاپیک جالبیه ...
ایشالا در آینده ای نزدیک تولید کننده ، متعهد شده تا فریمور ها رو در اختیار بذاره ...

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
سلام دوست خودمون ... تاپیک جالبیه ...
ایشالا در آینده ای نزدیک تولید کننده ، متعهد شده تا فریمور ها رو در اختیار بذاره ...

به به ...... ببین کی اومده :rolleyes: خوش اومدین .... احوال شما آقای فراهانی

آقای فراهانی اگه امکان داره بازیهایی که خودتون تست کردین بگین تا در تاپیک قرار بدم .....

اگه احیانا فریمورها دستتون اومد مارو هم بی خبر نزارین .....

سایت تولیدکننده تبلت های پیرکاردین به پست اول اضافه شد .....

Last edited:
بالا