برگزیده های پرشین تولز

موانع مشکلات کافی نت راه های مدیریت هر چه بهتر کافی نت...... " اسم انتخابی شما برای کافی نت چیست؟ "

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام بچه ها

قراره یه کافی نت راه بندازم .... پیشنهادات و مورادی که لازم می دونید برای هر چه بهتر و بیشتر گرفتن کافی نت ممنون میشم اینجا به اشتراک بگذارید تا من و بقیه هم استفاده کنیم...

در ضمن من یه اسم خاص و تک هم می خوام برای کافی نت ... اینو هم بچه ها اگه به ذهنتون می رسه ممنون میشم ازتون :دی

.
.
.
.
توضیحات بچه ها:
چیزی که همین اول کار تو ذهن من میاد مدیریت نرم افزاری کاربرهاست .
باید نرم افزار های مدیریتی مثل دیپ فریز هم حتما نصب کنید روی همه سیستم ها چون کامپیوتر های کافی نت تحت کار های عجیب و غریب زیادی قرار می گیرن
biggrinsmiley.gif

راستی usb ها رو هم ببندید اگه دیدین دارن استفاده غیر عادی میکنن ...
موفق باشین.
وحید جان به همه اینها دوتا برنامه handy cafe و Net support رو هم اضافه کن .....
از لحاظ دکوراسیون بهش برس .... علاوه بر خدمات اینترنت که به کاربران میدی .... انجام پروژه های دانش آموزی و دانشجویی یادتون نره ..... حتما یه دستگاه سکنر ، کپی واسکنر هم به وسایلی که تهیه میکنین اضافه کنید.
طراحی هم طوری باشه که هر کاربر احساس راحتی داشته باشه و بدونه که حریم خصوصیش در زمان استفاده از نت رعایت میشه ......
اسم کافی نت : پارمیس
سلام وحید جان
۱.برای اینترنت بهتره از پهنای باند های شرکت های ISP استفاده کنی یا اگه نمی تونی زیاد هزینه کنی چند تا ADSL نامحدود از مخابرات بگیر
هر ۲ مگ نامحدود رو میتونی بین ۴ تا سیستم شیر کنی
۲.این که از تین کلاینت استفاده کنی یا نت تاپ یا پی سی کامل فرق چندانی نمیکنه فقط تو هزینه ها تاثیر داره
مثلا یه کیس معمولی با قطعات مناسب شاید حدود ۵۰۰ دربیاد
۳.مانیتور بسیار مهم هستش چون توی جذب مشتری تاثیر داره سعی کن مانیتور LED تهیه کنی
۴.موس و کیبرد رو سلیقه ای انتخاب نکن چون باید یه کیبردی باشه که مناسب تایپ باشه و عمر بالایی داشته باشه!موس هم به همین صورت
۵.هدست هم فراموش نشه چون هر سیستم باید یه هدست داشته باشه
۶.دکور و میز و صندلی هم اهمیت زیادی داره صندلی باید مناسب استفاده ی زیاد باشه ترجیحا صندلی چرخ دار و مدیریتی نباشه و قرص و محکم باشه
۷.کارهای نرم افزاری هم زیاد کاری نداره
۸.اسم هم سعی کن از اسم های روتین و به روز استفاده کنی
مثل اسم سریال های آمریکایی یا شبکه های خارجی یا اسم هایی که این روزا بیشتر سر زبوناست
مثلا من و تو یا ....
وحید جان به خوب نکته ای اشاره کرد - اصلا صندلی ها رو گردان نگیر از همین محکم های رنگی بگیر
فکر کنم دونه ای 18 تومان باشه-هم شیک هست-هم محکم و هم اینکه هر رنگی رو بخوای میتونی بخری و ست کنی با مغازت
در مورد اسم هم کلیک رو پیشنهاد میدم
راستی بتونی رو ثبت نام هات تبلیغات خوبی داشته باشی خیلی خوبه
یه کافی نت میشناسم شاید هفته به هفته کسی پشت کلاینت هاش نشینه
اما تبلیغات خوبی روی ثبت نام هاش داشته و از همون ثبت نام ها بار خودشه به قول معروف بسته
مهمترین چیز برای یک کافی نت دار صبر و حوصله است...اصلا انتظار نداشته باش تو چند ماه اول ( حداقل 6 7 ماه ) به سوددهی برسی.
مهمترین چیز برای شما در حال حاضر کیفیت بسیار مناسب اینترنت هست..تبلیغات زیادی رو کافی نتت اعمال کن..اگر جات خیلی خیلی عالیه که خوب قطعا کارت زودتر میگیره ولی اگر زیاد خوب نیست خیلی رو تبلیغات تمرکز کن.
زدن کافی نت صبر و حوصله میخواد و حتما سعی کن مشتری پاتوقی جور کنی..این مشتری های پاتوقی هستند که برای شما در ماهای اینده سود میارند نه مشتری غریبه..قدرشون رو خیلی بدون.
برای کافی نتت محدودیت دانلود اعمال نکن که مثلا به خاطر چند مگ بیشتر پول زیاد تری بخوای بگیری...اگر شخصی دیدی دانلود داره میکنه پهنای باندش رو محدود کن.
بازهم میگم بهترین کیفیت اینترنت رو اعمال کن تو کافی نتت.
خیلی از مشتری های میخوان برن فیضبوک..و ازت سوال میپرسن وی پی ان داری که شما یه سری هارو سلکت کن و برای اون اشخاص که مطمئنن یه ساکسی چیزی بزن بزار برن.
ار فروش *** و ....به شدت پرهیز کن..به گوش اماکن برسه برای 1 الی 2 ما پلمپی.
راستی usb ها رو هم ببندید
نظر من کاملا برعکسه..اصلا محدودیت رو کافی نتت ایجاد نکن.
خودم کافی نت دارم . اما بهت بگم درامدت محدوده .
نمونه سولات پیام نور
- انواع خرید اینترنتی
- تحقیق
- پروژه پایانی واسه پیام نوریها(200 تا 500 می تونی گیر بیاری) -
A4- تلق و شبرازه - کاور - سی دی - دی وی دی -
اسکنره - پرینتر (رنگی - سیاه سفید)- فاکس -
بهتره دیپ فریزم روش باشه - اینطوری هم از شر ویروس در امانی و از شر اماکن
تهیه سی دی برای تامین اجتماعی -
اگه شهرستانی برای ثبت نام سوخت میان . سوخت ادوات کشاورزی . بتونی جذبشون کنی خوبه چون تقریبا هر فصل ثبت نام داره
اما کنکور ها رو داشته باش و با اعلام نتایجش . مشتری جذب کنه
استخدامیا رو خوب بچسب . سعی کن اگهی ها رو بزنی به شیشه. یه ذره شلوغ باشه . هر کی رد شه مکث کنه
گفته باشم کار بهتری داشتی اونو بری من خودم 5 ساله دارم کارمم بد نیس اما ... جای پیشرفتش کمه
موفق باشی
وحید من چنتا اسم به ذهنم رسیده :
- آنلاین یا روی خط
- گیگابایت
-های وب
1- برای نامگذاری، یک اسم دخترانه هم بد نیست.
2- اماکن روی کافی نتها خیلی حساسه برای همین امکان نوآوری کم میشه ولی تا جایی که ممکنه خدماتت منحصر بفرد و کامل باشه موفقیت را بیشتر می کنه.
*- جایی برای بچه ها یا نوجوانها مجزا بشه با آموزش مختصر و قابل اطمینان برای خانواده ها(شاید محدودیت دسترسی بدی فقط به یک سری سایتها که کار کردن باهاشون راحت تر و جذابتره)
*- امکانات تکمیل باشه که کاربرها اگه نیاز به پرینت یا ذخیره سازی و ... داشتند همونجا انجام بدند.
*- تمام خدمات الکترونیک: ثبت نامها و حتی تا پرداخت قبوض و...
*- یک سیستم خاص و پیشرفته و امن برای بانکداری اینترنتی(یکی از دوستان همین یکی دو روز پیش شاکی بود که برای کارهای بانکیش باید بره کافی نت و به امنیت اونها شک داشت)
*- کاربرهایی که نیاز به دانلود با حجم بالا دارند بتونند دانلودشونو برای پهنای باند شبانه کافی نت رزرو کنند و روز بعد تحویل بگیرند.
.....
اسم پیشنهادی و البته محبوب من :
%2867%29.gif

کافی نت پاییز
%28311%29.gif

بهتره دیپ فریزم روش باشه - اینطوری هم از شر ویروس در امانی و از شر اماکن
این قسمتو متوجه نشدم دوست من.... منظورت چیه از شر اماکن و ویروس در امان می شیم؟
وحید جان سلام
اولا تبریک میگم بابت شروع کار جدید. امیدوارم موفق و پیروز باشی تو این کار.
در ثانی این موارد به نظر من می رسه.
1- دیپ فریز یه نرم افزار هست که از درایو C (یا هر درایو دیگه ای) ایمیج می گیره و وقتی سیستم ری استارت میشه، میتونی تنظیمش کنی که اون ایمیج رو دوباره برگردونه. مهمترین مزیت این نرم افزار اینه که سیستمت همیشه مثل روز اول می مونه. یعنی نه ویروسی میشه (ویروسی میشه اما وقتی ری استارت بشه دوباره مثل اولش میشه) و نه فایلی (که احیانا اماکن بخواد گیربده) روش می مونه. حتما از این نرم افزار استفاده کن. اتاق کامپیوتر دانشکده ما که حدود 150 کامپیوتر داره از این نرم افزار استفاده می کنه و واقعا همیشه سالم و بی درد سره. مسئولش یه جوری تنظیمش کرده که آخر روز سیستم خودش فریز رو باز می کنه و آنتی ویروس رو آپدیت می کنه و دوباره فریز رو می بنده. اینطوری سیستم همیشه آپدیت هم هست.
2- سعی کن اگر سیستم هات جواب میدن نرم افزار های معروف مثل اتوکد یا فتوشاپ یا متلب یا ... روشون نصب کنی که اگر کسی کاری داشت از اونا استفاده کنه.
3- یه سیستم دوربین مدار بسته هم بذار که احیانا مشکلی پیش نیاد.
4- روی فعالیت های جنبی مثل مقالات و استخدام و ثبت نام و ... هم حسابی کار کن. البته این بستگی به موقعیت داره. مثلا اطراف دانشگاه خیلی خوب میشه رو مقالات یا پایان نامه یا تحقیق کار کرد و اطراف محیط اداری روی ثبت نام یا استخدام.
5- انتخاب نام بستگی به محل و درواقع مردم اونجا داره. گاهی یه اسم کلاسیک خیلی خوب جواب میده و گاهی یه اسم کاملا نوآورانه. مثلا "کافی نت با طعم هلو!" می تونه یه گزینه مناسب برای این مورد باشه!!!
فعلا همینا به ذهنم می رسه.
موفق باشید
سلام اقا وحید
ایشالا به سلامتی راه بیوفته و چرخش برا بچرخه
قبلا کافی نت داشتیم
حدودا 8تا تا دستگاه بود که همش لبتاب بود: یه کار نوین کرده بودیم: دی
سعی کن واسه اینترنت بری یه 2مگ از مخابرات بگیری..حتی اگه نشد 1مگ هم بسه
یادمه قبلا 512از مخابرات 8تا سیستم رو جواب میداد
البته الان سرعتاشون پایین اومده
سعی کن یه نرم افزار واسه مدیریت بگیری.کرک شده و محیطش قشنگ باشه
نرم افزار 7 خوبه!
نت ساپورت هم خوبه
اشتراک گذاری یکی از دراریو هارو یادن نره
سیستم هات رو فریز کن(درایو C)که با هر بار ری استارت شدن هیچ اطلاعاتی نه روی مرورگر بمونه نه روی دستگاپ و نرم افزارایی که بعضی کاربران نصب میکنن.
اینطوری امنیت داری و سیستم دیگه خراب نمیشه
واسه اسم کافی نت هم من کلا اسم "وحید" رو خیلی دوست دارم
ولی اگه اسم های دیگه می خوای مثلا کافی نت نوین.
برایما همیشه تایم های عید.عید نوروز یا مناسب ت های مختلف یه برنامه داشتیم هکه استفاده از نت 30دقیقه اول رایگانه
چند تا دیگه راه هم هست که اگه دوست داشتی پیام بده که بهت بگم!
خیلی مخلصیم
یا علی
اسم پیشنهادی:
relax
از یه یخچال و بوفه کوچولو قافل نشو
من همیشه میرم کافی نتی که یخچال داشته باشه وسطش یه رانی ایستکی چیزی به زنم به بدن رگ و ریشم حال بیاد
سلام و خسته نباشی.
منم کافی نت دارم. اکثر چیزها رو دوستان گفتن
اما برای راه اندازی و اداره کافی نت باید به چند نکته توجه کنی. یه سرور خوب برا خودت دست و پا کن! از یه نرم افزار مدیریت کلاینت خوب و رجیستر شده استفاده کن. کرک شده ها و رایگان ها اصلأ بدرد نمیخورن. من خودم نرم افزار ( سون نت ) رو پیشنهاد میکنم. محیط خیلی خیلی ساده و بسیار کاربر پسند داره. رو سیستمات دانلود مننجر نصب کن، اما پهنای باندت رو روی یک رنج خاص تنظیم کن که ضرر نکنی. دیپ فریز حتمأ نصب کن. همه ی آنتی ویروس هاتو به روز نگه دار. سعی کن اگه برات مقدوره، درگاه یو اس بی و سی دی رام هاتو رو ببند و اگه مشتری خواست کاری انجام بده از طریق سرور این کارو براش انجام بده. ( البته هر کافی نتی برا خودش یه عقیده ای داره ) اینا بخشی از نکات امنیتی و حفاظتی بود. درضمن: اگه دیپ فریز نصب نمیکنی سعی کن پایان هر روز دانلود شده ها رو پاک کنی. هم بخاطر اماکن، و هم به خاطر اینکه مشتری هات سنین مختلفی دارن و این درست نیست که مثلأ یه دختر پشت یه سیستمی بشینه که توش پر شده از عکس ها ی بـــــــــــــــــــــــوق.
برای رنگ کافی نتتم من رنگ های تیره رو پیشنهاد میکنم. شکیل تر و بهرته!
برای اسم کافی نتم اگه قراره با مجوز کار کنی، اول باید اقدام به تأسیس شرکت برای خدمات اینترنتی کنی که اگه در جریان باشی باید اسم شکرتت حداقل سه بخشی باشه ( اینم یه قانون مسخره ی دیگه ) بعد از اون از مجوزت میتونی اقدام به دایر کردن کافی نت بکنی. حالا میتونی بخش اول یا آخر اسم شرکتت رو به عنوان اسم کافی نتت توی تابلوت بیاری. مثلأ خود من اسم کافی نتم ( تاپ نت ) هست. اسم شرکتمم ( تاپ سیستم رایانه طبرستان ) هست. سعی کن قبل از هر چیز کار جوازتو رو ردیف کنی، چون به شدت به کافی نت ها و عکاسی ها گیر میدن. ( خیلی راحت با دیدن یه تخلف پلمپ میکنن ) هر چند میتونی بری اصناف و با دادن 70، تا 80 تومن یه نامه ی در دست اقدام بگیری و یه سال پیچونی، اما اگه فعلأ به فکر جواز نیستی این نامه رو حتمأ داشته باش.
امیدوارم تونسته باشم کمک کوچیکی کرده باشم.
سلام
توصيه اكيدم رفتار كاملا قانوني از ابتداي كارت هست
بيخيال وي پي ان و فيس بوك شو
شايد اوايل سخت به نظر بياد ولي رفته رفته مشتريان خاص خودت رو پيدا ميكني
برنامه ديپ فريز رو حتما مدنظر داشته باش
و يك اينترنت خوب ( من وايمكس 13ماه داشتم بعد پيشگامان و الان شاتل و شاتل رو توصيه ميكنم )
محلت نزديك به محيط دانشگاهي باشه بهتره
البته من خودم با يك دانشگاه غير انتفاعي 5-10 دقيقه پياده فاصله دارم
ماوس و كيبورد رو درشت انتخاب كن ( نه ريزه ميزه )
ميزهاي من طراحي خودم بود كه اختصاصي ساخته شد و خيلي شبيه عكس هايي هست كه گذاشتي
صندلي چرم شيك و مناسبي هم تهيه كردم
تو انتخاب و خريد پرينتر مناسب دقت كن
كم هزينه باشه
الويت رو هم تونستي دورو زن قرار بده
اسكنر كانن من راضيم ازش
كيفيت و برنامه كانن براي اسكن هاي مورد نيازت عالي هست
من پرينتر رنگي اپسون پي 50تانكدار هم دارم
حتما محلت رو به دوربين مدار بسته مناسب تجهيز كن
بدون دريافت كارت شناسايي معتبر اجازه استفاده هم به مشتريت نده
( همه اينا تجربيات اثبات شده است... شايد باورت نشه اما من مورد داشتم سرم چنان شلوغ بود در حضور خودم مانيتورم رو دزديدند !!!!)
سلام
یه چند تا نکته از دید مشتری به نظرم اومد:
۱. روی usb ها هیچ محدودیتی نباید باشه.
۲. حتی‌الامکان یه جای آروم باشه که مشتری بتونه با آرامش به تحقیق یا جستجو بپردازه.
کافی‌نت مورد علاقهٔ من که قبلا می‌رفتم با حصیر بین سیستم‌ها رو جدا کرده بود، که یه حالت سنّتی جالبی به مجموعه داده بود.
۳. مشتری‌مداری در هر شغلی رمز موفقیته، بعضی وقت‌ها من ترجیح میدم یه چیزی رو گرونتر بخرم ولی از کسی بخرم که مشتری رو تحویل بگیره.
۴. آبسردکن و لیوان یه بار مصرف هم حتما بذار، خصوصاً تو این ایام تابستون :دی
...
۵. برای اسم «تَک نِت» و «کافی نت آریو»
سلام
یادش بخیر داغ دلمو تازه کردی
sadsmiley.gif
منم حدود 3 سال کافی نت تو میدون رسالت داشتم ، با 14 تا سیستم و کلی مشتری ثابت !
این تجربه های منه که فکر کنم اگه بهشون توجه کنی ، عاقبت بخیر میشی
smilingsmiley.gif

1. مانیتور مشتری هات به هیچ وجه تو دید نباشن و محل عبور سیستم هات طوری نباشن که مجبور باشی از پشت مشتری هات رد بشی !
2.دیپ فریز حتما حتما یادت نره (فقط درایو ویندوز) ، در غیر اینصورت هر هفته باید ویندوز عوض کنی ...
* یه درایو در حدود 4 گیگ برای ذخیره فایل مشتری هات باز بزار که فریز نباشه
مهم * حتما حتما محل ذخیره فایلو به مشتری هات اطلاع بده ، تا در صورت قطع برق یا ریست شدن سیستم ، اطلاعاتشون پاک نشه
3. usb کامپیوترهات باز باشه ، البته اگه میخوای مشتری بپره ، ببندشون !!! (با دیپ فریز مشکلی برات پیش نمیاد)
4.سعی کن سیستم هات از نظر نرم افزاری به روز و کامل باشن (انتی ویروس ، زیپ ، اکروبات ریدر، افیس ،فتوشاپ، موزیک پلیر با چند تا اهنگ لایت )
5. بسته به تعداد سیستم هات ،روی یکی یا 2 تا از کامپیوترهات ، برنامه های مهندسی مثل AUTOCAD ، ... نصب کن
6. برای سیستم خودت (Server) ، برنامه های مدیریت پهنای باند و کنترل کاربران رو نصب کن
7. سعی کن برای دانلود پول نگیری ولی سرعت دانلود رو محدود کن
8. هر 3 ساعت پشت سیستم هاتو چک کن تا فلش جا نزارن !
9. بوفه ایده خوبیه
10. سعی کن از 2 تا شرکت مختلف اینترنت بگیری تا اگه یکی قطع شد مشتری نپره (به درد من که خیلی میخورد)
11. لبخند یادت نره
12. تو کافی نت ممکنه یه چیزایی از مشتری هات ببینی که شاید برات غیر معمول باشه ، سعی کن اطلاعات شخضی مشتری هات و حفظ کنی !!! و سرت تو لاک خودت باشه.
رعایت موارد زیر شما را از فتا دور میکند!!!!!
این نکته ها خیلی خیلی خیلی خیلی مهمه ، چون خودم درگیرشون شدم

1. سعی کن برای خرید اینترنتی فقط ار کارت خودت استفاده کنی ، تو یک برگه بنویس قبل از انجام خرید اینترنتی با مسئول کافی نت هماهنگ کنید ، درغیر اینصورت مسئولیت عواقب بعدی ، به عهده خودتونه!!!!
من به مشتری هایی که میومدن پول شهریه واریز اینترنتی کنن ، میگفتم کارت بکشن (دستگاه کارتخون داخل کافی نت) بعد که میومد تو حسابم با کارت خودم پرداخت میکردم
اگه مجبور میشدم از کارت مشتری استفاده کنم، مانیتورو به سمت مشتری میچرخوندم و بعد از انجام عملیات بهشون میگفتم رمز دومشون رو عوض کنن
خاطره بد بنده 1: که البته سارق رمز دوم پیدا شد و ماهم خلاص شدیم (32 میلیون تومن از حساب یه بنده خدا برداشت کردن (خرید اینترنتی)، که مشخص شد صاحب یه کافی نت دیگه بوده )

2.حتما حتما دوربین مدار بسته یادت نره (اطلاعاتشو حداقل 6 ماه نگهدار)
خاطره بد بنده 2 : من برج 7 سال 91 کافی نتو بستم ، برج 2 امسال از فتا تماس گرفتن !!!! یه بنده خدا یه سایت فیشینگ از تو کافی بنده اپ کرده بود و 20 میلیون ناقابل از یه بنده خدا کلاهبرداری کرده بود ، که البته پرونده هنوز در جریانه. البته من تو کافی نت دوربین نداشتم متاسفانه !
coolsmiley02.gif

امیدوارم مفید باشه ، 2 نکته اخرو یادتون نره ، خطر داره حسن
sleepysmiley03.gif
دوستان چرا باید USB ها و درایو ها بسته باشه؟
مگر با وجود فریز بودن سیستم ممکنه از طریق اونا مشکلی پیش بیاد؟
راستی! اگر یه طرحی بذاری فکر کنم بد نباشه. (البته گمان نمی کنم از نظر نرم افزار ی مشکلی داشته باشه)
غالبا کافی نت ها هزینه استفاده از خدمات رو به صورت ساعتی محاسبه می کنن.
یه طرحی بذار که بشه بصورت حجمی (مثلا کیلوبایتی یا مگابایتی) یا ترکیبی از حجم مصرفی و زمان استفاده (مثل تاکسی متر ها که کرایه فرمولی از مسافت طی شده و زمان هست) محاسبه بشه. البته باید نرخ رو جوری حساب کنی که برات بصرفه. اینطوری برای یه سری از مشتری ها توجیه پیدا می کنه که از کافی نت تو استفاده کنن.

و دیگه اینکه روی محیط خوب کار کن که طرف میاد اونجا راحت باشه حتی 6 ساعت پشت سرهم اونجا باشه (یا بیشتر)
یعنی مثلا از نظر سرمایش و گرمایش خوب باشه و همچنین صحبت های شما با سایر مشتری ها اونو اذیت نکنه.

یه سری طرح های تشویقی هم خوبه بذاری. مثل 3 ساعت بخر، 4 ساعت ببر یا تو همین مایه ها!!!
مهم تر از همه سرعت اینترنته
شما همه جور امکانات بزاری ولی سرعت نداشته باشی فایده نداره
فکر کنم خوب باشه که 2 تا خطر تلفن داتشه باشی و 2 تا اینترنت
یه وایمکس 6 ماهه هم بزاری محض اطمینان اگه اون 2 تا قطع شد کارت لنگ نمونه
فیلتر شکن و اینا هم نده الان هرکسی خودش پر.کسی فایر داره رو فلشش
نصب میکنه و یوزر پس میزنه میره تو
خدایی خودت کارت لنگه بری کافی نت ببینی یو اس بیش بستست چیکار میکنی؟
میخوای عکس خانوادگی تو بزن رو فلش
میخوای اطلاعات محرمانتو بزنی رو فلش
اطمینان میکنی که بگی صاب کافی نت بزنه رو فلش؟
بعدم یه چیزی بشه یخه شمارو میگیرن

Last edited:

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
به سلامتی.

چقد سرمایه میخوای بزاری؟
جا داری یا میخوای رهن و اجاره کنی؟
چند تا سیستم؟
MDF کار آشنا داری؟

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
به سلامتی.

چقد سرمایه میخوای بزاری؟
جا داری یا میخوای رهن و اجاره کنی؟
چند تا سیستم؟
MDF کار آشنا داری؟

مرسی

جا آره از خودمونه یه جای خوب تو شهره

فعلا که با سیستم های خیلی زیاد نمی خوام شروع کنم

MDF که زدم ترکیب رنگ قرمز و مشکی خیلی عالی شده :دی

یه سیستم خاص هم دیدم 700 تومن در میاد به این صورت که کارت اشتراک الکترونیکی میدیم به مشتری که شارژ می کنه مثلا 5000 تومن و هزینه اینترنت پایین تر و یه سری تسهیلات داره و... دستگاه کارت خوان و..... :دی

Last edited:

P R O

همکار باز نشسته
لایک‌ها
4,036
سلام

مبارک باشه اقا وحید :)

باید نرم افزار های مدیریتی مثل دیپ فریز هم حتما نصب کنید روی همه سیستم ها چون کامپیوتر های کافی نت تحت کار های عجیب و غریب زیادی قرار می گیرن :D

موفق باشین.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
قوانینی که کافی نت ها تو قم باید رعایت کنن رو بیاید ببینید دهنتون وامیمونه
نمی دونم قوانین همه جای ایران باید رعایت شه یا نه ولی ....
یکیش :
گرفتم مشخصات کامل مشتری از جمله کپی کارت ملی ، آدرس و...
البته کافی نت ها رعایت نمی کنن ولی خب قانونه :دی

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
سلام

مبارک باشه اقا وحید :)

باید نرم افزار های مدیریتی مثل دیپ فریز هم حتما نصب کنید روی همه سیستم ها چون کامپیوتر های کافی نت تحت کار های عجیب و غریب زیادی قرار می گیرن :D

موفق باشین.

وحید جان به همه اینها دوتا برنامه handy cafe و Net support رو هم اضافه کن .....

از لحاظ دکوراسیون بهش برس .... علاوه بر خدمات اینترنت که به کاربران میدی .... انجام پروژه های دانش آموزی و دانشجویی یادتون نره ..... حتما یه دستگاه سکنر ، کپی واسکنر هم به وسایلی که تهیه میکنین اضافه کنید.
طراحی هم طوری باشه که هر کاربر احساس راحتی داشته باشه و بدونه که حریم خصوصیش در زمان استفاده از نت رعایت میشه ......

اسم کافی نت : پارمیس

Last edited:

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام بچه ها صبحتون به خیر...

با تشکر از دوستانی که داشته هاشونو در اختیار قرار می دهند mirij861 و mohebali و P R O و Haj_Ehsan عزیز....

ضمن برشمردن موارد دیگه که زحمتشو می کشین یه سال هم بپرسم که به نظرتون آرشیو نرم افزاری و امتحانی مثل سوالات پیام نور و.... چی بگیرم... مجموعه ی خاصی مد نظرتون هست؟

اسمی خاص هم برای کافی نت اگر به ذهنتون می رسه بفرمائید :)

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
سلام وحید جان
۱.برای اینترنت بهتره از پهنای باند های شرکت های ISP استفاده کنی یا اگه نمی تونی زیاد هزینه کنی چند تا ADSL نامحدود از مخابرات بگیر
۲.این که از تین کلاینت استفاده کنی یا نت تاپ یا پی سی کامل فرق چندانی نمیکنه فقط تو هزینه ها تاثیر داره
۳.مانیتور بسیار مهم هستش چون توی جذب مشتری تاثیر داره سعی کن مانیتور LED تهیه کنی
۴.موس و کیبرد رو سلیقه ای انتخاب نکن چون باید یه کیبردی باشه که مناسب تایپ باشه و عمر بالایی داشته باشه!موس هم به همین صورت
۶.دکور و میز و صندلی هم اهمیت زیادی داره صندلی باید مناسب استفاده ی زیاد باشه ترجیحا صندلی چرخ دار و مدیریتی نباشه و قرص و محکم باشه
مثل اسم سریال های آمریکایی یا شبکه های خارجی یا اسم هایی که این روزا بیشتر سر زبوناست
مثلا من و تو یا ....

Last edited:

GNOME

Registered User
لایک‌ها
568
با سلام و درود خدمت دو وحید عزیز sir vahid - t-roy
...................................................................
شش سال پیش میخواستم کافی نت بزنم اما چون یکی از شرایط جواز کسب گرفتن متاهل بودن بود بی خیال شدم و گیم نت زدم
دوستان همه چیز رو گفتند و هر چی بگم تکراریه
وحید جان به خوب نکته ای اشاره کرد - اصلا صندلی ها رو گردان نگیر از همین محکم های رنگی بگیر
فکر کنم دونه ای 18 تومان باشه-هم شیک هست-هم محکم و هم اینکه هر رنگی رو بخوای میتونی بخری و ست کنی با مغازت

اماده و راه اندازی شد یه عکس بزار ببینیم
این هم گیم نت نارنجی نوم

GNOME

Registered User
لایک‌ها
568
راستی بتونی رو ثبت نام هات تبلیغات خوبی داشته باشی خیلی خوبه
یه کافی نت میشناسم شاید هفته به هفته کسی پشت کلاینت هاش نشینه
اما تبلیغات خوبی روی ثبت نام هاش داشته و از همون ثبت نام ها بار خودشه به قول معروف بسته

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
سود یه کافی نت چقدر هست در ماه ؟
چقدر سود داره در ماه ؟

سید جان من 5 سال پیش رفیقم کافی نت داشت اون زمان روزی 30-25 تومان الان نمیدونم ( البته اون زمان ثبت نام های اینترنتی کمتر بود و بیشتر درآمد از روش های دیگه بود :D

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
با سلام و درود خدمت دو وحید عزیز sir vahid - t-roy
...................................................................
شش سال پیش میخواستم کافی نت بزنم اما چون یکی از شرایط جواز کسب گرفتن متاهل بودن بود بی خیال شدم و گیم نت زدم
دوستان همه چیز رو گفتند و هر چی بگم تکراریه

اماده و راه اندازی شد یه عکس بزار ببینیم
این هم گیم نت نارنجی نوم
ممنون از توضیحاتتون....
اتفاقا من اسم کلیک و سایبر نت رو انتخاب کردم قبلا اما گفتم شاید اسم بهتری پیدا کنم...

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
ممنون از توضیحاتتون....
اتفاقا من اسم کلیک و سایبر نت رو انتخاب کردم قبلا اما گفتم شاید اسم بهتری پیدا کنم...
انقد بدم میاد از اسم کلیک !
خیلی خز شده !
به فکر یک اسم جالب تر و شیک و دست نخورده باشید :دی

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
سلام وحید جان
مثلا من و تو یا ....

سلام
ممنون داود عزیز....
همیشه راهنمایی هات برای من خیلی خوب بوده :)

دوستان عزیز دیگرم هم اگر پیشنهاداتی دارن ممنون می شم به اشتراک بگذارند...

خوشبختانه این تاپیک یکی از تاپیک های پر بازدید این جا بوده وامیدوار می شم که بتونه به من و بقیه دوستان اینجا کمکی باشه :)

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
اوممم ... کافی نت هنوز مشتری داره؟ : / نمی دونم شاید تهران یا شهر شما فرق داشته باشه اما اینجا پسرخالم کافینتشو امسال تعطیل کرد یه کافی نت باسابقه رو هم می شناسم که گفته دیگه این کار براش فایده نداره... البته شاید جاهای خاص مثلا نزدیک دانشگاه اینطور نباشه.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
مهمترین چیز برای یک کافی نت دار صبر و حوصله است...اصلا انتظار نداشته باش تو چند ماه اول ( حداقل 6 7 ماه ) به سوددهی برسی.

مهمترین چیز برای شما در حال حاضر کیفیت بسیار مناسب اینترنت هست..تبلیغات زیادی رو کافی نتت اعمال کن..اگر جات خیلی خیلی عالیه که خوب قطعا کارت زودتر میگیره ولی اگر زیاد خوب نیست خیلی رو تبلیغات تمرکز کن.

زدن کافی نت صبر و حوصله میخواد و حتما سعی کن مشتری پاتوقی جور کنی..این مشتری های پاتوقی هستند که برای شما در ماهای اینده سود میارند نه مشتری غریبه..قدرشون رو خیلی بدون.

برای کافی نتت محدودیت دانلود اعمال نکن که مثلا به خاطر چند مگ بیشتر پول زیاد تری بخوای بگیری...اگر شخصی دیدی دانلود داره میکنه پهنای باندش رو محدود کن.

خیلی از مشتری های میخوان برن فیضبوک..و ازت سوال میپرسن وی پی ان داری که شما یه سری هارو سلکت کن و برای اون اشخاص که مطمئنن یه ساکسی چیزی بزن بزار برن.

راستی usb ها رو هم ببندید

Last edited:

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575

ممنون
اتفاقا خودم هم نظرم روی تبلیغات بالاست و بین 1-2 میلیون کنار گذاشتم...

بالا