برگزیده های پرشین تولز

ارتباط میکروکنترلر با مودم از طریق خط تلفن

pouya_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان

من در مورد ارتباط میکروکنترلر ها با مودم از طریق خط تلفن یه مقدار اطلاعات میخواستم. اگه یکی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره یا یه لینک مفید واقعا ممنون میشم اگه راهنمائی کنید.
البته من فکر میکنم باید اول از طریق یه خط تلفن با میکرو شماره سیستم مورد نظر رو گرفت بعد از پاسخگویی مودم از طریق یه مبدل اطلاعات سریال به پالسهای صوتی مودم ( یکی از دوستان به من گفت ) اطلاعات مورد نظر رو برای مودم ارسال یا از اون دریافت کرد.
بازم ممنون

:rolleyes::blush:

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من قبلا این کار رو با آی سی 91210 انجام داده ام. این آی سی قابلیت اینو داره که به کیبورد 4×4 وصل بشه. بنابراین برای شماره گیری باید با میکرو بتونی پایه های خاصی از این آی سی رو قطع و وصل کنی. (توسط فرمان دادن به یک سوییچر) . البته راه بهترش اینه که از دو ماکس آنالوگ ( اگه اشتباه نکنم سری 100xx ) استفاده کنی.

اگه می خوای توسط خود میکرو انجام بدی تو bascom یک تابعی به صورت آماده وجود داره که این تون ها رو تولید می کنه.(الان یادم نیست اما دوستان اگه یادشونه بگن اسم این تابع چیه) اما برای اتصالش به خط تلفن باید اون سیگنال رو تقویت کنی و به مدار هم برای اتصال میکرو به خط تلفن درست کنی. شاید کار راحتی باشه اما من مدارشو تو نت پیدا نکردم.

راه سوم استفاده از آی سی 8888 هست (که به نظر من خودش یک جور میکروکنترلر هست) وصلش می کنی به میکرو و جند فرمان بهش میدی بقیه اش حله . اگه کار باهاشو یاد بگیری دیگه هیچ کدوم از دردسرهای راههای قبلی رو نخواهی داشت.

hamedahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای ارتباط با میکرو از طریق اینترنت و ارسال و دریافت مقادیر از میکروکنترلر نیاز به اینترنت با آی پی ولید دارید و نیز آشنایی با پروتکل TCP IP . و پورت های شبکه.
ولی با استفاده از این سرور که من به تازگی راه اندازی کرده ام میتوان بدون آی پی ولید دو یا چندین دستگاه را به هم وصل کرد.
برای اطلاعات بیشتر مراجه کنید به سایت.
لینک سایت: پروژه کنترل و ارتباط دستگاه ها از طریق اینترنت بدون آی پی ولید

rozmad

Registered User
لایک‌ها
308
اگر بعد از شماره گیری میخواهی تبادل اطلاعات انجام بدی بهترین کار استفاده از یه ماژول مودم دایل آپ است که به میگرو وصل میشه و کامل مانند یه مودم عمل میکنه اگر خواستی بگو عکس برات بزارم

vahid0936456

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر بعد از شماره گیری میخواهی تبادل اطلاعات انجام بدی بهترین کار استفاده از یه ماژول مودم دایل آپ است که به میگرو وصل میشه و کامل مانند یه مودم عمل میکنه اگر خواستی بگو عکس برات بزارم
سلام ماژول دایال اپ از جا باید تهه کنم ،هر چی سرچ کردم نتوتم چیزی پی کن ،خیل به این ارتاط نیاز دارم کمکم کنید ،برام ایمیل کن

بالا