برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمايى در زمينه ی انتخاب کتاب

Masoud.Amsh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان اگه میشه از خانم سیمین دانشور یک رمان برام بزارین .
ممنون.

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
سلام
دوستان این اولی پست من توی این بخشه من میخوام به یه بنده خدایی یه یادگاری بدم دوستدارم یه کتاب باشه که شخص اولش یه شکست عشقی میخوره یا مثلا پیشنهاد یه عشق و رد میکنه و یا خیلی خیلی رومانتیک باشه از اونایی که اشک دخترا رو در مییاره
آقا هر کی یه همچین کتابی میشناسه لطفا دریغ نکنه خیلی نیاز دارم تورو خدا

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
مجموعه آثار انتوان چخوف از اتشارات امیر کبیر......مجمعه آثار صادق هدایت.....بعضی از داستان هاش روی وب هست مثل عروسک پشت پرده که واقعا به نظر من محشره

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
به نقل از @gh@m@hdi :
مجموعه آثار انتوان چخوف از اتشارات امیر کبیر......مجمعه آثار صادق هدایت.....بعضی از داستان هاش روی وب هست مثل عروسک پشت پرده که واقعا به نظر من محشره

سلام دوست عزیز
از اینکه توجه کردید خیلی ممنون داستان عروسک پشت پرده رو همین الان خوندم به نظرم خیلی زیبا بود ولی اگه کتابی باشه که شخص اولش یه دختر باشه خیلی برام بهتره
درضمن یکی از دوستان کتاب پری چهر رو معرفی کرد نوشته مرتضی مودب کسی اونو خونده چجوریه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم کاش دوستان دیگه هم نظراته شونو ازم دریغ نکنن

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
من هم كتاب " پر" شاهكار ماتسين را پيشنهاد مي كنم بگيري . حالا اينكه اشك دختر بينوا را در بياورد يا نه نمي دانم . اما فوق العاده احساسي است اين كتاب .

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
اقا بهروز می شه چند تا کتاب از آنتوان دوسنت اگزوپری(نویسنده شازده کوچولو)معرفی کنی؟؟؟؟؟
من شازده کوچولو رو فکر کنم یه 1000 بار خونده باشم..
;)

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
پيشنهاد ميكنم كتاب ديگه اي ازش نخوني و همون رو هم فقط با ترجمه احمد شاملو بخوني
باز هم ميگم هيچ كتاب ديگه اي ازش نخون چون از اين هم متنفر ميشي

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
البته پژمان جان نمي دانم كتاب پست جنوب را خوانده اي يا نه . يكي از بهترين كارهاي ايشان است . همچنين كتاب زمين انسانها كه جناب آقاي حبيبي ترجمه كرده اند را چطور ؟؟؟

به هر حال من تمام كتابهايش را خوانده ام و به غير از يكي ( خلبان جنگي ) بقيه را دوست دارم .

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
به نقل از Behrooz :
البته پژمان جان نمي دانم كتاب پست جنوب را خوانده اي يا نه . يكي از بهترين كارهاي ايشان است . همچنين كتاب زمين انسانها كه جناب آقاي حبيبي ترجمه كرده اند را چطور ؟؟؟

به هر حال من تمام كتابهايش را خوانده ام و به غير از يكي ( خلبان جنگي ) بقيه را دوست دارم
.

بهروز جان مرسی.......

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
ببينيد من همه رو خوندم
اول از همه هم مسافر كوچولو رو خوندم اما از خلبان جنگ و زمين انسانها رو دوست ندارم
اينم بگم كه شازده كوچولو رو حفظم كلشو
.
.
.در مورد پست جنوب هم بايد بگم نه هنوز پيداش نكردم پس نمي تونم نظري بدم

easter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به نقل از Behrooz :

به هر حال من تمام كتابهايش را خوانده ام و به غير از يكي ( خلبان جنگي ) بقيه را دوست دارم .

تعجب کردم, خلبان جنگ به نظر من فوق العاده است.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از easter :
تعجب کردم, خلبان جنگ به نظر من فوق العاده است.
من نگفتم كه فوق العاده نيست . تمام آثار ايشان به اعتقاد من خوب هستند .

گفتم اين كتابش را دوست ندارم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
يك نكته در مورد آثار اين نويسنده بزرگ فرانسوي :

كتاب زمين انسانها در واقع همان باد ، شن و ستارگان است .
اين كتاب با نام باد ، شن و ستارگان در آمريكا به چاپ رسيده بود و همزمان اين كتاب در فرانسه با نام زمين انسانها به چاپ رسيد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
در مورد پست جنوب هم بايد بگم نه هنوز پيداش نكردم

در مورد پست جنوب بايد بگويم به اعتقاد كارشناسان ادبي كه آثار اين نويسنده را نقد مي كنند ، اين كتاب مقدمه اي
بود كه 14 سال بعد فصل نهايي آن به نام شازده كوچولو نگارش شد .

پست جنوب هم به همان لطيفي شازده كوچولو و پر از مناظر انساني است .

پژمان جان ، حتما اين كتاب را هم بخر و مطالعه كن . در ايران هم بارها چاپ شده است . الان ناشرش را در خاطر ندارم اگر خواستي مي توانم از كتابخانه ام ببينم و برايت بنويسم .

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
دوستان سلام
از همه سپاسگذارم
بالاخره این کتاب پر رو خریدم که خودم بخونم وکتاب پریچهر رو هم بهش دادم شدیدا توصیه میکنم اگه کسی نخونده بخونش خیلی باحاله الان به چاپ 21 رسیده خیلی باحاله
باز هم از همه دوستانی که نظر دادن سپاسگذارم

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
پر شاهكار ماتسين يكي بهترين رمان هاي جهان است كه متاسفانه در ايران خيلي بازتاب زيادي نداشت . مفاهيم خيلي عميقي هم دارد . سراسر اين رمان درس هاي زندگي است .

پيشنهاد مي كنم بعد از اين كتاب حتما كتاب " غرور و تعصب " نوشته جين اوستين را مطالعه بفرماييد .

این کتاب, اولین داستان جین آستن است. او این داستان را در سال 1796, در حالی که تنها 21 سال داشت, نوشت, اما چاپ آن تا سال 1813 به طول کشید.

اکثر منتقدین, "غرور و تعصب" را بهترین اثر جین آستن می‌‌دانند و خود او آن را "بچهٔ دل بند خود" می‌‌نامد. با این حال, این کتاب, که ابتدا با نام "تاثرات اولیه" نوشته شده بود, تا مدت ها توسط ناشرها رد می‌‌شد و وقتی پس از 18 سال به چاپ رسید, به جای نام آستن, نام "یک خانم" به عنوان نام نویسنده روی جلد به چشم می‌‌خورد.
مردان داستان‌های جین اوستن قوانین و اخلاقیات زمان خود را قبول دارند و همین موضوع استحکام قابل توجهی به داستان‌هایش می‌بخشد. به نظر این مردان، یک زن ایده‌آل، سوای جذابیت چهره و اندام و نجابت ذاتی، باید هنر سخنوری و پاسخگویی بجا و به موقع را بحد کمال داشته باشد. در حالی که زن در داستان‌های جین بیش از آنکه به ظاهر مرد بیندیشند، رفتار و اخلاق او برایش حائز اهمیت است. نکات کوچک در داستان غرور و تعصب خواننده را به این مفهوم هدایت می‌کند که دنیای کوچک جین اوستن، بر اساس اصول بزرگ و پراهمیتی پی‌ریزی شده است.

بالا