برگزیده های پرشین تولز

توجه : هارد در بحران !

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اول اینکه نرم افزاری با low level زدم بعد 7 ساعت درست نشد...کلا نرم افزاری بی خیال
الان هارد در دسترسم نیست ولی 6500 تا pending sector داره که زرده بقیه درسته مشکلی نداره.اون یکی تب هم چند تا سکتور اول سبزه بعد سرعت خیلی پایین میاد و قرمز میشه...

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
دوست عزیز
بدترین حالت ضربه خوردگی، زمانی است که، هد هارد درگیر باشه (یعنی زمانی که هارد به سیستم وصله در حال انجام خواندن و یا رایت کردنه)
به سادگی هم نمیشه نظر داد و باید از جانب تعمیر کار تخصصی هارد، مورد بررس قرار بگیره

ولی از اول تا آخر این پروسه را خدمتتان عرض میکنم که:

اگر هاردتون کار میکنه، ان را فرمت سطح پایین کنید (low level format)، که بعید میدانم با وضعیتی که میفرمایید درست هم بشه ( ولی امتحان کنید و بسته به ظرفیت هارد، چند ساعتی هم زمان میبره و امیدوارم که نتیجه بگیرید )

و اگر پاسخی نگرفتید، به تعمیر کار هارد مراجعه فرمایید (که باز هم بعید میدان که درست شه)

و نهایتا در صورت عدم وصول نتیجه، میتوانید قاب هارد خود را تحت عنوان "فروش باکس هارد 2.5 اینچی" در معرض فروش قرار دهید.
ممنون.البته فکر کنم در حال خواندن نوشتن نبوده فقط وصل بوده و روشن.صدا هم هارد نمیده بگیم هد مشکل پیدا کرده.بنظر شما خود دیسک مشکل داره؟ چون بد سکتور داره
ارزش تعمیر داره اصلا؟

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
اول اینکه نرم افزاری با low level زدم بعد 7 ساعت درست نشد...کلا نرم افزاری بی خیال
الان هارد در دسترسم نیست ولی 6500 تا pending sector داره که زرده بقیه درسته مشکلی نداره.اون یکی تب هم چند تا سکتور اول سبزه بعد سرعت خیلی پایین میاد و قرمز میشه...

خب مشکل پس همونه
پندینگ سکتور یعنی سکتور هایی که توی لودشونشون مشکل پیش اومده
هاردت رو تقریبا میشه گفت داغون شده
سیلندرشم یه مدت دیگه احتمالا جام میکنه و گیر میکنه
اگه گارانتی داره که هیچ ولی اگه نداره فقط باید بدی تعمیرش کنن
وگرنه هرچی بیشتر ازش استفاده کنی خرابتر میشه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
خب مشکل پس همونه
پندینگ سکتور یعنی سکتور هایی که توی لودشونشون مشکل پیش اومده
هاردت رو تقریبا میشه گفت داغون شده
سیلندرشم یه مدت دیگه احتمالا جام میکنه و گیر میکنه
اگه گارانتی داره که هیچ ولی اگه نداره فقط باید بدی تعمیرش کنن
وگرنه هرچی بیشتر ازش استفاده کنی خرابتر میشه
خیلی ممنون.الان دقیقا چیش بنظر شما خرابه؟ بنظرتون چقدر هزینشه؟ هزینش تا چقدر باشه ارزش تعمیر داره؟ چون 200 تومن فکر کنم نوش باشه...گارانتیش هم متاسفانه 3 ماه پیش تموم شد:(

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
البته بنظرم عدداش زیاد نشده تا حالا که کار کردم بعد خرابی...

commander

Registered User
لایک‌ها
406
ممنون.البته فکر کنم در حال خواندن نوشتن نبوده فقط وصل بوده و روشن.صدا هم هارد نمیده بگیم هد مشکل پیدا کرده.بنظر شما خود دیسک مشکل داره؟ چون بد سکتور داره
ارزش تعمیر داره اصلا؟
دوست عزیز
بعید میدونم که ارزش تعمیر داشته باشه (6500 تا pending sector ) رقم خیلی بالاییه
دیگه با هاردتون کار نکنید، و به تعمیر کار مراجعه فرمایید ( ولی باز هم میگم که بعید میدونم که ارزش تعمیر داشته باش)
موید باشید

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
البته بنظرم عدداش زیاد نشده تا حالا که کار کردم بعد خرابی...

یه تعمیرگاه هست توی خیابون ولیعصر تهران
میگفتن کارش خوبه ولی تجربه شخصی ندارم ازشون
شماره تلفن داده یه زنگ بزن بهشون و ببین هزینه ش چقدر میشه
ولی به قول دوستمون ارزش تعمیر هم نداره

: Current Pending Sector Count
Count of unstable sectors
These pending sectors may be remapped to the spare area.
Critical attribute

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
دوست عزیز
امروز قیمت A30 در بازار تهران 265 تومان بود
به نظر بنده از خرید هارد اکسترنال َای دیتا، ترنسند و سیلیکون پاور صرف نظر کنید (البته باز هم سیلیکون پاور بهتر از اونهاست)
و اولویت اولتان جهت خرید هارد 2.5 اینچ (پاسپورتی) اکسترنال، هاردهای وسترن و یا سیگیت باشه
چون 3 برند بالا (که گفتم صرف نظر کنید) تولید کننده هارد نیستند و قاب هارد (باکس) را تولید میکنند و تولید کننده های هارد، از جمله:
وسترن دیجیتال، سیگیت (که مکستور را خریده) و توشیبا (که هیتاچی را خریده) و .... ، معدود هستند
به نظرم بهترین گزینه، برای هارد 2.5 اینچی، هارد وسترن دیجیتال مدل "مای پاسپورت" با گارانتی سازگاره

وسترن؟؟؟؟

بیخیال عزیز!

وسترن بیشترین میزان خرابی رو در هارد های پاسپورتی داره! رفیق خود من تعمیر کار هارد هست!

من مشکلی با هارد Adata ضد ضربه نداشتم...

این حرف که هارد فقط وسترن مثل زمانی میمونه که میگفتن هارد فقط مکستور !!! ( حدود ده سال پیش )

سیگیت هم که حرفشو نزن! یه دسکتاپی دارم..بعد از 3 سال به تق تق افتاده!! نمیدونم چی کارش کنم...در طول یک هفته 2 روز تق تق میکنه...6 روز نمیکنه!!! تست هم میگیرم بد سکتور نداره!!

بعدشم عزیز من در مورد اینکه چه هاردی خوبه یا بده سوال نکردم!

سوال من این بود:

هارد ارزون تر میشه یا نه!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
وسترن؟؟؟؟

بیخیال عزیز!

وسترن بیشترین میزان خرابی رو در هارد های پاسپورتی داره! رفیق خود من تعمیر کار هارد هست!

این حرف که هارد فقط وسترن مثل زمانی میمونه که میگفتن هارد فقط مکستور !!! ( حدود ده سال پیش )

سیگیت هم که حرفشو نزن! یه دسکتاپی دارم..بعد از 3 سال به تق تق افتاده!! نمیدونم چی کارش کنم...در طول یک هفته 2 روز تق تق میکنه...6 روز نمیکنه!!! تست هم میگیرم بد سکتور نداره!!

سوال من این بود:

احیانا بیشترین میزان خرایی به دلیل معروف بودن بیشتر و خرید بیشتر نیست؟

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 4 Beta

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
وسترن؟؟؟؟

بیخیال عزیز!

سوال من این بود:

عزیز شما 2 تولید کننده اصلی و بزرگ هارد رو بردی زیر سوال که .

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
وسترن؟؟؟؟

بیخیال عزیز!

سوال من این بود:

سیگیت الان یکی از بهترین برند هاست داداش
از وقتی مکستور رو خرید اومد رتبه دوم تولید کننده بهترین هارد دیسک ها
ولی وسترن دیجیتال مارک فوق العاده محبوبیه و بیشترین طرفدار رو داره
به صورتی که شما اگه روی جعبه مدل المنت نیو رو نگا کنی اینو میفهمی
World's Best Selling External Hard Drive

قیمت هارد هم دیگه پایینتر از این نمیاد
چو دلار دوباره برگشت به قیمت قبلی و در ضمن نوسان هم داره

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظرم از این به بعد منتظر زیاد نباشید هاردهای 500 و 1 ترا خیلی ارزون بشند . اما به شدت منتظر باشید هاردهای 2 و 3 به بالا شاهد کاهش قیمت باشند.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
عزیز شما 2 تولید کننده اصلی و بزرگ هارد رو بردی زیر سوال که .

نه...
من میگم برای من که مدام در حال حمل هارد هستم...بهتره یه هارد ضد ضربه بگیرم...

وسترن و سیگیت اگه خیلی یوزر براشون مهمه دو تا مدل ضد ضربه میزنن!!

شما ثابت کن مثلا مدل های ضد ضربه سیلیکون پاور یا آ دیتا مشکلی دارند! و هارد حساس وسترن بدون مشکل هست!

مگه دوستان نمیگن هارد داخل Adata توشیباس؟؟؟ خب مگه توشیبا چشه؟ تا جایی که یادمه توشیبا هیتاچی هارد میزده...

الان به نظر شما اگه برای من امنیت هارد مهم باشه چی بخرم؟؟

همین سیگیت بخرم بعد کیف هارد بگیرم براش؟؟؟

Last edited:

commander

Registered User
لایک‌ها
406
وسترن؟؟؟؟

بیخیال عزیز!

سوال من این بود:

نه...
من میگم برای من که مدام در حال حمل هارد هستم...بهتره یه هارد ضد ضربه بگیرم...

وسترن و سیگیت اگه خیلی یوزر براشون مهمه دو تا مدل ضد ضربه میزنن!!

شما ثابت کن مثلا مدل های ضد ضربه سیلیکون پاور یا آ دیتا مشکلی دارند! و هارد حساس وسترن بدون مشکل هست!

مگه دوستان نمیگن هارد داخل Adata توشیباس؟؟؟ خب مگه توشیبا چشه؟ تا جایی که یادمه توشیبا هیتاچی هارد میزده...

الان به نظر شما اگه برای من امنیت هارد مهم باشه چی بخرم؟؟

همین سیگیت بخرم بعد کیف هارد بگیرم براش؟؟؟

داداش گلم
بنده نظرم رو عرض کردم، دعوا که نداریم:)
دوست عزیز
شما که تعمیر کار هارد هستید ، حتما به این امر واقفید که تعمیر هاردهای توشیبا نسبت به وسترن و سیگیت، دشوارتره و قریب به اتفاق تعمیر کاران هارد، از تعمیر هاردهای توشیبا دوری میکنند (نه به علت تفاوت کیفیت، بلکه به خاطر تفاوت فاحش نوع ساختار مکانیکی هاردهای توشیبا، در مقابل وسترن و سیگیت)
البته نه اینکه وسترن بهتر باشه و یا توشیبا، و این امر سلیقگیه.
یکی از سیگیت، خاطره خوبی نداره و اذیتش کرده و دیگری از توشیبا و ... .
و این نکته را هم خدمتتون عرض کنم که ضد ضربه بودن، به معنای واقعی، در امر هارد، معنی نداره و حتی الامکان باید از بروز ضربه فیزیکی پیشگیری کرد.
و به نظر شخصی خودم، بهترین گزینه، همان وسترن و یا سیگیتی که فرمودینه ، به انضمام کیف محافظ.
چون کیف محافظ، بهتریت ضربه گیره و همچنین از ورود گرد و غبار به داخل پورت های هارد هم جلوگیری میکنه

و اگر هم از نظر بودجه مشکلی ندارید، بهترین هارد ضد ضربه (آنتی شوک)، هارد بوفالو مدل BUFFALO MINI STATION EXTREME ، ساخت ژاپن میباشد که الان 1 ترابایت آن حدود 385 تومانه
و طی لینک زیر، 500 گیگ آن را داشتم و به قیمت 240 فروختمش
و از نظر ضربه و آنتی شوک بودن، مطمئن ترین و امن ترین هارد موجود در بازاره
برای دیدن تصاویر این هارد، به لینک زیر مراجعه فرمایید

فروش هارد اکسترنال 500 گیگ USB3 بـوفــالـــو ژاپن ®®® Buffalo ®®® همراه با 2 سال گارانتی

• Like
Reactions: hwt

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
داداش گلم
بنده نظرم رو عرض کردم، دعوا که نداریم:)
دوست عزیز
شما که تعمیر کار هارد هستید ، حتما به این امر واقفید که تعمیر هاردهای توشیبا نسبت به وسترن و سیگیت، دشوارتره و قریب به اتفاق تعمیر کاران هارد، از تعمیر هاردهای توشیبا دوری میکنند (نه به علت تفاوت کیفیت، بلکه به خاطر تفاوت فاحش نوع ساختار مکانیکی هاردهای توشیبا، در مقابل وسترن و سیگیت)
البته نه اینکه وسترن بهتر باشه و یا توشیبا، و این امر سلیقگیه.
یکی از سیگیت، خاطره خوبی نداره و اذیتش کرده و دیگری از توشیبا و ... .
و این نکته را هم خدمتتون عرض کنم که ضد ضربه بودن، به معنای واقعی، در امر هارد، معنی نداره و حتی الامکان باید از بروز ضربه فیزیکی پیشگیری کرد.
و به نظر شخصی خودم، بهترین گزینه، همان وسترن و یا سیگیتی که فرمودینه ، به انضمام کیف محافظ.
چون کیف محافظ، بهتریت ضربه گیره و همچنین از ورود گرد و غبار به داخل پورت های هارد هم جلوگیری میکنه

و اگر هم از نظر بودجه مشکلی ندارید، بهترین هارد ضد ضربه (آنتی شوک)، هارد بوفالو مدل BUFFALO MINI STATION EXTREME ، ساخت ژاپن میباشد که الان 1 ترابایت آن حدود 385 تومانه
و طی لینک زیر، 500 گیگ آن را داشتم و به قیمت 240 فروختمش
و از نظر ضربه و آنتی شوک بودن، مطمئن ترین و امن ترین هارد موجود در بازاره
برای دیدن تصاویر این هارد، به لینک زیر مراجعه فرمایید

فروش هارد اکسترنال 500 گیگ USB3 بـوفــالـــو ژاپن ®®® Buffalo ®®® همراه با 2 سال گارانتی

عزیز من کی گفتم تعمیر کار هارد هستم؟ :blink: گفتم یکی از دوستانم...

الان شما که میگید بهترین هارد ضد ضربه موجود در ایران بوفالو هست! پس حتما دقیقا فرقش رو با ضد ضربه های دیگه در بازار می دونید که میفرمایید...پس خوشحال میشیم به ما هم دقیقا با جزئیات توضیح بدید.
یعنی شما میگید این هارد به مراتب از هارد های ضد ضربه مثلا آ دیتا که استاندارد نظامی دارن بهتره؟ خب دلیلش؟

بعد این هارد داخلش ازهارد های چه شرکتی استفاده میکنه؟؟ کدوم شرکت گارانتیش کرده؟؟ داره اصلا؟

commander

Registered User
لایک‌ها
406
عزیز من کی گفتم تعمیر کار هارد هستم؟ :blink: گفتم یکی از دوستانم...

الان شما که میگید بهترین هارد ضد ضربه موجود در ایران بوفالو هست! پس حتما دقیقا فرقش رو با ضد ضربه های دیگه در بازار می دونید که میفرمایید...پس خوشحال میشیم به ما هم دقیقا با جزئیات توضیح بدید.
یعنی شما میگید این هارد به مراتب از هارد های ضد ضربه مثلا آ دیتا که استاندارد نظامی دارن بهتره؟ خب دلیلش؟

بعد این هارد داخلش ازهارد های چه شرکتی استفاده میکنه؟؟ کدوم شرکت گارانتیش کرده؟؟ داره اصلا؟
دوست عزیز
اول اینکه ببخشید و فکر کردم خودتان تعمیر کارهارد هستید
و در پاسخ به سوال دوم شما عرض کنم که:
اکثر هاردها در مقابل ضربه آسیب پذیر هستند و در تبلیغات ای دیتا هم بیشتر تمرکز تبلیغات، بر روی تحمل فشار میباشد تا تحمل ضربه .
و ضد ضربه بودن، در هارد معنی نمیده و بهتره که از واژه "آنتی شوک" استفاده کرد
ضمنا بنده از ساختار و نحوه اسمبل کارخانه ای دیتا بی اطلاع هستم، ولی:

بوفالو از سازندگان خوش نام هارد دیسکه، که همیشه محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا تولید کرده.
این کمپانی هاردهای مدل فوق را (در ژاپن )، در خط تولید خود، به نام HD-PZU3 با پشتیبانی از رابط usb3 ، راه اندازی کرده.
محصولات این مدل بوفالو از رمز گذار 256 بیتی AES، پوشش لاستیکی بدنه و جذب کننده داخلی برای ضربات وارده به هارد دیسک بهره می برند

و موفق به کسب استاندارد نظامی MIL-STD-810F 516.5 از امریکا شده است
و تفاوت قیمت فاحش آن، نسبت به دیگر هاردهای هم رده اش هم، گویای همین مسئله است.

بنده هم بوفالو داشتم و هم ای دیتا، و حتی ترانسفر ریت آن، با هیچ هاردی قابل مقایسه نیست (با هاردهای هم رده و البته به جز هاردهای ssd ).

همچنین بوفالو ، خودش سازنده هارد است و از هاردهای خودش جهت هارد داخلی استفاده میکنه
(متذکر میشم که مدل بالایی که خدمتتان عرض کردم، آنتی شوک است و بسیار مقاوم و دارای قابلیت strong shock protection میباشد و روی جعبه آن هم در 3 شات تصویری، نحوه و ساختار، مقاوم سازی هارد را در مقابل "حفاظت از شوک قوی" توضیح داده)

و شرکت "آرتا فرورد" وارد کننده و گارانتی کننده این هارد بوده .(البته خودم هم اولین بار بود که نام این شرکت رو شنیدم و تا به حال از خدمات گارانتیش استفاده نکردم)
اگر خواستید، بفرمایید تا شماره خودم رو طی پیام خصوصی خدمتتون بدم و راهنمایی لازم، ائم از آدرس و تلفن فروشنده را در پاساژ رضا خدمتتون ارائه بدم (هفته پیش داشتند و به احتمال 95 درصد الان هم دارند ).

Last edited:

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
دوست عزیز
اول اینکه ببخشید و فکر کردم خودتان تعمیر کارهارد هستید
و در پاسخ به سوال دوم شما عرض کنم که:
اکثر هاردها در مقابل ضربه آسیب پذیر هستند و در تبلیغات ای دیتا هم بیشتر تمرکز تبلیغات، بر روی تحمل فشار میباشد تا تحمل ضربه .
و ضد ضربه بودن، در هارد معنی نمیده و بهتره که از واژه "آنتی شوک" استفاده کرد
ضمنا بنده از ساختار و نحوه اسمبل کارخانه ای دیتا بی اطلاع هستم، ولی:

بوفالو از سازندگان خوش نام هارد دیسکه، که همیشه محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا تولید کرده.
این کمپانی هاردهای مدل فوق را (در ژاپن )، در خط تولید خود، به نام HD-PZU3 با پشتیبانی از رابط usb3 ، راه اندازی کرده.
محصولات این مدل بوفالو از رمز گذار 256 بیتی AES، پوشش لاستیکی بدنه و جذب کننده داخلی برای ضربات وارده به هارد دیسک بهره می برند

و موفق به کسب استاندارد نظامی MIL-STD-810F 516.5 از امریکا شده است
و تفاوت قیمت فاحش آن، نسبت به دیگر هاردهای هم رده اش هم، گویای همین مسئله است.

بنده هم بوفالو داشتم و هم ای دیتا، و حتی ترانسفر ریت آن، با هیچ هاردی قابل مقایسه نیست (با هاردهای هم رده و البته به جز هاردهای ssd ).

همچنین بوفالو ، خودش سازنده هارد است و از هاردهای خودش جهت هارد داخلی استفاده میکنه
(متذکر میشم که مدل بالایی که خدمتتان عرض کردم، آنتی شوک است و بسیار مقاوم و دارای قابلیت strong shock protection میباشد و روی جعبه آن هم در 3 شات تصویری، نحوه و ساختار، مقاوم سازی هارد را در مقابل "حفاظت از شوک قوی" توضیح داده)

و شرکت "آرتا فرورد" وارد کننده و گارانتی کننده این هارد بوده .(البته خودم هم اولین بار بود که نام این شرکت رو شنیدم و تا به حال از خدمات گارانتیش استفاده نکردم)
اگر خواستید، بفرمایید تا شماره خودم رو طی پیام خصوصی خدمتتون بدم و راهنمایی لازم، ائم از آدرس و تلفن فروشنده را در پاساژ رضا خدمتتون ارائه بدم (هفته پیش داشتند و به احتمال 95 درصد الان هم دارند ).

مدل های مورد بحث :

خواهشا فقط راجع به این 3 تا حرف بزنیم....من اصلا کاری به بقیه مدل های آدیتا و سیلیکون ندارم

Buffalo-Harddisk-Promotion-IT-Fair-2012.bmp
ap1112_labs_external_hdd_buffalo-ministation-extreme-500gb.jpg

productImage3042.jpg
HD710_2.jpg

Silicon_Power_Armor_A30_01.jpg
silicon-power-armor-a30-1tb-valge-kovaketas-52198.jpg

خواهش میکنم ...

اوکی همون ضد فشار....( با اینکه اونهایی که استاندارد نظامی دارند فکر میکنم ضد ضربه از ارتفاع خاصی هم هستند غیر از فشار )

چند سوال برای من پیش اومده.

بوفالو از سازندگان خوش نام هارد دیسکه، که همیشه محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا تولید کرده

خب اوکی من اطلاع نداشتم

این که ژاپنی هست خوبه...اسم خط تولید که مهم نیست...یو اس بی 3 هم که همشون هستن!

شما میدونید این رمز نگاری که فرمودید به چه دردی میخوره؟ یعنی منظور اینه که مثل هارد های وسترن موقع اتصال هارد میتونه رمز درخواست کنه؟ همچین چیزی روش هست؟ منظور اینه دیگه؟

پوشش لاستیکی بدنه که همه هارد های این شکلی از جمله Adata HD710 و Silicon Power Hard Drive Armor A30 این مشخصه رو دارند! تازه سیلیکون پاور بخش های داخلیش هم این محافظ رو داره!! حتی قابلیت مقاومت در برابر سقوط از یک مترو و خورده ای رو هم داره...سیستم جذب کننده داخلی رو هم داره! اگه منظورتون سیستم تعلیق داخلیه!

استاندارد نظامی سیلیکون MIL-STD-810G هست و برای آ دیتا MIL-STD-810G 516

تازه هر دو مدل سیلیکون و آدیتا ضد آب هم هستند من واقعا اصراری ندارم ثابت کنم اینا بهتر از بوفالو هستند یا در رده این هستند ..فقط دارم اطلاعات میدم...میخوام بدونم بوفالو هم ضد آب هست؟

تا اینجا من برتری خاصی در زمینه آنتی شاک و ... کلا مشاهده نمیکنم از بوفالو ..اگر غیر از این هست خوشحال میشم بدونم ..جدی میگم قصدم زیر سوال بردنش نیست....فقط دارم چیزی رو که می بینم کپی میکنم اینجا! مثل خودتون...شاید شما بگید اوکی استاندارد نظامی MIL-STD-810F 516.5 مثلا به این دلیل فلان دلیل برتر از مال اون دوتاس...اون موقع میشه یه چیزی فهمید!

اما تا اینجا...من تخصصی در مورد اینکه هارد های داخلی بوفالو چه کیفیتی دارند نسبت به توشیبای ژاپنی که در آدیتا این مدل به کار رفته ندارم! اگر شما اطلاعات خاصی دارید ممنون میشم

شما بفرمایید کدوم مدل آ دیتا رو داشتید یا سیلیکون پاور....من اصلا بقیه مدل های آ دتیا و سیلیکون رو کاری ندارم...بحث ما سر مدل اچ دی 710 و آرمور 30 هست..این مدل رو داشتید و اطلاعاتتون رو از دست دادید؟ و ترانسفر رو مقایسه کردید؟؟

من واقعا هنوز نفهمیدم که علت قیمت بالاتر بوفالو نسبت به مدل های ضد آ ب و ضد شاک! و سقوط!! آ دیتا و سیلیکون دقیقا چی هست.چون شما اومدید و فقط یه سری اطلاعات از بوفالو گذاشتید همین!! من مقایسه ای ندیدم که میفرمایید جوابم رو دادید.....البته شاید در بحث سرعت ترانسفر دیتا باشه...

من بیشتر بحثم در مورد امنیت خارجی هارد هست..در بحث بیرونی من تفاوتی نمی بینم تازه مشخص نیست بوفالو ضد ؟آب هم هست یا خیر...

ولی در بحث داخلی ترانسفر ریت یا با کیفیت تر بودن هارد های ساخت بوفالو نسبت به مثلا توشیبای داخلی آ دیتا دوس دارم به نتایج بهتری برسم که منو به خرید بوفالو و دادن هزینه بیشتر ترغیب کنه...

ممنون میشم از روی اطلاعات مستند ( کاربارن خارجی ..نمودار ها... و ..) کمک کنید...

نمیخوام آخرش به این ختم بشه که شما بگی آقا برو همون سیلیکون رو بخر!!

نه..

من میخوام قانع بشم .

مرسی

Last edited:

commander

Registered User
لایک‌ها
406
دوست عزیز
بنده اطلاعات و دانسته های ناچیز خودم را عنوان کردم
و با توجه به عنوان تایپیک"هارد در بحران"، فکر نمیکنم که ادامه این مقایسات در این بخش مناسب باشه
بهتره که از افراد مطلع تر در بخش"
مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر "در این زمینه پرس و جو فرمایید.
موید باشید

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
حالا که بحث هارد شد اینم اگر پیدا کردی عالیه . LaCie - LaCie Rugged Triple USB 3
کسی خواست برای تولد من بگیره من دست رد به سینه اش نمیزنم.:D

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
دوست عزیز
بنده اطلاعات و دانسته های ناچیز خودم را عنوان کردم
و با توجه به عنوان تایپیک"هارد در بحران"، فکر نمیکنم که ادامه این مقایسات در این بخش مناسب باشه
بهتره که از افراد مطلع تر در بخش"
مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر "در این زمینه پرس و جو فرمایید.
موید باشید

دوست عزیز

پس مشخص شد شما دانسته یا ندانسته فقط بر اساس اینکه آ دیتا و سیلیکون پاور تولید کننده هارد نیستند! ( چه دلیل محکمی برا نخریدن یک برند!) در این تاپیک پاسخ بنده رو دادید!

به نظر بنده از خرید هارد اکسترنال َای دیتا، ترنسند و سیلیکون پاور صرف نظر کنید (البته باز هم سیلیکون پاور بهتر از اونهاست)
چون 3 برند بالا (که گفتم صرف نظر کنید) تولید کننده هارد نیستند و قاب هارد (باکس) را تولید میکنند

در جای دیگه فرمودید آ دیتا شما رو اذیت کرده و اطلاعاتتون پریده....منم عرض کردم دو تا از دوستام که وسترن دارن این مشکل براشون پیش اومد! شما اصلا مشخص نیست بر چه پایه و اساسی پیشنهاد میدید که آ دیتا نخرید!

ولی برعکس آن، از بیشترین هاردی که چندین بار اذیت شدم، ای دیتا بود،
تا حدی که یک بار اطلاعاتم پرید و حدود 1/5 برابر قیمت هارد رو دادم که اطلاعاتش رو برام ریکاوری کردند
و همانطوری که فرمودید، این انتخاب سلیقگیه

به خاطر اذیت شدن از یک مدل خاص؟

یا تولید کنده هارد نبودن؟؟؟

کدومش بالاخره؟

بالاخره سلیقه ای هست یا دلیل فنی و تخصصی داره؟

در یک جا دوباره گفتید

احیانا بیشترین میزان خرایی به دلیل معروف بودن بیشتر و خرید بیشتر نیست؟

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 4 Beta

با این جمله مثلا خواستید بگید طبیعیه که وسترن گزارش خرابیش زیاد باشه....چون محبوب تره! و بیشتر میخرنش!! که البته دلیل موجهی نیست!

و در جای دیگه گفتید که به خاطر دشوار تر بودن تعمیر هارد های توشیباست که تعمیر کاران از تعمیزش خودداری میکنند!

و در آخر هم هیچ گونه جوابی برای سوال های من و چالش هایی که در پست آخر مطرح کردم ندارید جسارتا.

میدونستم تشریف میارید و همچین جوابی میدید...
زین پس اگه خواستید برندی رو زیر سوال ببرید ( آ دیتا ) و یا یه برند رو بدون اطلاعات فنی بزرگش کنید ( بوفالو )...با اطلاعات فنی و تخصصی جلو بیاید...نه صرفا به قول خودتون با اطلاعات ناچیز! یا به صرف اینکه یه بار یه هارد خریدم اسمش آ دیتا بود اطلاعاتم پرید! یا دو جمله کپی کنید که بوفالو بهترین هارد ضربه گیر دار هست ولی هیچ دلیلی بر این مدعای خودتون نداشته باشید! و در آخر هم به علت اینکه تاپیک داره منحرف میشه از جواب شونه خالی کنید؟

چطور تا الان به موضوع تاپیک ربط داشت که نزدیک به 6-7 پست در ایباره پاسخ دادید؟ الان که نوبت به پاسخ چالش های مقایسه این 3 هارد رسید ..جوابی ندارید؟

متشکرم

پ.ن : ببینید فروم پرشین تولز یکی از رله ترین و راحت ترین فروم هایی هست که در اینترنت وجود داره..اینجا زیاد به این که ربطی به موضوع تاپیک نداره گیر ندید...اینجا پی سی ورلد نیست که تا چیزی بگید ده تا مدیر سریعا بررسیش کنند.

Last edited:
بالا