برگزیده های پرشین تولز

خرید سهام از بورس آمریکا

pedramzand

Registered User
لایک‌ها
29
کسی میدونه چطور میشه از بازار بورس آمریکا سهام خرید مثلا سهام گوگل

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
FOREX trading – Currencies, Gold, Oil, Stocks - Trading 212
البته نمیدونم قابل اعتماد هستن یا نه.
علاوه بر اون میتونید اونس طلا، نقره و فارکس هم کارکنید توی این سایت.
دمو هم داره.
البته اعتبار رو نمیدونم.

erfan_2010

Registered User
لایک‌ها
572
برای خرید سهام امریکائی شما باید در یک بروکر ( کارگزار ) خارجی حساب داشته باشید

برای شروع باید اسکن پاسپورت و یک سری مدارک که امضا کرده اید را به کارگزار ارائه بدهید در صورت تائید شدن باید فتوکپی برابر با اصل مدارک را هم برایشان پست کنید سپس میتوانید حساب باز کنید که اینترنتی انجام میشود

کارگزاریهای معتبر برای واریز و برداشت پول از طریق wire transfer کار میکنند یعنی از طریق بانک . شما باید به بروکر یا کارگزار یک حساب بانکی معرفی کنید که تحت نام خودتان است ولی از انجائیکه از انجائیکه ایران تحریم بانکی

است ،پس شما نمیتوانید در یک بروکر معتبر حساب داشته باشید چون با بانکهای ایران کار نمیکنند . باید در بروکری که از طریق کارتهای اعتباری کار میکند مانند webmoney , visacard , ............. حساب باز کنید . از بین بروکرهائی هم که در ایران شناخته شده هستند فیبوگروپ از همه اشناتر است .
fibogroup پشتیبانی فارسی هم دارد .

تمام اینها به کنار ؛ بورس خارج مانند ایران نیست که شما بتوانید با قدری سواد فاندامنتال و یا تکنیکال خرید فروش کنید و سود هم بکنید .بورس ایران فرق دارد . در بورس امریکا شما اعتباری میتوانید خرید فروش کنید مثلا خودتان هزار دلار دارید کارگزار یا بروکر هم به شما اعتبار یک به دویست میدهد در نتیجه با حداکثر دویست هزار دلار میتوانید وارد معامله شوید که در ضمن سود و زیانش هم به همین نسبت بالا و ریسک از دست دادن سرمایه هم بسیار بالا خواهد بود . در ضمن قدرت تحلیل بسیار بالائی هم میخواهد و اگر بخواهید فاندامنتال کار کنید باید زبان انگلیسی بسیار قوی داشته باشید .

در کل اینکه بورس ایران بسیار سوداورتر است ولی اگر خیلی اصرار دارید یکسال حداقل رویش مطالعه کنید . بی گدار به اب نزنین . بورس خارج از کشور بسیار پرریسک است .
اگر تو تالار شیشه ای بورس ( منظورم تالار شیشه ای تو حافظ هستش ؛ تهران ) هم با جوانها صحبت کنی خیلی هاشون تو این زمینه مطالعه کردن .

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
در کل اینکه بورس ایران بسیار سوداورتر است ولی اگر خیلی اصرار دارید یکسال حداقل رویش مطالعه کنید . بی گدار به اب نزنین . بورس خارج از کشور بسیار پرریسک است .

بشدت تایید میشود

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
تمام اینها به کنار ؛ بورس خارج مانند ایران نیست که شما بتوانید با قدری سواد فاندامنتال و یا تکنیکال خرید فروش کنید و سود هم بکنید .بورس ایران فرق دارد . در بورس امریکا شما اعتباری میتوانید خرید فروش کنید مثلا خودتان هزار دلار دارید کارگزار یا بروکر هم به شما اعتبار یک به دویست میدهد در نتیجه با حداکثر دویست هزار دلار میتوانید وارد معامله شوید که در ضمن سود و زیانش هم به همین نسبت بالا و ریسک از دست دادن سرمایه هم بسیار بالا خواهد بود . در ضمن قدرت تحلیل بسیار بالائی هم میخواهد و اگر بخواهید فاندامنتال کار کنید باید زبان انگلیسی بسیار قوی داشته باشید .

آقا اینایی که شما گفتید مال کارگزارهای بورس نیست. کارگزارهای بورس در داخل امریکا که شرکتهای مشخصی هستند-تماما امریکایی- ، در خارج از امریکا هم فقط به بانکهایی که رتبه اعتباری خیلی بالا دارند اجازه کارگزاری در بورس نزدک داده میشه. خرید و فروش اعتباری و لوریج هم در بورس مطلقا وجود نداره
این شرکتهایی که آنلاین خرید و فروش میکنند و هر روز هم تعدادشون زیادتر میشه ، نمیگم که کلاهبردار هستن اما ... سهام واقعی برای شما نمیخرن.اینها نماد رو خرید و فروش میکنن.indices یا CFD... یعنی شما در واقع سر اینکه عدد قیمت سهام، بالا میره یا پایین میاد با یک شرکت شرط بندی میکنید. این چند تا فرق با سهام واقعی داره. اول اینکه شما از مزایای سهام دار فرضا گوگل بودن نمیتونید استفاده کنید. دوم اینکه خرید و فروش شما مستقل از بورس حقیقیه و تاثیری روی بازار نداره.سوم اینکه هیچ گواهی سهام یا سندی دال بر خرید سهام ندارید و اگر شرکت به هر دلیلی بره رو هوا ، پول شما هم به دنبالش میره- مخصوصا که این شرکتها هیچکدام بیمه خاصی روی سپرده ها در مقابل ورشکستگی و ... ندارن .حداقل برای ایرانیها- چهارم هم اینکه در خرید سهام واقعی شما سند سهام رو میگیرید و میگذارید زیر موزاییک لق زیر تختتون :D و 10 سال بعد میفروشید... اما در این بروکرهای ریتیل فارکس که اندیس سهام خرید و فروش میکنن باید دائما هزینه رول اور بدید که بعد از 10 سال به اندازه پول خود سهام میشه

اما در مورد اصل موضوع .... اگر کارگزار معتبر گیر بیارید که بتونه براتون سهام واقعی با اسنادش بخره ، کار بسیار پر سودیه. مهمترین سودش اینه که پولتون به شکل ارزه و نگران افت ارزشش نیستید.ضمنا وقتی عاقبت جهان از رکود اقتصادی در بیاد ، احتمال چند ده برابر شدن پولتون هست. البته برای بورس امریکا دیگه دیر شده ، سود اصلی در این بود که سال 2009 بخرید و الان بفروشید...اما الان هم بورسهای اروپایی و مخصوصا سهام شرکتهای ساختمانی و راهسازی یجورایی گنچ محسوب میشه-اگر کسی برای 5-6 سال به پولش احتیاج نداشه باشه-

pedramzand

Registered User
لایک‌ها
29
با تشکر از دوستان گرامی
هر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره دریغ نکند

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
اواتارت منو کشته :)

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
من قبلا به فکرش بودم یه زمانی یه تحقیقاتی هم کردم...

نیاز به حساب بانکی داخل آمریکا هست که داشتنش کاره سختیه اگه مقیم آمریکا نباشی...

pedramzand

Registered User
لایک‌ها
29
کسی هست که تا به حال در بورس خارج کشور فعالیت داشته باشه؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
لطف میکنی بیشتر توضیح بدی تا دیگران از تجربیاتت استفاده کنن:)

والا من تجربه زیادی ندارم. فقط 3-4 سال قبل سهام بعضی از شرکتهای صنعتی امریکایی رو خریدم و هنوز هم دارم. از پارسال هم سهام شرکتهای اروپایی رو میخرم. شرکتهایی که من میشناسم توی 3 تا بورس هستن. نزدک و فوتسی و ایبکس. من سهام کاترپیلار رو 60 دلار خریدم تا 110-20 دلار هم رفت نفروختم الان 83-4 دلاره.سهام اپل رو 400 دلار خریدم تا 600 هم رفت الان 520 دلاره.سهام مایکروسافت رو 18 دلار خریدم الان 36 دلاره. چند تا سهام بوده که محض تفریح کم خریدم و فروختم ، اما اصلیها رو تا به پولش نیاز نداشته باشم نمیفروشم.میذارم یا من عمرم تموم بشه یا دنیا از رکود در بیاد :D.زیر 1000 درصد سود نمیفروشم:p
قوانین خرید و فروش تقریبا مشابه ایرانه. من تا حالا با صف خرید و فروش مواجه نشدم البته. کارمزد کارگزار هم قراردادیه.بعضیها برای هر خرید یک مبلغ ثابت + درصد میگیرن ، اگر تعداد خریدتون زیاد باشه ،معمولا میتونید با قرارداد سالانه ، درصد کمتری بدید مشروط بر اینکه کارمزذ از یک مقدار ثابتی بیشتر بشه. درصدها بین 0.5 تا 1 درصده و مبلغ ثابت 5 تا 20-30 یورو/دلار. بستگی داره بانک کارگزار در چه کشوری باشه و سهام بورس چه کشوری رو بخواین بخرین. کارگزارهای آنلاین امریکایی تقریبا جدیدالتاسیس هم هستن که کارمزدهای خیلی کمی میگیرن ، اما با غیر امریکایی کار نمیکنن

مالیات هم به کشورش بستگی داره. خیلی از کشورها از سود سهام های بین المللی مالیات نمیگیرن

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
بنظر من بازار سهام و بازارهای مشابه -ارز و غیره- در ایران و خارج رو نمیشه بعنوان یک بازار جدی برای کسب درآمد -شغل- نگاه کرد. بخاطر اینکه مولفه هایی که حاکم بر این بازاره و تعیین قیمت میکنند از دست من و شما خارجه. ما نمیتونیم به این بازار جهت بدیم ...فقط میتونیم با خیلی خوش شانسی ،حدس دقیقی بزنیم که بازار کجا میخواد بره. حساب حاکم بر این بازارها هم حساب احتمالاته. من از حساب جبر خوشم میاد :D. آدم اگر قصد قمار هم داشته باشه بهتره در شطرنج قمار کنه که برد و باختش فقط به مهارتش مرتبط باشه نه به تاس و شانس و احتمالات

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
والا من تجربه زیادی ندارم. فقط 3-4 سال قبل سهام بعضی از شرکتهای صنعتی امریکایی رو خریدم و هنوز هم دارم. از پارسال هم سهام شرکتهای اروپایی رو میخرم. شرکتهایی که من میشناسم توی 3 تا بورس هستن. نزدک و فوتسی و ایبکس. من سهام کاترپیلار رو 60 دلار خریدم تا 110-20 دلار هم رفت نفروختم الان 83-4 دلاره.سهام اپل رو 400 دلار خریدم تا 600 هم رفت الان 520 دلاره.سهام مایکروسافت رو 18 دلار خریدم الان 36 دلاره. چند تا سهام بوده که محض تفریح کم خریدم و فروختم ، اما اصلیها رو تا به پولش نیاز نداشته باشم نمیفروشم.میذارم یا من عمرم تموم بشه یا دنیا از رکود در بیاد :D.زیر 1000 درصد سود نمیفروشم:p
قوانین خرید و فروش تقریبا مشابه ایرانه. من تا حالا با صف خرید و فروش مواجه نشدم البته. کارمزد کارگزار هم قراردادیه.بعضیها برای هر خرید یک مبلغ ثابت + درصد میگیرن ، اگر تعداد خریدتون زیاد باشه ،معمولا میتونید با قرارداد سالانه ، درصد کمتری بدید مشروط بر اینکه کارمزذ از یک مقدار ثابتی بیشتر بشه. درصدها بین 0.5 تا 1 درصده و مبلغ ثابت 5 تا 20-30 یورو/دلار. بستگی داره بانک کارگزار در چه کشوری باشه و سهام بورس چه کشوری رو بخواین بخرین. کارگزارهای آنلاین امریکایی تقریبا جدیدالتاسیس هم هستن که کارمزدهای خیلی کمی میگیرن ، اما با غیر امریکایی کار نمیکنن

مالیات هم به کشورش بستگی داره. خیلی از کشورها از سود سهام های بین المللی مالیات نمیگیرن

میشه لطف کنید درباره ی چگونگی خرید سهام توضیح بدید؟ یعنی به کجا باید مراجعه کرد؟ کدوم شرکت؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
میشه لطف کنید درباره ی چگونگی خرید سهام توضیح بدید؟ یعنی به کجا باید مراجعه کرد؟ کدوم شرکت؟

والا آقا این برمیگرده به اینکه شما چقدر بخواهید سرمایه بذارید و در چه بورسی بخواهید فعالیت کنید. با تابعیت ایرانی و سرمایه کم در بورس نیویورک کار ساده ای نیست ، اما اینجوری هم نیست که غیر ممکن باشه.فقط باید کار رو کاملا قانونی انجام بدید که بعدا مشکلی از توش در نیاد

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
منم یه زمانی تو فکرش بودم بعد پرس و جو کردیم دیدیم دنگ و فنگ داره بیخیال شدیم! حالا ftec جان شما خودت با چه واسطه ای خرید و فروش میکنی؟ چقدر اعتبار داره؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
منم یه زمانی تو فکرش بودم بعد پرس و جو کردیم دیدیم دنگ و فنگ داره بیخیال شدیم! حالا ftec جان شما خودت با چه واسطه ای خرید و فروش میکنی؟ چقدر اعتبار داره؟

من فرق فکولم. من یه پا اجنبی محسوب میشم :lol:.

شما اگر بخواید خرید وفروش کنید باید با یک شرکت قرارداد بنویسید که به وکالت از شما عملیات رو انجام بده. اولش باید یک قرارداد NCND با شرکت خارجی بنویسید. تبصره ! : شرکت خارجی میتونه شعبه خارجی یک شرکت ایرانی باشه که با توجه به تجمع ایرانیها در خارج و مهاجرت این سالها تعداشون از جمعیت ایران بیشتره-:D

بعد یک قرارداد وکالت مشروط محضری با شرکت ایرانی مینویسید. قرارداد رو ترجمه رسمی میکنید و میبرید وزارت امور خارجه مهر میزنه ، بعدش میبرید سفارت کشوری که اون شرکت خارجی توش ثبت شده، اونجا هم تایید میکنه و میفرستید برای شعبه خارجی که پس از امضا، تحویل میده به کارگزار اصلی که یک بانکه ، حالا اون شرکت میتونه به وکالت از شما و بنام شما براتون سهام بخره و بفروشه و سند سهام هم بنام خودتون میشه و براتون ارسال میکنن.حتی میتونید این سند رو ببرید داخل امریکا یا از طریق کارگزار دیگری بفروشید.

تبصره 2 ! : اگر سفارت اون کشور ،دهاتی و اهل گیر دادن باشه و اتاق بازرگانی مشترک با ایران داشته باشن ، احتمالا تاییدیه اونها رو میخوان یا میگن از طریق یکی از شرکتهای همون اتاق اقدام کنید

تبصره 3 : شرکتهایی که در این فعالیتها مشغولن ، معمولا کارهای فوق الذکر رو خودشون براتون انجام میدن و البته پول خون پدرشون رو ازتون میگیرن:D و البته کاری که در حالت عادی یکماه طول میکشه در ربع ساعت انجام میدن

راهکار قانونی این کار همینه که گفتم.هرکی توی کارهای اقتصادی و مالی و مخصوصا در کارهای بانکی به شما روشهای زیادی ساده یا مبتنی بر زرنگی و جعل هویت و گول زدن بانک و دور زدن تحریم و این بچه بازی ها ، پیشنهاد داد ، یا به عقلش شک کنید یا به صداقتش یا به هر دو :D

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
امکان خرید مستقیم سهام شرکتهای امریکایی توسط خود شخص هم وحود داره ؟

بالا