برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای ارتقا سیستم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
سلام دوستان سیستم من اینه که میگم میخوام تا 1تومان ارتقاء بدمش پیشنهادتون چیه؟سیستمم قدیمیه نسبتا و چیز زیادیم از سخت افزار بلد نیستم لطفا فرقشونو بگید .
cpu .5200
main.ep31.ds3l giga
ram 3gig ddr2
power.330 green
vga.9500
بعدم میخواستم بدونم فرق amd و اینتل چیه؟اینکه میگن مادربور سوکت 770 یا 1366 یا عددای دیگه یعنی چی؟ممنون میشم مدیرا پاک نکنن تا دوستان راهنمایی کنند.مرسی.

fnews

Registered User
لایک‌ها
799
دوست عزیز همه اینجا از ارتقا میپرسن ولی دریغ از گفتن اینکه میخوان باهاش چیکار کنن،اینتل و amd دو شرکت مجزا هستند که به تولید پردازنده و مادربرد و در مواردی خاص برای کارت گرافیک که شرکتamd باشه میپردازند،این دو تفاوت زیادی با هم دارن هم از نظر کاربری و هم از نظر کیفیت قطعات به شخصه نظر خودم اینه که intel بهتر از amd هستش.و مطمئنا مخالف و موافق زیادی با نظر من خواهد بود و اونم بخاطر تفاوت این دو هستش.اما سوکت:سوکت ها مشخص کننده مادربرد و سی پی یو هایی هستند که به هم میخورن مثل خیلی چیزا که بیانگر دسته هستند،مثلا شماره کفش:Dدر کنار هر مادربردی که با سوکت مثلا 1155 زده میشه،سی پی یوی مخصوص که 1155 باشه زده میشه.و طبیعتا هر چقدر عدد این سوکت ها بالا میره در کنارش قدرت هم بالا میره،مثلا سوکت های 1155 پر قدرت تر از سوکتای 1150 هستش،(با احتساب اینکه از یک سری و دو سوکت مختلف)و همینطور تا آخر،اول این سوکتا که مشخص شد به دنبال اون سی پی یو هایی زده میشه که مخصوص اون سوکت باشه،دیگه توضیح اضافی خارج از این جا هستش،بقیه اطلاعات رو میتونید در سایت خود شرکت ها ببینید،هر سوالی در این مورد داشتید در خدمتم.

amir.na

Registered User
لایک‌ها
99
در کنار هر مادربردی که با سوکت مثلا 1155 زده میشه،سی پی یوی مخصوص که 1155 باشه زده میشه.و طبیعتا هر چقدر عدد این سوکت ها بالا میره در کنارش قدرت هم بالا میره،مثلا سوکت های 1155 پر قدرت تر از سوکتای 1150 هستش
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

core i5

Registered User
لایک‌ها
2,316

fnews

Registered User
لایک‌ها
799
منم :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
ولی توضیحاتش بدک نبوده :D
این نظر سنجی نبود که شما نظر دادید،من سعی کردم به ساده ترین صورت ممکن بگم.حالا فک میکنید بیشتر از این میتونید کمک کنید خب پیش قدم شید،شکلک واسه چیه!!!؟؟؟؟

fnews

Registered User
لایک‌ها
799
استارتر عزیز زیاد وارت جزئیات نشو یادش بخیر اون زمونا یه فروم همسایه بود غول اورکلاک نام داشت اون موقعا که هنوز احمتی نجادی از تو لپ لپ در نیومده بود وقطعات از نظر قیمت هم ارض پشکل بود
شما برای راحتر شدن کارکرد سیستمتون یه پردازنده قویتر سری 8000 کورتو دو یا سری کواد همین سوکت باشخصیت 775 رو بنداز و یه گراف ورم قویتر در مجموع با 400 میتونی هیمن سیسو جون بدی که باست مثله اسب کارکنه چون ارتقا هزینه زیادی میخواد اگه میخوای سیس خوبی داشته باشه
شما فقط قسمت اول سوالشونو پاسخ دادید،که اونم ندونسته،بودجه فقط مهم نیستش که کارایی هم مهمه،معلوم نیست که سیستم رو واسه چکاری میخوان.

hessam.0111

Registered User
لایک‌ها
68
مادربرد شما سوکت 775 هست.
در مرحله ی اول شما پردازنده E5200 رو ارتقا بدید. (به Core™ 2 Quad Q6600 و اگه میخوای بازی های سنگین انجام بدی Core™ 2 Quad Q9550 که همراه این مدل دومی باید پاور هم ارتقا بدی)
مدل های بالا 4هسته ای هستند!!! میتونی E8400 بخری قیمتش فوقولاده مناسبه و 2هسته ای هست. تو سری های 2هسته ای برای بازی مناسبه (یعنی تو 2هسته ای ها خیلی چیز خوبیه برای ارتقا و به نسبت قیمتش واقعا ارزش خرید داره) - تصمیم آخر با شماست که سیستمتون 2هسته ای باشه یا 4هسته ای (درکل پاور رو ارتقا بدی برای سلامتی سیستم خیلی واجبه! زیر 480 هم فکر نکن - 580 مناسبه - مارک پاور هم GREEN باشه)
مرحله ی بعدی : اون رم ها رو بفروشید 2تا رم 2گیگ دوال بگیرید. (یا 4تا 1گیگ) - مهم اینه که مارک و چیپ یکی باشه تا بصورت دوال لود بشه!
مرحله ی سوم: (اگه تو بازی دچار مشکل شدید) گرافیک رو ارتقا بدید (که همراه این ارتقا باید پاور هم ارتقا بدید) - که تو این مرحله 580گرین حداقل میشه!!! (با خروجی برق گرافیک)
(((ولی با توجه به پردازنده قوی و رم بالا فکر نمیکنم تو بازی لنگ بزنه! جز اینکه بازیش خیلی خیلی خفن و سنگین باشه)))
درنظر داشته باشید که سرعت هارد فعلی چنده؟ (یعنی sata I هست یا sata II و اینکه چند مگ بافر هست؟) حداقل چیزی که الان باید باشه sata II و 16مگ بافر (اگه کمتر از اینه باید به فکر تعویض هارد هم باشی... چون تو سرعت تاثیر بسزایی داره) اگه کار به خرید هارد جدید رسید حتما 64مگ بافر بگیر سری های پرسرعت مارک وسترن دیجیتال (حجم هم به سلیقه و نیاز - من فقط درمورد سرعت هارد صحبت کردم)
امیدوارم مفید باشه - سوال خاصی هم دارید لطفا تو پ.خ

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
خیلی ممنون دوستان از کمکی که کردید اما بجز حسام هیچکدوم قطعه خاصی نگفتن به نظرتون بهتر نیست مینم usb3 بشه؟رم هم ddr3 بشه؟ایکاش قطعاتم میگفتین دوستان.هاردمم ساتا 2 هست دوستان.

Sir MehDi

Registered User
لایک‌ها
913
درود
ببین دوست عزیز اول اینکه زیاد به عدد ها و اسم ها توجه نکن ( مثل دوستمون که فرمودن هر چه عدد سوکت مادربورد بیشتر باشه قدرتش بیشتره :confused: که البته اشتباه بود حرفشون)
شما زمانی سراغ USB 3 برو که فلش مموری ، هارد اکسترنال یا هرچیزه دیگه ایه که میخوای استفاده کنی USB 3 باشه
دوم اینکه ببین چه کاری میخوای از سیستمت بکشی ، اگر صرفا برای بازی هستش خوب مسلما باید قطعات قوی تری بزاری اما اگر برای کارهای روزمره و معمولی نیاز به خرج زیاد نیست
نظر بنده اینه که روی همین 775 بمون و cpu , ram , Vga , powerرو عوض کن
یه cpu C2Q مثل Q8400 بگیر ، 2تا رمت رو با 2 تا رم 2 گیگ یه مدل عوض کن ، پاور و گرافیکت رو بفروش یه پاور گرین 530 وات به بالا بگیر و یه کارت گرافیک مثل : 7770 , 6770 , 5770 , 7790 که البته باید ببینی رزولوشن مانیتورت چنده چون تاثیر مستقیم توی بازی داره ( یعنی هر چه رزولوشن بیشتر باشه نیاز به کارت گرافیک قوی تری داری )
اگر هم جز اون دسته افرادی هستی که میخوای Hardcore گیم بزنی اون موقع باید بری سراغ سوکت 1155 یا 1150 که جدیدترین سوکت ها هستند و کارت گرافیک به مراتب قوی تر

fnews

Registered User
لایک‌ها
799
درود
ببین دوست عزیز اول اینکه زیاد به عدد ها و اسم ها توجه نکن ( مثل دوستمون که فرمودن هر چه عدد سوکت مادربورد بیشتر باشه قدرتش بیشتره :confused: که البته اشتباه بود حرفشون)
شما زمانی سراغ USB 3 برو که فلش مموری ، هارد اکسترنال یا هرچیزه دیگه ایه که میخوای استفاده کنی USB 3 باشه
دوم اینکه ببین چه کاری میخوای از سیستمت بکشی ، اگر صرفا برای بازی هستش خوب مسلما باید قطعات قوی تری بزاری اما اگر برای کارهای روزمره و معمولی نیاز به خرج زیاد نیست
نظر بنده اینه که روی همین 775 بمون و cpu , ram , Vga , powerرو عوض کن
یه cpu C2Q مثل Q8400 بگیر ، 2تا رمت رو با 2 تا رم 2 گیگ یه مدل عوض کن ، پاور و گرافیکت رو بفروش یه پاور گرین 530 وات به بالا بگیر و یه کارت گرافیک مثل : 7770 , 6770 , 5770 , 7790 که البته باید ببینی رزولوشن مانیتورت چنده چون تاثیر مستقیم توی بازی داره ( یعنی هر چه رزولوشن بیشتر باشه نیاز به کارت گرافیک قوی تری داری )
اگر هم جز اون دسته افرادی هستی که میخوای Hardcore گیم بزنی اون موقع باید بری سراغ سوکت 1155 یا 1150 که جدیدترین سوکت ها هستند و کارت گرافیک به مراتب قوی تر
آخه مرد مومن واسه به کرسی نشوندن حرفت نمیشه که حرف درست مردم رو اشتباه خطاب کنی،حالا که حرف بنده رو اشتباه فرض کردید میشه درستش رو با مثال عرض کنید.هر چی باشه این جریان خیلی به دوستمون واسه انتخاب سوکت کمک میکنه

ArMANy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
CPU : AMD A8-5600K 3.6GHz : 340.000
M.B : MSI A75-MA : 250.000
RAM : Corsair 4GB 1600 XMS3 : 140.000
Power : Green 530 A-EU : 190.000

سیستمت رو هم بفروش و بزار رو بقیه پولت یه گرافیک GTX 560 بخر حالشو ببر

اگه اینتل هم میخوای اینو بردار:

CPU : Intel Core i3 3220 3.3GHz : 350.000
M.B : ASUS P8B75-M LX : 250.000
RAM : Corsair 2*4 1600 XMS3 CL9 : 280.000
VGA : Sapphire 7770 1GB DDR5 : 500.000
Green 530 A-EU : 190.000

اگر گرون میشه گرافیکارو gtx 460 دست دوم بردار

Last edited:

eefe

Registered User
لایک‌ها
284
آخه مرد مومن واسه به کرسی نشوندن حرفت نمیشه که حرف درست مردم رو اشتباه خطاب کنی،حالا که حرف بنده رو اشتباه فرض کردید میشه درستش رو با مثال عرض کنید.هر چی باشه این جریان خیلی به دوستمون واسه انتخاب سوکت کمک میکنه
اون حرفت کاملاً اشتباه بود
چرا قبول نمیکنی آخه مرد مومن؟
1150 الآن ضعیفتر از 1155 ئه؟
چه حرفیه آخه؟

استارتر عزیز، اولاً که جای پرسیدن به هیچ وجه اینجا نبوده.یاد بگیریم به قوانین احترام بذاریم
ثانیاً اصولاً با یه سرچ میشه اطلاعات خیلی بیشتر و صحیح تر! ی نسبت به کامنتهای دوستان پیدا کرد.
ثالثاً شما باید مشخص کنی که میخوای چی کار کنی
اگه واسه بازی و اینا میخوای کلهم سیستمتو بفروش
حول و حوش 300-350 میره این قطعاتت
یعنی بودجه ت میشه 1300
میتونی یه سیستم (بدون هارد البته در نظر میگیریم) جمع و جور 1150 یا حتی سوکت های FM2و FM1 ای ام دی جمع کنی
من باشم میرم سراغ 1150،نسبتاً خوش قیمت ترن

abbas667

Registered User
لایک‌ها
571
سلام و عرض ادب
توضیحات دوستانمون جناب Fnews و حسام جان و Sir mehdi عزیز خوب بود
نظر شخصی بنده این هستش که شما فقط مین برد و سی پی یو و رم رو عوض کنید
هم از لحاظ تکنولوژی بروز تر میشید و هم از لحاظ قیمت به صرفه تر هستش و برای ارتقائ در آینده دستتون باز تر هستش
در حال حاضر میتونید مادربردتون رو توی رنج قیمت 120-130 هزار تومن توی همین انجمن بفروشید
و با قیمت 120 هزار تومن یه مادربرد سوکت 1155 مارک ازراک DDR3 با گارانتی معتبر بگیرید (به نظر من مادربرد ازراک با توجه به اینکه آکبند هستش مورد خوبیه و بهتر از مادربرد فعلیتون هستش گارانتی هم که داره)

سی پی یو تون هم حدود 50 تومن فروش میره که اگه بتونید یه سی پی یو G2020 کارکرده پیدا کنید توی حدود قیمت 120 هزار تومن عالی هستش
سی پی یو 2 هسته ای G2020 سوکت 1155 از خیلی از پردازنده های 4 هسته ای سوکت 775 قویتر هستش و به خاطر اینکه نسل جدید هست کارایی خیلی بهتری داره و در آینده هم راحت تر میتونید سی پی یو برای ارتقائ پیدا کنید

3 گیگ رم DDR2 رو هم اگه بفروشید میتونید بجاش یدونه رم 2 گیگ آکبند DDR3 بگیرید با گارانتی چون رم 2 گیگ آکبند DDR3 قدرتش تقریبا برابر با 3 گیگ رم DDR2 هستش (رم ها بعد از یک مدت کارکرد به دلیل گرما و استهلاک دچار افت BUS میشن و قدراتشون کمتر میشه )

تا اینجا فقط کافیه 70 هزار تومن برای ارتقا هزینه کنید و تقریبا سیستم نو جمع میکنید

پاور های گرین خیلی عالی هستند و سخت خراب میشن و بعد از خرابی معمولا راحت تعمیر میشن و 330 وات هم برای شما کافیه
اگه قصد ندارید گیم حرفه ای بازی کنید به نظرم همین گرافیک هم براتون کافیه با توجه به اینکه سوکت 1155 خودش گرافیک داخلی هم داره

هارد هم که تعویضش سلیقه ای هستش و اگه احساس میکنید فضای بیشتری لازم دارید هارد رو تعویض کنید

در خصوص سوکت ها هم سوکت های رایج این ها هستند

مادربردهایی که سی پی یو های اینتل ساپورت میکنن

سوکت 478 و سوکت 775 و سوکت 1155 و سوکت 1156 و سوکت 1150 و سوکت 1366 و سوکت 2011
که عدد ها تعداد پایه های ارتباطی مادربرد با سی پی یو هستند . در حال حاضر سوکت های متداول و بروز 1155 و 1150 هستند که سی پی یو های خوبی براشون تولید شده

مادربردهایی که سی پی یو های AMD ساپورت میکنند از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند برای مثال سی پی یو 5200AMD از سی پی یو سری 5200 اینتل حدود 20 درصد ارزونره و فرکانسش هم یک مقدار بالاتره ولی از لحاظ قدرت پردازش در حد اینتل نیست

امیدوارم توضیحاتم کمک کننده باشه

Sir MehDi

Registered User
لایک‌ها
913
دوست عزیز چه دلیلی داره که من بخوام حرف شما رو اشتباه درنظر بگیرم و به قول شما حرف خودم رو به کرسی بشونم ، بنده قصدم یه راهنمایی کوچک به استارتر بود
حرف شما هم درست نبود عزیز من ، دعوا که با هم نداریم اینجا ، طبق گفته شما که میفرمایید هرچه عدد سوکت بالاتر باشه قدرت اون سوکت هم بیشتره ، پس با این حساب سوکت 1366 باید از سوکت 1155 و 1150 قوی تر باشه درسته؟ خب این مشخصه که اصلا اینطور نیست برادر من
شما یه سرچ ساده تو گوگل بزن متوجه قضیه میشید و نیازی هم نیست اینقدر سریع موضع بگیرید در مورد حرف بقیه
موفق باشید

milad.h.h

Registered User
لایک‌ها
209
دوست عزیز بذار لپ مطلبو بهت بگم
الان جدیدترین نسل یس پی یو 1150 هست که تقریبا 20% از 1155 قویتره _________________
نسل های سی پی یو شما 775 است و الان نسل جدید 1150 هاسول هست ________
طرفسوکتهای دیگه اصلا نرو _ 1155 هم دیگه داره قدیمی میشه البته هنوزهم تو بورسه ____ نظر من اینه بهترین گزینه برای شماکوچ به 1150 هست ____
شما تمام قطعات سیستمتو بفروش ایناایی که میگم بردار
مینبرد گیگا h81- دارای usb3 و قیمت عالی و بصرفه 215 تومان
سی پی یو core i 3 4130
سر رم هم اصلا هزینه زیادی نکن همه رمها یه کاری انجام میدن تایمینگشون اینا هم همش الکیه _ از دوستان تو این فروم میتونی دوتا دوگیگ 1600 دست دوم رو تا حدود قیمت 140 بخری
گرافیکت هم میتونی 7770 دست دوم حدود قیمت 350 برداری
پاورهم دست دوم گرین از دوستان بگیر 530 وات رو 95 میدن

خوب حالا میریم سر جمع قیمتها
215+350+140+350+95 = 1155000 تومان _________________ بهترین کاراییرو برات داره
درهرصورت نظر نظر خودته اما الان ارتقا سیستمت اصلا بصرفه نیست برای شما _____________________

iM.LeOnArDo

Registered User
لایک‌ها
81
به نظر من که سیستمو بفروشو بزار رو 1تومنه بودجت
یه سیستم خوب و سرحال 1155 بگیر که الان تو بورسه
من اینا رو پیشنهاد میدم
giga p61AD3-usb3
cpu intel i3
power 580 green
ram 4 gb bus 1600
vga 2gb 5450
hdd 1tb

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
سلام واقعا ممنون از دوستان راستش من به اندازه 1تومن میخواستم خرج سیستمم کنم.اصلا به فروش قطعات فکر نکردم هر چند فکر خوبیه.واقعا ازتون ممنونم دم همتون گرم.

milad.h.h

Registered User
لایک‌ها
209
سلام واقعا ممنون از دوستان راستش من به اندازه 1تومن میخواستم خرج سیستمم کنم.اصلا به فروش قطعات فکر نکردم هر چند فکر خوبیه.واقعا ازتون ممنونم دم همتون گرم.
این سیستمی که الان داریو اگه بخوای 1 تومن روش خرج کنی رک بهت بگم پولتو ریختی دور

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
این سیستمی که الان داریو اگه بخوای 1 تومن روش خرج کنی رک بهت بگم پولتو ریختی دور
چرا داداش؟از چه لحاظ؟من اهل گیم نیستم فقط در حد فیفا و یه کال اف اجرا کردن.

eefe

Registered User
لایک‌ها
284
اگر مشاوره میخواستی که بهت دادن
خب قبول کن خرج رو این سیستم یعنی تلف کردن پول
مثل اینکه یه پیکان بگیری تیون کنیش !
بفروش برو دنبال یه سیستم از سوکت مناسب مثل 1150
البته به شخصه واسه مصارف متوسط از سوکت های FM1 و FM2 خیلی خوشم میاد
مخصوصاً گرافیک داخلی ای که دارن و واسه مصارف عادی جوابگوئه و قیمت های مناسبی هم دارن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا