برگزیده های پرشین تولز

از راهکارهای کسب ثروت از ایده تا موضوع انشا: علم بهتر است یا ثروت

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
راستش دو سه شبی میشود قصد نوشتن راجع به این موضوع را دارم، اما دغدغه های هر روزه و خواب :Dمانع میشود.
همه چیز هم از تاپیکی شروع شد که با عنوان مشارکت یا فروش ایده ایجاد کرده بودم.
در این چند روز از برخورد دوستان متوجه چند موضوع مهم شده ام:
1-انسانها در هر شرایطی کلاهبردارند مگر آنکه خلافش ثابت شود.
2-لقمه آماده 2 تومانی از راه اندازی کسب و کار و با تلاش به 10 تومان رسیدن در هر شرایطی بهتر است.
3-جایگاه ایده و خلاقیت در بین انسانها در اخرین نکته تمرکز قرار دارد.
4-انسانها ریسک میکنند و دلار را 3600 میخرند و 3000 میفروشند اما ایده ها پشت در میمانند.
اما واقعا چه میشود که اینگونه میشود؟
برای پیدا کردن جواب این سوال فکر کنم مفهوم ایده مناسبترین شروع باشه.
ایده یا مثال یا صورت یا انگاره یا طرح، در حقیقت یک تصور ذهنی است. شاید بتوان ایده دادن را اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست. به عبارت دیگر ایده ساده‌ترین راه حلی است که انسان در برابر یک مساله یا نیاز به آن فکر می‌کند. هر چند می‌توان یک ایده را بسط داد و پیچیده کرد.
طرح یک ایده، با توجه به ماهیت ذهنی آن، می‌تواند فارغ از هر گونه قید و بندی صورت پذیرد. اما برای عملی کردن آن، باید به بسیاری از این محدودیتها مثل قوانینی فیزیکی، حقوقی و ... توجه کرد. طرح ایده‌های نو، رابطه مستقیمی با خیال پردازی و خلاقیت دارد.
این جملات یک کپی پیست مستقیم از ویکی بود . ساده ترین تعریف این است : ایده تا زمانی ایده است که در ذهن شما جای دارد.
برای خود من جای بسی تعجب است که برخی دوستان انتظار توضیح نوع خدمات و شرح کالا را دارند آنهم در این مملکت شنگول و منگول که ثبت ایده و پتنت جز عجایب است. روشن است که اکثر دوستان با ساختار ذهن پویا و خلاق بیگانه اند وگرنه دنیای نت دنیای کسب ثروت است.
و این یکی خیلی بیشتر واضح و مبرهن است که اکثر درآمد از نت در نظر دوستان به خرید و فروش فیلم و کتاب و شال و روسری و در نهایت شارژ خلاصه میشود.
و 100% به همین خاطر است که همه به خاطر گرفتن مبلغی در قبال مشارکت 50% و از آن مهمتر فروختن یک تخم مرغ در بسته تعجب میکنند.
به دوستان پیشنهاد میکنم زندگینامه اولین مخترع برف پاک کن اتومات در آمریکا را مطالعه کنید که گنجیست برای خودش. هر چند بدبخت بینوا N سال را بدنیال حقش دوید.
و متذکر شوم که فحوای کلام بنده چرایی طرز برحورد دوستان نیست بلکه چرایی عدم درک کل مطلب است.
با اینکه به اصطلاح حرفه ایها قضیه مانی بک هم در میان بود.
نتیجه که بنده میگیرم عدم باور و شک بسیار بالا همراه با دیدگاهی نشات گرفته از عزیزان کلاه بردار است که باعث این نوع طرز فکر شده است. که این مشکل نه ایده من که شاید ایده خیلی از دوستان را قربانی کرده باشد.
اما مهمترین مسئله این است چگونه میتوان یک ایده نغز و خالص را مطرح کردن بدون اینکه سرقت شود؟
عزیزان اگر پیشنهادی دارند با جان دل گوش میکنیم.
یا حق.

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
الان درباره چی باید پیشنهاد بديم؟o_O
ولي اين جمله زير رو خوب اومدي:
انسانها در هر شرایطی کلاهبردارند مگر آنکه خلافش ثابت شود.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
راهکاری پیشنهاد بدید که بدون ضرر و زیان بشه ایده رو به اشتراک گذاشت.

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
من به این جمله ایمان کامل دارم و اون خلافش هم به سختی واسم ثابت می شه.
از همین پی تی گرفته تا آگهی های روزنامه و مغازه دار ها و فروشنده های ماشین و .... من کم می بینم کسانی رو که قصد کلاهبرداری نداشته باشند. به نظر من در حال حاضر بالای 80 درصد مردم صرفا دنبال پول در آوردن از طریق همین کارا هستند.
شما همین تاپیک های فروش سایت و دامنه رو ببین، سایت های فروشی در 99 درصد مواقع اصلا اون چیزی نیست که عنوان میشه. معمولا هدف کلاهبرداری هست فقط.
شما یه همشهری بخر برو صفحه مشاوره اخذ وام و شراکت (ضامن) رو باز کن زنگ بزن بهشون بگو وام یا ضامن می خوام، همشون می گن پیش پرداخت بده، بعد 1 ماه کارتون راه میفته و وام می گیریم و ال و بل و ... بعدش شما اون صفحه ها رو بکن بزار زیر فرش:)، بعد یک ماه مراجعه کن به زیر همون فرش:D، به همون ها زنگ بزن ببین که تقریبا همشون گذاشتن رفتن!!:eek: یعنی یا جواب نمی دن یا یکی بر میداره می گه این جا رو از ما 10 - 15 روزه اجاره کرده بودن!!!!:rolleyes:
شما برو تو سایت هایی که ماشین آگهی می شه، یا از همون همشهری زنگ بزن با مالک ماشین صحبت کن، برو از نزدیک ماشین رو ببین، اگه کمی از فنی و اتاق ماشین سردر بیاری میبینی از هر 10 تا 9 تاشون دروغ های ناجوری می گن،
مثال: من 1 روز جمعه رفتم مرکز فروش خودرو چیتگر زانتیا بخرم: طرف زانتیا رو از صاحب کارش گرفته بود ببره بنزین بزنه!!! آورده بود چیتگر از یکی یه بیعانه بگیره در بره!! منم بی خبر، می خواستیم قولتامه کنیم دید داره گندش در میاد در رفت!!! من شماره صاجب کارش رو از بیمه ماشین ورداشتم زنگ زدم بهش گفت قضیه این جوری بوده!! یا تو همون چیتگر من زانتیا مدل 84 دیدم قیافش در حد 89 بود، کارشناس اومد دید گفت اتاقش عوض شده و شماره سریال هاش دست کوب شده، حک کارخونه نیست!!، شما فکر کن توی 1 روز 2 تا مورد این جوری می بینی!!!
شما پاشو برو ستارخان از پخش فروش های اونجا یه پخش ماشین بخر ببین چه بلایی سرت میارن چه دروغ هایی که نمی گن، توی 90 درصد مواقع پخش کار کرده رو روی ماشین نصب می کنن به جای آکبند.
دادم واسم پخش و اینترفیس نصب کرده، روی مانیتور پخش کلی خش هست!! این چه جور آکی هست؟! اینترفیس کار نمی کرد بردم می گم کار نمی کنه میگه باید یه اینترفیس دیگه بخری که 100 تومن گرونتره فردا 100 تومن بیار واست درست کنم، بردم جای دیگه یارو باز کرده می گه اصلا اینترفیس نصب نکرده واست!! رفتم شکایت کردم مامور آوردم طرف حسابی ترسید 300 تومن از پولم رو پس داد!!
شما هر موقع این کارارو کردی، میای این پست من رو کوت می کنی، زیرش می نویسی منم به اون اصل شماره 1 ایمان آوردم:)
به خدا حال آدم بد می شه از دیدن این جماعت دزد و کلاهبردار که شدن هم کیش و هم وطن و همشهری ما:mad:
شمام که دنبال این کارا نیستی داری چوب این همشهری ها و هم وطن های دزد رو می خوری، از قدیم گفتن مار دیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسه، الان کمتر کسی به این طرح ها اعتماد می کنه
متاسفانه
عذر می خوام اگه خیلی طولانی شد، شما بزار به حساب درد و دل

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
کاملا تایید میشه انسانها در هر شرایطی کلاهبردارند مگر آنکه خلافش ثابت شود

اینجا بنده به دنبال اثبات برهان خلف قضیه هستم برادر.

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
کاملا تایید میشه انسانها در هر شرایطی کلاهبردارند مگر آنکه خلافش ثابت شود

اینجا بنده به دنبال اثبات برهان خلف قضیه هستم برادر.
خب مورد اول که اثبات شد. مورد 2 و 3 و 4 هم به راحتی قابل اثباته;). اولین چیزی که شما باید بپذیری اینه که در این رفتارهایی که نوشتید ، ایراد و اشکال از مردم نیست ، اتفاقا کار درست رو اونها انجام میدن. دومین چیزش هم اینه که معمولا اینجا همه رفتارها به ایرانی بودن نسبت داده میشه ، در صورتیکه خارجیها هم همینجورین. این اخباری که پخش میشه که بچه 3 ساله ایدش رو 10 میلیون دلار فروخت و فلان شرکت سایت بچه 10 ساله رو خرید...اینا همش اخبار تبلیغاتیه...تو اینجا هم هر روز نخبه ها برای اولین بار در دنیا یه کاری انجام میدن:D... اخبار در کل دنیا وسیله سرگرمی مردمه، قرار نیست که حقیقت داشته باشه.والا ...o_O

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
خب مورد اول که اثبات شد. مورد 2 و 3 و 4 هم به راحتی قابل اثباته;). اولین چیزی که شما باید بپذیری اینه که در این رفتارهایی که نوشتید ، ایراد و اشکال از مردم نیست ، اتفاقا کار درست رو اونها انجام میدن. دومین چیزش هم اینه که معمولا اینجا همه رفتارها به ایرانی بودن نسبت داده میشه ، در صورتیکه خارجیها هم همینجورین. این اخباری که پخش میشه که بچه 3 ساله ایدش رو 10 میلیون دلار فروخت و فلان شرکت سایت بچه 10 ساله رو خرید...اینا همش اخبار تبلیغاتیه...تو اینجا هم هر روز نخبه ها برای اولین بار در دنیا یه کاری انجام میدن:D... اخبار در کل دنیا وسیله سرگرمی مردمه، قرار نیست که حقیقت داشته باشه.والا ...o_O
شما بیا ببرمت اندونزی ساختمان بانک ایده. شما سخنرانی کن بیرون نیومده پول بگیر. چرا فرافکنی میکنی برادر؟ تصور کردید استارت آپ ها چرا شکل میگیرند پس؟
شما احتمالا 20:30 زیاد نگاه میکنی.

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
اما مهمترین مسئله این است چگونه میتوان یک ایده نغز و خالص را مطرح کردن بدون اینکه سرقت شود؟
یا حق.
در مورد این هم وکلای شرکتها و حتی دفترخونه ها قرارداد مخصوص این کار را دارند. قرارداد عدم افشای اطلاعات محرمانست. در کل دنیا هم کمابیش فرمت مشابهی داره. شما قبل از افشای ایده با طرف مقابل باید این قرارداد را ببندی ، بعدش کلیه اطلاعاتت رو در اختیار طرف قرارداد بذاری.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
در مورد این هم وکلای شرکتها و حتی دفترخونه ها قرارداد مخصوص این کار را دارند. قرارداد عدم افشای اطلاعات محرمانست. در کل دنیا هم کمابیش فرمت مشابهی داره. شما قبل از افشای ایده با طرف مقابل باید این قرارداد را ببندی ، بعدش کلیه اطلاعاتت رو در اختیار طرف قرارداد بذاری.
و بعذ اگه کار از طرف اوشون رد شد و 2ماه بعد از یه جای دیگه اومد بالا؟؟؟؟

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
شما بیا ببرمت اندونزی ساختمان بانک ایده. شما سخنرانی کن بیرون نیومده پول بگیر. چرا فرافکنی میکنی برادر؟ تصور کردید استارت آپ ها چرا شکل میگیرند پس؟
شما احتمالا 20:30 زیاد نگاه میکنی.
شما چرا منو میبری ؟ خودت برو. اگر واقعا اونجا اینجوری پول ریخته ، خب پس من و شما اینجا چیکار میکنیم ؟:D. آقا من همینجوری که نمیگم ، خودم تو همین کشوری که تولید از راه رفتن روی میخ گداخته سخت تره ، تولید کننده هستم. رشته کاریمون هم چیزیه که بیشترین ارتباط رو با طرح و ایده داره-برق و الکترونیک- . در بحث کار کردن با خارج و خارجی هم نمیخوام اغراق کنم ، ولی راحت میتونم بگم از این 194 هزار کاربر پی تی خونه پرش 50 نفر در حد من یا بیشتر سابقه و گستردگی کار با خارجیها رو دارن

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
شما چرا منو میبری ؟ خودت برو. اگر واقعا اونجا اینجوری پول ریخته ، خب پس من و شما اینجا چیکار میکنیم ؟:D. آقا من همینجوری که نمیگم ، خودم تو همین کشوری که تولید از راه رفتن روی میخ گداخته سخت تره ، تولید کننده هستم. رشته کاریمون هم چیزیه که بیشترین ارتباط رو با طرح و ایده داره-برق و الکترونیک- . در بحث کار کردن با خارج و خارجی هم نمیخوام اغراق کنم ، ولی راحت میتونم بگم از این 194 هزار کاربر پی تی خونه پرش 50 نفر در حد من یا بیشتر سابقه و گستردگی کار با خارجیها رو دارن
و شما همونی هستی که باور نمیکنه مایکروسافت یه استارت آپ رو 17 میلیون دلار میخره؟ دقیقا با کدوم خارجی ها در تماسید؟ شام و حلب ؟ یا کشور دوست و برادر معدن سرقت ایده؟

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
و بعذ اگه کار از طرف اوشون رد شد و 2ماه بعد از یه جای دیگه اومد بالا؟؟؟؟
شکایت میکنی 10 برابر چیزی که قرار بوده از فروش ایده بگیرید رو ازش خسارت میگیرید. درسته مملکت بی قانونه اما نه دیگه در این حد. قراردادهای خیلی خیلی پیچیده تر از این موضوع هر روز بسته میشه و راحت طرفین به حقوقشون میرسن. قراردادهای صلح و واگذاری امتیاز که این روزها تو ایران بسته میشه، توی دادگاه لاهه هم نمیتونن بنویسن:دی

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
و شما همونی هستی که باور نمیکنه مایکروسافت یه استارت آپ رو 17 میلیون دلار میخره؟ دقیقا با کدوم خارجی ها در تماسید؟ شام و حلب ؟ یا کشور دوست و برادر معدن سرقت ایده؟
دقیقا من همونم :دی. آقا یک شرکتی مثل مایکروسافت ، اشل کارش متفاوت از درک مردم عادیه. شرکتهای غول امریکایی چند میلیارد دلار خرج حمایت از کاندیداشون میکنن ، جنگ راه میندازن ،کودتا میکنن ، حکومت عوض میکنن... خرجی که اون شرکت برای اهداف خاص یا تبلیغاتش میکنه، مربوط به سیاست اونه و یک روال نرمال اقتصادی نیست. شما نمیتونی در محاسبات تجاری کاریت اینو وارد کنی که بسیار خوب ...چون مایکروسافت اون ایده رو 17 میلیون دلار خرید ، پس ایده من رو 34 میلیون دلار میخره! اما اگر با شرکت ما کار کنی ، میتونی مطمئن باشی که ایده ای که به نظر خودت 2 برابر میارزه به نظر من هم 2 برابر می ارزه. چون روال ما ، روال نرمال یک بنگاه اقتصادی کوچکه
در تجارت، درآمدی قابل محاسبه است که پروسه معین داشته باشه نه اینکه شانسی باشه.
ما فقط با اروپا و امریکا کار میکنیم.اگر با شام و حلب کار میکردیم که الان اینجا نبودم ، داشتم تو قناری پولهام رو میشمردم:دی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
از همین پی تی گرفته تا آگهی های روزنامه و مغازه دار ها و فروشنده های ماشین و .... من کم می بینم کسانی رو که قصد کلاهبرداری نداشته باشند. به نظر من در حال حاضر بالای 80 درصد مردم صرفا دنبال پول در آوردن از طریق همین کارا هستند.
شما همین تاپیک های فروش سایت و دامنه رو ببین، سایت های فروشی در 99 درصد مواقع اصلا اون چیزی نیست که عنوان میشه. معمولا هدف کلاهبرداری هست فقط.
شما یه همشهری بخر برو صفحه مشاوره اخذ وام و شراکت (ضامن) رو باز کن زنگ بزن بهشون بگو وام یا ضامن می خوام، همشون می گن پیش پرداخت بده، بعد 1 ماه کارتون راه میفته و وام می گیریم و ال و بل و ... بعدش شما اون صفحه ها رو بکن بزار زیر فرش:)، بعد یک ماه مراجعه کن به زیر همون فرش:D، به همون ها زنگ بزن ببین که تقریبا همشون گذاشتن رفتن!!:eek: یعنی یا جواب نمی دن یا یکی بر میداره می گه این جا رو از ما 10 - 15 روزه اجاره کرده بودن!!!!:rolleyes:
شما برو تو سایت هایی که ماشین آگهی می شه، یا از همون همشهری زنگ بزن با مالک ماشین صحبت کن، برو از نزدیک ماشین رو ببین، اگه کمی از فنی و اتاق ماشین سردر بیاری میبینی از هر 10 تا 9 تاشون دروغ های ناجوری می گن،
مثال: من 1 روز جمعه رفتم مرکز فروش خودرو چیتگر زانتیا بخرم: طرف زانتیا رو از صاحب کارش گرفته بود ببره بنزین بزنه!!! آورده بود چیتگر از یکی یه بیعانه بگیره در بره!! منم بی خبر، می خواستیم قولتامه کنیم دید داره گندش در میاد در رفت!!! من شماره صاجب کارش رو از بیمه ماشین ورداشتم زنگ زدم بهش گفت قضیه این جوری بوده!! یا تو همون چیتگر من زانتیا مدل 84 دیدم قیافش در حد 89 بود، کارشناس اومد دید گفت اتاقش عوض شده و شماره سریال هاش دست کوب شده، حک کارخونه نیست!!، شما فکر کن توی 1 روز 2 تا مورد این جوری می بینی!!!
شما پاشو برو ستارخان از پخش فروش های اونجا یه پخش ماشین بخر ببین چه بلایی سرت میارن چه دروغ هایی که نمی گن، توی 90 درصد مواقع پخش کار کرده رو روی ماشین نصب می کنن به جای آکبند.
دادم واسم پخش و اینترفیس نصب کرده، روی مانیتور پخش کلی خش هست!! این چه جور آکی هست؟! اینترفیس کار نمی کرد بردم می گم کار نمی کنه میگه باید یه اینترفیس دیگه بخری که 100 تومن گرونتره فردا 100 تومن بیار واست درست کنم، بردم جای دیگه یارو باز کرده می گه اصلا اینترفیس نصب نکرده واست!! رفتم شکایت کردم مامور آوردم طرف حسابی ترسید 300 تومن از پولم رو پس داد!!
شما هر موقع این کارارو کردی، میای این پست من رو کوت می کنی، زیرش می نویسی منم به اون اصل شماره 1 ایمان آوردم:)
به خدا حال آدم بد می شه از دیدن این جماعت دزد و کلاهبردار که شدن هم کیش و هم وطن و همشهری ما:mad:
شمام که دنبال این کارا نیستی داری چوب این همشهری ها و هم وطن های دزد رو می خوری، از قدیم گفتن مار دیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسه، الان کمتر کسی به این طرح ها اعتماد می کنه
متاسفانه
عذر می خوام اگه خیلی طولانی شد، شما بزار به حساب درد و دل
حاجی چرا جای دوري بريم همين صدا و سيماي خودمون كدوم يكي از تبليغاتش راسته؟ نه انصافا كدومش راسته؟
به جرعت ميتونم بگم 90% مردم از جمله خودم كلاهبردارن و این کار اینقدر عادي شده كه همه فكر ميكنن درستش همينه
حقيقت امر اينه كه اينجا تا دزد و كلاه بدار نباشي پیشرفت نمیکنی

asir38

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
جناب meysam
من متن شما رو با دقت و حوصله خوندم این نظری رو هم که می گم مخاطب م همه دوستانی هست که میان به این تایپیک:
شما درست می گید همه ماها کم و بیش از این خاطرات کلاه گذاشتن و کلاه مون رو برداشتن داریم اما :
یه روز یه مردی بوده تو بیابون خیلی وضعش خراب بوده یه سوار بر اسبی رد می شه بهش می گه سوار من تشنه ام و اینجا گم شدم اونم از اسب میاد پایین بهش اب می ده و می خواد کمکش کنه که یارو با خنجر می زنه به پهلوش و اسب ش رو بر می داره و می خواد بره یارو می گه
بردار برو اما جایی این قصه رو تعریف نکن چون الان تو یه جوانمرد رو کشتی اما با دهن به دهن شدن این داستان جوانمردی رو می کشی...
امیدوارم تغییر نسبی (گرچه با وضع کنونی کار ساده ای نیسیت) در خودمون بتونیم بقیه هم درست کنیم
یا علی ع ...

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
اصلا بحث کلاهبرداری به کنار...واقعا هم کلاهبرداری مشکل اصلی نیست. بارها شده کسی به من پیشنهاد انجام ایده ای داده که از خود اون فرد 100 درصد مطمئن بودم...اما از ایدش نه ! معمولا ایده پرداز روی ایدش تعصب داره ، عاشق ایدشه. عشق هم که چشم رو کور میکنه:D و فرد نمیتونه نقاط تاریک کارش رو ببینه

الان ریسک کار خیلی بالاست. یعنی دلار 3600 خریدن و 3000 فروختن ، ریسکش در مقابل شروع یک کار جدید ، در حد صفره

Last edited:

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
انسان ها طمع کارند نه کلاه بردار
همین تفکر شما باعث میشه که اعتمادی به طرفیانتون نداشته باشید
انسان ها چه در ایران چه در هرجای دیگر اکر کاری رو به سود خودشون ببین و طرف مقابل هم مثل شنگول و منگول باشن دست به هرکاری میزنن
اینکه اینجا قانون درستی برای ایده پردازی وجود نداره دلیل نمیشه همه از دید شما کلاه بردار باشن...
با چنین نگرشی شما هم یک کلاه بردار هستید چون توقع دارید چیزی که مردم در ذهن شما هست رو قبول داشته باشن و ندیده و نشناخته اون رو قبول کنن
2-لقمه آماده 2 تومانی از راه اندازی کسب و کار و با تلاش به 10 تومان رسیدن در هر شرایطی بهتر است.
هر آدمی ریسک پذیریش حدی داره بعضی حتی به لقمه های کوچیک تر هم قانع هستن مثل همین فروشگاه های کارت شارژ که ملت میرن پول میدن لایسنس میخرن تا تو هر کارت شارژ بیست سی تومن سود ببرن و سود اصلی رو یک شخص دیگه ببره البته این هم اولش برای خودش ایده ای بوده
3-جایگاه ایده و خلاقیت در بین انسانها در اخرین نکته تمرکز قرار دارد.
پول اولین جایگاه در حال حاضر در زندگی شهرنشینی ما داره
توی زندگی ما همون قدر دیگران بهمون احترام میزارن که پول داریم.
ایده و خلاقیت جایگاه مهمی داره اما یک ایده واقعی و عملی انقدرها هم ساده نیست
4-انسانها ریسک میکنند و دلار را 3600 میخرند و 3000 میفروشند اما ایده ها پشت در میمانند.
انسان ها با دیدگاه خود با نگرش به اطراف اعمالشون رو انجام میدن چیزی رو که ببین سود براشون داره انجام میدن، یکی از دوستان من توی بلبشو بازار دلار زمانی که به اوج رسیده بود چندهزار دلار خرید و فردای همون روز اونها رو فروخت و نزدیک 700 هزار تومن سود کرد یکی دیگه از دوستان هم همین کارو کرد ولی همون اندازه ضرر کرد.
برای خود من جای بسی تعجب است که برخی دوستان انتظار توضیح نوع خدمات و شرح کالا را دارند آنهم در این مملکت شنگول و منگول که ثبت ایده و پتنت جز عجایب است. روشن است که اکثر دوستان با ساختار ذهن پویا و خلاق بیگانه اند وگرنه دنیای نت دنیای کسب ثروت است.
در این مملکت شنگولو منگولو حبه انگور که همه منجمله خودشما طرف مقابلشون رو آقا گرگه میدونن توقع دارید بدون شرح کالا بیان بگن " واو عجب ایده ای تو میگی سود داره یعنی داره دیگه من پایم داداش چقدر سرمایه میخوای؟ "
همه دوستان با ذهن پویا و خلاق آشنا هستند منتهی شما دیگران رو فرومایه تر از خودتون می پنداری عزیز...

یا حق.
به عنوان یک دوست هیچ کس حاضر نیست بی دلیل به صرف اینکه شما اعتقاد دارید طرح شما بازدهی دارد به شما پولی بدهد یا با میل شما رفتار کند
1. آیا شما تجربه ای عملی در مورد ایده ای که دارید داشتید؟
2. آیا شما توجیهی اقتصادی در طرحی که دارید نوشتید؟
3. آیا شما به اصل اعتماد پذیری به دیگران اعتقاد دارید؟
4. آیا شما نمونه های موفق از ایده پردازی داشتید؟
5. آیا همونجور که تضمین هایی از طرف مقابل میخواهید میتوانید تضمینی هم به طرف مقابل بدید؟
6. آیا شما جامعه آماری خاصی را برای ایده ای که دارید مورد ارزیابی قرار دادید؟
7. آیا همون طور که مزایای ایده رو در نظر گرفتید نقصان های اون رو هم در نظر گرفتید؟
8. آیا ریسک پذیری ایدتون رو برآورد کردید؟

DLRelease.com

Registered User
لایک‌ها
111
از همین پی تی گرفته تا آگهی های روزنامه و مغازه دار ها و فروشنده های ماشین و .... من کم می بینم کسانی رو که قصد کلاهبرداری نداشته باشند. به نظر من در حال حاضر بالای 80 درصد مردم صرفا دنبال پول در آوردن از طریق همین کارا هستند....
درسته متاسفانه تعداد کلاهبردارها هر روز داره بیشتر می شه ... این وسط ارزش اونهایی که سالم اما به سختی کار می کنن تا زندگیشون بچرخه زیاد و زیادتر میشه
به نظرمن کلاهبردار اول کلاه خودشو بر می داره بعد کلاه دیگری را...
کلاهبردارها در هیچ شرایطی خوشبخت نیستند.
من به این جمله ایمان کامل دارم و خلافش هم اصلا وجود نداره.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
انسان ها طمع کارند نه کلاه بردار
همین تفکر شما باعث میشه که اعتمادی به طرفیانتون نداشته باشید
انسان ها چه در ایران چه در هرجای دیگر اکر کاری رو به سود خودشون ببین و طرف مقابل هم مثل شنگول و منگول باشن دست به هرکاری میزنن
اینکه اینجا قانون درستی برای ایده پردازی وجود نداره دلیل نمیشه همه از دید شما کلاه بردار باشن...
با چنین نگرشی شما هم یک کلاه بردار هستید چون توقع دارید چیزی که مردم در ذهن شما هست رو قبول داشته باشن و ندیده و نشناخته اون رو قبول کنن
دوست عزیز فکر کنم باید یک بار دیگه نوشته بنده رو مطالعه کنید. منظور بنده دیدگاهی بود که رفتار دوستان در انجمن باعث اون بوده نه دیدگاه شخصی خودم .پایین تر اگر خونده باشید عرض کردم به دنبال حل این قضیه از طریق برهان خلف هستم. پس بنده نمیگم انسانها کلاهبردارند تفکر حاکم بر اینجا این هست...و این رو هم ذکر کنم طمع با کلاهبرداری رابطه مستقیم داره میشه گفت یک جور رابطه علت و معلول شما معلول حرف بنده رو ول کردید چسبیدید به علت.
هر آدمی ریسک پذیریش حدی داره بعضی حتی به لقمه های کوچیک تر هم قانع هستن مثل همین فروشگاه های کارت شارژ که ملت میرن پول میدن لایسنس میخرن تا تو هر کارت شارژ بیست سی تومن سود ببرن و سود اصلی رو یک شخص دیگه ببره البته این هم اولش برای خودش ایده ای بوده
و دقیقا به همین دلیل هست که پس از یک مدت دیگه این سیستم جوای نمیده و باید رفت سراغ ایده ای بزرگتر.
پول اولین جایگاه در حال حاضر در زندگی شهرنشینی ما داره
توی زندگی ما همون قدر دیگران بهمون احترام میزارن که پول داریم.
ایده و خلاقیت جایگاه مهمی داره اما یک ایده واقعی و عملی انقدرها هم ساده نیست
مشکل دقیقا از همینجا شروع میشع دوست عزیز. میتونم براتون ده ها مثال بیارم که بر عکس این مصداق هست. متاسفانه این طرز تفکر در زندگی ما داره تبدیل به یک اصل میشه و به قول فلاسفه آغازی است بر یک پایان. نمونه بارزش هم رفتاری هست که با هدیگه داریم نطفه طمع و کلاهبرداری هم از همینجا شکل میگیره ولی به این معنی نیست که الزاما پول همه چیز زندگی باشه این ما هستیم که پول رو تبدیل به یک اصل کردیم و در چرخه پول--کار-- گیر افتادیم. ایده ها انقدر میتونن ساده باشن که...
به قول بزرگی این ایده دیوانه کننده ای هست اما نه اونقدر که عملی بشه.
انسان ها با دیدگاه خود با نگرش به اطراف اعمالشون رو انجام میدن چیزی رو که ببین سود براشون داره انجام میدن، یکی از دوستان من توی بلبشو بازار دلار زمانی که به اوج رسیده بود چندهزار دلار خرید و فردای همون روز اونها رو فروخت و نزدیک 700 هزار تومن سود کرد یکی دیگه از دوستان هم همین کارو کرد ولی همون اندازه ضرر کرد.
این هم یک اصل غلط دیگه هست ما بدون اینکه متوجه باشیم داریم به خودمون و اقتصادمون ضربه میزنیم. به شخصه هیچ ارزشی برای افرادی که از این راه درآمد کسب میکنن قائل نیستم این حرف رو هم که اگر اینکار رو نکنیم ضرر میکنیم و عقب می افتیم رو قبول ندارم.فکر کنید اگر مردم ی روز دلار رو دپو نکنن و عرضه بشه بالای 10 برابر چی میشه؟ تنها کسانی که از این کار سود واقعی رو میبرن زالوهای اقتصادی ملان هستند و مردم در چرخه خرید و فروش گیر میکنند. دل خوش به سود اندک و غافل از بلایی که در اثر عواقب بعدی سر خودشون میاد.
در این مملکت شنگولو منگولو حبه انگور که همه منجمله خودشما طرف مقابلشون رو آقا گرگه میدونن توقع دارید بدون شرح کالا بیان بگن " واو عجب ایده ای تو میگی سود داره یعنی داره دیگه من پایم داداش چقدر سرمایه میخوای؟ "
همه دوستان با ذهن پویا و خلاق آشنا هستند منتهی شما دیگران رو فرومایه تر از خودتون می پنداری عزیز...
خیر دوست گلم اصلا مسئله این نیست و منظورم از بحث کلا چیز دیگه ای بود دوستانی که شما میفرماید اگر با ذهن خلاق و پوی آشنا بودند الان حضور چندین سایت و سیستم فروشی بودیم که جاشون تو ایران خالی هست پس با اطمینان 100% دوستان با این امر آشنا نیستند.
شما یک نمونه از ایده خلاق را به بنده نشان بده.. :D فرومایه ر هم خوب اومدید دوست عزیز تا حالا به خودم اینجوری نگاه نکرده بودم....
به عنوان یک دوست هیچ کس حاضر نیست بی دلیل به صرف اینکه شما اعتقاد دارید طرح شما بازدهی دارد به شما پولی بدهد یا با میل شما رفتار کند
1. آیا شما تجربه ای عملی در مورد ایده ای که دارید داشتید؟
2. آیا شما توجیهی اقتصادی در طرحی که دارید نوشتید؟
3. آیا شما به اصل اعتماد پذیری به دیگران اعتقاد دارید؟
4. آیا شما نمونه های موفق از ایده پردازی داشتید؟
5. آیا همونجور که تضمین هایی از طرف مقابل میخواهید میتوانید تضمینی هم به طرف مقابل بدید؟
6. آیا شما جامعه آماری خاصی را برای ایده ای که دارید مورد ارزیابی قرار دادید؟
7. آیا همون طور که مزایای ایده رو در نظر گرفتید نقصان های اون رو هم در نظر گرفتید؟
8. آیا ریسک پذیری ایدتون رو برآورد کردید؟
برای راحت شدن خیالتون دوست عزیز:
دوست عزیز بنده حدود 15 سال تجربه دارم در امر ایده پردازی و بیزنس در اواع ختلفش . شکر خدا همه جا هم موفق بودم و جایی دیوار جلوم ندیدم . اگر طرحی هم وجود داشته باشه که بنده روش اردم و از لحاظ مالی منفعتی نبردم به جای اون تجربه ای تکرار نشدنی در مدیریت پروژه کسب کرده ام. و تجربه پیاده سازی طرح در بازه بسیار بزرگتر رو هم داشتم. پاسخ همه سوالات شما هم یک بله بزرگ هست.
و خاطر نشان کنم بنده اصلا مشکل مالی ندارم برای اجرای طرح به تنهایی . میتونید راجع به بنه هر طور که مایل هستید فکر کنید ولی انشالله به زودی این طرح عملی میشه و وب سایت طرح رو در اختیار دوستان قرار میدیم. آنوقت هم احتمالا برخی دوستان خواهند گفت این که ....
مهم تبدیل ایده به عمل و بازده کار هست نه بیشتر..
پیروز باشید.

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
برای راحت شدن خیالتون دوست عزیز:
دوست عزیز بنده حدود 15 سال تجربه دارم در امر ایده پردازی و بیزنس در اواع ختلفش . شکر خدا همه جا هم موفق بودم و جایی دیوار جلوم ندیدم . اگر طرحی هم وجود داشته باشه که بنده روش اردم و از لحاظ مالی منفعتی نبردم به جای اون تجربه ای تکرار نشدنی در مدیریت پروژه کسب کرده ام. و تجربه پیاده سازی طرح در بازه بسیار بزرگتر رو هم داشتم. پاسخ همه سوالات شما هم یک بله بزرگ هست.
و خاطر نشان کنم بنده اصلا مشکل مالی ندارم برای اجرای طرح به تنهایی . میتونید راجع به بنه هر طور که مایل هستید فکر کنید ولی انشالله به زودی این طرح عملی میشه و وب سایت طرح رو در اختیار دوستان قرار میدیم. آنوقت هم احتمالا برخی دوستان خواهند گفت این که ....
مهم تبدیل ایده به عمل و بازده کار هست نه بیشتر..
پیروز باشید.
من با هدف بحث کردن وارد این تایپک نشدم که پست بدم، نظری رو که ار خوندن مطلب شما داشتم بیان کردم پس در نتیجه جواب های شمارو ادامه نمیدم تا تایپک برای باقی سایر عزیزان کسل کننده نشه

در همین حد فقط سوالی دارم
(پاراگراف زیر بخشی از نقل قول بالاست)
شما 15 سال تجربه در امر ایده پردازی و بیزنس و موفقیت در همه جا البته با شکر خدا و عدم حس کردن دیواری در جلوی روی خودتون و تجربه های تکرار نشدنی در مدیریت پروژه هایی که کسب کردید و تجربیایتی که از پیاده سازی طرح ها در بازی بسیار بزرگ داشتید و پاسخ همه سوالات بنده رو هم با بله جواب دادید. مشکل مالی هم که خدا رو شکر ندارید طرحتون رو هم که میتونید به تنهایی اجرا کنید و انشالله هم که به زودی عملی میشه وب سایت طرح رو در اختیار دوستان قرار میدید که آنوقت هم احتمالا برخی از دوستان خواهند گفت که....

پس دیگه چه دلیلی داره با افرادی امثال ما که دارای ذهن پویا و خلاق نیستند و دیگران رو توی ایران با دیدگاه کلاه بردار نگاه میکنن در مورد ایدتون بحث می کنید...

درضمن فردی که 15 سال تجربه ایده پردازی داره از رزومه جمع آوری شدس به عنوان اهرمی جهت تضمین ایده هاش استفاده میکنه مثل دکتری که از سابقش بهره زیادی میبره

والا ما از خدامونه یه ایده درست حسابی تو ایران شکل بگیره بخیل هم که نیستیم به شکر خدا و مهم تر از اون اینکه وضعیت شنگولو منگولی ایرانم راضی نیستیم

درضمن در رابطه با علت و معلول که فرمودید لطفا این صفحه رو دقیق مطالعه کنید (http://fa.wikipedia.org/wiki/علیت)

بالا