برگزیده های پرشین تولز

درمان طبیعی برای میکروب معده - H.pylori

suckerlove

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
wikipedia:
Another 1998 University of Nottingham study, published in the New England Journal of Medicine, claims that mastic can heal peptic ulcers by killing Helicobacter pylori, which causes peptic ulcers, gastritis, and duodenitis

این همون مصطکی خودمونه که توی عطاری ها پیدا میشه.
220px-Mastic.jpg

مصطکی (Mastic Gum) صمغ یه نوع درخته (Pistacia_lentiscus) که میتونه میکروب معده رو نابود کنه.
البته میکروب معده رو به کل نابود نمیکنه ولی درصدش رو پایین میاره. و در دراز مدت حتی میتونه نابودش کنه.
دوز توصیه شده روزی 2 گرم.

©suckerlove

Maz!ar

Registered User
لایک‌ها
38
لطفا درمورد میکروب معده توضیح بدین که مثلا درچه افرادی هستش یامیکروبیه که همه دارن و..؟

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
لطفا درمورد میکروب معده توضیح بدین که مثلا درچه افرادی هستش یامیکروبیه که همه دارن و..؟
نام کامل این باکتری هلیکو باکتر پیلوری هست که تنها باکتری که میتونه تو معده زندگی کنه.چون معده بخاطر ph خاصی که داره اجازه رشد و تکثیر هر باکتری رو نمیده ( بیماری زا رو منظورمه ).کار این باکتری اینه که با رشدش شرایطی ایجاد میکنه که ph معده تغییر میکنه و باعث عفونت و التهاب معده میشه.میتونه در هر فردی ایجاد بشه ولی رابطه مستقیم با رعایت بهداشت داره و حتی در افرادی که سیگاری هستند میتونه ایجاد بشه.تنها راه تشخیص هم بعد بروز علایمی که ایحاد میکنه گرفتن نمونه خون هست

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
دوست عزیز Helicobacter در معده وجود داره در حالت عادی و وقتی که آزمایش خون با تشخیص Helicobacter میدهید اگر اشتباه نکنم نباید بیشتر از 40 باشه .. اگر بیشتر باشه مسمومیت شدید ایجاد میکنه و معده دیگه غذا قبول نمیکنه ، استفراغ و ... . بیشتر از غذای آلوده ( غذای بیرون ، فری کثیفه و اینها ) یا کنسروهای ایرانی نجوشیده ایجاد میشه .. و خیلی هم خطرناک هست .. راه علاج اش هم آنتی بیوتیک و قرص Bismuth هست !

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
دوست عزیز Helicobacter در معده وجود داره در حالت عادی و وقتی که آزمایش خون با تشخیص Helicobacter میدهید اگر اشتباه نکنم نباید بیشتر از 40 باشه .. اگر بیشتر باشه مسمومیت شدید ایجاد میکنه و معده دیگه غذا قبول نمیکنه ، استفراغ و ... . بیشتر از غذای آلوده ( غذای بیرون ، فری کثیفه و اینها ) یا کنسروهای ایرانی نجوشیده ایجاد میشه .. و خیلی هم خطرناک هست .. راه علاج اش هم آنتی بیوتیک و قرص Bismuth هست !
پست قبلی هم همینو گفتم.ph دستگاه گوارش خاصیت باکتری کشی داره ولی این باکتری میتونه زندگی کنه و دلیلشم اینه که این باکتری به واسطه داشتن آنزیم اوره آز میاد اوره معده رو میشکنه و در نتیجه ph اسیدی معده از بین میره و بعد هم تو دیواره معده نفوذ میکنه و در نهایت باعث cancer ( سرطان ) میشه.برای تشخیص هم فقط به روش الایزا و اندازه گیری IGA و IGG هست.
این بیماری تو شمال کشور شایع هست.در مازندران.گیلان و گلستان خیلی دیده میشه

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
من شرمندم اون زمانی که شما ارسال کردید من در حال نوشتن بودم و پست شما را ندیدم وگرنه از ارسال مطلب تکراری اجتناب میکردم :happy:

leila_leili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .
10 روز پیش آز خون دادم و مقدار های پیلوری 24 بودش و دکتر دارو دادش.میخواستم بدونم روشهای انتقالش چیه؟آیا لازمه کلیه افراد خانواده آزمایش بدن؟تو نت خوندم روش انتقال غذای آلوده هستش و هر چی من خوردم اونها هم خوردند و با توجه به اینکه هفته ایی یکبار از بیرون غذا میگرفتیم و دخترم هم گاهی مواقع وسط شکمش درد میکرد و دکتر که بردم گفت احتمالا انگل هست و بهش قرص ضد انگل داد و الان دیگه خوب شده ولی باز نگرانشم . بعد این مصطکی که گفتید رو چطور باید خورد و 2 گرم تقریبا چقدر میشه ؟

suckerlove

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام .
10 روز پیش آز خون دادم و مقدار های پیلوری 24 بودش و دکتر دارو دادش.میخواستم بدونم روشهای انتقالش چیه؟آیا لازمه کلیه افراد خانواده آزمایش بدن؟تو نت خوندم روش انتقال غذای آلوده هستش و هر چی من خوردم اونها هم خوردند و با توجه به اینکه هفته ایی یکبار از بیرون غذا میگرفتیم و دخترم هم گاهی مواقع وسط شکمش درد میکرد و دکتر که بردم گفت احتمالا انگل هست و بهش قرص ضد انگل داد و الان دیگه خوب شده ولی باز نگرانشم . بعد این مصطکی که گفتید رو چطور باید خورد و 2 گرم تقریبا چقدر میشه ؟

این هلیکو باکتر میکروبیه که تازه کشف شده
ولی از هزاران سال پیش با انسانها بوده.
از وقتی که انسان روی کره زمین بوده اینم بوده. و محل زندگیش تو معده است.
50% در صد مردم جهان هم این میکروب رو دارند.
ولی نمیشه اسمشو بیماری گذاشت. و خیلی اعتقاد دارند که لازم نیست این میکروب نابود شه. و اینکه اگر سیستم ایمنی بدن به اندازه کافی قوی باشه این میکروب هیچ وقت نمیتونه توی معده زنده بمونه.
فقط اگه میزانش زیاد بشه به ندرت باعث زخم معده میشه.
برای نابود کردن این میکروب داروی های آنتی بیوتیک قوی تجویز میشه که بی ضرر نیستند.

مصطکی رو از عطاری ها بپرسید طریقه مصرفشو بهتون میگند.
کلم بروکلی هم میزان این میکروب رو کم میکنه.

بازم با پزشک مشورت کنید.

choseon

Registered User
لایک‌ها
27
این هلیکو باکتر میکروبیه که تازه کشف شده
ولی از هزاران سال پیش با انسانها بوده.
از وقتی که انسان روی کره زمین بوده اینم بوده. و محل زندگیش تو معده است.
50% در صد مردم جهان هم این میکروب رو دارند.
ولی نمیشه اسمشو بیماری گذاشت. و خیلی اعتقاد دارند که لازم نیست این میکروب نابود شه. و اینکه اگر سیستم ایمنی بدن به اندازه کافی قوی باشه این میکروب هیچ وقت نمیتونه توی معده زنده بمونه.
فقط اگه میزانش زیاد بشه به ندرت باعث زخم معده میشه.
برای نابود کردن این میکروب داروی های آنتی بیوتیک قوی تجویز میشه که بی ضرر نیستند.

مصطکی رو از عطاری ها بپرسید طریقه مصرفشو بهتون میگند.
کلم بروکلی هم میزان این میکروب رو کم میکنه.

بازم با پزشک مشورت کنید.

اون کلم بروکلی خوب راه حلی باید باشه اونو آزمایش میکنیم. اما اون یکی مصطکی رو من یکی که میترسم چون اصلا نشنیدم نمیدونم.
راستی نشانه های این میکروب چیه؟ من دل درد و اینا ندارم اما از اونجا که بابام بهش مبتلا بود و رفت دکتر دارو گرفت میترسم به منم سرایت کرده باشه. گرچه من تو ظرف غذا و تمیزیش زیاد دقت میکنم.

sobhan_250

Registered User
لایک‌ها
3
ممنون میشم اگه بگید این مصطکی رو از کجا شما میگید که میتونه این میکروب را نابود کنه؟
از کجا میتونم شرایط کاملش را بدست بیارم؟
اون کلم بروکلی چطور؟

heniii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دیروز جواب ازمایشمو گرفتم میکروب معدم 100 بود دکتر دارو نوشت میخواستم در موردش بیشتر بدونم که ممکنه از چی بوده باشه ازین به بعدش چیکار کنم خطرناک نیست

heniii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی نگرانم میگن داروشم گرونه

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
من میکروب معده رو با ر ی د ن دفع می کنم :D

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881

F B I

Registered User
لایک‌ها
885
هلیکو باکتر رو باید درمان کردچون در کوتاه مدت باعث زخم اثنی عشر میشه و در دراز مدت سرطان معده. البته در صورت علامت دار بودن باید درمان بشه .چون عفونت هست باعث میشه کل سیستم گوارش بهم بریزه و حتی باعث روده تحریکپذیر بشه (درد شکم و اسهال متناوب تا آخر عمر )
اگه علامت دار شدید باید به متخصص گوارش مراجعه کنید
درمان:
دوز بالای آنتی بیونیک
آموکسی سیلین رو زانه 2000 واحد (صبح دو عدد با صبحانه و شام هم دوعدد همراه غذا)
کلاریترومایسین روزانه 1000 واحد (یک عدد با صبحانه و یک عدد همراه شام) این دارو گرونه البته باید حتما بخورید تا درمان بشید
پنتوپرازول 80 واحد (یک عدد نیم ساعت قبل از صبحانه با معده خالی و یک عدد نیم ساعت قبل از شام با عده خالی)
درمانش فقط همینه و بهترین درمان هم همینه مدت درمان 10 روز تا 14 روزه .
تغذیه در اینمدت باید از خودن آش و آبگوشت کلا غذاهای آبکی خودداری کنید و نهار و شام فقط کوبیده بخورید (چلو کباب- _

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,634
نام کامل این باکتری هلیکو باکتر پیلوری هست که تنها باکتری که میتونه تو معده زندگی کنه.چون معده بخاطر ph خاصی که داره اجازه رشد و تکثیر هر باکتری رو نمیده ( بیماری زا رو منظورمه ).کار این باکتری اینه که با رشدش شرایطی ایجاد میکنه که ph معده تغییر میکنه و باعث عفونت و التهاب معده میشه.میتونه در هر فردی ایجاد بشه ولی رابطه مستقیم با رعایت بهداشت داره و حتی در افرادی که سیگاری هستند میتونه ایجاد بشه.تنها راه تشخیص هم بعد بروز علایمی که ایحاد میکنه گرفتن نمونه خون هست

من دیروز جواب ازمایشمو گرفتم میکروب معدم 100 بود دکتر دارو نوشت میخواستم در موردش بیشتر بدونم که ممکنه از چی بوده باشه ازین به بعدش چیکار کنم خطرناک نیست

هلیکو باکتر رو باید درمان کردچون در کوتاه مدت باعث زخم اثنی عشر میشه و در دراز مدت سرطان معده. البته در صورت علامت دار بودن باید درمان بشه .چون عفونت هست باعث میشه کل سیستم گوارش بهم بریزه و حتی باعث روده تحریکپذیر بشه (درد شکم و اسهال متناوب تا آخر عمر )
اگه علامت دار شدید باید به متخصص گوارش مراجعه کنید

دوستان من یه آزمایش دادم حالا قرار هست شنبه ببرم پیش دکتر :دی خواستم قبلش اینجا به اشتراک بذارم ببینم اوضاعمون در چه حده...

مشکل من ورم معده بود که دکتر واسم آزمایش نوشت ، یه سری چیزا رو نرمال زده ولی پایین صفحه نوشته :

Note : Many H.pylori is seen.

یعنی تعداد زیادی میکروب الان تو معده من هست؟ :-s ، راه درمان 100% داره و اینکه یکی از دوستان گفت غذاهای آبکی نخوریم.. من بیشتر غذاهای آبکی میخوردم و میخورم ... :|

بالا