برگزیده های پرشین تولز

مردی که 9 سال است نخوابیده (عکس)

acostic

Registered User
لایک‌ها
756
ابراهیم عطایی 25 ساله که در روستای تمچال شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان زندگی می کند، 9 سال پیش به علت غرق شدن در دریا چندین ساعت به کما رفته و پس از آن تاکنون ، نخوابیده است.
353898_316.jpg

353899_132.jpg

353900_634.jpg

353901_974.jpg

353902_443.jpg

353903_567.jpg

353904_596.jpg

353905_282.jpg

353906_544.jpg

353907_670.jpg

353908_267.jpg

353909_990.jpg

353910_624.jpg

353911_626.jpg

353912_231.jpg

353913_367.jpg

status

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
47
خداوند کمکش کنه مشکل همه مارو حل کنه ........بگو امین

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757
باووو برو عَمریکا هیپنوتراپی خو!

ب 4تا آهن متوسل شده!:general704::general704:

ننه ی من 23ساله به یه تیکه مُهر متوسل شده هنوزم ک هنوز فرزندش آدم نشده:D

acostic

Registered User
لایک‌ها
756
شرق گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه و 15 کیلومتر تا بندرکیاشهر، روستای تمچال و جوان 24 ساله ای که لقب دونده ای تا خدا را دارد؛ هشت سال نخوابیده و از لذت خواب محروم است.

جوانی که نخوابیدن یکی از آرزوهای بچگی اش بود، آرزویی که در سال 1384 به حقیقت پیوست و اکنون که آرزوی بچگی اش را به خاطر می آورد سر به زیر می خندد.

داستان از آنجا آغاز می شود که ˈابراهیم عطاییˈ جوانی که در سال 1384 به دلیل غرق شدن در بندرانزلی و نجات جانش توسط دو صیاد و انتقال به بیمارستان و پس از پنج ساعت در کما بودن و به هوش آمدن ، تاکنون رنگ خواب را ندیده و شبانه روز بیدار است.

81168742-5703985.jpg

بعد از دو ماه از بروز مشکل بی خوابی، به تنهایی و بدون اطلاع خانواده به پزشکان عمومی مراجعه کرد که علتش را متوجه نمی شوند و بعد از آن به متخصص مغز و اعصاب پناه می برد.

متخصص مغز و اعصاب نیز علت بی خوابی این جوان را نرسیدن اکسیژن به مغز و آسیب دیدن سلول های مربوط به خواب او عنوان می کند و ورزش و استفاده نکردن از سیگار ، قلیان و قرص را به عطایی توصیه می کند.

ابراهیم دومین فرزند و اولین پسر خانواده شش نفره، جوانی آرام است که تا دو سال خانواده را از بی خوابی اش مطلع نمی کند و در این مدت با مشکلات روحی مواجه می شود.

می گوید در این مدت برای اینکه خانواده اش از مشکل بی خوابی او مطلع نشوند، زحمات زیادی کشیده و با چراغ دستی برای درس خواندن اقدام می کرد و ...

او در زمان حاضر دانشجوی ترم ششم دانشگاه آزاد رشته تربیت بدنی است که یک خیر ایرانی مقیم خارج از کشور، هزینه تحصیل این جوان را می دهد.

ابراهیم ضمن قدردانی از این خیر می گوید: تاکنون او را ندیده و هزینه تحصیلم را از طریق حساب بانکی برایم واریز می کند.

این جوان بی خواب گیلانی در سال 1388 در مدت 17 روز آستانه اشرفیه تا کربلا و در سال 1386 در مدت هشت روز آستانه اشرفیه تا مرقد امام ***** (ره) را دویده است.

ابراهیم همچنین 30 ساعت بدون وقفه و استراحت تا تهران را دویده است.

او که لقب دونده ای تا خدا را به خود داده، دوست دارد با نخوابیدن به اهداف بزرگی که از گفتنش امتناع می ورزد، برسد.

این جوان در مسابقه های کشوری دو و میدانی نیز حائز رتبه های اول ، دوم و سوم است و در المپیاد کشوری فرهنگی - ورزشی بسیج در رشته دو و میدانی مدال طلا را دارد.

در زمان حاضر در دوچرخه سواری، کشتی و بدنسازی فعال است و قبل از بروز مشکل بی خوابی در رشته فوتبال نیز فعالیت می کرد.

ابراهیم عطایی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بیخوابی اوایل خیلی برایم سخت بود تا جایی که دچار مشکل افسردگی شدم.

وی افزود: بعد از این مدت کم کم خودم را به این وضعیت عادت دادم و با این مشکل کنار آمدم و به ورزش رو آوردم.

وی با بیان اینکه نخوابیدن به زبان راحت اما خیلی سخت است ، اظهار کرد : مطالعه ، دوچرخه سواری و انجام کارهای منزل از جمله اموری است که در شب انجام می دهم.

عطایی خاطرنشان کرد : تاکنون دو هزار و 600 جلد کتاب در زمینه های مختلف ورزشی ، فیلم سازی ، روانشناسی و ... خوانده ام.

وی تصریح کرد: از کشورهای امارات و قطر در بخش ورزش دو و میدانی پیشنهادهای مالی داشته ام و تنها به خاطر خانواده ام و برای اینکه همچنان ایرانی باشم و ملیتم را تغییر ندهم، قبول نکردم.

عطایی یادآور شد: فیلمسازانی از داخل و خارج کشور برای ساخت فیلم زندگی ام به سراغم آمدند اما پیشنهاد آنها را نیز قبول نکردم.

وی افزود: برای ساخت فیلم خود که عنوان ˈدونده بی خوابˈ دارد؛ نیازمند حمایت هستم.

عطایی بیکاری را مهمترین مشکل خود می داند و از مسوولان می خواهد تا برای رفع این مشکل به او کمک کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که پرونده پزشکی اش به دست پروفسور سمیعی از مشهورترین جراحان مغز و اعصاب جهان که گیلانی نیز هست، برسد تا بتواند برای درمان بی خوابی کاری کند.

hossein1376

Registered User
لایک‌ها
2,872
خدا کمکش کنه..........
ما هم داریم هم درد میشیم با ایشون از زمانی که اینترنت دراومده
:D

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
من یه شب نمیخوابیم خیلی حالم بد میشه این چجوری این همه مدت نخوابیده؟

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
من هم کسی را می شناسم که سالهاست نخوابیده
تا صبح در خلوت و سکوت شب تابلوی نقاشی می کشه

alavlav

Registered User
لایک‌ها
23
چقدر خوب
تو زندگی 1/3 نسبت به بقیه جلوئه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
من هم کسی را می شناسم که سالهاست نخوابیده
تا صبح در خلوت و سکوت شب تابلوی نقاشی می کشه
دکتر مشکلی واسه بدن پیش نمیاد؟ من از ترس ضرری که واسه بدن داره همیشه میخوابم وگرنه ولم کنن اصلا نمیخوابم
ادم کلی به زمانش اضافه میشه

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
من یه بار 93 ساعت بیدار موندم ولی آخراش دیگه سرگیجه و دوبینی گرفته بودم :D
ببین این بنده خدا چی میکشه ..

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
دکتر مشکلی واسه بدن پیش نمیاد؟ من از ترس ضرری که واسه بدن داره همیشه میخوابم وگرنه ولم کنن اصلا نمیخوابم
ادم کلی به زمانش اضافه میشه
والا خیلی هم با روحیه و مثبته
بنام آقای زندی و ظاهرا حدود 40 ساله نخوابیده
یه آقای مسن خوش صحبت و هنرمند خط و نقاشی- به گفته خودش شب که می شود می رود توی اتاقش و تا صبح طراحی و خطاطی و نقاشی و کتاب و رادیو!
به این زندگی عادت کرده- برای درمان مشکلش به کشورهای اروپایی هم رفته اما جواب نگرفته
البته افراد عادی نخوابند سه روزه از نفس می افتند اما ایشون هر صبح قبراق و سرحال هستند

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
والا خیلی هم با روحیه و مثبته
بنام آقای زندی و ظاهرا حدود 40 ساله نخوابیده
یه آقای مسن خوش صحبت و هنرمند خط و نقاشی- به گفته خودش شب که می شود می رود توی اتاقش و تا صبح طراحی و خطاطی و نقاشی و کتاب و رادیو!
به این زندگی عادت کرده- برای درمان مشکلش به کشورهای اروپایی هم رفته اما جواب نگرفته
البته افراد عادی نخوابند سه روزه از نفس می افتند اما ایشون هر صبح قبراق و سرحال هستند

عوارض بی خوابی مزمن :

بیماریهای قلبی ( مثل نارسایی قلبی ، ضربان قلب نامنظم و ....)
کاهش میل جنسی
افزایش فشار خون
دیابت
پیر شدن زودرس پوست
کم شدن حافظه و تمرکز و قدرت قضاوت
و .....

البته این موارد مربوط به افراد سالم هست

منبع : وبسایت معتبر WebmD

ایشون به احتمال بالا در سانحه ای که براش اتفاق افتاده به علت نرسیدن اکسیژن به مدت طولانی که برای مغز آسیب زاست دچار آسیب در شبکه رتیکولار که در ساقه مغز واقع هست شدند ( Reticular Formation )
در واقع این قسمت از مغز یکی از کارهاش تنظیم چرخه خوابه
افرادی مثل ایشون که در واقع جز موارد استثنا هستن باید روشون تحقیقات بیشتری در مورد عوارض بی خوابی مزمن انجام بشه ! که تو ایران در حد انتشار خبره !

بالا