برگزیده های پرشین تولز

خوردن و طبخ غذا در ظروف مسی

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
سامولیکم عمولی ها:D
یکی از اقوامون چند وقت پیش یه ست وسایل مسی خرید
میگفت طبخ و خوردن غذا در ظروف مسی خیلی خوبه بره بدن آیا درسته حرف ایشون؟

sina878

Registered User
لایک‌ها
25
بلی درسته عب وییی جان:D! یون مس مفید برای بدنه و با پخت غذا و حل شدن و ایجاد یون مس در اصل شما مس فعال و قابل جذب تولید کردی بسیار ارزان! حالا چرا جمع شد ظرف مس؟ به خاطر عدم نظافت و ایجاد اکسید مس که سبزه و بسیار خطر ناک و سرطان زاست جاش چی اومد؟ بدترش تفلون! بدتر ترش ظروف روی که سمی هستن! خواص مس که ایجاد شادابی و جذب بهتر غذا و... هستش

hamidk

Registered User
لایک‌ها
144
ما متوجه نشدیم ارتباط یون آلومینیوم با ظروف مسی چیست؟؟؟؟
اما در خصوص ظروف مسی داستان کمی پیچیده تر است. بسیاری از پزشکان و محققان استفاده از آنها را به جز موارد خاصی مشکوک یا خطرناک می دانند.
وبسایت سلامت لیواسترانگ به قلم جکی کارمیشل و مارتین هاگز می نویسد که استفاده از ظروف مسی می تواند خظرناک باشد و برای کمبود مس بدن بایستی از مواد غذایی یا داروهای مناسب استفاده کرد. همچنین سایت ابوت در نوشته ای از لری وست استفاده از ظروف مسی را به علت مسمومیت غذایی نامناسب توصیف کرده.
استاد دانشکده علوم، تحقیقات و صنایع غذایی دانشگاه تهران می گوید: پخت غذا در ظروف مسی ارزش غذا را کاهش می‌دهد. به دلیل اینکه مس با ماده غذایی تداخل ایجاد می‌کند و ارزش غذایی را از بین می‌رود.

احمد خدادادی، فوق‌تخصص بیماری‌های گوارشی و کبدی می‌گوید: عمده‌ترین علت بروز بیماری‌های گوارشی و کبدی، استفاده از ظروف مسی هنگام پختن غذا یا داغ کردن شیر یا انتقال شیر در این نوع ظروف است.
اما باید توجه داشت که این ظروف باعث اضافه ‌شدن مس در غذای روزانه افراد می‌شود و مس اضافی در کبد ذخیره و باعث از کار افتادن کبد و در نهایت مرگ شخص می‌شود و مس با غذاهای اسیدی واکنش می‌دهد. اگر ظروف مسی با لایه‌ای از یک فلز دیگر همچون قلع یا فولاد ضد زنگ یا نیکل پوشانده شود از ورود مس به غذا جلوگیری شده و از عوارض افزایش غلظت مس در خون (تهوع، استفراغ و اسهال) کاسته خواهد شد.

منابع:
http://www.gomaneh.com/881/ظروف-و-دستبندهای-مسی-چه-تاثیری-دارند؟/

http://www.livestrong.com/article/430746

http://environment.about.com/od/healthenvironment/a/safecookware.htm

http://www.pezeshkan.org/?p=15463

http://www.mellatonline.net/index.php/health/67-news/24792-1391-06-16-08-27-42

این دست مطالب اکثرا منسوب به آقایی به نام روازاده هستند که به نظر می رسد سواد علمی چندانی ندارند. خبرگزاری الف در مطلبی به قلم دکتر افشین احمدپور می نویسد:

ادعای تهیه ی مارگارین(کره گیاهی) از فاضلاب! ادعای مضر بودن چای به دلیل عدم هجوم الاغ ها به مزارع آن!! نقل احادیث جعلی درباره ی خواص نمک برای افزایش فروش نمک دریا!! دادن نسبت های کذب به قرآن و امامان و پیامبران برای ترغیب مردم به خرید روغن کنجد!! ادعای درمان زردی نوزادی با حجامت پشت گوش! ادعای سرطان زا بودن نمک یُد دار و فلوراید موجود در خمیردندان! ادعای انگلیسی بودن قند و شکر!! ادعای صهیونیستی بودن طب مدرن!! ادعای توطئه ی صهیونیستی برای از بین بردن مسلمانان با استفاده از مسموم کردن غذاها و میوه جات!! ادعای وجود آدمیان ۳۲۰ ساله در زمان صفویه! ادعای تأمین نیاز مس بدن از طریق پخت و پز در ظروف مسی! ادعای عدم وجود کم خونی در گذشته به دلیل استفاده از نعل آهن و کفگیر چدن در غذا!! ادعای عدم وجود پادشاهی به نام کوروش! ادّعای تأکید خدا بر استفاده از گندم سبوس دار در سوره ی مبارکه ی جمعه! و ...

Dark.Knight

Registered User
لایک‌ها
745
آره مس میره تو بدنت.

sina878

Registered User
لایک‌ها
25
آقا خوب بخون بعد نقد کن! ظروف آلمینیومی جدا گفتم! مس جدا. عزیز داخل چی میخوای غذا بپزی؟ یا رویه یا آلمینیومه یا تفلون یا ظروف سرامیکی ظروف آلمینیومی با سیلیس پایین که برای پرس کاری مناسبه و در ظروف رویی از قلع استفاده میشه که بهش آلیاژ میگن حالا فک کنم ربطشو متوجه شدین. مواد تشکیل دهنده تفلون میشه بگی چیه؟ اگه بدونی تو گوزه شیر میخوری باور کن! شما وقتی قاشق غذا واسه پخت و پز رو که بیس آهن حاوی کروم و نیکل هست به اصطلاح زنگ نزن میگنو بزنید تو غذا کروم آزاد میشه و میره تو غذای شما ما داریم در حد ppm صحبت میکنیم برای همین قاشق بعد مدت طولانی سیاه میشه اینم خطرناکه از چوب هم که نمیتونی استفاده کنی برای پخت و پز مواد آلی تجزیه میشه و هزار تا مشگل دیگه. سیلیس موجود در ظرف پیرکس هم که تکلیفشون معلومه تو بدن و واکنشش با خون و استخوان مثل روی و قلع خب مهندس منتظر جواب شما هستم بگو فیض ببریم چه کنیم؟ :D راستی روا زاده که دیوونس!:confused:

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
بلاخره تو طروف مسی غذا بخوریم یا نه؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
چه فایده وقتی دختریای امروزی غذا بلد نیستند درست کنند :(
چی بلدن دخترای امروز؟فقط پول گرفتن از شوهر لباس خریدن طلا خریدن ماتیک خریدن خریدن خریدن خریدن......

• Like
Reactions: Try

Try

Registered User
لایک‌ها
466
چی بلدن دخترای امروز؟فقط پول گرفتن از شوهر لباس خریدن طلا خریدن ماتیک خریدن خریدن خریدن خریدن......
علاقه وافری به خرید دارن اللخصوص رژ لب :(
ماهی چقدر پول رژ لب باید بدیم:confused:

Borat

Registered User
لایک‌ها
31
اگه توی مس می خورین به نظر من ظرف مسی قرمز رنگ بخورین ! o_O نه اونایی که با قلع سفیدش کردن و خوشگل شده .:general112:.. البته توی ظرف سنگی هم خیلی خوبه ! :general307: مثل دیزی هایی که تو ظرف سنگی هست و اگه روی آتش طبیعی پخته بشه غذا که نور علی نوره دیگه ... غذا دودی می شه و ... :general707::general703:

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
من از ریس بهداشت شهرمان پرسیدم گفتند اینا همش حرفه بهترین ظرف برای پخت پز ظرف استیل هست(استیل درجه 1) توی فیلم های خارجی هم دقت کنید به آشپزخانه رستوران ها توی ظروف استیل پخت پز میکنند

واینم بگم که داخل ظرف مسی را که سفید کاری میکنند(در اصطلاح نمیدونم چی میگن) اون سفید کار میاد از سرب به جای اون ماده استفاده میکنه که اونم سرطان زا است

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
ازدواج :(
با کدوووم پووول باووو :D
حداقل 50 میخواد برای شهرستانی ها حداقل
یخچال شده 5 تومن :general306:
یخچال فریز چند روز پیش قیمت کردم مراک خوب 1800 بود کجا 5 تومن شده؟

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
اتفاقا برا منم سواله كه چه نوع ظروفي براي طبخ و سرخ كردن مناسب تره،؟
من كه به شخصه وقتي تخم مرغ رو توي ظرف روحي درست ميكنم،مزش خيلي بهتر از موقعيه كه تو تفلون درست ميكنم
خيلي خيلي بهتر

Sent from my iPhone using Tapatalk

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
ظروف آلومینیومی چطور ؟

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
ازدواج :(
با کدوووم پووول باووو :D
حداقل 50 میخواد برای شهرستانی ها حداقل
یخچال شده 5 تومن :general306:

یخچال فریز چند روز پیش قیمت کردم مراک خوب 1800 بود کجا 5 تومن شده؟

از این پلاستیکی ها رو میگی؟:D

نه باوووووووو مار ک خوبی بود 2 سال هم ضمانت داشت
کاری به مس و این چیزا ندارم ولی چن روز پیش رفته بودم توی یه فروشگاه لوازم خانگی، یخچالایی که یخساز و این صوبتا داشتن همه بین 4.5 تا 5 میلیون بودن

بالا