برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی در مورد اسم و مصرف آنتی استروژن ها

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
با سلام - یکی از دوستان من به دلیل مصرف استروئید ها دچار عوارضی شده است - حالا برای درمان عوارض دنبال دارو و جبران هست .
اگر کسی در مورد آنتی استروژن ها یا داروی دیگری اطلاعاتی دارد لطفا اطلاع دهد . با تشکر
:general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601::general601:

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
چه دارویی خورده دوستتون ؟ اسمش چیه ؟
استریا پیدا کرده رو بدنش ؟ یا صورتش پف کرده ؟
عوارضی که پیدا کرده رو میگید ؟
اگر این عوارضی که پیدا کرده باید دوز دارویی که میخوره Taper بشه
یعنی به مرور کم بشه
قطع ناگهانیش بسیار بسیار خطرناکه . چه برسه که ناگهانی قطع کنه ! و آنتاگونیستشم بگیره !

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
دوست صمیمی بودیم با هم باشگاه میرفتیم من کراتین مصرف میکنم ولی اون به قول معروف میخاست یک شبه راه صد ساله بره و قرص اکسی متولون مصرف میکرد - طبق گفته های خودش پوست صورتش چرب و جوش دار شده و بدنش نا فرم و چاق و از همه مهم تر تحلیل رفتن بیضه و ضعیف شدن.

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
از وقتی که مصرف کرده چه مدت گذشته؟

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
دوست صمیمی بودیم با هم باشگاه میرفتیم من کراتین مصرف میکنم ولی اون به قول معروف میخاست یک شبه راه صد ساله بره و قرص اکسی متولون مصرف میکرد - طبق گفته های خودش پوست صورتش چرب و جوش دار شده و بدنش نا فرم و چاق و از همه مهم تر تحلیل رفتن بیضه و ضعیف شدن.

عجب کار اشتباهی
مطمئن باشید به احتمال زیاد الان از نظر ازمایش اسپرم هم ایشون مشکل دار شدن
سریعتر به پزشک غدد مراجعه کنن تا داروها رو با یک برنامه منظم قطع کنند
نیازی به استفاده از داروهای آنتاگونیستش نیست
فقط باید این داروها رو اصول قطع بشه
چون بعد قطعش عوارض شدیدی مثل افسردگیو افکار خودکشی به دلیل تغییرات هورمونی ممکنه در فرد ایجاد بشه و نیاز به کنترل داره

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
دقیقا همینجور افسرده شده - مدت زمان زیادی گذشته

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
مشکل ایجاست که دوستم مصرف اکسی را وقتی تعدادش تمام شده قطع کرده و چند ماه بعد هم ورزش گذاشته کنار - کم رو هست و بنا به دلایلی میگه پیش دکتر نمیرم - برای جوش صورت و اینا پیش دکتر پوست رفته و بهش کرم داده که خوب بوده - مشکل الان فقط ..... هست - البته خودش میگه در کل بدنش سالمه فقط تحلیل رفتن و کوچک شدن - در هر صورت هر کدام از دوستان دارویی که تاثیر داشته باشه میشناسن معرفی کنند ممنون میشوم .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
مشکل ایجاست که دوستم مصرف اکسی را وقتی تعدادش تمام شده قطع کرده و چند ماه بعد هم ورزش گذاشته کنار - کم رو هست و بنا به دلایلی میگه پیش دکتر نمیرم - برای جوش صورت و اینا پیش دکتر پوست رفته و بهش کرم داده که خوب بوده - مشکل الان فقط ..... هست - البته خودش میگه در کل بدنش سالمه فقط تحلیل رفتن و کوچک شدن - در هر صورت هر کدام از دوستان دارویی که تاثیر داشته باشه میشناسن معرفی کنند ممنون میشوم .

ببینید داروهایی مثل اکسی متولون میان کار تستوسترون ( هورمون جنسی مردانه که تو بیضه تولید میشه ) رو تقلید می کنن
بنابراین می تونن باعث صفات مردانه مثل افزایش حجم بازو و .... بشن
اما مساله اینجاست که حجم بالای استفاده از این داروها باعث میشه میزان هورمون در بدن بره بالا
بنابراین بیضه ها برای اینکه حجم بیش از حدی از هورمون به بدن نرسه کوچیک میشن
به مرور که استفاده از این داروها بیشتر و بیشتر میشه بیضه ها کوچیکتر میشن
وقتی هم که داروها قطع شد دیگه تستوسترونی به بدن نمیرسه ( از طرفی تستوسترون صناعی که می گرفتنو قطع کردن ، از طرفی بیضه ها هم کوچیک شده )
توصیه بنده اینه که به پزشک غدد مراجعه کنند تا آزمایشات هورمونی لازمه رو انجام بدند اول . یه ارزیابی اولیه از وضعیتشون انجام بشه
بعد تصمیم گیری بشه

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
حالا به عنوان یک معرفی شما آنتی استروژنی میشناسید که در داروخانه ها پیدا بشه؟یعنی فروش آزاد باشه

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
دچار فیدبک منفی دارو شده
وقتی به ورزشکارهای دوپینگی می گوییم دوپینگ نکن فکر می کنند پدر کشتگی داریم باهاشون!!
بابا وادا و نادو محض اذیت کردن که اینقدر جلوی دوپینگ نمی ایستند که طرف رو با دو بار دوپینگ مادام العمر محروم می کنند
بیضه ها یا کلا غدد بدن که هورمونها را ترشح می کنند در هیپوتالاموس یه مرکز کنترل و نظارت دارند که با تست خون سطح هورمونها را چک می کنند اگه هورمون اضافه باشه به هیپوفیز دستور کاهش هورمونهای اف ای اچ و ال اچ رو می دهد خوب وقتی ما دستی دستی دوز بالای هورمون رو با ناندرلون و اگزاندرلون و تستوسترون و اکسی متولون و متان و چرت و پرت دیگه وارد بدن می کنیم هیپوتالاموس نمی فهمه که موضوع دوپینگه! هی ترشح ال اچ آر اچ رو کم می کنه از اونور هم هیپوفیز از ترشح ال اچ و آی سی اس اچ خودداری می کنه که باعث می شه تستیس یا بیضه تن لش بشه و دیگه فعالیت نکنه که خوب طرف به فنا می ره
داروهایی مثل اچ سی جی و پنتوکسی فیلین برای درمانش وجود داره ولی باید توسط متخصص تجویز بشه و مصرف سرخودش یه چیزی مثل همون دوپینگه!

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
بنده خدا حالا میخاد ازدواج کنه دچار مشکل و ترس و این مسائل شده .

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
بجای استرس و خوف و رجا که مشکلات روحی هم دنبالش می آید برود پیش یه متخصص غدد و راحت بشه

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
مشکل همین جاست که دکتر نمیره - 1 ساله دکتر نمیره

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
حالا به عنوان یک معرفی شما آنتی استروژنی میشناسید که در داروخانه ها پیدا بشه؟یعنی فروش آزاد باشه

ظاهرا تمایلی به مراجعه به متخصص ندارید . پس این توضیحات رو بخونید :
ببینید با توجه به مکانیسمی که توضیح دادم الان بدن ایشون در معرض کاهش تستوسترون هست . چون بیضه ها کوچیک شده ( به خاطر استفاده بیش از حد تستوسترون صناعی )
با این اوصاف دیگه نباید تستوسترون در بدنشون بیش از این کاهش پیدا کنه
باید به شکلی چرخه معیوبی که به واسطه دریافت تستوسترون صناعی گرفته تصحیح بشه
در این مورد مطالعاتی انجام گرفته
یکی از داروهایی که تو مطالعات کارایی خوبی برای تصحیح این چرخه معیوب مورد آزمایش قرار گرفته و پاسخ داده تریپتورلین هست
با اسم Triptorelin یا دکاپپتیل
کاری که میکنه اینه که ترشح Gnrh رو افزایش میده . Gnrh با اثر بر هیپوفیز ترشح LH و FSH رو افزایش میده و اونها هم با تحریک بیضه ، ترشح تستوسترون رو تحریک می کنند .
داروهایی که دوستمون فمارا گفتند مثل اچ سی جی الان استفاده میشه . یا داروی کلومیفن .
اما تو این مطالعه دیدن تاثیر تریپتورلین بسیار چشمگیرتر هست
من لینک منبع رو میدم خودتون مطالعه کنید :
http://www.steroidal.com/triptorelin-restores-bodybuilders-hormones/
به نظر من در هر صورت با یک متخصص غدد مشورت کنید

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
من بیضه ها زیادی بزرگه، واسه کوچک کردنش ای چیزی که دوست ایشون مصرف کردن مصرف کنم ایرادی داره؟

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
ممنون از راهنمایی - فقط این داروها باید از کجا و چطوری تهیه کرد؟

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
ممنون از راهنمایی - فقط این داروها باید از کجا و چطوری تهیه کرد؟
تهیه داروها مشکلی نداره اما این روش تکرار مجدد اشتباه اوله
دیدید اینبار از اینور بوم افتاد!

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
خب داروخانه بدون نسخه میفروشه؟
نظر شما چی هست؟

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
من متوجه نمیشم بعضی قرص ها مثل BONAVAR و تریبولس و ... هورمون زیاد میکنن ولی عوارض دارن و بدتر میشه ولی یک سری از دارو ها دوباره باعث زیاد شدن هورمون میشوند و جنبه درمانی دارند - گیج شدم :rolleyes:

بالا