برگزیده های پرشین تولز

خبر فوری: گوگل در حال آپدیت الگوریتم پانداست

masoudfatemi

Registered User
لایک‌ها
549
گوگل طی چند سال گذشته یک‌سره در حال افزایش کیفیت نتایج جست و جوی خود بوده است. به همین خاطر سالیانه حدود ۵۰۰ بار الگوریتم‌های خود را بروز می‌کند تا کاربران بهترین نتایج را بسته به عبارتی که جست‌وجو می‌کنند،‌ دریافت کنند. این آپدیت‌ها مقدار بسیار کمی از نتایج را در بر می‌گیرند و تاثیر خیلی زیادی نمی‌گذارند. اما در این بین آپدیت‌های بزرگتری هستند که گوگل آن‌ها را از قبل اعلام می‌کند و چندین بار مورد بررسی و تحقیق قرار می‌دهد تا آن‌ها را از نظر کارایی بررسی کند.

Google-Panda-Update-v4.jpg

امروز Matt Cutts (مدیر بخش وب‌اسپم گوگل) اعلام کرد که گوگل در حال بروزرسانی الگوریتم پاندا به نسخه چهارم است. این الگوریتم هوشمندانه‌تر با سایت‌های اسپم مقابله می‌کند و قرار است تا بر نتایج غیر انگلیسی به صورت محسوس هم تاثیر بگذارد. این الگوریتم به صورت میانگین حدود ۷.۵٪ از نتایج جست‌وجوی انگلیسی را قاطعانه تحت تاثیر قرار می‌دهد و در طی زمان تاثیر خود را بیشتر می‌کند و عبارات بیشتری را تحت نظر قرار می‌دهد.

اگر در سایت خود از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده نکرده باشید و سایت شما معمولی و سالم به نظر برسد، این الگوریتم‌ها خیلی تفاوتی در مسیر شما ایجاد نمی‌کنند؛ اما اگر از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده می‌کنید (مثل خرید بک لینک که قبلا گفته ایم چرا نباید بخرید) باید بدانید که همین الان ممکن است گوگل سایت شما را پنالایز کند. پس در جهت پاکسازی سایت خود قدم بردارید و لینک‌های غیرطبیعی، محتواهای اسپم، Keyword Stuffing و .. را از بین ببرید تا سایتتان خیلی آسیب نبیند.

پ‌ن: اطلاعات بیشتر در مورد این آپدیت به نوشته گوگل در حال آپدیت الگوریتم پانداست اضافه می‌شود.

منبع: یک ادمین

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
همین امروز(الان) داره آپدیت میکنه؟
منبعش کجاست؟
ممنون

mazyar123

Registered User
لایک‌ها
898
بله همینطور هست البته مربوط به امروز نیست معمولا از کمی قبل شروع به کار می کنه
و بررسی سایت ها رو اغاز می کنه و بعد خبرش رو اعلام می کنند تا متوحه باشند که اگر تحت تاثیر قرار گرفتنند علت چی هست

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
قبلا هم گفتم اگر هوشمندانه سئو سیاه (تقلب) کنید گوگل هیچکاری نمیتونه بکنه
همونطوری که تا حالا نتونسته بکنه بجز برخورد با سایت های خیلی تابلو!

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
ماشالا فعلاً که همه با بکلینک بالا هستن، این همه الگوریتم حیوون نفهم کاری نکرد یه الگوریتم آدم بسازن حداقل!

vatanniaz

Registered User
لایک‌ها
109
کی تمام میشه این آپدیت؟

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203

vatanniaz

Registered User
لایک‌ها
109
دوستان آپدیت کی به پایان میرسه ؟چون نتایج داره جابجا میشه همش

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
دوستان آپدیت کی به پایان میرسه ؟چون نتایج داره جابجا میشه همش

در همون لینک بالا که از moz.com گذاشتم ، یک نفر در نظراتش پرسیده:
In how many days will our rankings be stable from this Update?

Dr. Peter J. Meyers پاسخ داد :
It's tough to predict, but I would expect some volatility into the US holiday weekend, hopefully evening out early next week at the latest.

----

یــا گوگل ، به سایت ما رحم کن :|

Last edited:

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
تا الان که یکی از اصلی ترین سایت های من که صفحه اول بود و بکلینک زیادی هم نداشت بکل از 20 صفحه اول خارج شده

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
تا الان که یکی از اصلی ترین سایت های من که صفحه اول بود و بکلینک زیادی هم نداشت بکل از 20 صفحه اول خارج شده

بک لینک در تغییرات این چند روز نقشی نداشته

فکر کنم پاندا فقط محتوا رو بررسی میکنه

سایت هست که بک لینک خاصی نداره و از بین کلی سایت که برای بک لینک میلیونی هزینه کردن رد شده و اومده جز رتبه های اول

البته اینکه دقیقا چجور محتوایی رو گوگل قبول داره هنوز جای سوال هست ! چون یکی از همین سایت هایی که در این چند روز اومده بالا و بک لینک خاصی نداشته محتوای خاصی هم نداره ،

در کل من اینجور نتیجه گرفتم که کاملا شانسیه و الگوی خاصی رو نمیشه مشخص کرد. شاید هم فقط در زبان فارسی( غیر انگلیسی) این ضعف رو داره

البته باز باید صبر کرد تا کامل دید پاندا 4 چه میکنه . همچنین شاید بعد پاندا 4 ، پنگوئن 3 (؟) در راه باشه

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
پاندا چت کرده !
نتایج لحظه ای در حال تغییره !

...Rahim...

Registered User
لایک‌ها
686
گوگل رحم کرد :دی واسه من یکم بهترم شده ... سایت محتوای اصل و درست حسابی داره البته ..

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
گوگل رحم کرد :دی واسه من یکم بهترم شده ... سایت محتوای اصل و درست حسابی داره البته ..
خداروشکر . . .
سایت منم امروز یه ذره بهتر شدش(نسبت به دیروز و 2 روز پیش)
ببینیم گوگل چه غلطی میکنه :| آخه یکی نیست بگه بابا ما که ایرانی هستیم فارسی رو درست حسابی بلد نیستیم تو میخای یاد بگیری

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
خودشم می گن زبان فارطی رو اینفعه پشتیبانی می کنه
بیا من هی میگم خودمون هم زبون فارسی رو بلد نیستیم ... گوگل میگه من بلدم :دی
الان خود شما تو یک خط بالا 3 تا غلط املایی دارید :D

hitup

Registered User
لایک‌ها
3,271
خیلی از بک لینک هایی ( صفحاتی ) که تو سایت های دیگه ساختم و چند ماهه از عمرشون گذشته از گوگل پاک شدن :confused:

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
چند دقیقه میشه که داره زلزله میاد . حسابی سایت ها جابجا شدن و دارن همینجوری جابجا میشند !

vatanniaz

Registered User
لایک‌ها
109
یکی از سایت های ما فعلا ثابت مونده امیدوارم بالاتر بیاد.چون حقش هست بالاتر باشه

بالا