برگزیده های پرشین تولز

(فوري) چرا ويندوز 98 روي پنتيوم 3000 نصب نميشه؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

من يه پنتيوم 3000 دارم. هنگام خريد دستگاه، فروشنده گفت كه ويندوز 98 روي پنتيوم هاي بالاتر از 2800 نصب نميشه. اما من باور نكردم. حالا نياز به نصب ويندوز 98 پيدا كردم. ويندوز هم با موفقيت نصب شده اما فقط وارد SAFE MODE ميتونم بشم. موقع وارد شدن به NORMAL MODE سيستم هنگ مي كنه و بعد از چند دقيقه هم ريستارت ميشه. آيا راه حلي داره كه ويندوز 98 رو روي اين سيستم نصب كنم؟

خيلي متشكرم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من توي safemode ويندوز 98 اين مراحل رو طي كردم ويندوز كار افتاد و حالا وارد حالت نرمال هم ميشه اما...
r-click: My Computer> Properties> Performance> File System> Trouble Shooting> Disable all 32-bit protected mode drives>Ok> Close> Yes

اما حالا سي دي رام ها توي ويندوز 98 كار نمي كنه و نميدونم چه كارشون كنم. آخه ميخوام ويندوز اكس پي رو هم روي 98 نصب كنم و تا وقتي سي دي رام ها كار نكنه نميتونم. يه كپي از سي دي ويندوز اكس پي هم روي هارد دارم اما از روي هارد، كار نمي كنه. لطفاً اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه كه يا سي دي رام رو راه اندازي كنم يا به طريقي ويندوز اكس پي رو از روي هارد نصب كنم.

در ضمن لطفاً اين رو هم جواب بديد كه آيا اگر با سي دي ويندوز اكس پي بوت كنم و ويندوز اكس پي رو نصب كنم، ويندوز 98 پاك نميشه؟ خيلي متشكرم

خيلي متشكرم

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من توي safemode ويندوز 98 اين مراحل رو طي كردم ويندوز كار افتاد و حالا وارد حالت نرمال هم ميشه اما...
r-click: My Computer> Properties> Performance> File System> Trouble Shooting> Disable all 32-bit protected mode drives>Ok> Close> Yes

اما حالا سي دي رام ها توي ويندوز 98 كار نمي كنه و نميدونم چه كارشون كنم. آخه ميخوام ويندوز اكس پي رو هم روي 98 نصب كنم و تا وقتي سي دي رام ها كار نكنه نميتونم. يه كپي از سي دي ويندوز اكس پي هم روي هارد دارم اما از روي هارد، كار نمي كنه. لطفاً اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه كه يا سي دي رام رو راه اندازي كنم يا به طريقي ويندوز اكس پي رو از روي هارد نصب كنم.

در ضمن لطفاً اين رو هم جواب بديد كه آيا اگر با سي دي ويندوز اكس پي بوت كنم و ويندوز اكس پي رو نصب كنم، ويندوز 98 پاك نميشه؟ خيلي متشكرم

خيلي متشكرم

دوست عزیز ... عیب ویندوزهایی غیرNT اینه که اونا فقط روی درایو ریشه C نصب میشن و دوتا ویندوز با هم نصب نمیشن ... اگه با وینوز XP بوت کنی و ویندوز XP رو توی درایو دیگه ای نصب کنی ... ویندوز 98 پاک نمیشه!! ;)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ببخشيد، منظورم از پاك نشدن اين بود كه آيا اگر با سي دي خود اكس پي بود كنم و ويندوز اكس پي رو روي درايو D نصب كنم، آيا ويندوز 98 از كار نمي افته؟

اگر از كار مي افته، لطفاً راهنمايي كنيد، بدون داشتن سي دي رام چطوري ميشه سي دي ويندوز اكس پي رو كه روي هارد كپي شده نصب كرد؟ من ميدونم كه بايد فايل WINNT32.EXE رو اجرا كنم اما يه سري پارامتر ميخواد كه هر چي سرچ مي كنم دقيقاً متوجه نميشم كدوم پارامترها رو بايد به كار بگيرم. لطفاً راهنمايي كنيد. ممنون.

اگر هم بدونم با بوت كردن از طريق خود سي دي ويندوز اكس پي، ويندوز 98 از كار نمي افته، خوب همين كار رو مي كنم.

ممنون

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
سلام

من يه پنتيوم 3000 دارم. هنگام خريد دستگاه، فروشنده گفت كه ويندوز 98 روي پنتيوم هاي بالاتر از 2800 نصب نميشه. اما من باور نكردم. حالا نياز به نصب ويندوز 98 پيدا كردم. ويندوز هم با موفقيت نصب شده اما فقط وارد SAFE MODE ميتونم بشم. موقع وارد شدن به NORMAL MODE سيستم هنگ مي كنه و بعد از چند دقيقه هم ريستارت ميشه. آيا راه حلي داره كه ويندوز 98 رو روي اين سيستم نصب كنم؟

خيلي متشكرم

سلام
راه حلش ساده است. از قسمت setup سیستمتان گزینه HYPERTRADE را غیر فعال کنید. ویندوز 98 به سادگی نصب می شود. علت هنگ کردن سیستمتان هم بدلیل فعال بودن گزینه فوق در SDTUP سیستم است.

فاضلی

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
'گزینه Hyper-Threading روی disabled هست و ویندوز نصب شده هم، 98se هست اما حتماً باید اون گزینه Disable all 32-bit protected mode drives رو در همونجایی از ویندوز که گفتم انتخاب کرده باشم تا ویندوز بالا بیاد. هر ایرادی هست مربوط به سی دی رام ها هست. آخه درست همونجایی که ویندوز سی دی رام ها رو شناسایی می کنه و اگر درب سی دی رام باز باشه، در اونها رو می بنده، قفل می کنه، اگر هم اون گزینه رو انتخاب کنم، دیگه قفل نمی کنه ولی سی دی رام ها از کار می افتند.

آیا راه حلی داره؟
در ضمن همونطور که محمود گفته بود، نصب ویندوز اکس پی باعث از کار افتادن ویندوز 98 نشد، اما همچنان به ویندوز 98 نیاز دارم با سی دی رام، ولی ویندوز 98 م بدون سی دی رام کار می کنه. حتی سعی کردم برنامه Virtual CD رو نصب کنم تا از سی دی رام های مجازی که ایمیج های روی هارد رو به عنوان سیدی می شناسند استفاده کنم، اما این برنامه هم درست کار نمی کنه و میگه که نمیتونم درایو سی دی مجاز به درایوهاتون اضافه کنم.
آیا راهی هست که پس از بالا اومدن ویندوز، به طریقی سی دی رام رو فعال کنم؟

در ضمن برنامه Virtual PC رو هم روی ویندوز اکس پی نصب کردم تا محیط win98 رو شبیه سازی کنم اما نمیدونم چرا وقتی روی start یکی از ویرچوال پی سی ها کلیک می کنم پیغام میده که:
Reboot and Select Proper Boot Device

خلاصه هر کاری می کنم ویندوز 98 روی این سیستم کار نمی افته. چکار کنم؟
خیلی متشکرم

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
http://forum.persiantools.com/t64867.html

در ضمن برنامه Virtual PC رو هم روی ویندوز اکس پی نصب کردم تا محیط win98 رو شبیه سازی کنم اما نمیدونم چرا وقتی روی start یکی از ویرچوال پی سی ها کلیک می کنم پیغام میده که:
Reboot and Select Proper Boot Device

بالا