برگزیده های پرشین تولز

فروش انگشتر فیروزه نیشابور دانه درشت با رکاب قدیم و تک

hsoft

Registered User
لایک‌ها
88
انگشتر فیروزه نیشابور که بره فروش گذاشتم نگینش بره خودم بود از کارای قدیمیمه که از نیشابور برام فرستاده بودن به تازگی روی رکابی قدیمی که نمونش وجود نداره(یعنی من تا به حال ندیده بودم رکاب تو این طرح) سوار شده و کار بسیار عالیه بره کسایی که فیروزه نیشابور میشناسن و دوست دارن.
عکساشو براتون میزارم
وزنش نکردم چون تک بودن و منحصر به فرد بودن فیروزه ملاکه ولی فکر کنم رکابو نگین حدود 20 گرمی بشن با هم.
قیمت پایه رو 500 هزار تومن میزارم فیروزه شناسا میدونن که قیمت خیلی بالاتر از این حرفاست
یه سرچ ساده تو گوگل بزنید عیار میاد دستتون
5.JPG

6.JPG
3.JPG
4.JPG
2.JPG

فایل های ضمیمه

• 1.JPG
    1.JPG
    65.9 KB · نمایش ها: 8

matink

Registered User
لایک‌ها
20
سلام داداش رکابش کار کیه؟

hsoft

Registered User
لایک‌ها
88
در فضیلت و خواص فیروزه روایت های بسیاری از ائمه اطهار (علیهم السلام) و حکما نقل شده است که قابل توجه برای طالبین می باشد. از جمله:

از حضرت اما جعفر صادق (علیه السلام) منقول است هر که انگشتر فیروزه در دست کند فقیر نشد. و به سند معتبر از مفضل عمر منقول است که گفت: روزی به خدمت حضرت امام صادق (علیه السلام) رفتم و انگشتر فیروزه در دست داشتم. فرمود که ای مفضل! فیروزه سیرگاه دیده های مردان و زنان مومنه است یا دورگرداننده ی دردهاست از دیده های ایشان ... (الی آخر حدیث).

و فیروزه آن چشم را قوت می دهد و سینه را گشایش می دهد. و قوت دل را زیاد می کند. و چون پی کاری رود آن را در دست کند پس چون برگردد حاجتش برآورده می گردد.

در کتاب عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات در مورد خواص فیروزه گوید: الفاء - فیروج : جوهریست فرخ دارند بامداد که چشم بر وی آید نور دل را زیاد کند. در معجون کنند ضرر سم ها دفع کند. در اکحال سایند روشنایی دهد. حکما گفته اند: اگر نگینی از فیروزج (فیروزه) و بر آن صورت زنی زنند دراز گیسو و دو کودک در کنار دارد. و این نگین بر نقره نشانند و با خود دارند از جادوی ایمن باشند.

اشوزدنگهه

Registered User
لایک‌ها
386
دوست من از پشت سنگ عکس میذارین

بالا