برگزیده های پرشین تولز

کجایید ای شهیدان خدایی ...... بلا جویان دشت کربلایی

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سالگرد شهادت امام حسین و یارانش شد و من نه تنها ناراحت نیستم بلکه خوشحالم که در جایی از جهان زندگی میکنم که تونستم چنین کسی رو بشناسم . واقعا زیر بار ظلم نرفتن کار بسیار بزرگ و ارزشمندیه . حالا ظلم در هر شکلی که باشه و به هر بهانه ای که باشه و از طرف هرکسی باشه . هیهات من الذله

m_up4.jpg

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
من هم تسلیت میگم. کاش میتونستم جایی رو پیدا کنم و به جای بعضی از این عزاداریهای سبک پای سخنرانی یک آدم باحال مثل قمشه ای یا خرمشاهی می نشستم.
راستی چرا امام حسین 61 سال بعد از هجرت پیامبر از مکه به مدینه میگه من برای اصلاح امت جدم قیام کردم؟
چی شده بود ؟آیا بعد از 1400 سال به جای گریه بر سر بریده امام بهتر نیست به هدفش بیشتر فکر کنیم. 60 سال کجا 1400 سال کجا؟ 61 سال بعد از هجرت هنوز بعضی از کسانی که حضور خود پیامبر را درک کرده بودند زنده بودند و هنوز قصه و افسانه وارد دین و مذهب نشده بود اما بعد از 1400 سال و این همه آدم جورواجورکه از این مسائل برای خودشون سفره دوختند ما به کی اعتماد کنیم؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من هم تسلیت میگم. کاش میتونستم جایی رو پیدا کنم و به جای بعضی از این عزاداریهای سبک پای سخنرانی یک آدم باحال مثل قمشه ای یا خرمشاهی می نشستم.
راستی چرا امام حسین 61 سال بعد از هجرت پیامبر از مکه به مدینه میگه من برای اصلاح امت جدم قیام کردم؟
چی شده بود ؟آیا بعد از 1400 سال به جای گریه بر سر بریده امام بهتر نیست به هدفش بیشتر فکر کنیم. 60 سال کجا 1400 سال کجا؟ 61 سال بعد از هجرت هنوز بعضی از کسانی که حضور خود پیامبر را درک کرده بودند زنده بودند و هنوز قصه و افسانه وارد دین و مذهب نشده بود اما بعد از 1400 سال و این همه آدم جورواجورکه از این مسائل برای خودشون سفره دوختند ما به کی اعتماد کنیم؟
خیلی به نکته ریز و قشنگی اشاره کردی
واقعا همینه
اتفاقا امروز تو برنامه زلال احکام آخونده همینو میگفت میگفت بغل حرم امامه میبینه اذان میگن ولی بازم داره سینه زنی میکنه
امام حسین روز عاظورا نمازشو از دست نداد این چه عذاداریه که به سنتشون عمل نمیکنیم؟
یا با عزاداریامون باعث اذیت مردم میشیم
میگفت اون عزاداری که صداش کسی رو ناراحت نکنه ثواب نداره هیچ گناه هم داره
به نظر من این جور عزاداریا بجای اینکه زنده کردن یاد امامان باشه بدتر باعث وهن عمومی و نفرت مردم میشه
شاید باورتون نشه من بیشتر از 15 ساله هیئت نرفتم شاید مثلا روز عاشورا رفتم تماشا کردم و کنار خیابون باهاشو سینه زدم ولی توشون شرکت نکردم چون خودم که خیلی به دینم تعصب دارم وقتی 2 نصفه شب با دسته هاشون سرو صدا میکنن بهشون فحش میدم مطمئنم کسی که اعتقاد نداره بیشتر اذیت میشه و فحش میده و از دین بدش میاد
پس بهتره به جای اینکارا به اصل دین برسیم
البته این به معنی عزاداری نکردن نیست خود امامان مخصوصا امام سجاد به عزاداری کردن خیلی اهمیت میداد ولی نه به این شکل

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
آقا کجا غذا میدند.بریم خورشت لندهوری بخوریم

Dong Fang BuBai

Registered User
لایک‌ها
13
سالگرد شهادت امام حسین و یارانش شد و من نه تنها ناراحت نیستم بلکه خوشحالم که در جایی از جهان زندگی میکنم که تونستم چنین کسی رو بشناسم

واقعا نعمتی است ....فکر کنید مثلا کسی که تو چین متولد بشه چقدر باید حق طلب باشه که بره مسلمون بشه و بعدش شیعه بشه و تازه بعدش با عاشورای حسینی آشنا بشه....اونوقت ما این نعمت رو به همین راحتی داریم...

Dong Fang BuBai

Registered User
لایک‌ها
13
شاید باورتون نشه من بیشتر از 15 ساله هیئت نرفتم شاید مثلا روز عاشورا رفتم تماشا کردم و کنار خیابون باهاشو سینه زدم ولی توشون شرکت نکردم چون خودم که خیلی به دینم تعصب دارم

شروین جان حالا یه چند تا جا رو امتحان کنی ثواب داره.....من خودم روز عاشورا یه هیئت میرم که فقط سینه زنی دارن....
البته تو این اوضاع شلم شوربا حفظ سنت های موجود هم ارزشمند میباشد..

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
امگه دروغ میگم
همه واسه غذا میرن هییت
شما اگه یه هییتی غذا نده میری سینه بزنی؟؟

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امگه دروغ میگم
همه واسه غذا میرن هییت
شما اگه یه هییتی غذا نده میری سینه بزنی؟؟

راستش من اصلا اهل هیئت و این جینگولک بازیها نیستم . ولی به شام علاقه دارم .

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
وقتی جشنو از آدم بگیرن باید به عذا و توی سر زدن قناعت کرد .

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واقعا که
کاری که خودت میکنیو به بقیه نسبت نده:D
خداییش اینجوری نیستم
نه هییت میرم نه دنبال غذاش
یه کمی تا مقداری میرم خیابون دخترا رو میبینم
ولی اگه باشه میخورم(چیز خل که نیستم)

یاشار

Registered User