برگزیده های پرشین تولز

چطور ميشه ويندوز اكس پي رو از روي هارد نصب كرد؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

من يه كپي سي دي ويندوز اكس پي رو روي هاردم دارم. اما هر چه سعي كردم اون رو از داخل محيط ويندوز 98 اجرا كنم نشد. هر بار كه فايل اجرايي اون رو مي زدم، پيغام مي داد كه بايد يه سري پارامتر بهش بديم كه من نمي فهميدم پارامترها رو چطوري وارد كنم. اما ديدم بعضيها يه فايل Bat ميسازند كه ويندوز اكس پي رو از روي هارد بدون هيچ سوالي از كاربر و حتي بدون پرسيدن رمز نصب مي كنه. ميخواستم بدونم چطور ميشه اين كارو كرد؟

در ضمن آيا راهي هست كه همزمان با نصب ويندوز اكس پي، بعضي نرم افزارهاي جانبي مثل Office‌ هم همراهش نصب بشه؟

خيلي ممنون

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
فايل اجرايي را كه run مي كنيد چه نامي دارد ؟؟؟

اگر محتويات ويندوز شما سالم باشد در شاخه I386 دو فايل اجرايي است به نام هاي winnt.exe و winnt32.exe
براي ويندوز 98 بايد فايل اولي را اجرا كنيد و بدون مشكل نصب مي شود . حتي مي توانيد بدون داشتن ويندوز و از prompt محيط DOS هم ويندوز ايكس پي را اجرا كنيد .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من توي win98 فايل Winnt.exe رو اجرا كردم كه پيغام ميداد بايد winnt32.exe رو اجرا كنم. winnt32 رو هم اجرا مي كردم، يه صفحه باز ميشد فهرست پارامترهاي قابل استفاده با اين فايل رو مي آورد. اما برنامه نصب شروع نمي شد. آيا اگه توي Dos اين فايل هاي رو اجرا كنم كار مي كنه؟

در ضمن براي مورد دوم هم اگه كسي راه حلي سراغ داره لطفاً بگه. يا مثلاً راه حلي كه بتونه چند تا برنامه رو پشت سر هم روي ويندوز نصب كنه.
خيلي ممنون

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
یه سی دی bootable بساز. حله.(با nero )

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
من توي win98 فايل Winnt.exe رو اجرا كردم كه پيغام ميداد بايد winnt32.exe رو اجرا كنم. winnt32 رو هم اجرا مي كردم، يه صفحه باز ميشد فهرست پارامترهاي قابل استفاده با اين فايل رو مي آورد. اما برنامه نصب شروع نمي شد. آيا اگه توي Dos اين فايل هاي رو اجرا كنم كار مي كنه؟

در ضمن براي مورد دوم هم اگه كسي راه حلي سراغ داره لطفاً بگه. يا مثلاً راه حلي كه بتونه چند تا برنامه رو پشت سر هم روي ويندوز نصب كنه.
خيلي ممنون
من ويندوز ايكس پي سرويس پك 1 را با winnt.exe از محيط DOS نصب كرده ام و هيچ مشكلي هم نبود .

بالا