برگزیده های پرشین تولز

نقاط ضعف و قدرت سبکها و هنرهای رزمی

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام
همونطور که از اسم این تاپیک مشخصه قراره تو این تاپیک در مورد نقاط مثبت و منفی هنرهای رزمی مختلف صحبت کنیم . یعنی به معنی واقعی کلمه میخوایم به " چالش " بکشیم سبکهای مختلف رو ! و تعصب رو بذاریم کنار ....
از اونجایی که تو این فروم تقریبا از همه سبکهای رزمی اساتید حضور دارن همکاری همه رو میطلبه ...
خب پیشنهادتون واسه اولین هنر رزمی چیه ؟؟

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام خوشحالم که استارت زدی
از خودت شروع کن

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
به نظر من باید سبکها رو از جهات مختلف بررسی کرد مثل مسابقات - درگیری واقعی و ....
خب اگه موافق باشین از سبکی شروع میکنیم که خودم مدتها تمرین میکردم و در واقع یه جور پیش نیاز برای سبکی هست که الان دارم کار میکنم
یعنی " کیک بوکسینگ "

Untitled-3.jpg

توبکتومی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من احساس میکنم توی کیک بوکسینگ دفاع معنی نداره
این یکی از نقاط ضعف این ورزش رزمی همش بفکر حمله هستی
تو همه ورزش ها مشت و لگد هست
اما کاراته بنظرم تو دفاع کردن اصولی تر عمل میکنه
تو مرامنامه جوجیتسو نوشته » هدف جوجیتسو درگیر شدن نیست بلکه جلوگیری از درگیر شدنه

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ممنون از رضای عزیز
کمکی از دستم بر بیاد برای این تاپیک خوب دریغ نمی کنم ...

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
من احساس میکنم توی کیک بوکسینگ دفاع معنی نداره
این یکی از نقاط ضعف این ورزش رزمی همش بفکر حمله هستی
تو همه ورزش ها مشت و لگد هست
اما کاراته بنظرم تو دفاع کردن اصولی تر عمل میکنه

اشتباه می کنید. اگر شما روش های دفاع رو بلد نباشید یا در دفاع ضعف داشته باشید و وارد رینگ بشید "له" می شید. البته دفاع صرفا به معنای سد کردن مسیر ضربه ی حریف نیست ...

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
اشتباه می کنید. اگر شما روش های دفاع رو بلد نباشید یا در دفاع ضعف داشته باشید و وارد رینگ بشید "له" می شید. البته دفاع صرفا به معنای سد کردن مسیر ضربه ی حریف نیست ...
بنده هم دقیقا با نکته استاد آبتین موافقم. کل فلسفه هنرهای رزمی روی همین سیاه و سفید بین دفاع و حمله است. مثلا در کیوکوشین میشه ضربه نخوردن و ضربه زدن و در جودو هم میشه حفظ بالانس و برهم زدن بالانس حریف. کانسپت همیشه ثابته و در هنرهای مختلف تفسیرها و برداشتهای متفاوتی ازش میشه.

shahin2033

Registered User
لایک‌ها
28
دفاع وحمله وتشخیص زمان مناسب برای هرکدوم مهمترازهمس هرچنددرمواقعی حمله خودش نوعی دفاع تلقی میشه ولی باتوجه به اینکه هیچ یک ازسبکهای رزمی درهردواین موارد100درصدنیست من خودم هنرهای رزمی ترکیبی ویاسبکی مثل جیت کاندوکه براساسترکیب وانتخاب حرکات کاربردی ازدیگرسبکهاووینچونگ که مادرهنرهای رزمی تلقی میشه انتخاب شده روترجیح میدم

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دفاع وحمله وتشخیص زمان مناسب برای هرکدوم مهمترازهمس هرچنددرمواقعی حمله خودش نوعی دفاع تلقی میشه ولی باتوجه به اینکه هیچ یک ازسبکهای رزمی درهردواین موارد100درصدنیست من خودم هنرهای رزمی ترکیبی ویاسبکی مثل جیت کاندوکه براساسترکیب وانتخاب حرکات کاربردی ازدیگرسبکهاووینچونگ که مادرهنرهای رزمی تلقی میشه انتخاب شده روترجیح میدم
رسیدن به مرز پیشبینی در هر یک از روشهای رزمی لازمه تمرین زیاد هست

ممنون از حسن توجه شما به بخش

بالا