برگزیده های پرشین تولز

مهاجرت معكوس

ghods

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

ميخواستم نظر دوستان را در مورد مهاجرت معكوس بدونم . فرض كنيد انساني هستيد كه از زندگي تو يه شهر بزرگ خسته شديد . از شلوغيهاش ، از آلودگي هواش و ... و حالا ميخواين با خانواده خود به يه شهر كوچكتر نقل مكان كنيد . شهري كه مشكلات و معظلات كلان شهرها را نداشته باشه ولي سطح رفاه نسبتا خوبي داشته باشه . از ميزان هزينه هاي مسكن گرفته تا وضعيت موارد زير بناي شهري مثل آب ، برق ، تلفن ، اينترنت ، مراكز درماني و ....

چه چيزهاي را در نظر ميگيريد ؟

و دوستاني كه در اين دسته از شهرها زندگي ميكنند ، آيا اين حركت را تاييد ميكنند ؟

چه شهري را براي مهاجرت پيشنهاد ميكنيد ؟

ممنون.

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
حرف درستی است. مثلاً با پول یک خانه کوچک در کلان شهر ها می توان خانه مجللی در سایر شهر ها خرید.
بیشتر چه چیز هایی مد نظرتان است. مثلاً آب و هوا هم مد نظرتان هست. بسیاری از مشاغل کلان شهر ها در شهر های دیگر نیست. کار و بار چطور. بیشتر توضیح بدهید.

ghods

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حرف درستی است. مثلاً با پول یک خانه کوچک در کلان شهر ها می توان خانه مجللی در سایر شهر ها خرید.
بیشتر چه چیز هایی مد نظرتان است. مثلاً آب و هوا هم مد نظرتان هست. بسیاری از مشاغل کلان شهر ها در شهر های دیگر نیست. کار و بار چطور. بیشتر توضیح بدهید.

با سلام

فكر كنم معمولا شهرهاي كوچك يا حتي مراكز استانهاي كوچك از لحاظ آب و هوا خيلي بهتر از شهرهاي بزرگي مثل تهران هستند - خصوصا كه هواي آلوده تهران بيشتر به دليل اينه كه در وسط چند رشته كوه قرار گرفته و جريان هوا بخوبي انجام نميشه .

فرض كنيد نان آور خانواده ، شغل آزاد دارد و تقريبا در هر شهري ، ميتواند كسب درآمد كند.

ممنون

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
با سلام

فكر كنم معمولا شهرهاي كوچك يا حتي مراكز استانهاي كوچك از لحاظ آب و هوا خيلي بهتر از شهرهاي بزرگي مثل تهران هستند - خصوصا كه هواي آلوده تهران بيشتر به دليل اينه كه در وسط چند رشته كوه قرار گرفته و جريان هوا بخوبي انجام نميشه .

فرض كنيد نان آور خانواده ، شغل آزاد دارد و تقريبا در هر شهري ، ميتواند كسب درآمد كند.

ممنون

به نظر من پیشنهاد شما برای کسایی خوبه که شغل شون مستقل از مکان هست. یعنی هر جا برن می تونن کارشون رو انجام بدن. البته برای کسانی هم که تازه اول کار کردنشونه هم بد نیست. شاید تو شهرستان یه کاری گیر آوردن و همونجا موندگار شدن.

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
الان من حاضرم برم شهرستان. اگه کسی پایه باشه بریم اونجا کاری رو شروع کنیم پایه هستم. ولی چی کار؟ یه کاری که به فکرم می رسه عمده فروشی هست.اگه کسی پای کار هست جواب بده.

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
با سلام

ميخواستم نظر دوستان را در مورد مهاجرت معكوس بدونم . فرض كنيد انساني هستيد كه از زندگي تو يه شهر بزرگ خسته شديد . از شلوغيهاش ، از آلودگي هواش و ... و حالا ميخواين با خانواده خود به يه شهر كوچكتر نقل مكان كنيد . شهري كه مشكلات و معظلات كلان شهرها را نداشته باشه ولي سطح رفاه نسبتا خوبي داشته باشه . از ميزان هزينه هاي مسكن گرفته تا وضعيت موارد زير بناي شهري مثل آب ، برق ، تلفن ، اينترنت ، مراكز درماني و ....

چه چيزهاي را در نظر ميگيريد ؟

و دوستاني كه در اين دسته از شهرها زندگي ميكنند ، آيا اين حركت را تاييد ميكنند ؟

چه شهري را براي مهاجرت پيشنهاد ميكنيد ؟

ممنون.
نظر بنده یزد هست!

هم مشكلات و معظلات كلان شهرها رو نداره، سطح رفاه نسبتا خوبي داره، از ميزان هزينه هاي مسكن گرفته تا وضعيت موارد زير بناي شهري مثل آب ، برق ، تلفن ، اينترنت ، مراكز درماني و .... در سطح عالی قرار داره!

اینو از روی تجربه شخصیم میگم!

ghods

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظر بنده یزد هست!

هم مشكلات و معظلات كلان شهرها رو نداره، سطح رفاه نسبتا خوبي داره، از ميزان هزينه هاي مسكن گرفته تا وضعيت موارد زير بناي شهري مثل آب ، برق ، تلفن ، اينترنت ، مراكز درماني و .... در سطح عالی قرار داره!

اینو از روی تجربه شخصیم میگم!

شهر يزد يكي از مواردي كه تو ذهن من هم بود . حدودا 10 سال پيش چند سفر به يزد داشتم . به نظرم شهر ساكت و آرومي بود. از حالاش خبري ندارم .

شما خودتون يزد زندگي ميكنيد؟

چه محله هايي از شهر يزد را براي زندگي بهتر ميدانيد ؟

اگر نمونه ايي از هزينه هاي كرايه يا خريد خانه را هم ميدانيد ، بنويسيد .

ممنون.

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
شهر يزد يكي از مواردي كه تو ذهن من هم بود . حدودا 10 سال پيش چند سفر به يزد داشتم . به نظرم شهر ساكت و آرومي بود. از حالاش خبري ندارم .

ممنون.

گفتی یزد یاد یک خصیصه منحصر به فرد مخابراتی این شهر افتادم. این شهر چون تخت تخت است و از ساختمانهای بلند در آن خبری نیست ایده آل ترین شهر برای نصب آنتنهای موبایل محسوب می شود.

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102

ممنون.
بله، همینطوری هست که شما گفتین!
واقعا شهر آروم و تمیزی هست و فرهنگ مردمش دست نخورده باقی مونده ...!

ضمنا اینو هم بگم تلوزیون رو نبینید که میاد بعضی از فیلم های یزدی رو با اون لهجه تقلیدی مسخره میسازه، لهجه یزدی واقعا شیرینه و در برخی از فیلم ها با بازیگران یزدی اینو دیدید!

ضمنا من یزد زندگی نمیکنم، ولی فامیل اونجا داریم ...! قیمت ها رو اگر بخوای باید حتما یه سفر برین اونجا! اگر تا حالا نرفتین که حتما برید ...! میارزه ......!
ولی اینو بگم در عین حالیکه شهر توریستی هست، قیمت ها در کل سطح مناسبی دارند! هم خونه، هم زمین و ....!

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
گفتی یزد یاد یک خصیصه منحصر به فرد مخابراتی این شهر افتادم. این شهر چون تخت تخت است و از ساختمانهای بلند در آن خبری نیست ایده آل ترین شهر برای نصب آنتنهای موبایل محسوب می شود.
برا همین هست که به شهر بادگیرها معروف شده ................!

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
به نظر من عاليه
اما اينترنتش كمي گرونه

بالا