برگزیده های پرشین تولز

ارور ديتابيس در زمان تغيير نام ديتابيس

KgbCia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتي VB رو رو لوكال هاست نصب مي كنيم بطور پيش فرض اسم ديتابيسش رو forum ميذاره. حالا وقتي مي خوام رو سرور آپلودش كنم مجبورم اسم ديتابيسش رو تغيير بدم ولي بعد از تغيير اسم ديتابيس از forum به مثلا forum1 ارور ميده. من اسم ديتابيس رو تو فايل config.php از شاخه include تغيير ميدم.
آيا نياز است من جاي ديگه اي هم اسم ديتابيس رو عوض كنم؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
وقتي VB رو رو لوكال هاست نصب مي كنيم بطور پيش فرض اسم ديتابيسش رو forum ميذاره. حالا وقتي مي خوام رو سرور آپلودش كنم مجبورم اسم ديتابيسش رو تغيير بدم ولي بعد از تغيير اسم ديتابيس از forum به مثلا forum1 ارور ميده. من اسم ديتابيس رو تو فايل config.php از شاخه include تغيير ميدم.
آيا نياز است من جاي ديگه اي هم اسم ديتابيس رو عوض كنم؟
دقت کن که یوزرنیم و اسم دیتابیس هیچوقت forum نمیتونه باشه !

KgbCia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دقت کن که یوزرنیم و اسم دیتابیس هیچوقت forum نمیتونه باشه !
اتفاقا تو لوكال هاست اسم ديتابيس بصورت پيش فرض forum است. يعني وقتي وي بي نصب ميشه اسم ديتابيس رو نمي پرسه و خودش forum ميذاره.

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
خوب اون تو لوکاله

اما برای نصب روی سرور خودت باید 1 یوزر و دیتا بیس بسازی و اطالاعاتش رو تو فایل کانفیگ وارد کنی

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اتفاقا تو لوكال هاست اسم ديتابيس بصورت پيش فرض forum است. يعني وقتي وي بي نصب ميشه اسم ديتابيس رو نمي پرسه و خودش forum ميذاره.
پیشفرض رو ولش کن !! اون مال تو قصه هاس !
روی سرور هیچوقت نمیتونی یه دیتابیس به اسم forum داشته باشی !

KgbCia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب من الان اون رو رو لوکال دارم استفاده می کنم و می خوام همه اطلاعات همراه با دیتابیس رو به هاست منتقل کنم. منتها من الان رو لوکالم اسم دیتابیسم forum است و نمی تونم اسمش رو تغییر بدم. یعنی بعد از انتقال دیتابیس به هاست اجبارا باید اسم دیتابیس رو تغییر بدم. درسته؟
حالا با این وضعیت من چند جا باید تغییرات ایجاد کنم؟ یعنی اسم دیتابیس رو چند جا غیر از فایل config.php باید تغییر بدم؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
شما از دیتا بیس برروی لوکال یک بک اپ بگیرید .
بک اپ رو اپلود کنید . و در دیتا بیس ایمپورت کنید .

فقط داخل فایل کانفیگ باید نام دیتا بیس و نام کاربری دیتا بیس و کلمه عبور دیتا بیس رو وارد کنید .

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
خب من الان اون رو رو لوکال دارم استفاده می کنم و می خوام همه اطلاعات همراه با دیتابیس رو به هاست منتقل کنم. منتها من الان رو لوکالم اسم دیتابیسم forum است و نمی تونم اسمش رو تغییر بدم. یعنی بعد از انتقال دیتابیس به هاست اجبارا باید اسم دیتابیس رو تغییر بدم. درسته؟
حالا با این وضعیت من چند جا باید تغییرات ایجاد کنم؟ یعنی اسم دیتابیس رو چند جا غیر از فایل config.php باید تغییر بدم؟
فقط حواست باشه که ورژن php و mysql این 2 تا با هم یکی باشه یعنی لوکال و هاست

KgbCia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما از دیتا بیس برروی لوکال یک بک اپ بگیرید .
بک اپ رو اپلود کنید . و در دیتا بیس ایمپورت کنید .

فقط داخل فایل کانفیگ باید نام دیتا بیس و نام کاربری دیتا بیس و کلمه عبور دیتا بیس رو وارد کنید .

من نمی دونم چطوری باید بک آپ رو ایمپورت کنم؟ بک آپ یه فایل sql می سازه که کل دیتابیس رو تو خودش داره. درسته؟
این ایمپورت بخشی از امکانات هاست هست یا از امکانات انجمن؟
اگه از امکانات انجمنه بفرمایین چه بخشی.

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
شما از طریق phpmyadmin باید این بک اپ رو ایمپورت کنید . اگر از سی پنل استفاده می کنید این مسیر شما رو به phpmyadmin میرسونه .

در پایین صفحه Cpanel - Mysql Database - phpmyadmin

بالا