برگزیده های پرشین تولز

سیستم دفاع موشکی TOR-M1

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
خطای این موشک فقط یک دهم متر مکعب است و رادار آن در زمان سکون قادر به شناسایی و برآورد فاصله 48 هدف پرنده است. TOR-M1 بردی معادل 25 کیلومتر و سرعتی برابر با 700 متر بر ثانیه دارد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در پی تحویل موشک های TOR-M1 روسی به ایران، روز گذشته، **** پاسداران انقلاب اسلامی، در رزمایش صاعقه، این موشک ها را آزمایش کرد و نتیجه نیز موفقیت آمیز بود.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) پس از انعقاد قرارداد TOR-M1 بین تهران و مسکو ،آمریکایی ها تلاش های زیادی صورت دادند تا روسیه از تحویل این موشک مدرن به ایران خودداری کند ولی مقامات روسیه و حتی شخص پوتین اعلام کردند که به توافقات خود با کشورهای دیگر پایبندند.

بی مناسبت ندیدیم برای اطلاع کاربران عصر ایران اطلاعات فنی این موشک ها را به زبانی ساده منتشر کنیم.

TOR-M1 نوعی موشک زمین به هواست که برای جنگ هایی در ارتفاع عادی، پایین و فوق العاده پایین مورد استفاده قرار می گیرد.

این موشک برای سرنگونی هواپیماها کاربردی کلیدی دارد و علاوه بر آن قادر به متوقف ساختن موشک های هدایت شونده نیز هست.

سیستم پرتابی TOR-M1 به روی خودرو جاسازی می شود و سایت متحرک دارد. خودروهایی که به عنوان پرتابگر موشک های TOR-M1 مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت پرتاب همزمان هشت موشک را دارند. دستگاه های مسلح سازی خودکار، سیستم کنترل آتش، پست باتری و رادارها نیز این موشک ها را حمایت می کند.

مزیت دیگر این پرتابگرها نسبت به دیگر وسایل مشابه آن است که در حال حرکت نیز قابلیت آتش دارند و لازم نیست برای شلیک حتماً در نقطه ای ثابت بایستند.
بنا به گفته تولیدکنندگان این موشک، تنها سه دقیقه برای مسلح کردن پرتابگرها وقت لازم است و زمان استفاده مجدد از آن در زمان سکون 10 ثانیه و حین حرکت سه دقیقه و چهار ثانیه برآورده شده است.

برتری دیگر این سیستم نسبت به دیگر موشک ها آن است که هر پرتابگر قابلیت تنظیم برای حمله به هدفی مستقل را داراست و برای مثال دو موشک به صورت همزمان می توانند دو هدف جداگانه را نشانه بروند.

خطای این موشک فقط یک دهم متر مکعب است و رادار آن در زمان سکون قادر به شناسایی و برآورد فاصله 48 هدف پرنده است. TOR-M1 بردی معادل 25 کیلومتر و سرعتی برابر با 700 متر بر ثانیه دارد.

موشک های مذکور به صورت عمومی مسلح می شوند، 15 کیلوگرم مواد منفجره در کلاهک آنها قرار دارد و به دلیل استفاده از سیستمی خاص، قادر به منهدم کردن سلاح های هدایت شونده و موشک های کروز نیز هستند.

روسیه تولیدکننده انبوه این موشک ها ست که 100 پرتابگر از آن را در اختیار دارد و چین نیز تاکنون 50 سامانه از آن خریداری کرده و خواهان 25 فروند دیگر نیز هست.

ایران نیز 29 سامانه موشکی TOR-M1 از روسیه خریداری کرده است که ارزش این قرارداد800 هزار دلار اعلام شده است.

29819_438.gif

29809_362.gif

29810_810.gif

29811_179.gif

29812_493.gif

منبع عصرایران

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
دستشون درد نکنه , حالا دیگه میتونیم بخوبی از سروران فلسطینی و لبنانی حفاظت کنیم.

Nazanin_1366_fe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستشون درد نکنه , حالا دیگه میتونیم بخوبی از سروران فلسطینی و لبنانی حفاظت کنیم.
کمک به انها وظیفه ی شخصی ما هم هست.

من هر ماه مقداری پول (در حد توانایی خودم) به حساب انها میریزم. پیشنهاد میکنم همه این کارو کنند.

ghdar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینو برای سرنگونی اف16 های **** صهیونیستی خریده

ghdar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
www.centralclubs.com
توی سایت بالائی سایت نظامی مطالب کاملی در مورد این سیستم دفاع موشکی نوشته است

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
عکس دوم از بالا مربوط به این سامانه نیست.

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
کمک به انها وظیفه ی شخصی ما هم هست.

من هر ماه مقداری پول (در حد توانایی خودم) به حساب انها میریزم. پیشنهاد میکنم همه این کارو کنند.

آره بی زحمت فقط اینکارو میکنی، زیر آواتارت اسم خودت رو هم بنویس... لوول ;)

Mammads

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این موشک ها که به کنار بهترین سیستم دفاعی‌ دنیا هم نمیتونه جلوی خرابی‌ جنگ رو بگیره متاسفانه مسولان فکر می‌کنن با این سیستم ها می‌تونن جلوی دنیا ایستادگی‌ کنن

شما ها که درین تبلیغ می‌کنید ضرر جنگ اول تو چشم امسال ما میره خاک کشور ما زیر پای دشمنان له خواهد شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا