برگزیده های پرشین تولز

اطلاعات كامل براي نصب ويندوز ويستا : طنز

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
اطلاعات كامل براي نصب ويندوز ويستا به صورت طنز

vista.jpg

athar

Registered User
لایک‌ها
8
جالب بود!
سرویس پک تائید میشه. بهترین کار صبر کردن تا ارائه ی سرویس پک یک هست!

snebi

Registered User
لایک‌ها
2
:) :) خیلی باحال بود

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
:) :) خیلی باحال بود

خیلی جالب بود ! مرسی ... :blush:

خواهش ميكنم ...
خوشحالم كه براتون جالب بود
من خودم هم خيلي سر حال اومدم با ديدن اين تصاوير

جالب بود!

نظر منم همينه هنوز معلوم نيست امنيت ويستا در چه حدي هست

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
اينجاست که به اهميت سيستم "تشکر" پي مي بريم

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
خیلی باحاله بود . مرسی :) :)

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
عالی بود ممنون

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
خیلی بامزه بود! دمت گرم آقا!
اينجاست که به اهميت سيستم "تشکر" پي مي بريم
عیبی نداره! اینطوری بهتره! پستامون زیاد میشه! :lol:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
جالب بود!
گذشته از سرويس پك يك من نمي دونم برخي از توليد كنندگان قطعات مي خواهند درايورهايشان را ارايه كنند .

من مدتي بود كه نصب كرده بودم اما هر كاري كردم كارت DVB نصب نشد كه نشد . هنوز هم در سايت رسمي اين كارت درايوري براي ويستا ارايه نشده است .

athar

Registered User
لایک‌ها
8
درسته, منم نتونستم کارت DVB نصب کنم. حتی کارت صدام رو هم نتونستم نصب کنم که البته جدیدا یه روش یاد گرفتم که البته روی 64 هم جواب نمیده و باید روی 32 تست کنم.
اما صبر کردن تا سرویس پک اول باعث میشه درایورهای جدید ارائه بشن. برای نرم افزارهایی که تحت ویستا به درستی کار نمیکنن وصله ی نرم افزاری ارائه بشه. در یک کلام, اون موقع هست که میشه گفت کار کردن در ویستا بدون مشکل و دغدغه خواهد بود.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
درسته, منم نتونستم کارت DVB نصب کنم. حتی کارت صدام رو هم نتونستم نصب کنم که البته جدیدا یه روش یاد گرفتم که البته روی 64 هم جواب نمیده و باید روی 32 تست کنم.
اما صبر کردن تا سرویس پک اول باعث میشه درایورهای جدید ارائه بشن. برای نرم افزارهایی که تحت ویستا به درستی کار نمیکنن وصله ی نرم افزاری ارائه بشه. در یک کلام, اون موقع هست که میشه گفت کار کردن در ویستا بدون مشکل و دغدغه خواهد بود.
اطهر جان

من فقط نتوانستم كارت دي وي بي را بشناسانم . نه در 64 بيتي و نه در 32 بيتي . بقيه سخت افزارها را هم شناخت . حتي مودم و كارت صدا را . اما دي وي بي مقاومت كرد و نتوانستم نصب كنم .

البته فكر مي كنم سرويس پك 1 چند ماهي طول بكشه تا بياد برسه .

athar

Registered User
لایک‌ها
8
باز هم درسته! ویستا توی شناسایی درایورها قوی هست. حتی زمانی که توی لیست آپدیتها نگاه کردم دیدم برای کارت گرافیکم که x550 باشه به فایل حجم بالا هم وجود داشت که مختص کارت گرافیک خودم بود. حتی بعد از نصب و بدون نصب هیچ درایور یا آپدیتی تمام سخت افزارهای من از جمله مودم و کارت شبکه و کارت گرافیک /با رفرش ریت 85!!!/ و کارت صدای آنبرد رو شناخت. اما در مورد سخت افزارهایی که کمی خاص باشن قضیه متفاوت هست و عملا برعکسه! فرضا همین کارت دی وی بی. البته کارت دی وی بی سخت افزاری هست که نسبتا جامع هست و انتظار برای درایورش زیاد طول نمیکشه. اما کارت صدای اصلی من که ESI ESP1010 باشه به خاطر اعتبار پائین کمپانی سازنده و مصرف پائین این کارت در مورد کار با ویستا کمی اذیت میکنه و باید حدود 2 ماه صبر کنم تا شاید درایوری برای این کارت بیاد. خیلی هم مسغره به نظر میرسه که این کارت اصلا درایور 64 بیت نداره!!
http://esiforum.com/show.asp?db=esi&t=esi1&mode=3&msg=3722
راستی, نکته ی جالب اینجاست که من یه درایور برای اسکای استار 2 از نرم افزار اپن اسکای کلاینت دانلود کرده بودم و توی فایل readme اون نوشته شده بود که این درایور برای ویندوز ویستا هست! اما عملا نتونستم ازش استفاده کنم! اما باز میگم, زیاد طول نمیکشه, همین روزا میاد!
ولی سرویس پک 1 درسته...... چند ماهی طول میکشه. توی این چند ماه تمام کمپانی های تولید کننده ی سخت افزار /توی درایورهاشون/ و کمپانی های نرم افزاری در نرم /در خود نرم افزارهای تولیدیشون/ آپگریدهای لازم رو برای مطابقت با ویستا به عمل میارن و اون زمان کمتر پیش میاد مشکلی وجود داشته باشه. به استثنا موارد خاصی مثل بازی درایور!! :lol:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
درسته اطهر جان

من به كارخانه Hauppauge ايميل زدم و در مورد درايور سازگار با ويستا براي كارتهاي دي وي بي سوال كردم . نوشته بود به زودي روي ساي ت قرار مي گيرد . همچنين نوشته بودم چرا براي WIn XP 64 Bit چرا درايور نداده ايد تا امروز . نوشته بود كه اون ويندوز يك ويندوز بي سر و ته است و ما به هيچكدام از كاربران توصيه نمي كنيم نصب كنند و به همين دليل درايور هم براي اين ورژن ويندوز ارايه نمي كنيم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
مساله امنيت آن هم كه تا امروز يك بحث جدي بوده . خود مايكروسافت ميگه فوق العاده است و كارشناسان بر عكس مي گن .

فایروال ویندوز ویستا ضعیف عمل می کند
کمپانی مایکروسافت ادعا می کند که قابلیت های امنیتی ویندوز ویستا نسبت به ویندوز XP بیشتر و محکم تر می باشد. اما کارشناسان امنیتی عقیده دارند که ویندوز ویستا حداقل در قابلیت دیواره آتش بسیار ضعیف عمل می کند.

بر طبق تحقیق انجام شده، ویندوز ویستا کنترل کاملی به کاربر خود نمی دهد تا ترافیک خروجی از سیستم خود را تحت نظارت قرار دهد. برای مثال ابزارهایی مانند : ZoneAlarm ، Norton Personal Firewall و یا McAfee این ویژگی را دارند که کاربران می توانند ترافیک خروجی شبکه را از سیستم خود کنترل نمایند و یا ارتباط نرم افزارهایی که در حال ارسال اطلاعات هستند را قطع کنند.

اما قابلیت کنترل ترافیک خروجی در ابزار دیواره آتش ویندوز ویستا بطور پیش فرض خاموش می باشد و در واقع هیچ روش کاربردی وجود ندارد تا بتوانید کنترل ترافیک خروجی از سیستم را تحت نظارت قرار دهید. بطور معمول شما از این آدرس (Control Panel -->Security -->) فایروال کنترل ترافیک در حال ورود به سیستم را روشن یا خاموش می نمایید و هیچ روشی برای فیلتر کردن ترافیک خروجی وجود ندارد.

کنترل و نظارت ترافیک خروجی از آنجا مهم تلقی می شود که بیشتر ابزارهای مخرب، مانند : تروجان ها ، ابزارهای جاسوسی و یا ابزارهای مخرب میتوانند از طریق گذر کردن از فیلترینگ مسیر خروجی به هکر اجازه دسترسی مستقیم به رایانه را دهند.

مایکروسافت در واکنش به این خبر ادعا کرد که ابزار دیواره آتش ویندوز ویستا تا حدودی توان فیلترینگ ترافیک خروجی را دارد. مدیر ارشد محصولات مایکروسافت می گوید: " قوانین فیلترینگ مسیر خروجی بطور پیش فرض برای هسته سرویس های ویندوز (Windows Services) تعریف شده است و آنها زمانی عمل می کنند که رفتار مشکوکی مانند اجرا شدن یک کد مخرب صورت گیرد."

و اما نتیجه چیست؟ - شما به عنوان یک کاربر ویندوز ویستا باید امنیت ترافیک خروجی رایانه خود را در نظر بگیرد و برای اطمینان خاطر بیشتر میتوانید حتی از محصول امنیتی OneCare Live خود کمپانی مایکروسافت و یا ابزارهای دیگر امنیتی بهره ببرید.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
کارتی که دیگه تولید نمیشه؟! چه پشتیبانی خوبی که درایورش از کارتی که هنوزم تولید میشه و پرطرفدارترین هست /اسکای استار2/ هم سریعتر عرضه شده!
ولی در مورد امنیت....... فکر میکنم, یعنی فقط حدس میزنم که کمی اغراق شده. مایکروسافت یه غول نرم افزاری هست که در چشم همه ی افراد یه غول دوشاخ که از دهانش آتیش بیرون میاد تداعی میشه و دشمنان زیادی داره! اینقدر شعار و تبلیغات بر علیه مایکروسافت زیاد بوده که توی همین ایران هم افرادی که اطلاع زیادی از جزئیات ندارن میگن عمو بیل گیتس اینجوریه و اونجوریه و مایکروسافت دزده و لینوکس خوبه و ........ فقط به خاطر تبلیغات گسترده ی رقبا یا دشمنان.
من نظر شخصیم اینه که این بحثها در مورد امنیت ویستا اغراق هست! طبیعیته که ویستا مشکل داشته باشه. مایکروسافت اینقدر دشمن داره که زمان عرضه ی ویستا همه دشمنان بشینن ازش باگ پیدا کنن و اون باگ رو به رخ مسئولین مایکروسافت بکشن و ادعا کنن ویستا امنیت نداره و به درد نمیخوره. در حالی که وجود مشکلات امنیتی اجتناب ناپذیر هست. شاید واقعا ویستا نسبت به اکس پی /هر دو در شرایط یکسان و در بدو ورود به بازار/ از نظر امنیتی ضعیفتر باشه, اما این ضعف اینقدر که در اینترنت و رسانه ها میبینیم بزرگ نیست.
این نظر شخصی منه.

ferferi

Registered User
لایک‌ها
1
جالب بود خیلی زیاد

ferferi

Registered User
لایک‌ها
1
خیلی خیلی جالب بود
اساسی حال کردم