برگزیده های پرشین تولز

سخنی از دکتر حسابی درباره جهان سوم

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
پروفسور حسابي...!

روزي در آخر ساعت درس يك دانشجوي دوره دكتراي نروژي ، سوالي مطرح كرد: استاد،شما كه از جهان سوم مي آييد،جهان سوم كجاست ؟؟ فقط چند دقيقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبي را في البداهه گفتم كه روز به روز بيشتر به آن اعتقاد پيدا مي كنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جايي است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب مي شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد بايد در تخريب مملكتش بكوشد.

نمی دونم بخندم یا ناراحت بشم. واقعیت همینه.:(

Nazanin_1366_fe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی چی؟
من که نفهمیدم منظورشون رو

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
پروفسور حسابي...!
روزي در آخر ساعت درس يك دانشجوي دوره دكتراي نروژي ، سوالي مطرح كرد: استاد،شما كه از جهان سوم مي آييد،جهان سوم كجاست ؟؟ فقط چند دقيقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبي را في البداهه گفتم كه روز به روز بيشتر به آن اعتقاد پيدا مي كنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جايي است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب مي شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد بايد در تخريب مملكتش بكوشد.
نمی دونم بخندم یا ناراحت بشم. واقعیت همینه.:(
یه سوال که این جا مطرح میشه !!! منبع ؟؟؟؟؟

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
منبعش از وبلاگ یکی از بچه ها تو کلوب دات کامه. حال ندارم بگردم. اگه خیلی واجبه بگردم؟؟

به هر حال واقعیته.
این منبعی که تو گفتی پیدا کردنش هم اهمیتی نداره....
از قدیم گفتند منبع باید معتبر باشه......

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
حالا منبعش خیلی مهم نیست مهم جملست من هم قبلا یک همچین جمله ای شنیده بودم واقعا پر محتواست....شاید به خاطر همین دلیل باشه که کشورهای جهان سوم اینجورین

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
حالا منبعش خیلی مهم نیست مهم جملست من هم قبلا یک همچین جمله ای شنیده بودم واقعا پر محتواست....شاید به خاطر همین دلیل باشه که کشورهای جهان سوم اینجورین
کشورهای جهان سوم چه جورین؟؟؟؟؟ فرض بگیریم ایران این جوری باشه !
ولی آیا کشورهایی مثل تایوان هم این جوریند؟

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
دوست عزیز تایوان جهان سومی نیست!!!

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد بايد در تخريب مملكتش بكوشد
در چند سال اخير كه فعلا اينطوري بوده

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
کشورهای جهان سوم چه جورین؟؟؟؟؟ فرض بگیریم ایران این جوری باشه !
ولی آیا کشورهایی مثل تایوان هم این جوریند؟

راست میگه تایوان که جهان سومی نیست...!!!!

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
راست میگه تایوان که جهان سومی نیست...!!!!

در تعریف داریم کشورهای توسعه یافته...در حال توسعه ......و توسعه نیافته یا جهان سوم

تایوان در حال توسعه محسوب میشه.

ایران توسعه نیافته....چون آفتابه را هم باید از چین وارد کنه!!

aliabdi22

Registered User
لایک‌ها
4
توی اینجور کشورها مردم نمی دونند چقدر بدبختن! بدبخت میشی تا بخوای بهشون بفهمونی که بدبختن. تازه وقتی هم که فهمیدن بدبختن خودشونو بدبخت تر می کنن ... .
اینم من گفتم ...

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
یک اصل دیگه هم هست که الان داره به خوبی در اینجا پیاده میشه

مردم را نادان و احمق نگه دار تا بتوانی بر آنها حکومت کنی

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
سلام
چند روز پيش در جمعي داشتم با دوستاني در مورد فيلم " بورت " كه ماجراي سفر يه قزاق به امريكا و تمسخرش - كه اينجا نماد مردم كشور هاي جهان سومي هست - هستش بحث ميكردم. قزاق داستان ما بلد نبود آسانسور چيه فرهنگ نداشت ! با افتخار عنوان ميكنه كه رايج ترين شغل توي كشورش براي زنان روسپيگري هستش ! يه آدم بي شعور ... خلاصه ...
همين حرف هاي شما عزيزان پيش اومد و خوب خيلي شديد الحن تر.
گذشته كه بخوام دوباره بحث كنم و دوباره بنويسم و... ديگه حوصله اين چيزهارو ندارم اما خوب بايد بگم كه فكر نميكنم انتصاب چنين كلماتي - هر چند در نهايت صداقت - به دكتر حسابي انصاف باشه. ايشون كه هيچ وقت نا اميد نشدن و هميشه در هر شرايطي به تلاششون براي بهبود زندگي خودشون و اطرافيانشون ادامه دادن

ماها خودمون هم ميدونيم كه عقب افتاده هستيم. ميدونيم كه عقبيم و عقبيم .... باشه قبول ...
اما كاش خودمون اينجوري به روي خودمون نمي آورديم و اينجوري خودمون رو تحقير نميكرديم.
اون روز از موضوع فيلم بورت گلايه مند بودم كه چرا حماقت ما جهان سومي هارو به رومون مياره چرا تحقيرمون ميكنه ... اما ...
امروز زياد هم ناراحت نيستم ...
وقتي ميبينم كه حتي خودمون هم حرمت خودمون رو نگه نميداريم ... حرفي نميمونه :lol: حرفي نميمونه !

گذشته كه بخوام بحث كنم خيلي وقت ... اما فقط اين بي حرمتي به شخصيت دكتر حسابي مجبورم كرد كه اينو بنويسم.
بزاريد اين يه الگوي كوچولوي تلاش و اميد براي بچه هامون باقي بمونه. ;)

موفق باشيد و پايدار

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
سلام
چند روز پيش در جمعي داشتم با دوستاني در مورد فيلم " بورت " كه ماجراي سفر يه قزاق به امريكا و تمسخرش - كه اينجا نماد مردم كشور هاي جهان سومي هست - هستش بحث ميكردم. قزاق داستان ما بلد نبود آسانسور چيه فرهنگ نداشت ! با افتخار عنوان ميكنه كه رايج ترين شغل توي كشورش براي زنان روسپيگري هستش ! يه آدم بي شعور ... خلاصه ...
همين حرف هاي شما عزيزان پيش اومد و خوب خيلي شديد الحن تر.
گذشته كه بخوام دوباره بحث كنم و دوباره بنويسم و... ديگه حوصله اين چيزهارو ندارم اما خوب بايد بگم كه فكر نميكنم انتصاب چنين كلماتي - هر چند در نهايت صداقت - به دكتر حسابي انصاف باشه. ايشون كه هيچ وقت نا اميد نشدن و هميشه در هر شرايطي به تلاششون براي بهبود زندگي خودشون و اطرافيانشون ادامه دادن

ماها خودمون هم ميدونيم كه عقب افتاده هستيم. ميدونيم كه عقبيم و عقبيم .... باشه قبول ...
اما كاش خودمون اينجوري به روي خودمون نمي آورديم و اينجوري خودمون رو تحقير نميكرديم.
اون روز از موضوع فيلم بورت گلايه مند بودم كه چرا حماقت ما جهان سومي هارو به رومون مياره چرا تحقيرمون ميكنه ... اما ...
امروز زياد هم ناراحت نيستم ...
وقتي ميبينم كه حتي خودمون هم حرمت خودمون رو نگه نميداريم ... حرفي نميمونه :lol: حرفي نميمونه !

گذشته كه بخوام بحث كنم خيلي وقت ... اما فقط اين بي حرمتي به شخصيت دكتر حسابي مجبورم كرد كه اينو بنويسم.
بزاريد اين يه الگوي كوچولوي تلاش و اميد براي بچه هامون باقي بمونه. ;)

موفق باشيد و پايدار

آره من هم از شبکه vh1 این m*er f*er رو دیدم ...این بابا مجری برنامه mtv music awards 2006 هم بود ....من هم خیلی شاکی شدم که مردمی مثل ما(جهان سوم) تبدیل به مضحکه و برنامه کمدی(با اون همه غلو و بزرگنمایی) واسه سرگرم کردن کشورهای دیگه بشه...جرفات رو به شدت تایید میکنم

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
خيلي جالب بود
203.gif

بالا