برگزیده های پرشین تولز

از صفر تا php

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان:)
من هميشه مي خواستم php رو ياد بگيرم ولي وقت نبود حالا وقت رو پيدا كردم و يك راهنمايي مي خواستم.
من الان هيچ چيز(تقريبا صفر) از php سر در نمي آرم!
مي خواهم بدونم براي شروع كه مثلا تگ هاي اوليه رو آموزش بده و... چه سايت ، وبلاگ ، كتاب ،سي‌دي رو پيشنهاد مي ديد؟
من بايد چه كنم:blush:

ممنون از شما

hba

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
ساده می خواهی برو php5 ناقوس رو بگیر بعد هم که تموم شد برای مرجع php4 ساحر

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ساده می خواهی برو php5 ناقوس رو بگیر بعد هم که تموم شد برای مرجع php4 ساحر

سلام
ممنون از راهنماييتون:)
كتاب هستند ديگه؟:cool:
بهد چيز خاصي نداره؟(سال چاپ - ويرايش - جلد و...)
دستتون درد نكنه

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
مرجع PHP ساحر پر از اشتباه هست و به خاطر ترجمه غير تخصصي تقريباً غير قابل استفاده هست.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
کتاب اشتباه هست اصلا کلا , یاد میده ولی کار خاصی نمیتونی بکنی بعد اینکه یاد گرفتی , شما اول احتیاج داری برنامه نویسی یاد بگیری , چون پی اچ پی میخوای یاد بگیری حتما احتیاج هست که قبلا برنامه نویسی کار کرده باشی بعلاوه اینکه اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت رو هم خیلی خوب بلد باشی .
الان شما میتونی بری کتاب بخری ولی اگه قبلا تجربه برنامه نویسی نداشته باشی حوصلت سر میره و ول میکنی .

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب من گفتم از 0 تا php !
خوب من خيلي علاقه دارم به اين جور چيز ها ولي همون طور كه گفتم نتونسته بودم تا حالا !
خوب شما مي گيد ساحر بد است چي رو پيشنهاد مي كنيد؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
نميشه گفت كتاب كلاً خوب نيست. ميشه گفت كتاب به تنهايي كافي نيست. اگه واقعاً صفر هستي بهتره اول HTML ياد بگيري. يه كتاب اليزابت كاسترو ترجمه شده براي HTML هست كه بسيار كتاب خوبي هست و خوب هم ترجمه شده. من اونو توصيه ميكنم.

MortezaJS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من يك كتاب خوب براي php5 مي خوام, اما از صفر صفر نه! چون من سابقه جاوااسكريپت دارم يعني اونو خوب ياد گرفتم.فكر مي كنم JS خيلي از نظر syntax شبيه php باشه چون هردو یه جورایی C-like هستن.(البته C یاد ندارم!)
به نظرتون کدوم کتاب برام بهتره؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
مهدی جان ebook انگلیسی معرفی کن

MortezaJS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من منتظرم. اره اگه eBook هم معرفی کنین با لینک ممنون می شم.

MortezaJS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این غزال کتابش بیتره یا روزنه؟
منظورم از بهتر حرفه ای تره.
راستی روزنه php5 بیرون نداده؟

masoudz

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان:)
من هميشه مي خواستم php رو ياد بگيرم ولي وقت نبود حالا وقت رو پيدا كردم و يك راهنمايي مي خواستم.
من الان هيچ چيز(تقريبا صفر) از php سر در نمي آرم!
مي خواهم بدونم براي شروع كه مثلا تگ هاي اوليه رو آموزش بده و... چه سايت ، وبلاگ ، كتاب ،سي‌دي رو پيشنهاد مي ديد؟
من بايد چه كنم:blush:

ممنون از شما

مسلما باید اول htmlیاد بگیری بهترین سایت برای یاد گرفتن برنامه نویسی وب این سایتهwww.w3schools.com

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
من يك كتاب خوب براي php5 مي خوام, اما از صفر صفر نه! چون من سابقه جاوااسكريپت دارم يعني اونو خوب ياد گرفتم.فكر مي كنم JS خيلي از نظر syntax شبيه php باشه چون هردو یه جورایی C-like هستن.(البته C یاد ندارم!)
به نظرتون کدوم کتاب برام بهتره؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.
تو کتابهای چاپ شده کتاب لری اولمن (ناقوس) از همه بهتر هست. کتاب دو جلدی ناقوس خوب هست ولی یه سری اشکالات داره (مثلاً اشکال زدایی تو فصلهای اول کتاب هست). کتاب روزنه-ساحر (مرجع کامل) پر از اشتباهات ترجمه هست. بنده های خدا اصلاً هیچ آشنایی با موضوع نداشته اند. کتاب ما (ترجمه کتاب دیوید اسکلار) هم زیر چاپه که بعد از 15 ام پخش میشه. برای شروع با کتاب ما باید کمی HTML بلد باشید. همونطور که گفتید اگر با زبان C آشنا باشید در یادگیری PHP بینهایت مفید هست.

MortezaJS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو کتابهای چاپ شده کتاب لری اولمن (ناقوس) از همه بهتر هست. کتاب دو جلدی ناقوس خوب هست...
ممنونم.
انشاالله كتاب شما هم چاپ می شه و می خونیم. اما تا اون موقع لطفا به سوال من یکی جواب بده. قبلا ممنونم

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
ممنونم.
انشاالله كتاب شما هم چاپ می شه و می خونیم. اما تا اون موقع لطفا به سوال من یکی جواب بده. قبلا ممنونم
فکر کنم بهترین کار اینه که از خودشون بپرسی. روزنه : 66939074 - 66935086

CANOR

Registered User
لایک‌ها
26
من کتاب لاری المن رو خوندم
من با بعضی از اسکریپتهاش هر چی ور رفتم اجرا نشد:(
به نظر شما کلاس رفتن بهتر نیست؟

hosseintdk775

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
http://www.rastgo.com htp://www.rastgo.net ww
تو کتابهای چاپ شده کتاب لری اولمن (ناقوس) از همه بهتر هست. کتاب دو جلدی ناقوس خوب هست ولی یه سری اشکالات داره (مثلاً اشکال زدایی تو فصلهای اول کتاب هست). کتاب روزنه-ساحر (مرجع کامل) پر از اشتباهات ترجمه هست. بنده های خدا اصلاً هیچ آشنایی با موضوع نداشته اند. کتاب ما (ترجمه کتاب دیوید اسکلار) هم زیر چاپه که بعد از 15 ام پخش میشه. برای شروع با کتاب ما باید کمی HTML بلد باشید. همونطور که گفتید اگر با زبان C آشنا باشید در یادگیری PHP بینهایت مفید هست.

بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام
دوست عزيز اگر ممكن است بفرماييد كه زبان c چيست؟
و چگونه بايد ياد گرفت البته منبع آموزشي.
با تشكر

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام
دوست عزيز اگر ممكن است بفرماييد كه زبان c چيست؟
و چگونه بايد ياد گرفت البته منبع آموزشي.
با تشكر
زبان C در اواخر دهه 80 توسط یک نابغه به نام دنیس ریچی با الهام از زیان B ساخته شد اما تا همین حالا از اون به طور گسترده استفاده میشه. در حال حاضر انشعابات زبان سی یعنی سی پلاس پلاس (++C) و سی شارپ (#C) استفاده بیشتری ازشون میشه. مثلاً ابزارهایی مثل ++Visual C یا زبان #C دات نت کاربرد گسترده ای دارند. خود زبان C یا ++C هم به صورت یک زبان پایه در دانشگاهها تدریس میشه. زبان C اولین بار مفاهیم pointer - structure - union و ... را وارد برنامه نویسی کرد و زبان ++C اولین زبان برنامه نویسی شیء گرا بود که به طور گسترده استفاده شد. این دو زبان مادر بسیاری از زبانهای دیگر مثل Java یا PHP هم هستند. دقت کنید که فردی که C بلد هست مثل کسی است که در رشته دو (ورزش پایه) تخصص داره و میخواهد فوتبالیست بشه. طبیعیه که تخصص وی در رشته دو به او در فوتبالیست شدن کمک زیادی می کنه ولی لزوماً مورد نیاز نیست.

در مورد منبع آموزشی کتابهای هربرت شیلد (Herbert Schildt) که به فارسی هم ترجمه شده بسیار عالی هستند. اگه مشکل زبان ندارید ebook های زیادی میتونید پیدا کنید.

hosseintdk775

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
http://www.rastgo.com htp://www.rastgo.net ww
زبان C در اواخر دهه 80 توسط یک نابغه به نام دنیس ریچی با الهام از زیان B ساخته شد اما تا همین حالا از اون به طور گسترده استفاده میشه. در حال حاضر انشعابات زبان سی یعنی سی پلاس پلاس (++C) و سی شارپ (#C) استفاده بیشتری ازشون میشه. مثلاً ابزارهایی مثل ++Visual C یا زبان #C دات نت کاربرد گسترده ای دارند. خود زبان C یا ++C هم به صورت یک زبان پایه در دانشگاهها تدریس میشه. زبان C اولین بار مفاهیم pointer - structure - union و ... را وارد برنامه نویسی کرد و زبان ++C اولین زبان برنامه نویسی شیء گرا بود که به طور گسترده استفاده شد. این دو زبان مادر بسیاری از زبانهای دیگر مثل Java یا PHP هم هستند. دقت کنید که فردی که C بلد هست مثل کسی است که در رشته دو (ورزش پایه) تخصص داره و میخواهد فوتبالیست بشه. طبیعیه که تخصص وی در رشته دو به او در فوتبالیست شدن کمک زیادی می کنه ولی لزوماً مورد نیاز نیست.

در مورد منبع آموزشی کتابهای هربرت شیلد (Herbert Schildt) که به فارسی هم ترجمه شده بسیار عالی هستند. اگه مشکل زبان ندارید ebook های زیادی میتونید پیدا کنید.

بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام
از پاسختان متشكرم.
با تشكر

بالا