برگزیده های پرشین تولز

فروش شاخ ترین ساب ووفر گراند زیرو 15 هزار وات

irfiz49

Registered User
لایک‌ها
73
با سلام
اگه مطالعه تو بحث سیستم داشتید چنین حرفی نمیزدید
نمونه های زیادی برای به تصویر کشیدن هست که نشون میده ۱۲۰۰ امپز که هیچ ۲۰۰۰ آمپر هم و حتی بیشتر هم میشه از صفر گیج عبور داد
اینکه چجوری این اتفاق میفته بحثش خیلی طولانی هم نیست
ضمنا خطاب به کسایی که صحبت فاز ماز کردن بگم که آقا امید از خبره های روزگار هستن
حاجی من کارم تعمیرات سیستم هستش. رو هوا حرف نمیزنم. رشتم الکترونیک هستش. شما حالا بحث مطالعه میزنی باید بهت بگم که برو اول به من بگو شما مقدار 1250 امپر رو از چه منبعی تولید میکنی بعد به من حرف از مطالعه بزن داداشم. تازه دارم جوری در نظر میگیرم که مصرف ماشین و الباقی سیستم ها رو 0 در نظر بگیری. بعد به من بگو که قطر سیم پیچ داخل کویل چقدره؟ بالای 2 میل که نمیشه ازش عبور داد چون فرکانس میاد زیر 15 . رو همون 2 میل هم بررسی کنی در نهایت بتونی ازش 15-20 امپر رد کنی که اونم لاکش نسوزه بشه حدود 500 600 وات واقعی.
ما الان امپ هایی میسازیم که 800 وات خروجی دارن. با هر کدومش 12 تا اکتیو رو راه اندازی میکنیم.فول درایو هم میشن. ولتاژ تغذیه این ها +85- هست . به عبارتی 170 ولت.32 تا ماسفت داره. و 6 امپر رو 170 میکشه . یعنی سوییچ کنه رو 12 ولت خودرو میشه 340 امپر رو 12 ولت. نسبتا میشه منطقی دونست این رقم رو. باز هم هیچ سابی توان تحملش رو نداره. در ضمن خود 350 هم رقم وحشتناکیه.
در مورد گیج هم گفتی بهتون بگم اون گیج 0 که میگی ممکنه 500 امپر عبور بده اما نه در حالت dc بلکه در حالت ac
یا علی.
استارتر شرمنه داداش. بزن حذف کنن تاپیکت رو
من بیسواد هستم

Hamed Refrence

Registered User
لایک‌ها
136
حاجی من کارم تعمیرات سیستم هستش. رو هوا حرف نمیزنم. رشتم الکترونیک هستش. شما حالا بحث مطالعه میزنی باید بهت بگم که برو اول به من بگو شما مقدار 1250 امپر رو از چه منبعی تولید میکنی بعد به من حرف از مطالعه بزن داداشم. تازه دارم جوری در نظر میگیرم که مصرف ماشین و الباقی سیستم ها رو 0 در نظر بگیری. بعد به من بگو که قطر سیم پیچ داخل کویل چقدره؟ بالای 2 میل که نمیشه ازش عبور داد چون فرکانس میاد زیر 15 . رو همون 2 میل هم بررسی کنی در نهایت بتونی ازش 15-20 امپر رد کنی که اونم لاکش نسوزه بشه حدود 500 600 وات واقعی.
ما الان امپ هایی میسازیم که 800 وات خروجی دارن. با هر کدومش 12 تا اکتیو رو راه اندازی میکنیم.فول درایو هم میشن. ولتاژ تغذیه این ها +85- هست . به عبارتی 170 ولت.32 تا ماسفت داره. و 6 امپر رو 170 میکشه . یعنی سوییچ کنه رو 12 ولت خودرو میشه 340 امپر رو 12 ولت. نسبتا میشه منطقی دونست این رقم رو. باز هم هیچ سابی توان تحملش رو نداره. در ضمن خود 350 هم رقم وحشتناکیه.
در مورد گیج هم گفتی بهتون بگم اون گیج 0 که میگی ممکنه 500 امپر عبور بده اما نه در حالت dc بلکه در حالت ac
یا علی.
استارتر شرمنه داداش. بزن حذف کنن تاپیکت رو
من بیسواد هستم
:p برادر مطمنی رشتت الکترونیکه؟؟؟؟؟
اولا ۱۲۰۰ آمپر تو سیستم ماشین تولیدش سخته چرا؟اونم بر میگرده به دینام ماشین
حالا میان چیکار میکنن تعداد زیادی باتری با مقاومت داخلی ناچیز و آمپراژ بالا کار میزارن که یه نمونشم آقا امید گذاشته واسه فروش ۱۲۰ آمپر
حالا ۱۰ تا بزاری میشه ۱۲۰۰ آمپر مثل ماشین آرتور که ندیدیش !
بعد باید یه کاری کنی که دینام یتونه این تعداد باتریو پر کنه و چون یدونه دینام نمیتونه باید چندتا دینام رو ماشین کار بزاری که کار خیلی سختیه شاسی کشی اینا میخواد
همه این کارا واسه اینه که سیستمه اس پی الی که قراره تست شه یا تو مسابقاتی شرکت کنه قطعا باید تو حالت خاموش ماشین باشه و برق مورد نیاز توسط باتری ها تامین شه.
ضمنا اون آمپر زیادی که قراره مصرف شه نمیره تو سیم پیچ ساب برادر مهندس الکترونیک اون توسط آمپ مصرف میشه
امپ ولتاژ پاپین و آمپر بالای dc رو میگیره آمپر پایین و ولتاژ بالا ac خروجی میده
شمام برو آمپتو بساز

erfan.clapton

Registered User
لایک‌ها
112
توام دهنتو بشور !
من عدم توانایی تو کنترل نقاط تحتانی دارم
بچه
Ob dari yani ??
Torki migam befahmi ...
Bebins amoghli on moghe ke bache yahe hamin forum dashtan khiaboona tehrano milarzoondan shoma koodaki
masoom bish naboodi ..alanam boro bil bezan ,,moonde to biay az elm vase ma begi ...n

Hamed Refrence

Registered User
لایک‌ها
136
Ob dari yani ??
Torki migam befahmi ...
Bebins amoghli on moghe ke bache yahe hamin forum dashtan khiaboona tehrano milarzoondan shoma koodaki
masoom bish naboodi ..alanam boro bil bezan ,,moonde to biay az elm vase ma begi ...n
دو سیهدیر باباااااااااااااااا
گور کیمه ده گنلیر
بله از صحبتایی که کردید به همراه دوست گرامتون مشخصه چجور لرزه ای بوده
ضمنا اکه تو جزو اون گروهی وای به حال ما

irfiz49

Registered User
لایک‌ها
73
برادر نهایتا چند ولت میتونی به سیم پیچ بدی؟ اصلا میدونی برق تو ولتاژ بالا چه حالتی پیدا میکنه؟ جهش. یعنی به هر چیز که دم دستش باشه تخلیه میشه. مخصوصا اهن ربا که فیلد هستش. برو یکم مطالعه کن. در ضمن اگه خیلی واقع گرا هستین تشریف بایرین ببینین میشه با یه امپ 1600 ساب به اصطلاح 15 کیلو وات رو سوزوند یا نه. یکم واقع گرا باشین. من بر اساس علم بهتون میگم نه شعر های معروف و کل کل و بچه بازی. دیگه بحث رو ادامه نمیدم چون واقعا کسی رو در حد نمیبینم
در ضمن برید ببینید ساب های به اسم 10 کیلو 110 ولت دودشون میکنه چه برسه به 90*4 که روش 1600 تا میکشن. یا حق

Hamed Refrence

Registered User
لایک‌ها
136
برادر نهایتا چند ولت میتونی به سیم پیچ بدی؟ اصلا میدونی برق تو ولتاژ بالا چه حالتی پیدا میکنه؟ جهش. یعنی به هر چیز که دم دستش باشه تخلیه میشه. مخصوصا اهن ربا که فیلد هستش. برو یکم مطالعه کن. در ضمن اگه خیلی واقع گرا هستین تشریف بایرین ببینین میشه با یه امپ 1600 ساب به اصطلاح 15 کیلو وات رو سوزوند یا نه. یکم واقع گرا باشین. من بر اساس علم بهتون میگم نه شعر های معروف و کل کل و بچه بازی. دیگه بحث رو ادامه نمیدم چون واقعا کسی رو در حد نمیبینم
در ضمن برید ببینید ساب های به اسم 10 کیلو 110 ولت دودشون میکنه چه برسه به 90*4 که روش 1600 تا میکشن. یا حق
شما خیلی پرت صحبت میکنی برادر
با این صحبتات داری شرکتهای به اون گندگی رو زیر سوال میبری
اونا نمیدونن تو میدونی
شما هنوز تفاوت برق خروجیه آمپ با ۱۱۰ ولتی که فرمودیو نمیدونی چیه پس بحث نکن

Omid Rms

Registered User
لایک‌ها
77
حامد جون ...داداش شما برای ما ثابت شده ای ......
این اقا تعمیر کاره ...تعمیر میکنه ..... چرا متوجه نمیشی حامد ... تعمیر کاره .... به خدا تعمیر کاره
داداش گلم اقای تمیر کار میشه یه عکس از بزرگترین پروژه کاریت بزاری رو همه ی مارو کم کنی ؟
من نمیدونم چرا وقتی یه چیز خوب بعضیا می بینن از حسادت میان پست های بیخود میزارن .....
شما می گی جریان نمیکشه ؟ باشه آقا شما درست میگی ... نمیکشه ...:D
عجب دنیایی شده ها ..... حسادت بی داد می کنه :general208:..... راستی 718 تیوتر تعمیر کنی چه قدر میگیری ؟
من تعمیر کارم می خوام ... بیمه هم میکنم حقوق خوب هم میدم ... پاشو بیا همینجا واسه ما کار کن .... پاشو بیا ... 09119251175 زنگ بزن ادرس بدفتر رو بهت بدم

ببینم اونی میگه که بچه های تهران خیابون میلرزوندن میتونه بگه نصاب اون بچه ها کی بوده ؟ بچه مگه خیابون میلرزونه ؟ بچه کارش کهنه خیس کردنه .. مرد خیابونارو به ویبره میکشه ....
من تخمم حساب نیست که شما تاپیک بنده رو خراب کردین ولی نوبت ما هم میشه .... راحت باشین .. هر چه عقده مونده و نمیتونین تو دنیای حقیقی به زبون بیارین تو دنیای مجازی بنویسین .... :general502:

09119251175 مرد باش زنگ بزن اگه بهت بر خورد ...
آقا حسام عزیز .... داش گلمون علی آقا و حامد دوست داشتنی و سایر عزیزانی که در کنار ما بودن و هستن
خیلی سالارین .... :):):):):):):):):):)

Omid Rms

Registered User
لایک‌ها
77
یه کار از همین ساب تو همین ایران ...... زیاد دور نیستا ..تهرانه ....

بقیه کلیپاش ..... فقط نمیری از حسودی ....

irfiz49

Registered User
لایک‌ها
73
شما خیلی پرت صحبت میکنی برادر
با این صحبتات داری شرکتهای به اون گندگی رو زیر سوال میبری
اونا نمیدونن تو میدونی
شما هنوز تفاوت برق خروجیه آمپ با ۱۱۰ ولتی که فرمودیو نمیدونی چیه پس بحث نکن
برق 110 یه موج سینوسی 50 هرتز هست . خروجی امپ چیه دوست من شما من رو توجیه کن.

irfiz49

Registered User
لایک‌ها
73
یه کار از همین ساب تو همین ایران ...... زیاد دور نیستا ..تهرانه ....

بقیه کلیپاش ..... فقط نمیری از حسودی ....
داداش من قضیه حسادت نیست چرا درک نمیکنین؟ ارقام تبلیغاتیه . بی احترامی هم به کسی نشده که شما دور بر میداری.. از عکست که معلومه تیپت به این حرفا نمیخوره پس خواهشا در گزینه اول ادب رو رعایت کن. اگرم کار تعمیراتی داری بهت تماس میگیرم بعد از ظهر ببینم مشکلت چیه پسرم

erfan.clapton

Registered User
لایک‌ها
112
داداش من قضیه حسادت نیست چرا درک نمیکنین؟ ارقام تبلیغاتیه . بی احترامی هم به کسی نشده که شما دور بر میداری.. از عکست که معلومه تیپت به این حرفا نمیخوره پس خواهشا در گزینه اول ادب رو رعایت کن. اگرم کار تعمیراتی داری بهت تماس میگیرم بعد از ظهر ببینم مشکلت چیه پسرم
دادا مثل من دايورت كن ...
امثال اينارو من ميشناسم ،،تا جند سال بيش كه زميناشون قيمتي نداشت داشتن بيل ميزدن ،،حالا كه يه قيمتي كرفته،،همين تهرانيا اومدن ابادشون كردن حالا اين تازه فهميدن ساب جيه و سيستم جيه ...
اكه اين تهرانيا نبودن كه شماها از كشنكي مرده بوديد ،،،
كسي هم به تو داغون حسادت نميكنه ،،اينقدر ازين جيزا دور و برمون اينقدر ديديم كه ديكه از سرمون بريده ...
فعلا براي شما تازكي داره ،،درضمن اكه من اونارو دور نميريختم الان بجم اندازه تو بود ...بزار بشت لبات سبز بشه بعد بيا بجه بجه كن !!!
ديكه هم وقتمو تلف نميكنم بيام اينجا جواب تو و امثال تورو بدم ...
معلومه كي از كجا اومده ..
اون عكست هم عوض كن بعد بيا جلو مثل مرغ قد قد كن ...
"ط" دسته دارش معروفه داغون ...

arash ariaee

Registered User
لایک‌ها
84
کامل بخونید
اخه چرا دعوا میکنین؟ این چه کاره که میکنین؟ خوب راس میگه بدبخت داره علمی حرف میزنه شما از رو صحبتای یه شرکت. شرکت گنده درس میگه یا نه برو ببین سونی هم حتی دروغ میبنده به مردم . فرقش اینه اونا اومدن با فرمول p=rI^2 و I=v/R توان رو محاسبه کردن که میشه 15 کیلوکه البته رقم فوق العاده اشتباه هست و جنبه تبلیغات داره. این اقا داره حرف درستی میزنه . ما اصلا تو سوییچینگ هسته ای نداریم که بتونه این جریان رو فرض بر تحمل کنه. چه برسه به تحمل این یک. دوما بخاطر مسایلی که توی سوییچ داریم ماسفتهای ورودی از سری z استفاده میشن که خوب اونا هم هرکدوم 70 وات خروجی سالم میدن.سالم عرض کردم البته
242
ماسفت فقط تو طبقه سووییج لازمه. ماسفتهای توان بالاتر هم استفاده نمیشن چون 12 ماشین و خروجی اوسیلاتور درایو نمیکنتشون. درایو میانی هم تو فرکانس بالا تعریف نمیشه
هسته این مدار ها تقریبا اندازه یه نعلبکی هست.
برای گرفتن دو عدد خروجی قرینه 90 ولت نیاز به دو عدد هسته هست که یادمه یه مدار 2 کیلو دوتا ازش داشت .
حالا مبحث خروجی. جزو بهترین زوج ماسفت ها p240 و p9240 هستش که اونا زوجی 150 وات میدن یعنی با فرض اینکه مداره کلاس d بتونه 90% راندمان بده حدود 230 تا ماسفت لازمه.
در ضمن روابط بالا روی 4 اهم نوشته شده یعنی برای بردن روی 2 اهم باید تعداد رو در 2 ضرب کنیم. همچنین روی 1 اهم باز هم در دو ضرب میشن.
در نهایت شما باید 1000 تاماسفت در خروجی داشته باشی.
حالا اینم ببین که ماسفت های خروجی 2 طبقه پیش تقویت هم دارن که قرینه میشن یعنی مثلا 2000 تا bc556 و 1000 تا 688
پس حتی تصور به زبون اوردن این ارقام رو هم نکنین چون همش حرف هستش.
کاملا علمی توجیه کردمتون/ حتی تصور این توان هم خواب و خیاله
این قطعات رو رو برد سوار کنی 7 طبقه مدار میخوای . خودش یه صندوق رو پر میکنه.

من درک میکنم این بنده خدا چی میکشه

arash ariaee

Registered User
لایک‌ها
84
در ضمن فقط برای 400 وات شما 20000 Uf خارن روی هر نیم سیکل لازم داری که با همین نسبت زیادش کنی 750000 تا رو هر نیم سیکل و 1500000 روی هر سیکل لازم داری . خازن 100 ولت 10000 میکرو دیدین تا الان؟ اندازه یه لیوانه خودش.150 تا ازش لازمه. :D
پس دیگه بحث خنده دار نکنین تورو خدا.
این ساب نهایتا بتونه بریج 2 تا av800 رو تحمل کنه که فک کنم اون دوستمون از همونا میسازه.
خروجی بریج شده این امپ 300 ولت هست که برای سوختن هر دوتا کویل کافیه

Reza_Mohammad

Registered User
لایک‌ها
769
با این صحبت هایی که بعضی از دوستان از علم کردن اول از همه بنده برم علمم رو زیاد کنم چون واقعا مغز نداشتم هنگید !!!! بعد از اون هم با مدیر عامل gz صحبتی داشته باشم !!!!
به احتمال زیاد این ساب و با ساب هایی مثل 309 یا 3013 یا 1214 اشتباه گرفتن =)))

Last edited:

mgb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
گفتم مطالبی راجبه کمپانی المانی گرند زیرو بزارم چون بعضی از دوستان اطلاعاتی کمی نصبت به یکسری از کمپانی های مطرح دنیا دارند منم الکترونیک خوندم ولی تو عصر جدید هیچیزی غیر ممکن نیست.

پس ازسالها ,برندی آلمانی در عرصه بین المللی به شهرت رسید. در کشور آمریکا در سال ۱۹۷۷ گراندزیرو به عنوان

اولین تولید کننده ساب ووفرهای حرفه ای با فوم ( Surround ) پهن وقوی مشهور بود و امروزه این برند با دارابودن

نمایندگی در بیش از ۵۰ کشور دنیا و با ارائه طیف گسترده ای از محصولات که بیش از ۲۰۰ مورد را شامل می شود و

تمامی آنها طراحی شده در کشور آلمان می باشند , هم اکنون یکی از معتبر ترین نامهای شناخته شده در

سیستمهای صوتی اتومبیل در دنیا می باشد.

بهترین اسناد و مدارک برای ارائه , تستهای مقایسهای توسط مجله ها و کمپانیهای معتبر همچون Car&HiFi و

AutoHiFi می باشد , که درآنها محصولات گراند زیرو به صورت مداوم در جایگاه برندگان و بهترین ها توسط امتیازدهی

بر اساس قیمت / کیفیت / کارایی و بازدهی می باشد.

۱۹۹۵

در این سال کمپانی گراندزیرو در شهر فرانکفورت کشور آلمان توسط آقایان : Karl F. Lautner و Peter

Unterharnscheidt با نام تجاری Ultimate Sound / MaGma GmbH بنا نهاده شد و تا قبل از آن , کمپانی تمامی

محصولات را در حیطه تجاری ( ساخت کشور آمریکا ) به بازار عرضه می نمود .

۱۹۹۷

انقلاب در ساختار ساب ووفر :

گراند زیرو طی همکاری با مهندس و طراح بلندگو Bob Carver توانست در جهت پیشرفت بی سابقه در طراحی

ساختار ساب ووفر , به صدای بیس ( Bass ) با قدرتی فوق العاده در باکس ( Enclosure ) کوچک برسد. آهن ربای

بسیار بزرگ ( Heavy Magnet ) فوم قوی و بسیار پهن , صفحه فشرده و سنگین و چندین خصوصیت منحصر به فرد

دیگر که تا پیش از این غیر قابل تصور بود باعث شد که تحولی در صنعت صوتی اتومبیل بوجود آید.

۱۹۹۸

در این سال کمپانی گراند زیرو به شهر Egmating در مونیخ , مرکز تجاری اروپا , نقل مکان کرد و از همان زمان

توسعه تمام محصولات , سرویسها و خدمات کمپانی آغاز گردید, از آن جمله می توان به تولید وسیع محصولات در

سری های مختلف از قبیل تولید آمپلی فایر بسیار قوی و بلنگوهای با کیفیت فوق العاده بالا , اشاره نمود .

۲۰۰۰

در این سال اولین ساب ووفر طراحی شده در کشور آلمان ( GZPW 15 , GZNW 15 ) توانست رکورد جدیدی در میزان

قدرت صدا ( SPL ) بوجود بیاورد که توسط مجله AutoHiFi اندازه گیری شد

۲۰۰۲
سال طراحي و توليد امپلي فاير مونو (Mono)
مخصوص ساب ووفر در دنيا توسط كمپاني گراند زيرو (GZPZ 1.3000 D)

۲۰۰۳

سال توليد بهترين ساب ووفر
۱۲ اينچ “GZNW 12″ از نگاه مجله Car&hifi در دنيا.
۲۰۰۴
طراحي و ساخت سيم پيچ (Voice coil)
با سيم تخت و ساختار ٨ لايه كه باعث شد
ساب ووفر (GZNW 15 XQ) به عنوان بهترين ساب ووفر ۱۵ اينچي شناخته شود

۲۰۰۵
در اين زمان بود كه كمپاني گراند زيرو اقدام به طراحي و توليد ساب ووفر ابر قدرت (SPL) در سري هاي Nuclear و Plutonium نمود
اين ساب ووفرها توانايي توليد و فشار صوت (SPL) بسيار بالا و قدرت صدايي معادل10000WRMS وات واقعي را داشتند و بدست اوردن ركوردهاي جهاني مسابقات
DB DRag
در كلاسهاي مختلف توسط اين ساب ووفرهاي غول پيكر زرد رنگ انجام شد
۲۰۰۷
بنا به تجارب فراوان در امر طراحي ساب ووفر كمپاني گراند زيرو مفتخر به دريافت مقام بهترين برند توليد كننده ساب ووفر در سال ۲۰۰۷ مبتني بر راي مصرف كنندگان و خوانندگان مجله هاي تخصصي صوتي معتبر شده و همچنين در عرصه بين اللملي ساب ووفر GZPW 15 SPL
توانست مقام EISA كه نشان دهنده بهترين و با كيفيت ترين ساب ووفر توليد شده در سال است را از آن خود كند
همچنين ساب ووفر GZPW 18 SPL
توانست مقام قويترين ساب ووفر دنيا را به
خود اختصاص دهد “۱۰٫۰۰۰WRMS”

۲۰۰۸

امپلي فاير غول پيكر GZPA 2.20000SPL
تمامي ركورد هاي قدرت صدا را در هم نورديد

قدرتي برابر با22000 WRMS واقعي
معادل ٣٠ اسب بخار و همين قدرت دليل بر بخ دست اوردن عنوان قويترين امپلي فاير شده
و تا ان زمان توسط مجله AutoHifi شد

۲۰۰۹

كمپاني گراند زيرو گستره محصولات خود را بزرگتر نمود و اقدام به طراحي و توليد بلندگو
و component و امپلي فاير هاي فوق حرفه اي مخصوص كيفيت فوق العاده بالا نمود

سري Refrence بلند گويي كاملا دست ساز ،
كراس اوور Made in Germany
و امپلي فاير هاي بسيار ارزشمند و گرانبها كه مي تواند تمامي شركت كنندگان را در مسابقات
كيفيت صدا Sound Quality را متقاعد و متوجه
خود سازد
امپلي فاير Refrence 2 دارنده مقام اول با كيفيت ترين امپلي فاير دنيا ميباشد

erfaan

Registered User
لایک‌ها
21
دوستان دعواي زرگري راه اندختيد كه بار جديد گراندزيروتون را بفروشيد؟
واقعا همتون ضايع هستيد.اين فيلم ها قديمي شده بايد ترفند هاي جديد استفاده كرد اين روش شما يك زماني براي فروش محصولات الپاين استفاده شده!!
يكي يك جنس شاخ معرفي ميكنه بعد يكي ديگه مياد مسخرش ميكنه بعد چند نفر ديگه ميان شلوغش مي كنند و در نهايت يكي ديگه از دوستان بازاري مياد يك ريويو توپ از خودش درمياره بعدش هم اون جنس ناياب و كم ياب ميشه يك مرتبه از تو سورنا و ستارخان با قيمت نجومي سر درمياره!!!!
ياشار چطوره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

بالا