برگزیده های پرشین تولز

بیا بگو کجا رفتی.... چی دیدی...

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
من بیانم زیاد خوب نیس برای همین خلاصه میگم:
همه شهر سرعین اردبیل رو میشناسن ولی کمتر کسی میدونه از همون سرعین دو ساعت که به سمت تلکابین آلواریس بره چه منظره های زیبایی رو میبینه. (البته بهترین ماه اردیبهشته)
با ماشین تا پای تلکابین جاده س که منظره های قشنگی داره. از اونجا به بعد با تلکاپین میرید بالا و از مناظر لذت میبرید (بعضی وقتا میگفتم والپیپر ویندوز XP باید اینجا لنگ بندازه) از بالای تلکابین هم اگه فصل عشایر باشه میتونید برید سمتشون و ازشون خرید کنید(اکثرا بچه ها یا زناشون گیاهای دارویی یا پنیر و ... تو دست میفروشن اگه بخواید)
از شهر سرعین میتونید به یه روستایی به اسم قطور سوئی هم برید اونجا هم خیلی قشنگه (البته روستاش فقط یه آبگرم گوگردی داره که زیاد هم تمیز نیس محیطش نرید بهتره) کوههاش ولی حرف نداره. فقط حواستون باشه خیلی دور از روستا نرید که گرگ و خرس زیاد داره. اگه عشایر دیدید میاید اجازه بگیرید کنارشون چادر بزنید.(اگه اجازه دادن) اگه ندادن اصلا جدا چادر نزنید که خطرناکه (خود روستا اتاقکای کوچیکی داره). آب چشمه هاش و زمین سرسبز چمنی یکدستش. خیلی عالیه. میتونید تو راه هم عسل خیلی خوبی از کندودارای بین راه بگیرید.

آلوارس رفتم..واقعا" منظره ی بکری هستش. هم تابستون هم بهار...فوق العاده...آب معدنی واتا هم اول همون مسیر هست که یه چشمه زیر کوه هست.

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
آلوارس رفتم..واقعا" منظره ی بکری هستش. هم تابستون هم بهار...فوق العاده...آب معدنی واتا هم اول همون مسیر هست که یه چشمه زیر کوه هست.
آره ولی اکثرا میرن سرعین و اونجا رو نمیشناسن. البته با این فرهنگ مردم اگه بشناسنش هیچی از طبیعتش نمیمونه.

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
من بیانم زیاد خوب نیس برای همین خلاصه میگم:
همه شهر سرعین اردبیل رو میشناسن ولی کمتر کسی میدونه از همون سرعین دو ساعت که به سمت تلکابین آلواریس بره چه منظره های زیبایی رو میبینه. (البته بهترین ماه اردیبهشته)
با ماشین تا پای تلکابین جاده س که منظره های قشنگی داره. از اونجا به بعد با تلکاپین میرید بالا و از مناظر لذت میبرید (بعضی وقتا میگفتم والپیپر ویندوز XP باید اینجا لنگ بندازه) از بالای تلکابین هم اگه فصل عشایر باشه میتونید برید سمتشون و ازشون خرید کنید(اکثرا بچه ها یا زناشون گیاهای دارویی یا پنیر و ... تو دست میفروشن اگه بخواید)
از شهر سرعین میتونید به یه روستایی به اسم قطور سوئی هم برید اونجا هم خیلی قشنگه (البته روستاش فقط یه آبگرم گوگردی داره که زیاد هم تمیز نیس محیطش نرید بهتره) کوههاش ولی حرف نداره. فقط حواستون باشه خیلی دور از روستا نرید که گرگ و خرس زیاد داره. اگه عشایر دیدید میاید اجازه بگیرید کنارشون چادر بزنید.(اگه اجازه دادن) اگه ندادن اصلا جدا چادر نزنید که خطرناکه (خود روستا اتاقکای کوچیکی داره). آب چشمه هاش و زمین سرسبز چمنی یکدستش. خیلی عالیه. میتونید تو راه هم عسل خیلی خوبی از کندودارای بین راه بگیرید.
واقعا ممنونم از تعریفتون و راهنمایتون حتما ازتون بیشتر اطلاعات میگیرم که این تور را برم. به مدیر گروه میگم تو اردیبهشت ماه حتما این تورو بزاره من خیلی دلم میخواد این مسافرتو برم و چون هنوز من قسمت شمال غربی ایران را ندیدم و امسال جزو برنامه هام هست که حتما برم و با این توضیحاتی که شما دادین خیلی مشتاق سفر به این منطقه شدم.
بازم ازتون ممنونم

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
من تابستون رفتم شیراز بعد به سروستان(شهرستان فارس)بعد به استهبان(شهرستان فارس)
شیراز که همه جاش عالیه: خواجوی کرمانی ،باغ های دور بر شیراز،ارگ کریم خان،شاهچراغ
سروستان: کاخ ساسانی رفتم
استهبان:آبشار و چشمه های زیادش،بهتر از همه فصل برداشت انجیر بود اونجا انجیرش واقعا بهترینه
ممنون از شما . اصلیت بنده شیرازی است و بیشتر اقوام در شهر مرودشت و آباده ساکن هستن و البته متاسفانه هنوز استهبان نرفتم ولی کازرون و فیروز آباد رفتم اون مناطقم هم بسیار زیباست و تاریخی است. خود مرودشت بجز تخت جمشید جاهای خیلی زیبایی از نظر طبیعت و تاریخی داره که وقت بشه حتما براتون نام میبرم و توضیح میدم.مثل بند امیر. شهر کنفیروز . بهشت گمشده و....

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
آره ولی اکثرا میرن سرعین و اونجا رو نمیشناسن. البته با این فرهنگ مردم اگه بشناسنش هیچی از طبیعتش نمیمونه.

هیچ وقت این حرف را نزنید که مردم فرهنگ ندارن و اینکه برن جایی آن مکان را خراب میکنند. ماهم خودمان از همین مردمیم میتوانیم در ابتدا خودمان را درست کنیم و به بقیه درست استفاده کردن را یاد بدهیم تا اینکه از آنها قایم کنیم. اینجوری دنیامون گلستون میشه .

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
واقعا ممنونم از تعریفتون و راهنمایتون حتما ازتون بیشتر اطلاعات میگیرم که این تور را برم. به مدیر گروه میگم تو اردیبهشت ماه حتما این تورو بزاره من خیلی دلم میخواد این مسافرتو برم و چون هنوز من قسمت شمال غربی ایران را ندیدم و امسال جزو برنامه هام هست که حتما برم و با این توضیحاتی که شما دادین خیلی مشتاق سفر به این منطقه شدم.
بازم ازتون ممنونم
اگه نرفتید حتما برید که واقعا عالیه. خیلی قشنگه.
همون اردیبهشت برید. خوشحال شدم که به دردتون خورد.

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
هیچ وقت این حرف را نزنید که مردم فرهنگ ندارن و اینکه برن جایی آن مکان را خراب میکنند. ماهم خودمان از همین مردمیم میتوانیم در ابتدا خودمان را درست کنیم و به بقیه درست استفاده کردن را یاد بدهیم تا اینکه از آنها قایم کنیم. اینجوری دنیامون گلستون میشه .
حرف شما درسته. ولی یه نگاه به اطرافمون بندازیم. هرجا که جمعیتی رفته متاسفانه به انبار زباله تبدیل شده. بعضی جاها مثل دره ها حتی دسترسی وجود نداره که کسای دیگه اونجا رو تمیز کنن. من خودم دلم نمیاد یه کاغذ کوچیک بندازم زمین حتی تو شهر.
ولی اگه برید به منطقه محافظت شده ای مثل پلور با کلی انبار بطری آب معدنی مواجه میشید که کنار دستشویی ها یا محلهای نگهداری موقت گوسفند که عشایر ساختن و رفتن ول شده. این منطقه محافظت شدس و کمتر از 3 ماه تو سال میشه با ماشین واردش شد. ولی تو همون 3 ماه هم اونجا رو خراب میکنن.

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
دوستان عزیز این هفته گروه ما داره میره دشت جنستون یک روزه یعنی در روز جمعه 21 فروردین ساعت 6 صبح راه میوفتن و برگشتشون ساعت 7 بعداز ظهر میشه حدودا. منطقه خیلی قشنگیه من عکساشو از اینترنت دیدم فصلش الان است که برین و یک روز خودتون در دل طبیعت رها کنید و هفته را با سرزندگی بیشتری شروع کنید. هرکی دوست داره به من بگه شماره تلفن بدم زنگ بزنه رزرو کنه. خیلی خوش میگذره.یا شماره تلفنتونو برای من بفرستید که من زنگ میزنم باهاتون هماهنگ میکنم

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
خیلی جاها ( شیراز - اصفهان - اردبیل - سرعین - خلخال - مرند - تبریز - تخت جمشید - آرامگاه کوروش بزرگ و ........ )
بهترین تجربه ام آرامگاه کوروش بزرگ و بیستون بود
بدترین خاطره ام برای کازرون بود اونجا نابودمون کردن

10982467_242362355934351_7559874402267714767_n.jpg

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
بهم بگو قبل از بوجود اومدنت کجا بودی
تا بهت بگم بعد مردنت کجا میری !

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
سلام دوستان
من بسرم زده برم یکی دو جای نزدیک به تهران رو بگردم با دوستام که شمال نباشه :|
میخوام زیاد مجبور به رانندگی نشم حدود 3 تا 5 ساعت نهایت
و میخوام برم جاهای خاص رو ببینم که واقعا دیدن داشته باشه
اگر میشه چند تا جا رو بهم معرفی کنید
((((( یه جنگلی نزدیم مشهد هست میگن یه دختری شبا جیغ میکشه . کسی خبری از اونجا داره؟ )))))

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
سلام دوستان
من بسرم زده برم یکی دو جای نزدیک به تهران رو بگردم با دوستام که شمال نباشه :|
میخوام زیاد مجبور به رانندگی نشم حدود 3 تا 5 ساعت نهایت
و میخوام برم جاهای خاص رو ببینم که واقعا دیدن داشته باشه
اگر میشه چند تا جا رو بهم معرفی کنید
((((( یه جنگلی نزدیم مشهد هست میگن یه دختری شبا جیغ میکشه . کسی خبری از اونجا داره؟ )))))

اطراف تهران که جای دیدنی خیلی زیاد داره
برو دشت هویچ..

بالا