برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

amin_one

Registered User
لایک‌ها
4
سلام وخسته نباشید ....
بنده یه تپ تاپ lenovo z510 دارم هر کاری میکنم چراغ کیبوردم قطع نمیشه....
یعنی موقع زدن کلید Fn+space جراغ کیبوردم قطع نمیشه کلید Fn هم درایوراش نصبه چون وقتی میخوام نور صفحه رو کم کنکم Fn+F2 رو میزنم کم میشه ...
میخواستم بدونم مشکلم نرم افزاری یا سخت افزاری.

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
سلام به همه دوستان..
من یدونه لپ تاپ hp 8570p دارم که رمش ۴ هست و اومدم یدونه رم ۴ دیگه زدم کنارش..اما به محض اینکه
رم لپ تاپی جدیدو میزنم کنار اون رم دیگه سیستم بالا نمیاد و چراغهای کی برد چشمک میزنن..به محض اینکه اینکه رم جدیدو در میارم سیستم شروع به کار میکنه..رم جدیدم ddr3 bus1600 هست مثل اون قبلیه که دوی خودشه‌این میتونه از چی باشه؟

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام به همه دوستان..
من یدونه لپ تاپ hp 8570p دارم که رمش ۴ هست و اومدم یدونه رم ۴ دیگه زدم کنارش..اما به محض اینکه
رم لپ تاپی جدیدو میزنم کنار اون رم دیگه سیستم بالا نمیاد و چراغهای کی برد چشمک میزنن..به محض اینکه اینکه رم جدیدو در میارم سیستم شروع به کار میکنه..رم جدیدم ddr3 bus1600 هست مثل اون قبلیه که دوی خودشه‌این میتونه از چی باشه؟

رم جدید به تنهایی بوت میشه یا نه ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نه..وقتی تنها هم میزارمش بازم سیستم بالا نمیاد و کی برد چشمک میزنه

سازگار نیست با بردتون . باید طبق مشخصات رمتون که در برنامه cpu-z اعلام میشه . خرید کنید .

amin_one

Registered User
لایک‌ها
4
سلام وخسته نباشید ....
یعنی موقع زدن کلید Fn+space جراغ کیبوردم قطع نمیشه کلید Fn هم درایوراش نصبه چون وقتی میخوام نور صفحه رو کم کنکم Fn+F2 رو میزنم کم میشه ...

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام وخسته نباشید ....
درایورش را حذف و دوباره نصب کنید .

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
دوستان من پاور کامپیوتر رو برای تمیز کاری باز کردم اما الان نمی دونم که فن اش رو درست گذاشتم یا نه! فن پاور الان هوا رو داره به داخل میده. فکر کنم باید هوا رو به بیرون می داد؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان من پاور کامپیوتر رو برای تمیز کاری باز کردم اما الان نمی دونم که فن اش رو درست گذاشتم یا نه! فن پاور الان هوا رو داره به داخل میده. فکر کنم باید هوا رو به بیرون می داد؟
خیر باید به قطعات باد بزنه . یعنی باید به داخل باد بزنه یعنی درسته .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
با سلام و احترام
بنده برای لپتاپم یه هارد SSD خریدم .بنابراین میخواستم هارد اینترنال خود لپتاپو داخل کیس نصب کنم. فقط مشکلم اینه که سوکت برقش فرق داره با هاردای ۳.۵ اینچی معمولی. میخواستم بدونم برای اینکه به صورت اینترنال داخل کیس نصبش کنم چی کار باید کنم؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام و احترام
بنده برای لپتاپم یه هارد SSD خریدم .بنابراین میخواستم هارد اینترنال خود لپتاپو داخل کیس نصب کنم. فقط مشکلم اینه که سوکت برقش فرق داره با هاردای ۳.۵ اینچی معمولی. میخواستم بدونم برای اینکه به صورت اینترنال داخل کیس نصبش کنم چی کار باید کنم؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
سلام دکتر جان
مدل هاردتون را مینویسید .

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام و خسته نباشید.
مشخصات سیستمم اینه: Intel Core i7 4770 - MB: Gigabyte P85-D3 - Ram: 2*8Gb - cooler: NH-D14 - SSD: Crucial M550 128GB - HDD: 3TB WD Green
گرافیک هم آنبورد هست. پاور چند وات و از چه برندی پیشنهاد میدید؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
جسارتا این سیستم با توجه به اینکه گرافیک نداره پاور 500 وات براش زیاد نیست؟
پاور های زیر 400 وات استاندارد های پروتکشن را بصورت کامل ندارند . به خاطر همین خوش قیمت ترین 500 وات را پیشنهاد دادم .

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
سلام
بدنه کیس کامپیوترم برق داره و طبق تحقیقی که کردم مربوط به سیستم ارت میشه و برای تخلیه این برق یک سیم وصل کردم به بدنه کیس و یک سرش هم وصل کردم به لولای فلزی در و برقش تخلیه شد.
حالا یه سوالی داشتم این برق از کجا میاد؟ چون تو خونه جدیدمون که اپارتمانی و نوساز هست بدنه کیس برق داره تو خونه قبلی که ویلایی بود برق نداشت! واسه چی بوده؟؟
راه حلی به جز اویزون بودن یه سیم از کیس وسط اتاق نیست؟ اگر از کابل 3 شاخه و تبدیل 3 به 2 استفاده کنم و به این طریق کامپیوتر رو به دو شاخه وصل کنم مشکل حل میشه؟ چون سیم سوم در 3 شاخه ها مربوط به ارت میشه

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
یه سوال دیگه هم داشتم. استفاده از محافظ برق که برای یخچال استفاده میشه برای کامپیوتر هم مفیده؟ یا تاثیری در کار پاور نداره؟ پاورم گرین 380a هست.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه سوال دیگه هم داشتم. استفاده از محافظ برق که برای یخچال استفاده میشه برای کامپیوتر هم مفیده؟ یا تاثیری در کار پاور نداره؟ پاورم گرین 380a هست.
سوال اول
اون ایراد به دلیل نداشتن سیم ارت و چاه ارت در سیم کشی برق داخل ایران هست . اون کار هم تا حدی مشکل را حل میکنه .
محافظ هم پیشرانه سری 300 بگیرید مناسبه .

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام و خسته نباشید.
مشخصات سیستمم اینه: Intel Core i7 4770 - MB: Gigabyte P85-D3 - Ram: 2*8Gb - cooler: NH-D14 - SSD: Crucial M550 128GB - HDD: 3TB WD Green
گرافیک هم آنبورد هست. پاور چند وات و از چه برندی پیشنهاد میدید؟
ببخشید یه سوال دیگه:
در حال حاضر پاورم گرین 1000 وات هست. چون قبلا گرافیک 980ti داشتم و الان فروختمش.
میخواستم ببینم اگر روی سیستمم این پاور بمونه مشکلی پیش میاد و باید عوضش کنم یا خیر؟

بالا