برگزیده های پرشین تولز

چندتا سوال از وي بي جون من هركي بلده كمك كنه

dezchilds

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان شديدآ كارم گيره اين چندتا سوال ترو خدا اگه كسي بلده كمك كنه از همه جا نا اميد شده بودم اومدم سراغ پرشين تولز
1- وقتي برنامه ميخواد براي اولين بار ركورد ثبت كنه اگه ديتابيس خالي باشه ارور ميده !!! چطوري بايد اين مشكل رو حل كنيم ؟؟؟
2- ميخوام تو ديتابيسم يه رنج عدد رو جست و جو كنم طبق كد زير
مثلآ از عدد 2 تا5

If Trim(txtrenge1.Text) = vbNullString Or Trim(txtrenge2.Text) = vbNullString Then
MsgBox "please fill blank textbox", vbInformation + vbMsgBoxRight, "error"
Else
Adodc1.Refresh
Adodc1.Recordset.Find "az='" & Trim(txtrenge1.Text) &"'"
DataGrid1.SetFocus
End If​
اين فقط يه تكس باكس رو تو ديتابيس جست و جو ميكنه و تو ديتا گريد فوكوس ميكنه حالا ميخوام تكس renge1 رو تا محدوده txtrenge2 جست و جو كنم چطوري ؟؟؟؟ هر چي ور رفتم نتونستم
3-اگه بخواهيم كل ركورد هاي يك تيبل رو از تو vb حذف كنيم چطوري اين كار رو بكنيم ؟
4- و سوال اصلي . چطوري ميشه يه متن + چندتا تكست باكس رو به پرينتر فرستاد مثلآ ميخوام اينطوري باشه
سلام كاربر محترم نام شما هست textbox1.text و رمز عبور text2.text حالا ميخوام اينارو چاپ كنه . چطوري اين كار رو بكنم ؟
ترو خدا اگه كسي ميدونه كمك كنه هر كس كمك كنه يه دنيا ممنونش ميشم .

vblover@rocketmail

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توصیه می کنم برای اینک کارت راه بیفته از کدهای اس کیو ال کمک بگیری
ی جستجو کن : استفاده از دستورات sql در vb6
فک کنم اینجا هم برای ارتباط با دیتابیس توضیحاتی با مثال باشhttp://www.visualbasicprogramming.persianblog.ir/

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
1- اگر خودتون یک رکورد بصورت دستی در اکسس ایجاد کنید این مشکل رفع میشه
2- یا باید از دستورات پرس و جوی sql استفاده کنی یا اگر برات سخته تمام رکوردها رو توی adodc سلکت کن و بعد بر اساس recordcount ادودیسی درون یک حلقه for بررسی کن که اگر مقدار درون دیتابیس کوچیکتر از 5 و بزرگتر از 2 بود همون مقدار توی یک آرایه عددی ذخیره بشه
3- این دستور اس کیو الشه:
نام جدول Delete From
ولی نمیدونم که از طریق recordsource شی adodc قابل اجرا هست یا نه (خودتون تست کنید)
4- یه راه که من به ذهنم میرسه البته حتما راه راحت تری هم وجود داره:
متن مورد نظر رو درون یک فایل html ذخیره کنید (دستورات کار با فایل) و بعد همون فایل رو درون webbrowser لود کنید و در آخر دستور چاپ محتویات وب بروزر استفاده کنید که پنجره پرینت رو باز میکنه (دستورش یادم نمیاد اگه لاتین سرچ کنی پیداش میکنی)

Last edited:

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
1- اگر خودتون یک رکورد بصورت دستی در اکسس ایجاد کنید این مشکل رفع میشه
2- یا باید از دستورات پرس و جوی sql استفاده کنی یا اگر برات سخته تمام رکوردها رو توی adodc سلکت کن و بعد بر اساس recordcount ادودیسی درون یک حلقه for بررسی کن که اگر مقدار درون دیتابیس کوچیکتر از 5 و بزرگتر از 2 بود همون مقدار توی یک آرایه عددی ذخیره بشه
3- این دستور اس کیو الشه:
نام جدول Delete From
ولی نمیدونم که از طریق recordsource شی adodc قابل اجرا هست یا نه (خودتون تست کنید)
4- یه راه که من به ذهنم میرسه البته حتما راه راحت تری هم وجود داره:
متن مورد نظر رو درون یک فایل html ذخیره کنید (دستورات کار با فایل) و بعد همون فایل رو درون webbrowser لود کنید و در آخر دستور چاپ محتویات وب بروزر استفاده کنید که پنجره پرینت رو باز میکنه (دستورش یادم نمیاد اگه لاتین سرچ کنی پیداش میکنی)
سـوال واسه 5 سـال پیشه!

بالا