برگزیده های پرشین تولز

تجربه ی دوستان در مورد ریزش مو و روش های جلوگیری از اون

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
812
درود
دوستان همونطور که می دونید مو داشتن یه نعمت خیلی بزرگیه که باید قدرش رو دونست ، چون به زیبایی آدم وابسته هستش ، ریزش مو و از دست دادنش باعث نگرانی و افسردگی تو فرد میشه ، همونطور که در مورد من این مورد صدق میکنه ، 32 سالمه ، به تازگی اطرافیانم به من میگن موهات کم پشت شده و در حال ریزشه ، خودمم اینو احساس کردم ، با هر بار دست کشیدن روی موهام تعدادی مو روی کف دستم می مونه ، البته اینو میدونم که ریزش روزانه تا یه تعداد مو تو همه ی افراد امر طبیعیه ، اما ریزش موی من بصورت غیر طبیعی و زیاده ، خلاصه بگم یه سری میگن ارثیه و اگه یکی از افراد فامیل مثل دایی و عموی تاسی یا ریزش مو داشتن ، هیچ راهی نداره ، البته عموی من در جوانی موهاش ریخته. یه سری های دیگه میگن به دلت بد نیار ، اگه می خواست ارثی باشه تو سن خیلی پایین مثل بین 20 تا 28 سالگی باید این اتفاق می افتاد نه الان که 32 سالته ، خلاصه من نمی دونم ارثیه یا نیست ، در ضمن از اونایی هم که دکتر رفتن پرسیدم گفتن درمان خاصی نداره و دکتر هیچ کاری نمیتونه بکنه جز یه دو مورد دارو تجویز کنه ، که تو دراز مدت باعث ریزش موی بیشتر میشه

حالا خواستم بدونم اگه شما دوستان خدایی نکرده تو این مورد تجربه دارین ، که چه چیزی باعث جلوگیری ریزش مو میشه یا روند ریزشش رو کند میکنه لطف کنید بگید ، چون به چهره ی بعضی ها حتی گه موهاشون هم از دست بدن میاد ولی به من یکی اصلا نمیاد :general208: ، فقط هم این7-8 سال رو با موهام سپری کنم :(:general503: دیگه از 40 به بعد آدم دغدغه های دیگه ای داره و اون شور و شوق جوانی رو نداره که بخواد برای ریزش موهاش یا تاسی سرش غصه بخوره !

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
812
کسی از دوستان نظری نداره ؟ مشالله همه پر مو :D

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
این که ریزش موی شما ارثی یا همان وابسته به هورمون(اندروژنیک) هست یا نه زمانی مشخص میشه که کاهش مو قابل توجه شده باشه که از روی الگوی کاهش مو بشه این تشخیص رو گذاشت؛

پس اگه کاهش مو دارید و این کاهش مثل بقیه مردهای کم مو هست(یعنی جلو ویا پشت سر) این ریزش همان ربزش ارثی هست؛
اما دارو وجود داره و اثر میکنه و باعث افزایش ریزش‌نمیشه اما باید مادام العمر مصرف بشه و بعد از قطع ریزش دوباره شروع میشه؛و دارو برای همه اثر قابل توجه ایجاد نمیکنه؛

سن شما هنوز برای این نوع ریزش مناسب هست؛
اما توصیه میکنم خودتون رو برای کاهش مو اذیت نکنین؛اصلا ارزش پیگیری مداوم و خرج کردن رو ندازه

Sent from my MI 5 using Tapatalk

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
به نظر من اگه واقعاً روش موثری برای جلوگیری از ریزش مو وجود نداشته باشه ، بهترین کار اینه که آدم بیخیال بشه تا هر چی مو میخواد بریزه ، بریزه. بعدش با خیال راحت برای پیوند و کاشت مو اقدام کنه.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
همون پیوند و کاشت هم بنظر من ارزش‌هزینه کردن رو نداره؛
اینهمه مرد کم مو هر روز در کوچه و خیابان میبینیم؛
نه در کار‌ کمتر موفق هستند نه در رابطه با زنان؛همه چیز بستگی به اعتماد به نفس خود فرد داره؛
ریزش موی اندروژنیک در مردان یک پدیده طبیعی و فیزیولوژیک هست و اصلا نقص‌یا بیماری‌تلقی‌ نمیشه

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
همون پیوند و کاشت هم بنظر من ارزش‌هزینه کردن رو نداره؛
اینهمه مرد کم مو هر روز در کوچه و خیابان میبینیم؛
نه در کار‌ کمتر موفق هستند نه در رابطه با زنان؛همه چیز بستگی به اعتماد به نفس خود فرد داره؛
ریزش موی اندروژنیک در مردان یک پدیده طبیعی و فیزیولوژیک هست و اصلا نقص‌یا بیماری‌تلقی‌ نمیشه

درسته. اما بعضی افراد روی این موضوع خیلی حساس هستند. به خصوص وقتی که روابط روزمره و خانوادگیشون با افرادی باشه که هیچ کدوم مشکل ریزش مو نداشته و ندارند. این حساسیت رو دوچندان میکنه. اگه دارو و درمان جواب نده و این افراد از نظر ذهنی نتونن خودشون رو با موضوع وفق بدن ، کاشت و پیوند مو میتونه به عنوان بهترین راه حل مورد توجه قرار بگیره. که باز هم البته همه افراد واجد شرایط پیوند موی طبیعی نیستند.

soheil368

Registered User
لایک‌ها
67
تنها راه مصرف ماینوکسیدیل 5درصد به صورت پیوسته و منظمه که واقعا تاثیر داره. اگه ریسکشم میپذیری کنارش فیناستراید 1

sferesh

Registered User
لایک‌ها
36
توی طب سنتی مصرف شنبلیله موجب افزایش ضخامت مو و پر پشت شدن مو میشه

بالا