برگزیده های پرشین تولز

دامنه وطنی یا خارجی

کدام دامنه

• کشورهای خارجی in/uk/ca و...

Votes: 0 0.0%
  • خاص info/online/me/download و...

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    9

mohmmad_983

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من یه سایت دارم فعلا با رنک 3000 ایران در الکسا. یک سالی هست فعال هست. سایت دامنه in و ir داره. البته ir فعال هست. حالا یه سری بهم میگن که اصلا خرید دامنه ir بعنوان سایت اصلی ت کاملا اشتباهه. چون سایتت رنکش بالا تر که بره میان بهت گیر های الکی میدند و دامنه رو از چنگت در میارند. ولی دامنه خارجی بخری این مشکل رو نداری. حالا سوالم اینه شما نظر این دوستان رو تایید می کنید؟
این میون بنظرتون برم روی in خوبه؟ البته دامنه هایی مثل .online و یه سری دیگه هم باز هست.
سایتم هم دانلودسنتر هست و فعالیتش هم مجازه. می دونم الان با تغییر دامنه افت در گوگل پیدا میکنم. اما اگر واقعا بخوان بعدا از چنگم در بیارن ترجیح میدم الان کوچ کنم توی یه دامنه خارجی.
لطفا تجربیات واقعی خودتون رو در اختیارم بزارید و از شایعات خودداری کنید تا از این سر درگمی در بیام.
ممنون از همگی.

aordibehesht

Registered User
لایک‌ها
90
سلام دوستان
من یه سایت دارم فعلا با رنک 3000 ایران در الکسا. یک سالی هست فعال هست. سایت دامنه in و ir داره. البته ir فعال هست. حالا یه سری بهم میگن که اصلا خرید دامنه ir بعنوان سایت اصلی ت کاملا اشتباهه. چون سایتت رنکش بالا تر که بره میان بهت گیر های الکی میدند و دامنه رو از چنگت در میارند. ولی دامنه خارجی بخری این مشکل رو نداری. حالا سوالم اینه شما نظر این دوستان رو تایید می کنید؟
این میون بنظرتون برم روی in خوبه؟ البته دامنه هایی مثل .online و یه سری دیگه هم باز هست.
سایتم هم دانلودسنتر هست و فعالیتش هم مجازه. می دونم الان با تغییر دامنه افت در گوگل پیدا میکنم. اما اگر واقعا بخوان بعدا از چنگم در بیارن ترجیح میدم الان کوچ کنم توی یه دامنه خارجی.
لطفا تجربیات واقعی خودتون رو در اختیارم بزارید و از شایعات خودداری کنید تا از این سر درگمی در بیام.
ممنون از همگی.
سلام
توصیه بنده یک دامنه بین المللی با پسوند عمومی هست.
ترجیح اکید دات کام

P E R S I A N

Registered User
لایک‌ها
343
ir اگه مشکلی پیدا نکنی مشکلی نداره
مشکل هم برای سایت دانلودسنتر بعیده پیش بیاد که موقع تمدید جلوتو میگیرن

javidiran1

Registered User
لایک‌ها
75
واقعا نمی شه یکی رو بر دیگری ترجیح داد. بعضیا میگن ممکنه جستجوگرهای خارجی با دامین ایرانی مشکل داشته باشند ولی من که تا حالا مشکلی نداشتم

hamidreza-go

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حرف عجیبیه بود...
soft98.ir از دستش گرفتن؟

zafarian

Registered User
لایک‌ها
112
اتفاقا عکس به نظر من امنیت دامین های .ir از نظر مالکیت وضعیتشون بهتره.
اونایی هم که دیدین میگن دامینمونو گرفتن بیشتر بخاطر شاکی خصوصی داشتنه (طرف یادش میره دامین تمدید کنه زرتی یکی میره ثبتش میکنه!)
بعضی ها هم خب خلاف قوانین ایرنیکن مثل ثبت اسم شهر که دامینشو ازت میگیرن میدن شهرداری اون شهر.

raneli

Registered User
لایک‌ها
109
از لحاظ امنیت قطعا دامنه آی آر بهتره، در صورتی میتونه دامنه رو از دستت در بیاره که نقض قانون کرده باشی، وگرنه تحت هیچ شرایطی ممکن نیست، اما خارجی اگر اون شرکت ثبت کننده دامنه بزنه زیرش دستت به هیچ جا بند نیست
به عنوان مثال اکثر دامنه های شبکه های سیما به صورت اسم + تی وی هست مثل varzeshtv و ofoghtv اما برای نسیم tvnasim هست چون nasimtv دست کس دیگست و اگه قرار بود از چنگ در بیارن اینجور به دردسر نمی افتادن!

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
بعد از مشکلاتی که برای دامین پی سی دانلود پیش اومد چند سال پیش...
من شخصا فقط آی آر استفاده می کنم..

بالا