برگزیده های پرشین تولز

☻تایپیک جامع پا پرانتزی های پی تی (نظرات-شناسایی-تجربیات)☻

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
برادر يه شماره تماس به من بده (خصوصي)
تا اگر مزاحم نباشم يه مشورت با شما بكنم.
ممنون

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان
من هر دو پا رو عمل کردم
الان هم واقعا عالیم
قبل از عمل فکر نمیکردم یه روز ادم عادی بشم
اما مثل اینکه دارم به روزای قبل عملم میرسم
خخخ
یه گروه تو تلگرام داریم 50 60 نفری میشه - هر کس میخواد بهم خبر بده
هر کس نیاز به مشاوره در مورد دکتر ها ، نحوه عمل ، اصلا نیاز به عمل داره یا نه ، داشته باشه

بهم خصوصی بده
عکسه پاشم بفرسته

با تشکر

z.z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام ممنون ازمطالب خوبتون میشه منوعضوگروهتون کنید،چطوری توخصوصی پیام بدم؟

Last edited:

a.bamdad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
چرا نمیشه دوست عزیز!؟ شما با آقای kara Dayi هماهنگی کن؛ ایشون مدیر گروهه.

تو قسمت "گفتگوهای شما"، (بالای صفحه سمت چپ)، به همین اسم kara Dayi" پیام بده، براشون ایمیلش ارسال میشه می بینند. شایدم مثل من شانس آوردی خودشون پیدات کردند. :general105:
موفق باشی!

1000ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به دوستان عزیز
من مدتی بود دنبال ی درمان( یا جراحی) خوب بودم که کمترین عوارض رو داشته باشه و تو سایت ی مرکز درمانی تو روسیه و اوکراین رو پیدا کردم که با روشی جدیدتر و راحت تر و سرعت بهبودی بیشتر و با کمترین عوارض این درمان را انجام میده.
روش اونا چیزی شبیه ارتودنسی دندان هست. یعنی میله هایی را در استخوان پا پیچ میکنن و بعد آنها را بهم وصل نموده و به مرو زاویه ی و فشار اونها رو کم کم زیاد و تنطیم میکنن. البته دو سه جای دیگه هم خوندم که تو کشورهایی مثل انگلیس و آمریک و هند و ... هم انجام میشه.
طول درمان هم بیش از دو سه ماه نیست و مهمتر اینکه اصلا عوارض جراحی سنتی رو نداره و با سه سوراخ کوچک و طی 40 یا 50 دقیقه میله ها بدون شکافتن پا در استخوان جا گذاری شده و تمام. و بعد از چند روز امکان رفتم معمولی فراهمه.
نمی دونم تو ایران هم این روش اومده یا نه. من که جیزی پیدا نکردم. ولی ترجیح میدم منتطر باشم تا تو ایران هم امکانش فراهم بشه و بعد عمل کنم.
دوستان شما هم بررسی کنید که آیا این روش مناسبه؟ و اگه کسی اطلاعات بیشتری در این مورد داره راهنمایی کنه.
تو لینکهای زیر میتونید شرح کامل و حتی فیلم عمل و عکس بیماران رو ببینید.
http://ladisten.com/en
این آدرس ها رو تو یوتیوب ببینید( ظاهرا لینک رو کامل نمیشد گذاشت. بعد از یوتیوب دات کام،(و ی اسلش) آدرس های زیر رو که هر کدام مربوط به یک ویدئو هست در ادامش ینویسید)
/watch?v=aXHVqGqnx7o
/watch?v=KKI7JqCpGz0
این دوتا هم تو روسیه است:
http://www.cosmcenter.com/en/correction.php
http://www.cosmcenter.com/en/photos.php

Last edited:

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
این روش معمولا برای افزایش قد استفاده میشه
به دستگاه تیلور هم مشهوره
در ایران هم دکتر ابراهیمیان برای افزایش قد دیدم یکی رو عمل کرده
اولا هزینه اش زیاده
ثانیا این روش دردسر های زیادی داره
سه ماه باید اون میله ها در پا باشه که خیلی سخته
نتیجه اش هم قطعی نیست
من که توصیه نمیکنم

fava

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نحوه جراحی پای پرانتزی
معمول ترین نوع جراحی برای زانوی پرانتزی استئوتومی بالای درشت نی High tibial osteotomy میگویند. به این معنی که پزشک جراح بعد از برش پوست، استخوان درشت نی را با وسایلی شبیه اسکنه در قسمت های بالای آن بطور کاملاٌ کنترل شده میشکند و سپس دو قطعه بالا و پایین را در امتداد مناسب قرار میدهد بطوریکه در امتداد جدید، استخوان های ران و ساق تقریباٌ در یک امتداد قرار بگیرند. سپس استخوان ها باید مدتی در این وضعیت بمانند تا به هم جوش بخورند.

برای اینکار ممکن است بعد از عمل جراحی پزشک معالج کل اندام تحتانی بیمار را از کف پا تا بالای ران گچ گیری کند تا مدتی محل شکسته شده بیحرکت مانده و جوش بخورد. البته تحمل گچ بمدت بیش از یک ماه برای بیمار مشکل است. همچنین در این روش به علت اینکه زانو مدتی بیحرکت میماند دچار قدری محدودیت حرکتی شده و عضلات ران هم ضعیف میشوند. بنابراین بیمار بعد از خارج کردن گچ باید مدتی زیر نظر فیزیوتراپ نرمش های خاصی را انجام دهد تا دامنه حرکتی مفصل زانو به حد قبلی بازگردد و عضلات اندام هم قوی شوند.

547_orig.jpg
548_orig.jpg
549_orig.jpg

قسمتی از استخوان که در یک ژنو واروم زانو
باید برداشته شود تا اصلاح صورت بگیرد
در بین دو خط است ژنوواروم قبل از جراحی ژنووارم بعد از جراحی
روش دیگری که امروز بیشتر از آن استفاده میشود فیکس کردن قطعات به توسط پیچ و پلاک است. در این روش نیازی به گچ گیری بعد از جراحی نیست. البته ممکن است لازم شود تا بعد از چند سال پیچ و پلاک ها خارج شوند.

عمل جراحی استئوتومی بالای درشت نی ممکن است به دو شکل انجام شود. در یک نوع، یک قسمت مثلثی شکل از استخوان را از قسمتهای خارجی استخوان درشت نی خارج میکنند و سپس قسمت های باقیمانده را به هم نزدیک میکنند.

در نوع دیگر یک برش در قسمت داخلی استخوان درشت نی داده و استخوان های بالا و پایین را در قسمت داخل از هم دور میکنند. بعد از هر کدام از این اعمال جراحی ممکن است جراح ارتوپد، دو قطعه بالایی و پایینی استخوان را به توسط پیچ یا پلاک به یکدیگر متصل کند تا راحتتر جوش بخورند.

556_orig.jpg
550_orig.jpg
551_orig.jpg

ژنو واروم قبل از عمل جراحی استئوتومی و باز کردن استخوان تثبیت استخوان با پیچ و پلاک
سلام ميخواستم بدونم ايديتون تو تلگرام چيه، كه سوالامو ازتون بپرسم، ممنونم

fava

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
هر كسي هنوز اينجا فعاله به من جواب بده لطفا من سوال دارم. ممنونم

fava

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ميشه ايميلتون رو بهم بديد.

sferesh

Registered User
لایک‌ها
36
برای پیشگیری در کودکان چکاری میشه کرد من به بچه ام مرتب ویتامین دی میدم اما هنوز پاهاش پرانتزی هست

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
این بیماری ارثیه اگه شدتش زیاد باشه بعد از سن 17 اینا کاملا خودشو نشون میده و بعد از سن 24 درد ها شروع میشن
بعد از سن 20 هم اگه صفحه رشد بسته بشه عمل میکنن ، بهترین راه پیشگیری جلوگیری از ورزش های فوتبالی و رزمی و استفاده از دوچرخه و استخر مداوم ، در اینترنت افرادی هستن که مدعی حذف انحراف با حرکات اصلاحی برای هر سنی میشن که کاملا تبلیغاته ، حرکات اصلاحی فقط برای سنین پایین تر از 17 اونم در صورت تمرین شدید و کم بودن انحراف جوابگو هست ، برای اطفال دکتر سعید توکلی در تهران فوق تخصص جراحی کودکان کارش عالیه ببرید پیشش تا اگه لازم باشه ورزش و کفی بده
یکی هم پای بچه ها در سنین کم مثلا چند ماهگی و یک سالگی اینا طبیعتا پرانتزی هست و اینم مشکلی نداره بعدا درست میشه

sinatak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
دوستان فاصله ی زانوهام 3انگشته درد هم که فعلا ندارم اما به خاطر شکل ظاهری به فکر عملم ولی به خاطر هزینه هاش تا حالا اقدام نکردم. بیمه تامین اجتماعی دارم کسی میدونه هزینه عمل چقدر میشه؟

بالا