برگزیده های پرشین تولز

بهترین راه آموزش زبان انگلیسی بدون کلاس رفتن چیه؟

mari.mk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من از فیلم برا یاد گرفتن زبان استفاده میکنم. سخنرانی های سایت تد. از پیشرفتم هم راضیم. چون سخنرانیا هم کوتاه هستن هم جذاب. خیلی خوب تو ذهن میمونن. برا تقویت لیسنینگ عالین

sirvan1124

Registered User
لایک‌ها
37
برای آموزش صحیح زبان انگلیسی موارد زیر مهم است:

1- لغات و کلمات جدید را در قالب جمله و در متن یاد بگیرید. هر لغت جدیدی را که یاد گرفتید نحوه کاربرد و استفاده آن را در جمله بررسی نمائید و یاد بگیرید. لغات جدید را همواره مرور کنید و در مکالماتتان از انها استفاده نمائید. حین گوش دادن به اخبار و داستانهای انگلیسی دقت کنید که لغات جدید را تشخیص دهید.

2- گرامرهای جدید را که مطالعه می کنید از طریق حل تمرین و مثال تسلط خودتان بر آنها را افزایش دهید. حین مکالمه نیز سعی کنید که قواعد جدید را به کار برده و استفاده نمائید. البته اگر مهارت گوش دادن را به خوبی تقویت کرده و تمرین کنید، قواعد و گرامر را خود به خود اموزش می بینید.

3- در طول روز حداقل 30 دقیقه به اخبار، داستان و یا مکالمات انگلیسی گوش دهید. گوش دادن مادر یادگیری هر زبان جدیدی است

4- در کلاسهای بحث آزاد و مکالمه شرکت کنید و با هم کلاسی هایتان حتی در مسیر رسیدن به کلاس انگلیسی صحبت کنید.

5- در صورت لزوم از مدرسین خصوصی زبان کمک بگیرید.

6- در یادگیری زبان مداومت داشته باشید و آموزش آن را قطع نکنید. آموزش پیوسته و مداوم از کلاسهای فشرده تاثیر بیشتر و ماندگارتری دارد.

mari.mk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یادگیری هر زبانی باید مثل یاد گرفتن زبان مادری باشه.همون طور که ما با شنیدن تونستیم حرف زدن رو یاد بگیریم .هر زبان جدیدی رو هم میتونیم با شنیدن یاد بگیریم. http://tedtalks.blog.ir

parangi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
می‌خواستم برنامه کمک آموزشی زبان انگلیسی پرنگی رو بهتون معرفی کنم:
http://www.parangi.ir

برنامه اندرویدش رو هم از کافه بازار می‌تونید بگیرید:
https://cafebazaar.ir/app/com.fanafzar.Parangi/?l=fa

برنامه آموزنده و جالبی هست. کار کردن باهاش هم ساده هست.

parangi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
می‌خواستم برنامه کمک آموزشی زبان انگلیسی پرنگی رو بهتون معرفی کنم:
http://www.parangi.ir

برنامه اندرویدش رو هم از کافه بازار می‌تونید بگیرید:
https://cafebazaar.ir/app/com.fanafzar.Parangi/?l=fa

برنامه آموزنده و جالبی هست. کار کردن باهاش هم ساده هست.

Mahiyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آموزش زبان انگلیسی توسط نرم افزار اندروید ( 3300 جمله و 1000 کلمه انگلیسی با معنی فارسی به همراه آزمون )
لینک دانلود
https://cafebazaar.ir/app/com.mahdiyar.sw/?l=fa
LlVrh.png

morihakim

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان و همراهان عزیز
صادقانه این موضوع رو در نظر داشته باشید که مهمتر از منابع یادگیری زبان(که مثل ریگ بیابان ریخته است) راه و روش درست و اصولی است که در یک یادگیری صحیح و اصولی نقش بازی میکند، چه بسیار زبان آموزانی که در مسیر یادگیری به دلیل نا آگاهی از راه و روش مناسب و آسان یادگیری زبان انگیزه ارزشمندشان را از دست داده اند و از رسیدن به موفقیت وا مانده اند.
اگر یادگیری شما از راه اشتباه و جنگیدن و درگیری با پروسه یادگیری باشد، در نهایت میشود همین که الان در کشور ما بعد از گذراندن سالها دروس زبان در مدرسه و دانشگاه متاسفانه اکثر تحصیلکرده های ما هم حتی در حد قابل قبولی انگلیسی؛ زبان علم؛ زبان اول ارتباط با دنیا را؛ نمیدانند.
خواهشمندیم، قبل از هر اقدامی، قبل از هر حرکتی در یادگیری زبان حتما این فایلهای صوتی که در ادامه معرفی میکنیم را به دقت گوش دهید.
.
در این فایلهای صوتی
خیلی از سوالات و ابهام های مربوط به یادگیری زبان را که در ذهن خیلی از زبان آموزان به وجود می آید؛ به فارسی توضیح داده ایم و بیان کرده ایم.
گوش دادن دقیق به این فایلهای صوتی دیدگاه شما را بهبود خواهد بخشيد و در جهت درست سوق خواهد داد.
لیست اين فایلهای صوتی در آدرس زیر
فایلهای صوتی انگلیسی مثل آب خوردن و پاسخ به ابهام ها و سوالات زبان آموزان در یادگیری زبان - انگلیسی مثل آب خوردن

payam7777777

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این؟

VideoEnglish.NET
فیلمدرس هایطبقه بندی شده خودآموز انگلیسی
750 فیلمدرس آموزشی در 40 موضوع طبقه بندی شده با زیرنویس

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
19
سلام دوستان
زبان من خدا رو شکر بد نیست یعنی میتونم مفهوم جمله ای که میخونم رو تقریبا بفهمم
ولی مشکل اصلی من ادراک در مکالمه هست و مثلا فیلم زبان انگلیسی رو نمیتونم درست بفهمم یا نمیتونم خوب صحبت کنم
مثلا بگن زندگی خودتون رو به انگلیسی بنویسید یا با من انگلیسی صحبت کنن نمیتونم انجام بدم
لطفا راهنمایی بفرمایید که بتونم با سرعت در عرض دو سه ماه بدون کلاس , خوب یاد بگیرم چون باید یکی دو جا هم آزمون شفاهی بدم
ان شاءالله سربلند باشید

gigawarn

Registered User
لایک‌ها
25
برای هر شخصی متفاوت هست

بعضی ها خودآموزی بیشتر بهشون جواب میده دیدم افرادی رو که با یک نرم افزار آموزش کامپیوتری در عرض یکسال مسلط شدن و راحت صحبت میکنن
بعضی ها با کلاس رفتن تونستن مسلط بشن
بعضی ها با دیدن فیلم و سریال با زیرنویس
بعضی ها با اموزش های صوتی
بعضی ها با کتاب و ...
بعضی ها هم با همون کتاب های دوره دبیرستان به زبان انگلیسی مسلط شدن....

باید همه رو تست کنید و ببینید با کدوم راحتترین و بیشترین بازده ای رو دارید

ilala

Registered User
لایک‌ها
37
فک کنم انگیزه و پشتکار بیشتر مهم باشه تا روش

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
برای هر شخصی متفاوت هست

بعضی ها خودآموزی بیشتر بهشون جواب میده دیدم افرادی رو که با یک نرم افزار آموزش کامپیوتری در عرض یکسال مسلط شدن و راحت صحبت میکنن

شوربختانه چیزی که در ایران متداول شده و باعث این امر رو هم بنده آموزشگاه های زبان می دونم القای این فکر به زبان آموز است که میشه زبان انگلیسی رو در ظرف یک ساله و حتی شش ماهه هم یاد گرفت در صورتی که واقعیت این است که برای به دست آورن توانش زبان انگلیسی دست کم فرد باید ده سال اون هم به صورت مداوم کار کنه.

از روی دیگر هم اینکه زبان آموزان خیلی سریع این حرف ها رو باور می کنند.

اون فردی که شما می شناسید که می گید تونسته ظرف یک سال انگلیسی صحبت کنه بنده نشناخته میگم ایشون هیچی از انگلیسی بارش نیست.

STABILO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من میخوام رایتینگ در حد نوشتن آکادمیک و علمی تا جایی که میشه خودم کار کنم بعدش برم کلاس ممکنه راهنمایی کنید سطح زبان هم متوسط هست کتاب چی راهنمایی میکنید

soorena.irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بدون کلاس رفتن میشه زبان انگلیسی رو یاد گرفت و مسلط شد؟
یعنی به صورت خودآموز و بدون معلم؟
چه آموزشی رو پیشنهاد میدید که موثرتره؟
میخوام از پایه شروع کنم.
++++++++++++++
The best way is joining to a good, beneficial and informative Telegram Channel
like the one that i joined
here is its link:L
https://t.me/ajs_org

shahraaam

کاربر فعال بخش زبانهای خارجی
کاربر فعال
لایک‌ها
58
شوربختانه چیزی که در ایران متداول شده و باعث این امر رو هم بنده آموزشگاه های زبان می دونم القای این فکر به زبان آموز است که میشه زبان انگلیسی رو در ظرف یک ساله و حتی شش ماهه هم یاد گرفت در صورتی که واقعیت این است که برای به دست آورن توانش زبان انگلیسی دست کم فرد باید ده سال اون هم به صورت مداوم کار کنه.

از روی دیگر هم اینکه زبان آموزان خیلی سریع این حرف ها رو باور می کنند.

اون فردی که شما می شناسید که می گید تونسته ظرف یک سال انگلیسی صحبت کنه بنده نشناخته میگم ایشون هیچی از انگلیسی بارش نیست.

متاسفانه تبلیغات دروغ در ایران در مورد آموزش زبان انگلیسی خیلی زیاده و گاهی اوقات آگهی های خنده داری رو میشه در سطح شهر دید که ادعا میکنن در دو هفته و یا زمان هایی در این حدود، به افراد مکالمه انگلیسی آموزش میدهند. من چند روز پیش یکی ازین آگهی ها رو دیدم که کلمه مکالمه رو مکامله نوشته بود!

ولی خوب، اگر کسی در حد دیپلم ایران زبان انگلیسی بداند و استعداد یادگیری نسبتا خوبی داشته باشد، امکان دارد با 8 ماه یا یکسال آموزش صحیح او را به سطح بالاتر از متوسط رساند. سطح بالاتر از متوسط یعنی سطحی که فرد بتواند در توفل با آیلتس نمره خوبی بگیرد ولی به این معنی نیست که طرف خواهد توانست بصورت کاملا روان صحبت کند و مقاله های پیشرفته به زبان انگلیسی بنویسد.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
ولی خوب، اگر کسی در حد دیپلم ایران زبان انگلیسی بداند و استعداد یادگیری نسبتا خوبی داشته باشد، امکان دارد با 8 ماه یا یکسال آموزش صحیح او را به سطح بالاتر از متوسط رساند. سطح بالاتر از متوسط یعنی سطحی که فرد بتواند در توفل با آیلتس نمره خوبی بگیرد ولی به این معنی نیست که طرف خواهد توانست بصورت کاملا روان صحبت کند و مقاله های پیشرفته به زبان انگلیسی بنویسد.

من می تونم به جرئت بگم موفقیت تو آیلتس و تافل شاید 50 درصدش مستلزم توانایی تو کنترل وقت و یادگیری قلق پاسخ به سوالات این آزمون ها هست، نه دانش زبانی فرد.

یه دانشجوی ایرانی مگه چند تا واژه بلده؟ من حاضرم شرط ببندم که بیش تر از 10 هزار تا بلد نیست. ولی کسی که زبان مادریش انگلیسی هست (دارای تحصیلات دانشگاهی) بیش از 70 هزار لغت بلد هست. خب همین واقعیت نشون نمیده که ما در برقراری ارتباط با انگلیسی زبان ها عملا هیچی بلد نیستیم؟ :confused:

حالا ساختارهای گرامری که اون ها بلدن بماند. لهجه های گوناگونشون بماند. اصصلاحات و تعبیراتی که اون ها بلدن و ما بلد نیستیم بماند ................

منم فوتبال بلدم، لیونل مسی هم فوتبال بلده :D

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
کسی انگلیسی رو در سطح دبیرستان بلد باشه اگه تلاش کنه و کلاس زبان خوبی بره و فیلم و سریال ببینه یه ساله میتونه در آزمون های تافل و آیلتس نمره مناسبی بگیره. 2 3 ماهه کاری نمیشه کرد
بدون کلاس رفتن هم میشه خوند ولی کار هر کسی نیست
مورد داشتیم دانشجوی ایرانی رفته امریکا با استادش حرف داشته میزده از یه کلمه ای استفاده کرده که استاده نمیدونسته و از دیکشنری معنیش رو فهمیده :D
اینم از برکات لغات به درد نخور وربال gre هست!

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
به نظر من هم مهم ترین چیز در آموزش زبان به صورت خودآموز علاقه داشتنه و در مرحله بعدی حتما باید وقت صرف کرد . بنده اوایل که خودآموزی را شروع کردم به شدت پیشرفت می کردم چون واقعا وقت صرف می کردم حتی اگه برام سخت بود . ولی الان شل کن سفت کن در میارم و پیشرفت چندانی ندارم با اینکه سطح زبانم زیاد بد نیست ولی اصلا هم از این وضعیت پیشرفت راضی نیستم .

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
دوستان عزیز و محترم من تک تک پست های این تاپیکو خوندم.
یکی مثل من هم علاقه داره هم نیاز میخواد معمولی انگلیسی بفهمه و حرف بزنه باید چیکار کنه؟هم زمان داره هم پشتکار هم علاقه.
لطفا هرکی یه چیز نگه بدتر قاطی کردیم.هرکی میاد تبلیغ سایت و نرم افزار خودشو میکنه.اونایی که میرن خارج چجوری بعد چند ماه عین بلبل حرف میزنن؟اونجا مربیاش که یاد میدن چی دارن که مربیای ما ندارن؟
لطفا یا راهنمایی نکنین یا راهنمایی درست بکنین که اینقدر بدتر سردرگم نشیم

بالا