برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
با سلام
من توی یه روستای دور دست معلم هستم و همونجا بیتوته میکنم و دسترسی به باشگاه ندارم
من میخوام حجم بگبرم یعنی دور بازو ، سینه،زیر بغل و سرشانه و... که خودتون استادین
البته میخوام ماهیچه های شکمم هم دیده بشه یعنی هم تقویت بشه هم دیده شه
برای این کار حتما به دستگاه هایی که تو باشگاه های بدنسازی هستن نیاز دارم یا اینکه می شه با حد اقل امکانات به هدفم برسم؟.حد اقل امکانات(نیمکت ،دمبل،هالتر)

سلام
با همون امكانات كم هم مي تونيد بدنسازي كنيد ، به جاي تردميل تو محوطه بدويد ، به جاي كراس اور و هىپرس سينه هالتر ، شنا بزنيد
وزن بدنتون بشه وزنه سنگين براي حركت

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
دوستان 18 سالمه دو روزه باشگاه رو شروع کردم واسه افزایش قد بهترین تمرین چیه ؟ چی کمتر و سبک تر بزنم ؟ چی نزنم ؟ برنامه دارم ولی مشخصا برای افزایش قد نیست . هنوزم امیدم به افزایش قد رو از دست ندادم و 175 هستم و به تمرینات سخت هم راضیم . در کنار اون بدن معمولی هم بسازم برام کافیه خیلی نمیخوام عضله ای باشه .

aboulfazl733

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام می خواستم مووعی رو با شما در میان بذارم از شما سوال و راهنمایی میخواستم
من اولش چند ماه قبل روزی 100 تا دراز نشت میکردم حالا به وسیله یه شی و پام رو زیرش مذاشتم تا بتونم برم (( دکور تلویزیونمون زیرش خالی فاصلش تا زمین هم کمه و خیلی عالی و تو اتاق خودمه ؟))
اما به دلیل سفر ولش کردم الان از دو روز قبل شروع کردم این دفعه روزی 200 تا میرم میخواستم بپرسم مشکلی پیش نمیاره البته یه ضرب نمیرم و وسطش استراحت میکنم نفس میگیرم دستمو باز بست میکنم
الان روز سومه 100 تا رفتم پایین شکمم سمت راست وقتی میخوابم انگار یه چیزی میخواد بزنه بیرون درد میگیره کمکم کنید این موردی نداره با تشکر زود جواب بدین

Mohsenx2

Registered User
لایک‌ها
139
عرض به حضورتون که بنده یک دستگاه تناسب اندام Wonder Core II خریدم و روز اول باهاش 100 تا شکم رفتم قبلش هم سابقه ورزش نداشتم :D
بعد از این تعداد حرکت شدم مثه لاشه و افتادم روی زمین و بخواب فرو رفتم .
بعدش هم که بیدار شدم به مریضی سختی دچار شدم که تا به امروز در بنده رسوخ کرده و بیرون نرفته :general606:

aalirezaa1376

Registered User
لایک‌ها
455
به نظر من فقط دراز نشست خالی خوب نیست ...
قبلش یکم بدنو گرم کن و نرمش بکن...
دراز نشست فقط یه قسمت از شکم رو تقویت درگیر میکنه ... برای بخش های دیگه ورزش های دیگه لازمه ...

Hsygem

Registered User
لایک‌ها
47
سلام
من موقع ورزش خیلی زود خسته میشم بدنم هنوز به توان خودش نرسیده انرژی کم میارم چی بخورم قبلش؟ خودم عسل و اب لیمو با اب گرم مینوشم بعد جند تا میوه مثل نارنگی میخورم
۴ سال پیش(۱۸ سالم بود) صبح ها تا ۷۰ تا شنا میزدم ۲ بار بدون صبحونه. الان به زور ۱۵ تا میزنم دلیلش چیه؟

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
سلام
من موقع ورزش خیلی زود خسته میشم بدنم هنوز به توان خودش نرسیده انرژی کم میارم چی بخورم قبلش؟ خودم عسل و اب لیمو با اب گرم مینوشم بعد جند تا میوه مثل نارنگی میخورم
۴ سال پیش(۱۸ سالم بود) صبح ها تا ۷۰ تا شنا میزدم ۲ بار بدون صبحونه. الان به زور ۱۵ تا میزنم دلیلش چیه؟
دلیل زیاد می تونه داشته باشه
مثلا ضعیف شدن قلب در پمپاژ خون ، کاهش ظرفیت شش ها و غیره
هرچقدر شما ورزش های هوازی بیشتری انجام بدید به مراتب در ورزش های استقامتی قوی تر عمل می کنید
قبل از تمرین قهوه تلخ مصرف کنیید بهتون کمک میکنه
در طول روز هم ویتامین سی مصرف کنید اما با خوردن قهوه فاصله داشته باشه

omid_vanpersie

Registered User
لایک‌ها
32
دوستان کسی اطلاع داره bcaa و amino، اوره خون بالا رو تشدید میکنن یا نه؟

ideastar

Registered User
لایک‌ها
69
دوستانی که برنامه مینویسن و همچنین مکمل های اورجینال هم تهییه میکنند یه پیام بدن به من

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوستان کسی اطلاع داره bcaa و amino، اوره خون بالا رو تشدید میکنن یا نه؟

هر چه پروتئین بیشتر خورده شود، اوره ی بیشتری تولید می شود. البته باید توجه داشت در صورت مصرف ناکافی پروتئین نیز، بدن برای جبران کمبود پروتئین خود، شروع به شکستن بافت ماهیچه ای خود کرده و این نیز افزایش اوره ی تولیدی را به دنبال دارد
---------
نتیجه اینکه تاثیر داره

kalanest

Registered User
لایک‌ها
23
من امکان استفاده از یک باشگاه بدنسازی را دارم. منتهی مربی ندارم. هدف: کم کردن وزن - سوزاندن چربی اضافه - و کمی سفت شدن عضلات
الان 4 ماهه تقریبا هفته ای 3 بار و هر جلسه 30 دقیقه دوچرخه ثابت و 30 دقیقه وزنه سبک کار کردم.
اما چون بدون برنامه بودم نتیجه خوبی نداشتم.
وزن: 150 پوند و قد 161 سانتی متر
ممنون میشم کسی یه برنامه خوب بهم بده.:)
نشر از جانب(بغل):انجام این حرکت برای تحت فشار قرار دادن بخش میانی عضله دلتوئید بسیار موثر و مفید میباشد عضله ذوذنقه ای (کول)و همچنین قسمت جلویی عضله دلتوئید نیز به هنگام این حرکت ،مورد فشار قرار میگیرند.این حرکت را میتوان به دو صورت نشر از بصورت نشسته و نشر از جانب به صورت ایستاده انجام داد.
نشر از جانب سیم کش:انجام این حرکت برای بخش میانی عضله دلتوئید مناسب است . این حرکت بیشتر در زمان نزدیک مسابقات و به منظور تفکیک عضلانی انجام میشود
پرس سرشانه با دمبل:این حرکت برای قسمتهای جلویی و میانی عضله دلتوئید مفید بوده و همچنین عضلات کول و پشت بازو و بخش بالایی عضله بزرگ سینه ای نیز با انجام این حرکت تحت فشار قرار میگیرند. این حرکت را میتوان به صورت ایستاده و نشسته بر روی میز انجام دادو به چند صورت (پرس سرشانه کف دستها رو به جلو) و (پرس سرشانه دمبل موازی) و.... انجام داد

kalanest

Registered User
لایک‌ها
23
سلام

یکی به این سوال من در تاپیک

راهنماییی برای خرید تردمیل جواب نمی ده؟

:cool::cool:
سعی كنید در هنگام خرید به خصوصیات زیر در دستگاهی كه می‌خرید توجه كنید:

1) بدنه: بدنه اکثر تردمیلهای موجود در بازار از فولاد مخصوص ساخته شده و در بعضی از تردمیل ها از آلومینیوم مقاوم هم استفاده شده است که میزان استحکام بدنه تردمیل ارتباط مستقیمی با تحمل وزن در این دستگاه دارد . یعنی بدنه تردمیلی که قدرت موتور بالایی دارد و تحمل ورزشکار تا وزن 1500 کیلوگرم را دارد از بدنه دستگاهی که تحمل وزن آن تا 90 کیلوگرم است بزرگتر و محکم تر است . تردمیلهای باشگاهی هم چون وزن کاربر مشخص نیست باید بدنه بسیار قوی و محکمی داشته باشند .البته تردمیل های خانگی بهتر است متناسب با وزن کاربران و ابعاد مکانی که تردمیل در آنها قرار می گیرد باشد.

2) موتور تردميل: موتور تردميل يكي از نكاتي است كه باعث تفاوت قيمت در تردميل هاي مختلف مي شود. تردميل ها با قدرت موتور سنجيده مي شوند، كه مقدار آن از 1 اسب بخار تا 7 اسب بخار متغير است. موتور تردميل نيروي لازم را به تردميل انتقال مي دهد تا تسمه به حركت درآيد. معمولا هر چه قدرت موتور بيشتر باشد قيمت تردميل گران تر مي شود.محاسبه واحد اسب بخار که با علامت اختصاری ( HP ) نشان داده می شود به دو روش میان گر و پیک انجام می پذیرد و به این معناست که در روش میانگین محاسبه قدرت موتور در حالت میان بار می باشد و قدرت خروجی محاسبه می شود ولی در حالت پیک ، بالاترین قدرت خروجی موتور مورد محاسبه قرار می گیرد. در تردمیل های خانگی اکثرا از موتور های (DC ) استفاده می شود که این موتور ها از جریان مستقیم برق استفاده می کنند و جریان مستقیم همان مثبت و منفی است ، مثل برق و باطری. نوع دیگر از موتور که بیشتر تردمیل های باشگاهی استفاده می شود ( AC )است که از جریان متناوب برق استفاده می کند . مثل برق شهری یا همان فاز و نول . البته این موتورها نوع بهتری هم دارد که به صورت 3 فاز است .

ویژگی های موتور های (DC ) :
مزایا :- قیمت مناسب تر نسبت به ( AC ) - سیستم کنترل الکترونیکی ارزان تر و ساده تر نسبت به ( AC ) - کم صدا بودن
معایب : - بازدهی کم نسبت به جریان ورودی - گرم شدن موتور برای طول عمر بهتر باید بعد از یک ساعت استفاده نیم ساعت حداقل خاموش باشد.

ویژگی های موتور (AC ) :
مزایا : - بازدهی بالا نسبت به جریان ورودی - امکان استفاده مداوم و بدون توقف (مناسب برای باشگاه )
معایب: - قیمت گران - سیستم کنترل پیچیده و گران تر نسبت به موتور های (DCC) - پر سر و صدا بودن

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام می خواستم مووعی رو با شما در میان بذارم از شما سوال و راهنمایی میخواستم
من اولش چند ماه قبل روزی 100 تا دراز نشت میکردم حالا به وسیله یه شی و پام رو زیرش مذاشتم تا بتونم برم (( دکور تلویزیونمون زیرش خالی فاصلش تا زمین هم کمه و خیلی عالی و تو اتاق خودمه ؟))
اما به دلیل سفر ولش کردم الان از دو روز قبل شروع کردم این دفعه روزی 200 تا میرم میخواستم بپرسم مشکلی پیش نمیاره البته یه ضرب نمیرم و وسطش استراحت میکنم نفس میگیرم دستمو باز بست میکنم
الان روز سومه 100 تا رفتم پایین شکمم سمت راست وقتی میخوابم انگار یه چیزی میخواد بزنه بیرون درد میگیره کمکم کنید این موردی نداره با تشکر زود جواب بدین

درود
گرفتگی عضلات شکم با درد و برآمدگی همراهه
از حرکات مختلف برای تقویت عضلات شکم بهره بگیرید
می تونید از این حرکات با تعداد ست و تکرارهای تعیین شده نتیجه دلخواه رو ببرید ( البته با گذشت زمان و **** غذایی مناسب )
ست ها رو می تونید 3 الی 4 و تکرارها رو هم 20 الی 25 انجام بدید

زیر شکم آویزان از بارفیکس پا ۹۰ درجه
شکم سطح صاف
شکم نیمه پا جمع روی میز یا توپ
پرش به حالت طناب

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام

علتش کمبود ذخایر نیتروژن و همچنین قند درون کبدی است
مثلا سوپ جو رو به وعده هاتون اضافه کنید - موز و سیب رو هم در میان وعده ها داشته باشید
سعی کنید از کربوهیدرات های دیرجذب ( مواد غذایی ) استفاده کنید
ال آرژنین + ویتامین C جویدنی رو هم 1 ساعت قبل از تمرین مصرف کنید ( 3 گرم ال آرژنین + 500 میلی گرم ویتامین C )

architect67

Registered User
لایک‌ها
308
سلام
دوستان زیرشکم به ضخامت 1سانت چربی دارم
کسی میتونه کمکم کنه

amir1937

Registered User
لایک‌ها
71
سلام دوستان
من وقتی شنا میرم مفصل آرنج دست راستم وقتی تا انتها خم میشه بلند میشم صدا میده (در هر حرکت دو صدای تق تق)
درد و ناراحتی احساس نکردم
مشکل داره دستم یا نه؟ چه کنم باصدا؟

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
دوستان 18 سالمه دو روزه باشگاه رو شروع کردم واسه افزایش قد بهترین تمرین چیه ؟ چی کمتر و سبک تر بزنم ؟ چی نزنم ؟ برنامه دارم ولی مشخصا برای افزایش قد نیست . هنوزم امیدم به افزایش قد رو از دست ندادم و 175 هستم و به تمرینات سخت هم راضیم . در کنار اون بدن معمولی هم بسازم برام کافیه خیلی نمیخوام عضله ای باشه .

در سن شما به هیچ وجه ورزش ارتباطی با افزایش قدتون نداره , مگر تمرین های والیبال که برای سنین پایین سازگار است و نه 100 درصد

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
اصول دراز نشست :
یکی از موثر ترین روش های برای کم کردن چربی اطراف ناف و شکن و تقویت عضلات شکمی هستش
برای شروع پاهاتون رو به جایی گیر بدید و یا کسی روی پاهاتون بشینه و کامل دراز نکشید و نصفه صاف و کج بشید !!!
5 ست 10 تایی رو برای هفته اول انجام بدید و در هفته های بعدی به هر ست 5 تا اضافه کنید
تذکر :
حرکت دراز نشست بسیار بسیار حساس هستش و اگر اشتباه بزنید و به خودتون فشار بیار باعث پارگی عضلات کشاله ران , شکم و آسیب جدی به معده میشه !!!
همچنین به پیچش روده کمک میکنه و باعث بیماری های جدی میشه ...
موفق باشید

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
سلام دوستان
من وقتی شنا میرم مفصل آرنج دست راستم وقتی تا انتها خم میشه بلند میشم صدا میده (در هر حرکت دو صدای تق تق)
درد و ناراحتی احساس نکردم
مشکل داره دستم یا نه؟ چه کنم باصدا؟

بدن لاغری دارید ؟ میتونه بعلت ضعیف بودن عضلات بازو و ساعد باشه

بالا