برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید هارد دیسک اکسترنال 2 ترابایتی

yebordi

Registered User
لایک‌ها
27
سلام به اساتید
قصد خرید هارد دیسک برای آرشیو انیمیشن و فیلم رو دارم
من یوزر نیمه حرفه ای و با دقتی هستم و معمولا چیزی پیشم بیخود خراب نمی شه
می خواهم هارد دیسک رو به تلویزیون و رسیور و گیرنده دیجیتال متصل کنم ( برام مهمه که حداقل توسط یکی این دستگاه ها شناسایی بشه ) .. شاید قصد ضبط کردن توسط تی وی یا رسیور نیز باهاش داشته باشم
خودم کلی تحقیق کردم و به قول معروف پرچم داران کلیه برند های معروف و نیمه معروف رو چک کردم ولی تصمیم قطعی نگرفتم
واقعا بین برند های WD یا توشیبا یا Seagate یا سونی یا ADATA یا سیلیکون پاور موندم
پارسال برای پدرم وسترن مدل 1 ترابایتی المنتز رو گرفتم و از اون موقع تا حالا همیشه روشن و در حال استفاده است و به لطف خدا مشکلی نداشته ( هارد اصلا جا به جا نشده )
واقعا بهترین هارد دیسک اکسترنال 2.5 اینچی با ظرفیت دو ترابایت موجود در بازار چیه ؟ عجله هم ندارم و می تونم کمی صبر کنم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
وسترن دجیتال مای پاسپورت الترا یا پرمیموم

well.attend

Registered User
لایک‌ها
46
سلام بنده چند سالی هست از هاردهای وسترن استفاده میکنم و مشکلی نداشتم
اگر ضربه ، دما و نوسانات رو مراقبت کنید مشکلی نخواهید داشت.

هر هاردی میگیرید هارد های دارای پوشش مثلا ضد ضربه رو نگیرید

پوشش لاستیکی مانع کاهش دما میشه و باعث مشکلات در هارد میشه

Sent from my SM-G361H using Tapatalk

sajad25

Registered User
لایک‌ها
53
با توجه به تجربه مدل های adata ماندگاری بهتری دارن
وسترنها به مراقبت بیشتری نیاز دارن باتوجه به ظرافتشون

S7N

Registered User
لایک‌ها
25
سلام.از هارد های اکسترنال ترنسند استفاده کنید.قیمت بالاتری دارند ولی واقعا می ارزه.من سیگیت 2 ترا بک اپ پلاس اسلیم داشتم ولی بعد چند ماه مرخص شد. یکی از دوستان کلا تعمیرات سخت افزار داره و یه بار به ایشون سر زدم دیدم تعداد هارد های برگشتی وسترن واقعا زیاد بود. یه بنده خدا فیلم فروسیش رو فیلمبردار ریخته بود تو این و هارد هارد هم قاط زد و بنده خدا ها مونده بودن!!!
به فرمایش ایشون کلا هارد های اکسترنال ترنسند برد قویتر تری دارن و در صورت اسیب دیدن امکان بازیابی راحت تری هم دارند.
خودم جدیدا مدل 25M3 خریداری کردم و کاملا راضی هستم. مدل های سیگیت به شدت حساسن به لرزش و ضربه و واقعا باید حواستون باشه بهش.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
دوست عزیز وسترن هم خوبه اما اگر می خوایید برای آرشیو استفاده کنید و زیاد هم هارد رو جابجا نمی کنید میتونید از هاردهایی استفاده کنید که آداپتوردار هستن و هم وسترن خوب میزنه این هاردها رو، هم سیگیت. این هاردها چون برقشون رو از طریق آداپتور تامین می کنن درصد خراب شدنشون خیلی پایین میاد و عمرشون هم بالا میره.

S7N

Registered User
لایک‌ها
25
دوست عزیز وسترن هم خوبه اما اگر می خوایید برای آرشیو استفاده کنید و زیاد هم هارد رو جابجا نمی کنید میتونید از هاردهایی استفاده کنید که آداپتوردار هستن و هم وسترن خوب میزنه این هاردها رو، هم سیگیت. این هاردها چون برقشون رو از طریق آداپتور تامین می کنن درصد خراب شدنشون خیلی پایین میاد و عمرشون هم بالا میره.
هارد اکسترنال پاسپورتی وسترن خدایی اصلا ارزش خرید نداره.ریسکش بالاست.بگیر نگیر داره.واقعا ترنسند رو پیشنهاد میکنم.چون خودم به توصیه یکی از دوستان خریدم.خودم اهل سیگیت بودم

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
هارد اکسترنال پاسپورتی وسترن خدایی اصلا ارزش خرید نداره.ریسکش بالاست.بگیر نگیر داره.واقعا ترنسند رو پیشنهاد میکنم.چون خودم به توصیه یکی از دوستان خریدم.خودم اهل سیگیت بودم
نه من منظورم هاردهایی بودند که آداپتوردار باشن. وگرنه اونایی که بدون آداپتور هستن واقعا امنیت اطلاعاتی ندارن و خودم چندین بار شاهد سوختن و رفتن اطلاعات بودم.

S7N

Registered User
لایک‌ها
25
نه من منظورم هاردهایی بودند که آداپتوردار باشن. وگرنه اونایی که بدون آداپتور هستن واقعا امنیت اطلاعاتی ندارن و خودم چندین بار شاهد سوختن و رفتن اطلاعات بودم.
بله اون که صد در صد.ولی برندش خیلی مهمه. و جالبتر اینکه وسترن واقعا گند بالا اورده تو پاسپورتی ها.سیگیت متاسفانه خیلی ظریف ساخته هارد رو و باید خیلی مواظبشون بود.

بالا