برگزیده های پرشین تولز

کدام نسخه لینوکس = پیشنهاد شما چیه

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سیستم عامل فایرفاکس را بنده در ماشین مجازی استفاده کرده ام. این سیستم عامل درست است که از کرنل لینوکس استفاده میکند ولی پلتفرم نرم افزاری اش بر اساس HTML5 و برنامه های تحت وب می باشد و از این بابت بسیار به سیستم عامل کروم و اپ های مرورگر اینترنتی کروم شباهت دارد. حقیقتا کیفیت نرم افزاری بالایی ندارد و عمده نرم افزارهای مطرح و خصوصا بازی ها در این سیستم عامل موجود نیست. بسیاری از برنامه هایی هم که هست به علت محدودیت های پلتفرم امکانات کمتری نسبت به همان اپ ها در سایر پلتفرم ها دارد. به طور مثال تلگرام که بنده تست کردم امکان ارسال صوت را نداشت و دقیقا مانند نسخه وب web.telegram.org بود و نسبت به نسخه های اندروید و ای او اس و حتی ویندوز فون ناقص به نظر می رسید. همچنین عرضه این سیستم عامل به دلیل عدم استقبال و مشکلات متوقف شده و پشتیبانی آن نیز به زودی متوقف می گردد. برای تست یک پلتفرم جدید و تجربه ای متفاوت خرید این سیستم را توصیه میکنم ولی در مقابل سایر تلفن های همراه حتی محصولات هواوی و برند های چینی در همین رنج قیمت(۱۰۰-۱۵۰ هزار تومان) هم حرفی برای گفتن ندارد.

ممنونم از شما
من فقط تونستم firefox os 2.0 تو گوگل سرچ کنم میح کاربری این سیستم عامل ببینم , که ساده و زیبا بود
آها پس سیستم عاملش خوب نیست
از نظر سخت افزاری گوشی خوبیه و سخت افزار خوبی داره , از نظر طراحی واقعا زیباست و میخواستم برای نامزدم بخرم
ولی خوب متاسفانه سیستم عاملش این مشکل داره که یه چیز بدرد نخوره - میگم روش نمیشه اندروید نصب کرد؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سیستم عامل فایرفاکس را بنده در ماشین مجازی استفاده کرده ام. این سیستم عامل درست است که از کرنل لینوکس استفاده میکند ولی پلتفرم نرم افزاری اش بر اساس HTML5 و برنامه های تحت وب می باشد و از این بابت بسیار به سیستم عامل کروم و اپ های مرورگر اینترنتی کروم شباهت دارد. حقیقتا کیفیت نرم افزاری بالایی ندارد و عمده نرم افزارهای مطرح و خصوصا بازی ها در این سیستم عامل موجود نیست. بسیاری از برنامه هایی هم که هست به علت محدودیت های پلتفرم امکانات کمتری نسبت به همان اپ ها در سایر پلتفرم ها دارد. به طور مثال تلگرام که بنده تست کردم امکان ارسال صوت را نداشت و دقیقا مانند نسخه وب web.telegram.org بود و نسبت به نسخه های اندروید و ای او اس و حتی ویندوز فون ناقص به نظر می رسید. همچنین عرضه این سیستم عامل به دلیل عدم استقبال و مشکلات متوقف شده و پشتیبانی آن نیز به زودی متوقف می گردد. برای تست یک پلتفرم جدید و تجربه ای متفاوت خرید این سیستم را توصیه میکنم ولی در مقابل سایر تلفن های همراه حتی محصولات هواوی و برند های چینی در همین رنج قیمت(۱۰۰-۱۵۰ هزار تومان) هم حرفی برای گفتن ندارد.

ممنونم از شما
من فقط تونستم firefox os 2.0 تو گوگل سرچ کنم میح کاربری این سیستم عامل ببینم , که ساده و زیبا بود
از نظر سخت افزاری گوشی خوبیه و سخت افزار خوبی داره , از نظر طراحی واقعا زیباست و میخواستم برای نامزدم بخرم
ولی خوب متاسفانه سیستم عاملش این مشکل داره که یه چیز بدرد نخوره - میگم روش نمیشه اندروید نصب کرد؟

The Blind Owl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
ممنونم از شما
فکر میکنم این تاپیک خیلی فضای مناسبی برای این بحث نباشه ولی در مجموع کارهای زیادی نیست که بتونید با این سیستم عامل انجام بدهید. اگر کاربری ساده ای دارید و از نرم افزارها و بازی های زیادی استفاده نمیکنید میتواند انتخاب مناسبی باشد. در غیر این صورت به دلیل نبود برنامه های مهم و خصوصا فقدان برنامه های بومی و ایرانی چندان مناسب نیست. درباره نصب اندروید یه سری به انجمن xda بزنید و سرچ کنید. اما معمولا وقتی محبوبیت یک دستگاه پایین باشه تعداد فعالینی که اقدام به پورت کردن و مود کردن و طراحی کاستوم رام و... میکنند هم کمتر است پس شانس نصب سیستم های عامل دیگر(خصوصا مواردی که بدون نقص کار کنند) هم پایین تر است.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
فکر میکنم این تاپیک خیلی فضای مناسبی برای این بحث نباشه ولی در مجموع کارهای زیادی نیست که بتونید با این سیستم عامل انجام بدهید. اگر کاربری ساده ای دارید و از نرم افزارها و بازی های زیادی استفاده نمیکنید میتواند انتخاب مناسبی باشد. در غیر این صورت به دلیل نبود برنامه های مهم و خصوصا فقدان برنامه های بومی و ایرانی چندان مناسب نیست. درباره نصب اندروید یه سری به انجمن xda بزنید و سرچ کنید. اما معمولا وقتی محبوبیت یک دستگاه پایین باشه تعداد فعالینی که اقدام به پورت کردن و مود کردن و طراحی کاستوم رام و... میکنند هم کمتر است پس شانس نصب سیستم های عامل دیگر(خصوصا مواردی که بدون نقص کار کنند) هم پایین تر است.

بازم مننون از شما

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان من یه MINI PC ANDROID یا اسم دیگه اش Android TV Box سفارش دادم حالا باید فردا از شیراز پست شه تا برسه دستم زمان میبره ( چون اندروید سیستم عامل ب رپایه لینوکس هست اینجا پیام دادم )
مدلش اینه MXQ Pro 4K

از این سایت سفارش دادم
http://shop.aftabrayaneh.com/Tablet_Mini_PC/Mini_PC_HTPC/Mxq_Pro_S905_Android_5.1_Tv_Box_4k.html

من این آگهی دیدم بعد تو گوگل نوشتم Android TV Box خود گوگل تو کلمات پیشنهادی android tv box mxq نشون داد که معلومه معتبره
تو سایت یوتیوب هم MXQ Pro 4K سرچ کردم دیدم کلی کلیپ از آنباکسینگ و ....... هست
تو سایت ها خارجی دیگه خیلی ها نظر گذاشته بودن که دستگاه خوبیه - تصمیم گرفتم بخرمش و سفارش دادم

درباره این دستگاه چنتا سوال داشتم
این مشخصات همین دستگاهه
http://troypoint.com/mxq-pro-4k-android-5-1-box-review/

حالا سوالم اینه چیپ Amlogic S905 Quad Core Cortex-A53 at 2.0GHz هست چطور چیپیه؟ خوب هست یانه؟
یه سایتی پیدا کردم که به بررسی این چیپ پرداخته
http://system-on-a-chip.specout.com/l/1204/Amlogic-S905

بعد GPU رو زده Penta-Core Mali-450 at 600MHz+ حالا این پنتا کور یعنی چی؟ من تا حالا Penta-Core نشندیم , میدونید چی هست؟

بعد اندروید زده 5.1 هست اما یه لانچر داره که اسمش انگار Kodi هستش
که به این صورته

45tkdrxatw6mhhek6p3c.jpg

d972rmmsxb1wvs7ci0zk.jpg

سوالم اینه امکان نصب همه بازی و برنامه هارو میده؟ میشه ساپورت فارسی بهش اضافه کرد؟

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
من که هر چی بیشتر راجع به Arch Linux میخونم بیشتر عاشقش میشم.

حیف که به دلیل نووب بودن نصبش طول میکشه برام... ولی بالاخره این کارو انجام میدم به زودی

Vahids

Registered User
لایک‌ها
85
من که هر چی بیشتر راجع به Arch Linux میخونم بیشتر عاشقش میشم.

حیف که به دلیل نووب بودن نصبش طول میکشه برام... ولی بالاخره این کارو انجام میدم به زودی

آرچ بهترين داكيومنت (ويكي) رو در بين تمام لينوكس ها داره و عملأ براي هر كاري آموزشش به طور كامل و مختصر داده شده.
تنها مشكل آرچ اينه كه به دليل خيييلي به ووز بودن پايداري پاييني داره.
اما در كل من حدود يكسالي داشتم خيلي خوب بود.
Pacman esh khely khobe.

Sent from my iPhone using Tapatalk

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
دوستان من هم تا حالا لینوکس نصب نکردم. احتمالا دبیان یا اوبونتو بخوام زمانی نصب کنم. اما دو تا سوال داشتم:
۱. آیا میشه این ورژنهای جدید لینوکس رو در کنار ویندوز ۱۰ نصب کرد؟ و اگر میشه نرنیب نصب مهمه براشون؟
۲. برای کسی که تا حالا نصب نکرده آموزشی برای نصب انواع مختلف لینوکس جایی سراغ دارین؟ چون شنیدم احتمال پاک شدن هارد در اثر اشتباه وجود داره!!

The Blind Owl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
دوستان من هم تا حالا لینوکس نصب نکردم. احتمالا دبیان یا اوبونتو بخوام زمانی نصب کنم. اما دو تا سوال داشتم:
۱. آیا میشه این ورژنهای جدید لینوکس رو در کنار ویندوز ۱۰ نصب کرد؟ و اگر میشه نرنیب نصب مهمه براشون؟
۲. برای کسی که تا حالا نصب نکرده آموزشی برای نصب انواع مختلف لینوکس جایی سراغ دارین؟ چون شنیدم احتمال پاک شدن هارد در اثر اشتباه وجود داره!!
سلام٬ برای شروع یک تازه‌کار اوبونتو یا مینت گزینه‌های بهتری نسبت به دبیان هستند.
۱-بله مشکلی نداره٬ بهتره ابتدا ویندوز رو نصب کنید چون بوت لودر توزیع های لینوکس تقریبا همیشه ویندوز رو به راحتی شناسایی می‌کنند ولی ویندوز معمولا خیر.
۲-اگر زبانتون خوب هست سایت و انجمن ها و راهنماها و البته کانالهای ‌IRC همان توزیعی که استفاده می‌کنید بهترین جا برای دریافت راهنمایی و نکات آموزشی‌هست. اگر نه منابع فارسی زبان هم برای اوبونتو و... زیاد هست. البته بنده تجربه خوبی از انجمن فارسی‌زبان اوبونتو ندارم(به علت مدیریتشان و برخورد غیردوستانه با کاربران) ولی سایت های دیگری هم هستند که راهنماهای مفیدی در این خصوص دارند.

Erix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
سلام بهش میگن دوال بوت و امکانشم هست. اول ویندوزتون رو نصب کنید بعد از پارتیشن آخر برای نصب لینوکس استفاده کنید.
اوبونتو، فدورا، مینت، کالی، و...

novinhost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
توصیه میکنم با هر توزیعی که دستتون بود کار کردن با لینوکس رو شروع کنید, بعد یه مدت که دستتون عادت کرد, دو سه تا توزیع رو نصب کنید و امتحان کنید
هم تجربه تون میره بالا هم توزیع مورد علاقه تون رو پیدا میکنید

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام
سیستم عامل لنوکسی تایزن tizen برای گوشی ها سامسونگ سری z
مثل samsung z2
چطوره؟ ارزش خرید داره؟

Deathmachine

Registered User
لایک‌ها
21

Arash_Dm

Registered User
لایک‌ها
94
سلام. برای افراد تازه کار اوبونتو بهترین گزینه هست. اما این بدان معنا نیست که بعد از حرفه ای شدن حتما باید با اوبونتو خداحافظی کرد. به هر حال بستگی به خود کاربر داره.
اگر شخص برنامه نویسی حرفه باشه و دوست داره خودش سیستمش رو شخصی سازی کنه آرچ لینوکس بهترین گزینه هست. اما افراد مبتدی حتی در نصبش هم کار به جایی نخواهند برد چه برسد به نصب بسته هاُ نصب میزکار و شخصی سازی و ...

من خودم اوبونتو نصب دارم و هیچ سیستم عامل دیگه ای هم نصب نکردم و فقط با اوبونتو کار میکنم. بسته ها و نرم افزارهای اضافی که خود اوبونتو \یشفرض نصب داشت رو حذف کردم و میزکارم رو شخصی سازی کردم.
این میزکار لینوکس اوبونتوی منه با گنوم شل و نصب بسته های گرافیکی شخصی سازیش کردم. اما میز کار یونیتی خود اوبونتو هم خیلی عالیه و بدون مشکله واقعا.

Screenshot from 2018-04-25 17-42-58.resized.png Screenshot from 2018-04-25 17-43-23.resized.png

اوبونتو جامعه کاربری بزرگی داره و همین باعث میشه شما در هر زمینه ای مشکلی داشته باشید سریع به جواب برسید. کلا در انتخاب توزیع لینوکس باید جامعه کاربری رو مد نظر داشت چونکه لینوکس توسط افراد پشتیبانی میشه مثل اوبونتو که شما هر نرم افزاری که بخوایید براش پیدا می کنید و هر مشکلی هم داشته باشید با یک جستجوی ساده (انگلیسی و فارسی) به راه حل میرسید.

به همین دلیله که اوبونتو برای افراد تازه وارد بسیار مناسبه; اما در کل اکثر توزیع های محبوب لینوکس خوب هستند.

sleeplife

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام

تا مدتی قبل خودم تو لینوکس تازه کار به حساب میومدم ولی الان حداقل میتونم کارای خودمو راحت تو اوبنتو راه بندازم

همونطور که دوستان هم گفتند، بلاشک اوبنتو برای استارت و ادامه بهترین توزیع لینوکس به حساب میاد (خودم به خاطر کارام کنار اوبنتو، کالی هم نصب کردم و دارم به صورت Self-Study آموزش میبینم)

اگر میخواید که یکم ظاهر لینوکستون جذاب تر باشه، میتونید DE یا همون Desktop Enviroment رو عوض کنید که مطمئنا Customizable ترینDE هم KDE هست (آخرین نسخش فک کنم Plasma 5.13 هست)

پیش فرض ubuntu یه DE به اسم GNOME هست (که معروفه به ساده ترین DE) ..... اگر Kubuntu رو سرچ کنید میتونید نسخه‌ای با KDE رو دانلود کنید (رسمی و توسط شرکت ارائه دهنده اصلیش ارائه میشه)

و اینم بگم بعضی از نرم افزار ها برای لینوکس نیست متاسفانه ..... مثلا SolidWorks اصلا برای لینوکس (حتی برای Mac OS) هم ارائه نشده (یه نرم افزار طراحی صنعتی هست)

من به عنوان یه دانشجو این حرفا رو زدم، ولی اگر میتونید و نرم افزار خاصی نمیخواید، میتونید فقط لینوکس نصب کنید

موفق و پیروز باشید

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من میخوام یه گوشی قدیمی nokia قدیمی مثل nokia n900 و ..... بخرم
روش لینوکس نصب کنم

دیدم رو این گوشی ها ابونتو دسکتاپ ، ابونتو فون ، کالی لینوکس و ...... نصب کردن

فقط میخوام لینوکسی باشه که تلگرام و اینستاگرام هم داشته باشه

شما چه لینوکسی رو پیشنهاد میدید؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
MX Linux خیلی عالیه

این لینوکس هایی که رو فیچرفون ( گوشی ها ساده ) نصب میشن باحالن
مثل kaios ، sailfish os و ......
حتی گوگل گفته ۲۲ میلیون دلار روی kaios سرمایه گذاری میکنه

فرض کن الان گوشیا ساده سی پی یو ها ۳۰۰ مگاهرتزی هستن و رم ۳۲ الی ۶۴ مگ دارن

حالا همین مشخصات گوشیا قدیم ویندوز موبایل ، لینوکسی ها موتورولا ، ویندوز ce , سیمبین و ..... نصب میشدن
چرا نشه لینوکس مدرن روشون نصب کنن

بالا