برگزیده های پرشین تولز

دارو برای نوسان خلقی و حالات سایکوتیک؟؟؟

signall

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,742
برای نوسانات خلقی + حالات سایکوتیک چه دارویی باید مصرف کرد دکتر برو نیستم لطفا دارو رو بگید برم بگیرم

signall

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,742
حالات سايكوتيكتون چجوري هستن؟
-حالات پارانویئد و حسادت و دشمنی بی دلیل
-درگیری و پرش ذهنی و پژواک فکری
- اظطراب و میل به خود آزاری فکری
-رفتارهای سبکسرانه ناشی از شیدایی

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
عزیز من داروهای اعصاب و روان باید تحت نظر روان پزشک مصرف بشه. داروخانه هم همینطوری بدون نسخه بهت نمیده. نقل و نبات که نیست!

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
شرط اول سایکوز،عدم آگاهی به بیماری است!یعنی بیمار سایکوتیک افکارش رو بصورت واقعیت قبول دارد!
پس اگر فکر میکنید سایکوتیک هستید،سایکوتیک نیستید!
مشکل شما چیز دیگری است که قدم اول تجویز دارو تشخیص هست و این یعنی مراجعه به روانپزشک

signall

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,742
شرط اول سایکوز،عدم آگاهی به بیماری است!یعنی بیمار سایکوتیک افکارش رو بصورت واقعیت قبول دارد!
مشکل شما چیز دیگری است که قدم اول تجویز دارو تشخیص هست و این یعنی مراجعه به روانپزشک
گفتم حالات سایکوتیک یعنی بعضی وقتا شیدایی یا چیزی شبیهش نه اینکه به طور کامل ارتباطم با واقعیت قطع بشه یا اسکیزوفرنی داشته باشم

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
خوب اینی که میفرمایید حالت سایکوتیک نیست!

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
عزیز من داروهای اعصاب و روان باید تحت نظر روان پزشک مصرف بشه. داروخانه هم همینطوری بدون نسخه بهت نمیده. نقل و نبات که نیست!
داداش مثل اینکه شما تو این مملکت زندگی نمیکنی الان 95 درصد داروهایی که روشون نوشته شده بدون نسخه پزشک فروخته نشود ، رو بدون حتی 1 کلمه صحبت و حرف زدن اسون تر از نقل و نبات بهت میدن اون 5 درصد هم یه سری دارو هستن که استفاده مشترک داره و معتاد ها ازش استفاده میکنن و نعشه میشن بخاطر همین اونا رو نمیفروشن فقط مگرنه مابقی همگی فروخته میشه ....
استارتر محترم شما اگر دوقطبی یا منیک دیپریشن دارید لاموتریژین مصرف کنید (چون گفتی دکتر برو نیستم مگرنه باید حتما با دستور پزشک باشه)
توی درمان بیماری های اعصاب و روان روند به این شکله که اول میری شرح حال میدی و دکتر طبق اون تشخیص میده . مرحله بعد برات دارو مینویسه .و شما میری دارو رو مصرف میکنی اگر جواب داد یعنی تشخیص درست بوده اگر جواب نداد باید دوباره مراجعه کنی و دارو رو اصلاح کنه یه حالت ازمون و خطا هم داره (چون خودم مستقیما از پزشک آشنا به این امور سوال کردم میدونم در حوزه اعصاب و روان درمان به این شکله شاید شاخه های دیگه مثل پوست و داخلی و ... اینطوری نباشه)
لاموتریژین هم باید تا 2 هفته شبی نصف قرص مصرف کنی بعد روزی یه قرص ... اگر حالاتت بهتر شد و موج نزدی یعنی همین دوای دردته

signall

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,742
داداش مثل اینکه شما تو این مملکت زندگی نمیکنی الان 95 درصد داروهایی که روشون نوشته شده بدون نسخه پزشک فروخته نشود ، رو بدون حتی 1 کلمه صحبت و حرف زدن اسون تر از نقل و نبات بهت میدن اون 5 درصد هم یه سری دارو هستن که استفاده مشترک داره و معتاد ها ازش استفاده میکنن و نعشه میشن بخاطر همین اونا رو نمیفروشن فقط مگرنه مابقی همگی فروخته میشه ....
استارتر محترم شما اگر دوقطبی یا منیک دیپریشن دارید لاموتریژین مصرف کنید (چون گفتی دکتر برو نیستم مگرنه باید حتما با دستور پزشک باشه)
توی درمان بیماری های اعصاب و روان روند به این شکله که اول میری شرح حال میدی و دکتر طبق اون تشخیص میده . مرحله بعد برات دارو مینویسه .و شما میری دارو رو مصرف میکنی اگر جواب داد یعنی تشخیص درست بوده اگر جواب نداد باید دوباره مراجعه کنی و دارو رو اصلاح کنه یه حالت ازمون و خطا هم داره (چون خودم مستقیما از پزشک آشنا به این امور سوال کردم میدونم در حوزه اعصاب و روان درمان به این شکله شاید شاخه های دیگه مثل پوست و داخلی و ... اینطوری نباشه)
لاموتریژین هم باید تا 2 هفته شبی نصف قرص مصرف کنی بعد روزی یه قرص ... اگر حالاتت بهتر شد و موج نزدی یعنی همین دوای دردته
این شد یه چیزی...
بسیار ممنونم :general601:

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
عزیز من سالهاست خیلی از داروها رو دارم مصرف می کنم ولی بدون نسخه نمیدن. البته داروهایی مثل فیناستراید که روش نوشته فروش بدون نسخه پزشک ممنوع است رو اکثر جاها میدن ولی داروهای اعصاب و روان مثل ریسپریدون رو تا حالا نشنیدم جایی بدون نسخه بدن. شاید شهر شما اینقدر بی حساب کتابه که میدن ولی اینجا از این خبرا نیست. اونایی هم که میگی استفاده مشترک با معتادان داره که دیگه محاله بدون نسخه بشه گرفت یعنی احتمالش زیر صفره. یه بار خودم دیدم یکی اومده بود اصرار داشت یکی از اینا رو بدون نسخه از داروخونه بگیره ولی همش از اون اصرار بود و از داروخانه چی انکار.

Last edited:

arash2233

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
دارویی که بدون اعتقاد و اعتماد به دکتر مصرف بشه جنبه اعتیادی پیدا می کنه و بعد از مدتی مشکلی رو که حل نمی کنه هیچ تازه بدون شک مشکلی به مشکلات شما اضافه می شه.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
در مورد سايكوز خفيف اينجوري نيست من خودم بعضي از اين حالتا رو دارم

بالا