برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

poyyesh

Registered User
لایک‌ها
649
سلام

دوستان یه دوربین سوپرزوم لازم دارم
از بین سونی کانن و......کدوم مدل زوم بیشتر و کیفیت عکس وشارپ تره
و کیفیت فیلمبرداری خوب و امکانات بیشتری داره وقیمت مناسب باشه

ممنون میشم کامل راهنمایی.کنید

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام

دوستان یه دوربین سوپرزوم لازم دارم
از بین سونی کانن و......کدوم مدل زوم بیشتر و کیفیت عکس وشارپ تره
و کیفیت فیلمبرداری خوب و امکانات بیشتری داره وقیمت مناسب باشه

ممنون میشم کامل راهنمایی.کنید
اگر به بودجه اشاره میکردید شاید بهتر بود
نیکون کول‌پیکس P900 لنز ۲۰۰۰-۲۴ (زوم 83x)انتخاب خوبیه البته ضعف بزرگش عدم پشتیبانی از فرمت خام عکس هستش و کیفیت عکس قابل قبولی دارد
سونی سایبرشات DSC-HX400V زوم 50x منظره یاب با کیفیت خوب عدم پشتیبانی از فرمت خام
کانن پاورشات SX60 زوم 65x پشتیبانی از فایل خام فیلمبرداری خوب کیفیت عکس مورد قبول

پیشنهاد میکنم اگر به زوم بالا نیازی ندارید به سمت خرید دوربینهای slr بروید با توجه به تاکید شما بر شارپ شاید دوربینهای بریج توقع شما را براورده نکند

Aliteh

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
دوستان با بودجه حدود ۷۰۰ تومن برای عکاسی آماتوری چه دوربینی پیشنهاد میدید؟ عکاسی در شب خیلی مد نظرم نیست، بیشتر از منظره و طبعیت و پرندگان میخوام عکس بگیرم، به نظرم برای گرفتن عکس از پرندگان بهتره سوپرزوم بگیرم، چون امکان نزدیک شدن بهشون نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید

ADZPOP

Registered User
لایک‌ها
316
سلام
دوستان با بودجه حدود ۷۰۰ تومن برای عکاسی آماتوری چه دوربینی پیشنهاد میدید؟ عکاسی در شب خیلی مد نظرم نیست، بیشتر از منظره و طبعیت و پرندگان میخوام عکس بگیرم، به نظرم برای گرفتن عکس از پرندگان بهتره سوپرزوم بگیرم، چون امکان نزدیک شدن بهشون نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام حداقل باید بالای یک و چهارصد درنظر بگیری...یا استوک بگیری

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوربین دیجیتال سامسونگ مدل WB1100F قیمت 600 تومن بزرگنمایی 35 برابر 25-875 میلی متر
کانن مدل PowerShot SX420 IS قیمت 860 تومن بزرگنمایی 42 برابر 24-1008 میلی متر
توجه داشته باشد دوربینهای سوپر زوم از سنسور1/2.3 استفاده میکنند که سنسور کوچکی است و از نظر بنده کیفیت مطلوبی ندارند (در مقابل دوربینهای dslr) اگر تصمیم دارید در اینده عکاسی را به صورت جدی دنبال کنید پیشنهاد میکننم dslr دست دوم خرید کنید یا بودجه خود را تکمیل کنید البته با این پیشنهاد دیگه قادر به عکاسی از پرندگان نیستید چون لنزهای زوم این دوربینها (400 به بالا) بهایی چند میلیونی دارند
اگر به صورت جدی قصد عکاسی ندارید گزینه های خوبی هستند
پیشاپیش عید شما مبارک

Masoomiyat

Registered User
لایک‌ها
57
تفاوت های کانن 760D و 70D در چه چیزهایی هست؟

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
تفاوت های کانن 760D و 70D در چه چیزهایی هست؟
760d در رده دوربینهای اماتوری کانن هستش سرعت شاتر 1.4000/ فریم ریت 5/ووو
70dدر رده اماتور جدی کانن هستش شاتر 1.8000 /فریم ریت 7/بدنه بهتر/ عمر باتری بهتر۹۲۰/براکت نوری 3+_/و و و
و امکانات دیگر که با سرچ و مقایسه قابل دسترس هستند
70d یک پله حرفه ای تر از 760 میباشد

Masoomiyat

Registered User
لایک‌ها
57
760d در رده دوربینهای اماتوری کانن هستش سرعت شاتر 1.4000/ فریم ریت 5/ووو
70dدر رده اماتور جدی کانن هستش شاتر 1.8000 /فریم ریت 7/بدنه بهتر/ عمر باتری بهتر۹۲۰/براکت نوری 3+_/و و و
و امکانات دیگر که با سرچ و مقایسه قابل دسترس هستند
70d یک پله حرفه ای تر از 760 میباشد
برای منی که کلا زیر آماتور هستم فرقش چقدر هست؟ انقدر فرق میکنن؟
در مورد امکاناتی که فرمودین بیشتر توضیح میدید چون اطلاعات چندانی ندارم

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
باسلام
ضمن تایید فرمایشات دوستمون
شما اول هدفتون رو مشخص کنید اینکه واقعا میخواهید کار حرفه ای عکاسی انجام بدید یا میخواهید یه دوربین خانوادگی داشته باشید
بنظر من برای کار خانوادگی آماتوری اگر مشکل بودجه نباشه بهترین انتخاب کامپکت پیشرفته است
اما اگر واقعا میخواهید کار عکاسی رو حرفه ای دنبال کنید در ابتدا یه بدنه ارزون بگیرید و بعدا براساس نیازتون تجهیزات مناسب تهیه کنید

badluck

Registered User
لایک‌ها
31
سلام دوستان،سال نوتون مبارک.
والا یه دوربین میخوام برای عکاسی از نمونه کار هام و شیر کردن و نشون دادن به مشتری ها،و گاه گداری عکاسی دست جمعی،مهمونی و یادگاری.
زیاد نمیخوام خرج کنم.
کارم فنی هستش(ساختمانی،فنی،صنعتی)و برای نمونه کار نشون دادن نیاز به عکاسی و فیلم برداری دارم.
اصلا هم از عکاسی و هنر سر رشته ندارم و نمیدونم اصطلاحاتو و اینا رو.
یه دوربین کاری و عمری میخوام که در حد مطلوب جوابگو باشه.
هزینه ای که میخوام بکنمم بین 200تا400نهایت_450نه بیشتر.
خودم کلی سرچ کردم تو دیجی و سایتا گیج شدم چی به چیه چون نمیدونم،اصطلاحات عکاسیو،میترسم چشم بسته بگیرم بعد به درد نخوره و مزخرف و پشیمون بشم.
با مدل و لینک بگید چه بهتر اگه تجربه هم داریم که عالی میشه بگید.
لطفا کمک کنید یک دنیا ممنونتان میشم.

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام دوستان،سال نوتون مبارک.
والا یه دوربین میخوام برای عکاسی از نمونه کار هام و شیر کردن و نشون دادن به مشتری ها،و گاه گداری عکاسی دست جمعی،مهمونی و یادگاری.
زیاد نمیخوام خرج کنم.
کارم فنی هستش(ساختمانی،فنی،صنعتی)و برای نمونه کار نشون دادن نیاز به عکاسی و فیلم برداری دارم.
اصلا هم از عکاسی و هنر سر رشته ندارم و نمیدونم اصطلاحاتو و اینا رو.
یه دوربین کاری و عمری میخوام که در حد مطلوب جوابگو باشه.
هزینه ای که میخوام بکنمم بین 200تا400نهایت_450نه بیشتر.
خودم کلی سرچ کردم تو دیجی و سایتا گیج شدم چی به چیه چون نمیدونم،اصطلاحات عکاسیو،میترسم چشم بسته بگیرم بعد به درد نخوره و مزخرف و پشیمون بشم.
با مدل و لینک بگید چه بهتر اگه تجربه هم داریم که عالی میشه بگید.
لطفا کمک کنید یک دنیا ممنونتان میشم.
درود
سال نو شما و تمام دوستان مبارک
دوست عزیز در تمام کامپکتها (به جز پیشرفته که قیمتی چند میلیونی دارند)از سنسور به اندازه 1.23 استفاده میشود (سنسور معادل فیلم دوربین تصور کنید) هرچه سنسور بزرگ تر باشد جذب نور بیشتری میکتد و کیفیت عکس شما بالاتر است البته لنز هم خیلی مهم هستش در این رده واقعا کار سختیه خوش قیمت و باکیفیت و عمری معرفی کرد البته سعی کردم به قیمت شما نزدیک باشه
http://noornegar.com/product/canon-ixus-175/
http://www.afrangdigital.com/Product/4816/Canon-IXUS-180-HS-
مشکل دوربنهای سنسور کوچک اینه که در منزل و شب عکسهای خوبی ثبت نمیکنند اما بلعکس در شرایط نوری مطلوب قادر به ثبتهای زیبایی خواهید بود
در مورد اصطلاحات و هنر عکاسی نگران نباشید نیاز از شما عکاس خواهد ساخت خدا را چه دیدی شاید در اینده نزدیک در بخش عکاسی شاهد ثبتهای هنری زیبای شما بودیم
بعد از خرید دوربین در مورد ترکیب بندی مطالعه کنید کمک بزرگی در ثبتهای زیبا به شما خواهد کرد
پیشنهاد: استفاده از دوربین موبایل های با کیفیت (پرچمدار) بهتر هست حمل راحت تر و به اشتراک گذاری سریع تر
(لطفا اگر جایی اشتباه یا کم کاری کرد م استاتید اصلاح بفرمایند)

Last edited:

badluck

Registered User
لایک‌ها
31
درود
سال نو شما و تمام دوستان مبارک
دوست عزیز در تمام کامپکتها (به جز پیشرفته که قیمتی چند میلیونی دارند)از سنسور به اندازه 1.23 استفاده میشود (سنسور معادل فیلم دوربین تصور کنید) هرچه سنسور بزرگ تر باشد جذب نور بیشتری میکتد و کیفیت عکس شما بالاتر است البته لنز هم خیلی مهم هستش در این رده واقعا کار سختیه خوش قیمت و باکیفیت و عمری معرفی کرد البته سعی کردم به قیمت شما نزدیک باشه
http://noornegar.com/product/canon-ixus-175/
http://www.afrangdigital.com/Product/4816/Canon-IXUS-180-HS-
مشکل دوربنهای سنسور کوچک اینه که در منزل و شب عکسهای خوبی ثبت نمیکنند اما بلعکس در شرایط نوری مطلوب قادر به ثبتهای زیبایی خواهید بود
در مورد اصطلاحات و هنر عکاسی نگران نباشید نیاز از شما عکاس خواهد ساخت خدا را چه دیدی شاید در اینده نزدیک در بخش عکاسی شاهد ثبتهای هنری زیبای شما بودیم
بعد از خرید دوربین در مورد ترکیب بندی مطالعه کنید کمک بزرگی در ثبتهای زیبا به شما خواهد کرد
پیشنهاد: استفاده از دوربین موبایل های با کیفیت (پرچمدار) بهتر هست حمل راحت تر و به اشتراک گذاری سریع تر
(لطفا اگر جایی اشتباه یا کم کاری کرد م استاتید اصلاح بفرمایند)
داداش دمت گرم وقت گذاشتی و پاسخ دادی،ممنون از لطف بی نهایتت
پرچم دار دارم،m9سر ساختمون زیاد صحبت میکنم همش از دستم میوفته ،لنز و درب پشتش شکست دیگه عکس مکس تعطیل شد،گفتم فقط واس دوربین گوشی بخوام عوض کنم گوشی رو چه کاریه،بجاش کمتر پول میدن یه دوربین میخرم،
بنظرت فکر بهتری نیست?

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
پرچم دار دارم،m9سر ساختمون زیاد صحبت میکنم همش از دستم میوفته ،لنز و درب پشتش شکست دیگه عکس مکس تعطیل شد،گفتم فقط واس دوربین گوشی بخوام عوض کنم گوشی رو چه کاریه،بجاش کمتر پول میدن یه دوربین میخرم،
بنظرت فکر بهتری نیست?
اگه نیاز به ثبت اتفاقات لحظه ای و تکرار نشدنی ندارید و از قبل برای عکاسی برنامه ریزی میکنید دوربین گزینه خوبیست(همراه نبودن همیشگی دوربین)
در نهایت شما هستید که میدانید در کدام موقعیت و کجا عکاسی میکنید و نیاز خود را میشناسید

Masoomiyat

Registered User
لایک‌ها
57
باسلام
ضمن تایید فرمایشات دوستمون
شما اول هدفتون رو مشخص کنید اینکه واقعا میخواهید کار حرفه ای عکاسی انجام بدید یا میخواهید یه دوربین خانوادگی داشته باشید
بنظر من برای کار خانوادگی آماتوری اگر مشکل بودجه نباشه بهترین انتخاب کامپکت پیشرفته است
اما اگر واقعا میخواهید کار عکاسی رو حرفه ای دنبال کنید در ابتدا یه بدنه ارزون بگیرید و بعدا براساس نیازتون تجهیزات مناسب تهیه کنید
هدفم بیشتر به فرمایش شما خانوادگی هست منتهی گفتم چیزی بگیرم که دو روز دیگه لازم به عوض کردنش نباشه

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
با سلام
دوستان حرفه ای
بدنه کدوم بهتره و چرا

نیکون D610
کانن
6D

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
با سلام
دوستان حرفه ای
بدنه کدوم بهتره و چرا

نیکون D610
کانن
6D
تا دوستان حرفه ای بیان توضیح بدن بنده در حد اطلاعات خودم چند مطلب و عنوان کنم
دوست عزیز
این 2 بادی به لحاظ مشخصات بسیار به هم نزدیک هستند و برتری اندکی نسبت به هم دارند اگر از هر برند تجهیزاتی از قبل دارید بادی همان برند و تهیه کنید
610 داینامیک رنج بهتر دارد برای عکاسی ار مناظر
6d رفتار بهتری در ایزو بالا و شرایط نوری بد دارد
بنده به شخصه 6d بیشتر میپسندم بخاطر رفتار و کنترول بهتر در نویز لنزهای متنوع و ارزان تر نسبت به نیکون

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
هدفم بیشتر به فرمایش شما خانوادگی هست منتهی گفتم چیزی بگیرم که دو روز دیگه لازم به عوض کردنش نباشه
باسلام
خب پس تا اینجای کار مشخص شد هدف چیه
همونطور که قبلا هم گفتم بهترین انتخاب برای شما کامپکت سری پیشرفته هست میتونید از سایتهای فروش اینترنتی مثل دیجی کالا براساس سطح بودجتون سرچ کنید
پیشنهاد من دوربینهای کنون هست طبق اصل هرچقدر پول بدی آش میخورید میتونی عمل کنئد از حدود 1400 میتونید انتخاب داشته باشید تا نزدیک به 3تومن
البته برای کار شما همون حدود 1500 کفایت میکنه
این دوربینها از نظر سنسور مشابه هم هستن بقیه موارد شاید واقعا در کیفیت عکس تاثیر آنچنانی نداشته باشه غیر از یه مدل که نزدیک به 2500 هست مدلشو یادم نیست که تلفیق سوپر زوم و کامپکت هست که خب جذابیتهای زوم رو نمیشه نادیده گرفت

klxl

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
438
دوستان قیمت p610 , p530 چنده؟کسی داخل پی تی فروم فروش دوربین نداره یا قیمت بگیرم؟
سایتی هست که لیست قیمت بده؟

بالا