برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
مودمهای اسوس هم چیپستشون فرق میکنه؟
اکثر مودم های جدید ایسوس چیپشون معلوم نیست یا مرخصه فقط ظاهرش قشنگه که اونم اگه پلاستیک براق باشه زود مرخص میشه

kamran682

Registered User
لایک‌ها
166
اقا من تازگیا تایم اوت نتم میده صدبار مودم رو روشن خاموش کردم باز میده شبها روی تایم های پایین نمیده زنگ زدم شرکت میگن از خط خودته میخواستم ببینم میشه فهمید از خط خودمه یا از شرکته؟من کابلهارو جدا کشیدم اوردم تا مودم الان یه چند وقتی هم هست حتی سیم اصلی پست رو هم عوض کردم فقط یه جا انشعاب دادم کابلهارو هم بهترین جنس گذاشتم ولی تایم اوت میده از دوستان اگه کسی میدونه دریغ نکنه

aliarya

Registered User
لایک‌ها
109
سلام دوستان
یه مودم وایرلس برای یه داروخانه میخوام که مثل ساعت کار کنه و نیاز به ریست نداشته باشه قوی هم باشه. وایرلسش پشتیانی و امکانات خوبی داشته باشه. نظر خودم روی لینکسیس ایکس 1000 هست یکی از بچه ها داره.

و یه وایرلس اینترنال یا اکسترنال برای پی سی میخوام که قوی باشه و بتونه توی فضای نیمه باز 150 متر برد داشته باشه ( نیمه باز یعنی یه دیوار و یه در شیشه ای و بقیه فضای باز و خیابان) . از این دست خیابون به اون دست خیابان ولی روبروی هم نیستن یه 150 متری فاصله دارن

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
سلام
یه مودم 4g میخوام برای جایی که نزدیک منطقه 4 جی هست . با مودم یو اس بی تست کردم مینیمم 5 مگابیت سرعت رو داد و تا 10 مگ هم رفت. میخوام یه مودمی باشه که کیفیت دریافت شبکه رو بهتر کنه واسم. لطفا از دیجی کالا یا بامیلو لینک بدید.

Lord Asghar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان عزیز
می خوام یه مودم خوب بگیرم موندم بین asus ac52u و dlink 2890al
لطفا راهنماییم کنید
اولویت من برد وای فای زیاد و پهنای باند adsl بالا روی خط با نویز زیاده
ایسوس ac52u پهنای وای فایش کمه ولی مودم 4g یو اس بی می خوره vdsl ساپورته 4 تا آنتن خارجی داره که نه دسیبلش معلومه نه قابل تعویضه
دی لینک 2890al پهنای باند وای فایش بیشتره ولی دانگل 4g و vdsl ساپورت نمیکنه و آنتناش هم 6 تاست ولی داخلیه
تو بررسی cnet دیدیم 2890 با یو اس بی 3 سرعت خوندن و نوشتن یو اس بیش از مودم های با یو اس بی 2 کمتره!
حالا موندم چیکار کنم دوستانی که اطلاع دارن لطفا یه مقایسه ای بین برد وای فای و چیپست و سختت افزار و سرعت خوندن از یو اس بی بذارید
به نظرتون یه مودم 60 تومنی با چیپ برودکام بهتر از این مودم ها 300-400 تومنی با چیپ های غیر برودکام پهنای باند adsl می گیره؟
این که می گن برودکام بهتره رو تا حالا خودتون تست کردید؟
ضمنا برد وای فای اینا در مقایسه با مودم خودم که tplink w8951nd تک آنتن 5 دسیبل هست چطوره؟
شرمنده زیاد شد

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
سلام دوستان عزیز
می خوام یه مودم خوب بگیرم موندم بین asus ac52u و dlink 2890al
لطفا راهنماییم کنید
اولویت من برد وای فای زیاد و پهنای باند adsl بالا روی خط با نویز زیاده
ایسوس ac52u پهنای وای فایش کمه ولی مودم 4g یو اس بی می خوره vdsl ساپورته 4 تا آنتن خارجی داره که نه دسیبلش معلومه نه قابل تعویضه
دی لینک 2890al پهنای باند وای فایش بیشتره ولی دانگل 4g و vdsl ساپورت نمیکنه و آنتناش هم 6 تاست ولی داخلیه
تو بررسی cnet دیدیم 2890 با یو اس بی 3 سرعت خوندن و نوشتن یو اس بیش از مودم های با یو اس بی 2 کمتره!
حالا موندم چیکار کنم دوستانی که اطلاع دارن لطفا یه مقایسه ای بین برد وای فای و چیپست و سختت افزار و سرعت خوندن از یو اس بی بذارید
به نظرتون یه مودم 60 تومنی با چیپ برودکام بهتر از این مودم ها 300-400 تومنی با چیپ های غیر برودکام پهنای باند adsl می گیره؟
این که می گن برودکام بهتره رو تا حالا خودتون تست کردید؟
ضمنا برد وای فای اینا در مقایسه با مودم خودم که tplink w8951nd تک آنتن 5 دسیبل هست چطوره؟
شرمنده زیاد شد
مقایسه بین این دو مدل اشتباه است
شما حتما قصد اضافه کردن دانگل دارید ؟ چون روتر وایرلسهایی موجود داریم که شبکه 3G و 4G سرخود پشتیبانی میکنند با پهنای باند بالا
دانگل خودش هم باید USB3 باشه /
شما مودم 60 تومانی با انتن 6db اگر واقعا جای مناسبی قرار بدهید براحتی تمام خانه را پوشش میدهد
پهنای باند وایرلس بدرد شبکه داخلی و بین کلاینتها بیشتر مفید است که البته باید هردو طرف مثلا سرور و کلاینت هردو تا 300MB پشتیبانی کنند
بحث انتن دهی هم به قدرت خروجی مودم و انتن خوب برمیگرده که اگر مودم قابلیت جدا شدن انتن داشته باشد براحتی میتوان انتنی قوی تر جایگزین کرد ( مودم هم باید جواب بده )
پیشنهاد خودم از برند D-LINK مدل dwr 953 البته اگر موجود باشه و قیمتش مناسب باشه

Lord Asghar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
مقایسه بین این دو مدل اشتباه است
شما حتما قصد اضافه کردن دانگل دارید ؟ چون روتر وایرلسهایی موجود داریم که شبکه 3G و 4G سرخود پشتیبانی میکنند با پهنای باند بالا
دانگل خودش هم باید USB3 باشه /
شما مودم 60 تومانی با انتن 6db اگر واقعا جای مناسبی قرار بدهید براحتی تمام خانه را پوشش میدهد
پهنای باند وایرلس بدرد شبکه داخلی و بین کلاینتها بیشتر مفید است که البته باید هردو طرف مثلا سرور و کلاینت هردو تا 300MB پشتیبانی کنند
بحث انتن دهی هم به قدرت خروجی مودم و انتن خوب برمیگرده که اگر مودم قابلیت جدا شدن انتن داشته باشد براحتی میتوان انتنی قوی تر جایگزین کرد ( مودم هم باید جواب بده )
پیشنهاد خودم از برند D-LINK مدل dwr 953 البته اگر موجود باشه و قیمتش مناسب باشه

تشکر عزیز
شهر ما 4جی فعلا نیست به این زودی ها هم فکر نکنم بیاد
مگه سرعت 4جی 953 با 3372 فرق داره؟ جفتش نوشته 150مگابیت؟
بعد میشه یه مودم یو اس بی 4جی رو با wds به 2890 وصل کرد؟
آنتن دهی 4جی 953 بهتره یا مثلا یه 3372 با آنتن خارجی؟

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
تشکر عزیز
شهر ما 4جی فعلا نیست به این زودی ها هم فکر نکنم بیاد
مگه سرعت 4جی 953 با 3372 فرق داره؟ جفتش نوشته 150مگابیت؟
بعد میشه یه مودم یو اس بی 4جی رو با wds به 2890 وصل کرد؟
آنتن دهی 4جی 953 بهتره یا مثلا یه 3372 با آنتن خارجی؟

شما خودت اصرار بر داشتن 4G کردین !
در پست قبلی حرفی از مدل 3372 نزده بودید !!!؟؟ چیپ با کیفیتی نداره برادر/
صحبت شما از پهنای باند بالاتر و چیپست بهتر بود که پیشنهادم همان بود که دادم...
بنده دیدم قصد داشتی خوب هزینه کنی پیشنهاد خوب دادم وگرنه مدلهای ارزان تر هم فکرکنم در بازار موجوده...
یا علی

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
دوستان مودم vdsl قیمت مناسب داریم؟

Sent from my E6633 using Tapatalk

Lord Asghar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
شما خودت اصرار بر داشتن 4G کردین !
در پست قبلی حرفی از مدل 3372 نزده بودید !!!؟؟ چیپ با کیفیتی نداره برادر/
صحبت شما از پهنای باند بالاتر و چیپست بهتر بود که پیشنهادم همان بود که دادم...
بنده دیدم قصد داشتی خوب هزینه کنی پیشنهاد خوب دادم وگرنه مدلهای ارزان تر هم فکرکنم در بازار موجوده...
یا علی

منظورم از پهنای باند بیشتر adsl بود که میگن چیپ های برودکام بهتر از بقیه روی خط نویز دار پهنا میگیرن. در این باره اطلاعات دارید؟
lte هم می خوا قابل حمل باشه واسه تو ماشین و مسافرت

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
فکرمیکنم VDSL در ایران خیلی ارزان و همه گیر نباشه
نمونه مودمهای vdsl
d-link 2877al
linksys x6200
asus ac68u
دو مدل اولی ارزانتر و معمولیه و مدل ایسوس قیمت بالا

Lord Asghar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
فکرمیکنم VDSL در ایران خیلی ارزان و همه گیر نباشه
نمونه مودمهای vdsl
d-link 2877al
linksys x6200
asus ac68u
دو مدل اولی ارزانتر و معمولیه و مدل ایسوس قیمت بالا

عزیز 2890al dlink دانگل 4G usb ساپورت می کنه؟ (8372 رو ساپورت میکنه؟)
مودم 4G همراه با گیرندگی آنتن زیاد و قیمت معقول چی پیشناد میدید؟

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
در سایت سازنده این مودم نوشته 3G و حرفی از 4G نزده ولی چون مودم کاملیه احتمالا جواب میده و مشکلی ندارد اما قبل از خرید هم از فروشنده سوال کن که خیالت 100% راحت بشود
مودم از برند d-link مدل dwr-116 اسلات سیم کارت دارد بهمراه پورت usb قیمت هم نزدیک 150000 تومان....
یا علی

Lord Asghar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
در سایت سازنده این مودم نوشته 3G و حرفی از 4G نزده ولی چون مودم کاملیه احتمالا جواب میده و مشکلی ندارد اما قبل از خرید هم از فروشنده سوال کن که خیالت 100% راحت بشود
یا علی
عزیز خیلی زحمت دادم
سایت سازنده رو دیدم اما نزده (مودم 2890al منظورمه)
آدرس میدید

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
در مورد این مودم در بعضی فرومهای خارجی بین بعضیها که این مودم را داشتن یعنی مصرف کننده ها زیاد صحبت شده و نظر دادند مثلا اینجا (لینک اول)
البته اون حرفی که زدم از یک وبسایت و فروشگاه این دیوایس بود ( لینک دوم ) چون در کنارش سایت خود این شرکت هم میخواندم باشتباه فکر کردم داخل سایت خود شرکت نوشته شده
یاعلی

sempron

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
در مورد این مودم در بعضی فرومهای خارجی بین بعضیها که این مودم را داشتن یعنی مصرف کننده ها زیاد صحبت شده و نظر دادند مثلا اینجا (لینک اول)
البته اون حرفی که زدم از یک وبسایت و فروشگاه این دیوایس بود ( لینک دوم ) چون در کنارش سایت خود این شرکت هم میخواندم باشتباه فکر کردم داخل سایت خود شرکت نوشته شده
یاعلی
مهندس توی اون تاپیک پاسخ رو بهم ندادی اخرش!!

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
سلام دوستان یک مودم adsl میخوام
مشکل داغ کردن و خرابی نداشته باشه
من بازی آنلاین هم زیاد میکنم و همینطور دانلود فیبلم و موزیک پس پینگ و سرعت دانلود و آپلود برام مهمه در بهترین حالت باشه و کاملا پایدار باشه
آنتن دهی هم متوسط رو به بالا باشه و ضعیف نباشه و حتما AC و 5 گیگا هرتز باشه
از برند ایسوس نباشه فقط چون 2 مورد خریدم و راضی نبودم
هزینه هم حدود 200 یا اگر کمتر هم بود که بهتر
ممنون اگر راهنمایی بفرمایید

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
من یه مودم 4g میخوام دقیقا به شکل فلش مموری. قبلا دیدم الان اسمش یادم رفته. اسم این مدل مودم چی بود؟

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894

Babak TechCom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان و اساتید عزیز
بین archer d2 و tp-link 8970 بدون توجه به قیمت کدوم رو پیشنهاد میدید؟
ممنون

بالا