برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
نظرتون درباره کداک fz151 چیه؟ از ایکسوس 160 خودم بهتر هست مال خودمو بفروشم اینو بخرم؟
http://snapsort.com/compare/Canon-PowerShot-IXUS-160-vs-Kodak-PixPro-FZ151/detailed
با هیچ کدام از دوربینهای که به مقایسه گذاشتید کار نکردم
اما بر روی کاغذ دوربین کانن شما یک سروگردن بالاتر از کداک است از حداقل سرعت شاتر 15 ثانیه تا وزن کمتر مقدار 10 شات بیشتر عمر باتری واید بیشتر و زوم بیشتر

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
با هیچ کدام از دوربینهای که به مقایسه گذاشتید کار نکردم
اما بر روی کاغذ دوربین کانن شما یک سروگردن بالاتر از کداک است از حداقل سرعت شاتر 15 ثانیه تا وزن کمتر مقدار 10 شات بیشتر عمر باتری واید بیشتر و زوم بیشتر
زوم بیشتر مال کداک هست ها D:
سرعت شاتر هم اون سایت اشتباه زده (حداکثر و حداقل رو جابجا زده) حداکثر سرعت شاتر 1/2000 هست ... حداقل هم 4 ثانیه هست اما تو مسخصات فنی سایت کداک زده manual 30s

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
بله حق با شماست زوم کداک 15 ایکس هستش اون سایتی که مقایسه گذاشتید اشتباه زیاد داره :)
تنها چیزی که بدست میارید زوم بیشتره باز دوربین کانن شما ارزشمندتره مگر به زوم نیاز داشته باشید

take

Registered User
لایک‌ها
100
دوستان عزیز راهنمای کنید ممنون میشم
یکی از رفقای بنده میخواد عکاسی رو شروع کنه و بره کلاس منتها بین دو دوربین کانن ۷۵۰ و ۷۶۰ مونده البته هر کدوم از این دو مورد رو بگیره میخواد براش لنز ۱۸-۱۳۵ بگیره
اولش قصد خرید ۷۵۰ رو داشت که تا مرحله خرید هم رفت منتها فروشنده بهش گفته بود ۷۶۰ بگیر ژاپنی و فلان و بهمان اختلافش با ۷۵۰قیمت ۶۰۰ تومن میشه
منتها من که تحقیق کردم فرق انچنانی بینشون ندیدم بهش گفتم ۷۵۰ بگیر اون ۶۰۰تومن ر خرج رم و محافظ لنز کن در نهایت قرار شد اینا مطرح کنم تا دوستان راهنمایی کنند

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
دوستان عزیز راهنمای کنید ممنون میشم
یکی از رفقای بنده میخواد عکاسی رو شروع کنه و بره کلاس منتها بین دو دوربین کانن ۷۵۰ و ۷۶۰ مونده البته هر کدوم از این دو مورد رو بگیره میخواد براش لنز ۱۸-۱۳۵ بگیره
اولش قصد خرید ۷۵۰ رو داشت که تا مرحله خرید هم رفت منتها فروشنده بهش گفته بود ۷۶۰ بگیر ژاپنی و فلان و بهمان اختلافش با ۷۵۰قیمت ۶۰۰ تومن میشه
منتها من که تحقیق کردم فرق انچنانی بینشون ندیدم بهش گفتم ۷۵۰ بگیر اون ۶۰۰تومن ر خرج رم و محافظ لنز کن در نهایت قرار شد اینا مطرح کنم تا دوستان راهنمایی کنند
این 2 دوربین تفاوت خیلی کمی با هم دارند که در خروجی عکس شما بی تاثیر است
760 برتری که نسبت به 750 داره ال سی دی تک رنگ بالای دوربین
سنسور تشخیص نزدیک‌شدن چشم به ویزور
فوکوس خودکار در لایو ویو و فیلم برداری hdr
بهترین انتخاب بین این دو دوربین نظر شماست 750 دی
کشور سازنده هیچ تفاوتی در کیفیت ساخت و خروجی عکس ندارد و فقط دستاویزی برای وارد کنندس که قیمت و بالا ببره
بدنه های که نام بردید جدید هستند و فعلا قیمت بالایی دارن اگر مشکل بودجه دارن به 700دی هم فکر کنید قیمت مناسب تری داره و الباقی مبلغ و وسایل دیگه که نیاز دارید تهیه کنید سه پایه و کیف و کارت حافظه فیلتر فلاش هات شو و و و
موفق باشید

Last edited:

take

Registered User
لایک‌ها
100
این 2 دوربین تفاوت خیلی کمی با هم دارند که در خروجی عکس شما بی تاثیر است
760 برتری که نسبت به 750 داره ال سی دی تک رنگ بالای دوربین
سنسور تشخیص نزدیک‌شدن چشم به ویزور
فوکوس خودکار در لایو ویو و فیلم برداری hdr
بهترین انتخاب بین این دو دوربین نظر شماست 750 دی
کشور سازنده هیچ تفاوتی در کیفیت ساخت و خروجی عکس ندارد و فقط دستاویزی برای وارد کنندس که قیمت و بالا ببره
بدنه های که نام بردید جدید هستند و فعلا قیمت بالایی دارن اگر مشکل بودجه دارن به 700دی هم فکر کنید قیمت مناسب تری داره و الباقی مبلغ و وسایل دیگه که نیاز دارید تهیه کنید سه پایه و کیف و کارت حافظه فیلتر فلاش هات شو و و و
موفق باشید
ممنون از وقتی که گذاشتید جسارتا همین ۷۵۰ رو برای شروع عکاسی مناسب میدونید و لنزی که خدمتتون عرض کردم؟
و موارد اختلافی ک بین دو دوربین ذکر کردید تو عکاسی لازمه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
دوربین در حد 300 تومن نیست که با usb هم شارژ بشه؟ در حد کانن ایکسوس 160 خودم هم باشه.

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
ممنون از وقتی که گذاشتید جسارتا همین ۷۵۰ رو برای شروع عکاسی مناسب میدونید و لنزی که خدمتتون عرض کردم؟
و موارد اختلافی ک بین دو دوربین ذکر کردید تو عکاسی لازمه؟
اگر در سایتهای تخصصی عکاسی مشورت بگیرید به شما عرض میکنن رده 1200 تا 1300 دی کانن هم کافیه ولی چون فرمودی میخواهید کلاس تشریف ببرید و جدی دنبال کنید به نظرم بهترین انتخاب رده سه رقمی کانن هستش 700 تا 760 دی که با اطلاعاتی که جمع اوری کردید خودتون به این نتیجه رسیده بودید
اگر بودجه کافی دارید بیشتر از نیاز اولیه شما هم هستش (750 دی) لنز 18-135 stm بسیار لنز خوب و شارپی هستش و کاملا نیاز شما را تامین میکند
مواردی که در پست قبل عرض گردم هیچ تاثیری در عکاسی ندارد، مگر در کنار عکاسی بخواید فیلمبرداری هم انجام دهید که با داشتن فیلم برداری hdr برتری با 760 دی خواهد بود

Masoomiyat

Registered User
لایک‌ها
57
نحوه تست فرانت فوکوس و بک فوکوس جهت تست هنگام خرید به چه نحوی هست؟

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
نحوه تست فرانت فوکوس و بک فوکوس جهت تست هنگام خرید به چه نحوی هست؟
اگر به صورت دقیق بخواید باید از چارت و سه پایه استفاده شود
اگر بصورت تقریبی مد نظر باشد در پایین ترین فوکال و بالاترین فوکال روی فکوس نقطه ای عکس بگیرید و برسی کنید در همان نقطه فکوس دقیق باشد(فقط با ویزور)
اگر لنز دست دوم است سعی کنید 24 ساعت زمان جهت تست بگیرید

Last edited:

rejina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام من قصدخرید دوربین dslr رو دارم و در حدود 3میلیون 800 می خوام هزینه کنم نظر شما چی هست و چی رو پیشنهاد می کنید. ضمن اینکه یکی از دوستان نیکون 7200 رو پیشنهاد دادن.

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام من قصدخرید دوربین dslr رو دارم و در حدود 3میلیون 800 می خوام هزینه کنم نظر شما چی هست و چی رو پیشنهاد می کنید. ضمن اینکه یکی از دوستان نیکون 7200 رو پیشنهاد دادن.
درود دوست عزیز
میشه لطفا بفرماید کاربری و نیاز شما از دوربین چیست تا بهتر بتونن دوستان راهنمایی کنند و شما متحمل خرج اضافه نشد

rejina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درود دوست عزیز
میشه لطفا بفرماید کاربری و نیاز شما از دوربین چیست تا بهتر بتونن دوستان راهنمایی کنند و شما متحمل خرج اضافه نشد
من می خوام برای یه مجله خبری عکاسی کنم
  • عکاسی خانوادگی
  • عکاسی مناسبتی و عکاسی در جشن
  • عکاسی در مهمانی
  • عکاسی معمولی
  • عکاسی پرتره، عکاسی از منظره، عکاسی ماکرو، عکاسی از خیابان

Last edited:

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
عکاسی از مناظر (لنداسکیپ) بهتر است داینامیک رنج بالا باشد (پویا نمایی)
عکاسی مراسم و سطح شهر (عکاسی خیابانی) نیاز به سرعت فکوس بالا و دقیق دارید
از دو برند معروف نیکون و کانن هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند . شما جز بادی نیاز به تجهیزات دیگری مانند سه پایه خوب برای مناظر فیلتر لنز و فلاش اکسترنال و باتری اضافه خواهید داشت
--------------------------------------------------------------------------------------
کانن 700دی + سهپایه+ فلاش اکسترنال. نیکون 5300 + سه پایه و فلاش علت اینکه رده بالاتر سطح میانی و معرفی نکردم به قیمت بودن این مدلهاست
------------------------------------------------------------------------
کانن 70دی و نیکون 7200 باقی لوازم را بعدا تهیه کنید
--------------------------------------------------------------------
دو سطح دوربین از دو برنده مطرح
کانن فکوس سریعتر و رفتار نویزی بهنری دارند و لنزها کمی ارزانتر قابلیت فیلمبرداری با فکوس ممتد
نیکون داینامیک رنج بهتری دارند
در مورد عکاسی خیابانی استانه تحمل پایین است یا با مجوز عکاسی فرمایید یا با دوربینهای کوچکی که حساسیت ایجاد نمیکنند
در نهایت لطفا منتظر نظر دوستان دیگر بمانید شاید بنده در قسمتی از نظراتم اشتباه یا کم کاری کرده باشم که با توصیه دیگر عزیزان جنابعالی بهتر بتوانید تصمیم بگیرید

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
من می خوام برای یه مجله خبری عکاسی کنم
  • عکاسی خانوادگی
  • عکاسی مناسبتی و عکاسی در جشن
  • عکاسی در مهمانی
  • عکاسی معمولی
  • عکاسی پرتره، عکاسی از منظره، عکاسی ماکرو، عکاسی از خیابان
با سلام
با اجازه از اساتید
ضمن تایید فرمایشات tm.fard عزیز
شما همون بادی کنون یا نیکون رو تهیه کن شخصا کنون رو دوست دارم
البته چون تقریبا تمام گرایشات عکاسی رو گفتید باید کلکسیون لنز بگیرید اما با توجه به بودجه تقریبا کار خاصی نمیتونید انجام بدید
اول اینکه تا چه حد با عکاسی آشنا هستید؟ اگر مبتدی هستید اول کار با دوربین و لنز کیت رو شروع کنید و بعد برای هدف کاریتون که کار خبری هست یه لنز خوب و سریع تهیه کنید
البته اگر بخواهید از همین الان کار رو تموم کنید یه بادی 700 بدون لنز بگیرید شاید حدود 1400 بتونید بگیرید و لنز EF 24-105mm F/4 L IS USM رو هم باقیمت حدود 2400 تهیه کنید بهترین انتخاب در این رنج قیمتی هست
تا در آینده بر اساس نیاز خرید های دیگه رو انجام بدید
البته به این خرید باید کیف و محافظ لنز رو هم اضافه کنید که حدود 200 میشه

rejina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
عکاسی از مناظر (لنداسکیپ) بهتر است داینامیک رنج بالا باشد (پویا نمایی)
عکاسی مراسم و سطح شهر (عکاسی خیابانی) نیاز به سرعت فکوس بالا و دقیق دارید
از دو برند معروف نیکون و کانن هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند . شما جز بادی نیاز به تجهیزات دیگری مانند سه پایه خوب برای مناظر فیلتر لنز و فلاش اکسترنال و باتری اضافه خواهید داشت
--------------------------------------------------------------------------------------
کانن 700دی + سهپایه+ فلاش اکسترنال. نیکون 5300 + سه پایه و فلاش علت اینکه رده بالاتر سطح میانی و معرفی نکردم به قیمت بودن این مدلهاست
------------------------------------------------------------------------
کانن 70دی و نیکون 7200 باقی لوازم را بعدا تهیه کنید
--------------------------------------------------------------------
دو سطح دوربین از دو برنده مطرح
کانن فکوس سریعتر و رفتار نویزی بهنری دارند و لنزها کمی ارزانتر قابلیت فیلمبرداری با فکوس ممتد
نیکون داینامیک رنج بهتری دارند
در مورد عکاسی خیابانی استانه تحمل پایین است یا با مجوز عکاسی فرمایید یا با دوربینهای کوچکی که حساسیت ایجاد نمیکنند
در نهایت لطفا منتظر نظر دوستان دیگر بمانید شاید بنده در قسمتی از نظراتم اشتباه یا کم کاری کرده باشم که با توصیه دیگر عزیزان جنابعالی بهتر بتوانید تصمیم بگیرید
با این حساب نیکون 7200 و کنون 70 دی کدوم رو بگیرم خوب هست؟ وسایل دیگه رو به مرور اضافه کنم؟

Last edited:

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
با این حساب نیکون 7200 و کنون 70 دی کدوم رو بگیرم خوب هست؟ وسایل دیگه رو به مرور اضافه کنم؟
منم با نظر دوست عزیز جناب skyeagle موافقم و نظرم 700دی یا 70دی است بخاطر فکوس ممتد در فیلم برداری و بازار لنز دست دوم بیشتر و ارزانتر و فکوس سریع تر
فقط بایدچند نکته راجب رده سه رقمی و دو رقمی کانن عرض کنم تا جنابعالی با دید بهتری تصمیم به خرید بگیرید
تفاوت این دو مدل برای جنابعالی در حدی نیست که مبلغ بیشتری هزینه بفرماید مگر نیاز به مواردی که عرض میکنم داشته باشید
سرعت شاتر بالاتر 1/8000 در 70 دی و 1/4000 در 700 دی
عمر بیشتر باتری در 70 دی تعداد شات بیشتر
فریم ریت بالاتر که برای عکاسی ورزشی و حیات وحش لازم است
و تعدادی امکانات نرمافزاری که اگر نیاز بودبفرمایید لیست میکنم
و این تفاوتها در سبکهای که شما فرمودی تاثییر زیادی ندارد
اگر نیاز بود بفرماید کاربرد هر کدام از موارد فوق را به صورت مثال عرض کنم

rejina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
منم با نظر دوست عزیز جناب skyeagle موافقم و نظرم 700دی یا 70دی است بخاطر فکوس ممتد در فیلم برداری و بازار لنز دست دوم بیشتر و ارزانتر و فکوس سریع تر
فقط بایدچند نکته راجب رده سه رقمی و دو رقمی کانن عرض کنم تا جنابعالی با دید بهتری تصمیم به خرید بگیرید
تفاوت این دو مدل برای جنابعالی در حدی نیست که مبلغ بیشتری هزینه بفرماید مگر نیاز به مواردی که عرض میکنم داشته باشید
سرعت شاتر بالاتر 1/8000 در 70 دی و 1/4000 در 700 دی
عمر بیشتر باتری در 70 دی تعداد شات بیشتر
فریم ریت بالاتر که برای عکاسی ورزشی و حیات وحش لازم است
و تعدادی امکانات نرمافزاری که اگر نیاز بودبفرمایید لیست میکنم
و این تفاوتها در سبکهای که شما فرمودی تاثییر زیادی ندارد
اگر نیاز بود بفرماید کاربرد هر کدام از موارد فوق را به صورت مثال عرض کنم
با تشکر از شما دوست عزیز
من خودم مارک کنون رو دوست دارم قبلا یه دوربین کامپکت داشتم عکاسی با اون می کردم الان نیاز به یه دوربین بهتر با وضوح بالا تری داشتم برای کارهام: پس من
Canon EOS 70D + 18-135 STM
رو سفارش میدم.
یه سوال دیگه هم داشتم.
در خرید دوربین سه چیز با یه مدل برخوردم اینا چه فرقی با هم دارن.
Body
/ Rebel /
Kiss

https://www.google.com/url?sa=t&rct...D-Body&usg=AFQjCNHn6QOYhci9c3aZeJ4nHdDJGZN5vw

بالا