برگزیده های پرشین تولز

مشورت در مورد شغل

ali-h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام دوستان
شدیدا احتیاج به مشورت و صحبت با دوستان عاقل و بالغ دارم
یه شرح حال مختصر:
علی هستم 25 سالمه.خرمشهر زندگی میکنم.فوق دیپلم ICT هستم و درس رو دیگه ادامه ندادم و خدمت هم ایشالا 16 اردیبهشت امسال میتونم برای خریدش اقدام کنم.ظاهر خیلی ساده و قابل اعتمادی دارم(اکثر افراد دور و اطرافم اینجور میگفتن)
چند ساله تو بازارم و در حال حاضر تو کار لباس بچه و فروش عمده هستم.بد نیست اما زیادم خوب نیست(حقوق نسبی ماهی 2 تومن)
خواستم رو پای خودم وایسم و متکی به خودم باشم(از پدرم سرمایه آنچنانی و کار نخوام) اما نتونستم اونجوری که از خودم توقع داشتم موفق باشم
به فروش و تجارت شدیدا علاقه دارم از یه جا نشستن و ثابت موندن خیلی خوشم نمیاد
پدرم بهم پیشنهاد شغل داده(خرید و فروش ملک/ماشین، گرفتن نمایندگی، تالار عروسی،واردات کالا و...) اما چون خواستم به خودم متکی باشم قبول نکردم و سرمایه ای در حدود 300 میلیون تومن میتونه در اختیارم بزاره
با توجه به شرایطی که تا الان داشتم و گذر عمری که به شدت داره حس میشه موندم که چیکار کنم بازم راه خودم رو برم یا یه تغییر عقیده بدم و طی چند سال بارم رو ببندم؟!(احساسم اینه که اگر از پدرت پول بخوای زیاد درست نیست)
و در مورد شغل هم اگه پیشنهاد و نظری دارین بفرمایید
مرسی

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
سلام. این چیزی که میگم نظر خودم یعنی خودم بودم این کارو میکردم.
حتما از تجربه و سرمایه پدرم استفاده میکردم. به این چیزا که کمک اینو و اونو نخوام اولش فکر میکنم ولی میبینم وقتی شرایطش هست و جای پیشرفت وجود داره چرا نه. حالا اگر نبود یه چیزی. چرا از صفر بخوای شروع کنی. اتفاقا تحرک تو کار هم شخصا دوست دارم.
حالا نه همه سرمایه رو وارد کنی. کم کم. ولی تجربه تو کار خیلی مهمه.
شما اول باید ببینی ادم کدوم یکی از کارا هستی به روحیت میخوره. ماشین فروختن اگر منظور دلالیه و اینا ادم خودشو میخواد. خوب و بدشو کار ندارم. :d اگر نمایندگی و پخشش باشه راحت تره. ملک باز به شهر و محل زندگی بستگی داره که اطلاعی ندارم. ولی اینایی که گفتی درامد های خوبی هم دارن کنار ریسکش. میتونی کمی از سرمایتو هم وارد کار فعلی کنی.
ولی تجربه و علاقه حرف اولو میزنه.

ali-h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام. این چیزی که میگم نظر خودم یعنی خودم بودم این کارو میکردم.
حتما از تجربه و سرمایه پدرم استفاده میکردم. به این چیزا که کمک اینو و اونو نخوام اولش فکر میکنم ولی میبینم وقتی شرایطش هست و جای پیشرفت وجود داره چرا نه. حالا اگر نبود یه چیزی. چرا از صفر بخوای شروع کنی. اتفاقا تحرک تو کار هم شخصا دوست دارم.
حالا نه همه سرمایه رو وارد کنی. کم کم. ولی تجربه تو کار خیلی مهمه.
شما اول باید ببینی ادم کدوم یکی از کارا هستی به روحیت میخوره. ماشین فروختن اگر منظور دلالیه و اینا ادم خودشو میخواد. خوب و بدشو کار ندارم. :d اگر نمایندگی و پخشش باشه راحت تره. ملک باز به شهر و محل زندگی بستگی داره که اطلاعی ندارم. ولی اینایی که گفتی درامد های خوبی هم دارن کنار ریسکش. میتونی کمی از سرمایتو هم وارد کار فعلی کنی.
ولی تجربه و علاقه حرف اولو میزنه.

یکسری از حرفات خیلی مورد توجهم قرار گرفت و کاملا درسته.ممنون

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
سلام دوستان
یه شرح حال مختصر:
علی هستم 25 سالمه.خرمشهر زندگی میکنم.فوق دیپلم ICT هستم و درس رو دیگه ادامه ندادم و خدمت هم ایشالا 16 اردیبهشت امسال میتونم برای خریدش اقدام کنم.ظاهر خیلی ساده و قابل اعتمادی دارم(اکثر افراد دور و اطرافم اینجور میگفتن)
چند ساله تو بازارم و در حال حاضر تو کار لباس بچه و فروش عمده هستم.بد نیست اما زیادم خوب نیست(حقوق نسبی ماهی 2 تومن)
خواستم رو پای خودم وایسم و متکی به خودم باشم(از پدرم سرمایه آنچنانی و کار نخوام) اما نتونستم اونجوری که از خودم توقع داشتم موفق باشم
پدرم بهم پیشنهاد شغل داده(خرید و فروش ملک/ماشین، گرفتن نمایندگی، تالار عروسی،واردات کالا و...) اما چون خواستم به خودم متکی باشم قبول نکردم و سرمایه ای در حدود 300 میلیون تومن میتونه در اختیارم بزاره
با توجه به شرایطی که تا الان داشتم و گذر عمری که به شدت داره حس میشه موندم که چیکار کنم بازم راه خودم رو برم یا یه تغییر عقیده بدم و طی چند سال بارم رو ببندم؟!(احساسم اینه که اگر از پدرت پول بخوای زیاد درست نیست)
مرسی
وقتی امکانی رو دارید حتما ازش استفاده بفرمایید ... با سرمایه پدری میتونید سرعت رشد بسیار بیشتری داشته باشید
ضمن اینکه وقتی پدر شما میتونه این مبلغ در اختیار شما قررار بده قاعدتا شم اقتصادی مناسبی هم دارن بنابراین از پیشنهاداتشون استفاده کنید حتما مفید هسست
پولی که شما در اختیار دارید برای راه اندازی کسب و کار در شهرستان ها مناسب هست و میتونید به امید خدا استارت خوبی بزنید
با شرایط شما کار کنونیتون رو پیشنهاد نمیکنم ... طبیعتا بهتره به هزینه سرمایه بصورت تدریجی در کاری که در اون تخصص دارید و یا پدر دلسوزتان میفرماید اقدام کنید.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
یه مساله ای هم من بگم.
من یه جایی یه مستند دیدم اونجا یه چیز خوب گفتن. طرف می گفت که تو کشورهای توسعه یافته یه چیزی فرق می کنه با بقیه کشورها. این که تو سایر کشورها یه نفر میاد یه کاری رو انجام میده و بیست سی سال برای اون کار زحمت می کشه. خوبی ها و بدیهاش، ریزکاریها و همه چیزش رو یاد می گیرده. بعد که نوبت به پسرش میاد پسر میره یه کار دیگه می کنه و کل اون تجربه با پدر زیر خاک دفن میشه. بعد پسر باز بیست سی سال کار میکنه و بعدش دوباره پسر ایشون هم یه کار دیگه رو شروع می کنه و دوباره بیست سی سال تجربه می میره.
اما تو کشورهای توسعه یافته این جور جا افتاده که یه نفر میاد به عنوان مثال، گاو و گوسفند نگر میداره. بعد پسرش میاد اون کار رو ادامه میده اما علاوه بر این که اون تجربیات رو مورد استفاده قرار میده به توسعه ی کارش هم تو همون رشته فکر می کنه. مثلا میاد گاوداری می زنه. پسر اون شخص دوباره میاد توسعه میده و کار رو بزرگتر هم می کنه. به همین دلیله که تو همچین جاهایی، خانواده هایی که شغل حداقل دو سه نسله دارن زیاده و همون رشته رو به صورت خانوادگی ادامه میدن. کشاورزی می کنن اما رفته رفته کارشون رو گسترش می دن. تجارت می کنن اما رفته رفته شرکتشون رو بزرگتر می کنن.
خلاصه به نظر من اگر شما هم بتونی همچین چیزی رو در نظر بگیری بهتره. البته نمی گم حتما راه پدر بزرگوارتون رو ادامه بدین. باید علاقه و سایر شرایط رو هم در نظر بگیرین. اما به این هم فکر کنین که بعد از ده سال تو چه کاری موفق میشین و اگر از تجربیات پدرتون استفاده کنین تا چه حدی می تونین این پیشرفت رو چندبرابر کنین.
تو هر کاری و شغلی وارد می شین موفق و سربلند و همیشه شاد باشین.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
سلام علی جان
زمانی که امکان انجام کاری نیست مثلا پدر شما سرمایه لازم را نداره یا باید با یه سری مشکلات روبرو بشه تا فراهم کنه بعد شما انتظار داشته باشی یا فشار به خانواده یا پدر بیاری اشتباه هست اما وقتی پدر شما سرمایه و تجربه لازم را داره به نظر من انجام هر کار دیگه ای اشتباه هست، اینطوری شما هم سریع تر راه میوفتی و درامد ببیشتر و سرمایه بیشتر توی سن کمتر داری و بعدا همین کار را برای فرزند خودت انجام میدی تا آخر عمر پدرت را به خوبی یاد می کنی و ازش ممنونی و فرزند شما هم بعدا از شما ممنون هست.
اون شرایط روی پای خود ایستادن و... برای کسی هست که هیچ چیز نداره و در شرایطی هم چیزی برای از دست دادن نداره. اما شما اینطوری حداقل وقتت را از دست میدی چون اون طرف پیش پدر میتونی درامد بالاتر و سریع تر داشته باشی و نهایتا هم روی پای خودت میایستی و مستقل میشی میتونی با فکرت که جوون تر هستی و تازه تر و خلاق تر فکر می کنی بیزینس های پیشنهادی پدر را به بهترین شکل پیش ببری و روی پای خودت باشی.
در نهایت هر جا که هستی با هر شرایطی که هستی موفق باشی

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
ما که چیزی از بابا بهمون نرسید یه چیزیم از جیب دادیم ولی واسه کسایی که بابای پولدار دارین دوستان ببینین 90-95 درصد کسایی که وابستن به پول بابا خودشون نمیتونن کار خاصی انجام بدن و انسانهای بدرد نخوری میشن
اما...
یه 5 درصد هم هستن درسته باباشون پولداره ولی خودشونم کارین پول بابارو میگیرن چند برابرش میکنن
اگر جز اون 5 درصد باشی چه عیبی داره خیلیم خوبه پول از بابات بگیری کار کنی بعدا پولشم پس بدی

netmastrez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
ما که چیزی از بابا بهمون نرسید یه چیزیم از جیب دادیم ولی واسه کسایی که بابای پولدار دارین دوستان ببینین 90-95 درصد کسایی که وابستن به پول بابا خودشون نمیتونن کار خاصی انجام بدن و انسانهای بدرد نخوری میشن
اما...
یه 5 درصد هم هستن درسته باباشون پولداره ولی خودشونم کارین پول بابارو میگیرن چند برابرش میکنن
اگر جز اون 5 درصد باشی چه عیبی داره خیلیم خوبه پول از بابات بگیری کار کنی بعدا پولشم پس بدی
این اواتارتو عوضش میکنی؟:D چند سالته؟

Last edited:

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
والا به نظر من آواتار هر کسی به خودش مربوطه. حالا ایشون با این حرفشون چه پیامی می خواستن بدن رو هر چی فکر می کنم متوجه نمی شم
والا یه بنده خدایی تاپیک گذاشته راهنمایی میخواد 4 نفر به اندازه علمشون میان اینجا حرف میزنن طرف یه چیزی گیرش بیاد این همه سایت و کانال و گروه جک و سرگرمی هست نمیدونم بعضی ها اینجا چیکار میکنن اخه مرد حسابی چه فرقی داره اواتار من چیه یا من چند سالمه اخه

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
پیمانکار مخابرات بشین پیمانکار شبکه کابل هوایی

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
یا پیمانکار فروش اینترنت مخابرات استانتون بشین
۵ ساله توی هر دو حوزه کار کردم

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
یه مساله ای هم من بگم.
من یه جایی یه مستند دیدم اونجا یه چیز خوب گفتن. طرف می گفت که تو کشورهای توسعه یافته یه چیزی فرق می کنه با بقیه کشورها. این که تو سایر کشورها یه نفر میاد یه کاری رو انجام میده و بیست سی سال برای اون کار زحمت می کشه. خوبی ها و بدیهاش، ریزکاریها و همه چیزش رو یاد می گیرده. بعد که نوبت به پسرش میاد پسر میره یه کار دیگه می کنه و کل اون تجربه با پدر زیر خاک دفن میشه. بعد پسر باز بیست سی سال کار میکنه و بعدش دوباره پسر ایشون هم یه کار دیگه رو شروع می کنه و دوباره بیست سی سال تجربه می میره.
اما تو کشورهای توسعه یافته این جور جا افتاده که یه نفر میاد به عنوان مثال، گاو و گوسفند نگر میداره. بعد پسرش میاد اون کار رو ادامه میده اما علاوه بر این که اون تجربیات رو مورد استفاده قرار میده به توسعه ی کارش هم تو همون رشته فکر می کنه. مثلا میاد گاوداری می زنه. پسر اون شخص دوباره میاد توسعه میده و کار رو بزرگتر هم می کنه. به همین دلیله که تو همچین جاهایی، خانواده هایی که شغل حداقل دو سه نسله دارن زیاده و همون رشته رو به صورت خانوادگی ادامه میدن. کشاورزی می کنن اما رفته رفته کارشون رو گسترش می دن. تجارت می کنن اما رفته رفته شرکتشون رو بزرگتر می کنن.
خلاصه به نظر من اگر شما هم بتونی همچین چیزی رو در نظر بگیری بهتره. البته نمی گم حتما راه پدر بزرگوارتون رو ادامه بدین. باید علاقه و سایر شرایط رو هم در نظر بگیرین. اما به این هم فکر کنین که بعد از ده سال تو چه کاری موفق میشین و اگر از تجربیات پدرتون استفاده کنین تا چه حدی می تونین این پیشرفت رو چندبرابر کنین.
تو هر کاری و شغلی وارد می شین موفق و سربلند و همیشه شاد باشین.
صد در صد درسته اصطلاحا بهش میگین famili job

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
سلام دوستان
یه شرح حال مختصر:
مرسی
پيشنهاد پدر رو قبول كن ك بزرگترين محبت رو نسبت بهت داره
بخواي متكي ب خودت رشد كني ١٠ سال ديگه تازه ميرسي به پيشنهادي ك پدرت بهت داد!

hamid659

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
یه شرح حال مختصر:
مرسی
با سلام
دوست عزیز و دوستان دیگر عرض سلام و خسته نباشید.
در صورت نیاز به مشاوره
در بحث سرمایه گذاری های خرد یا کلان با سابقه ای بیش از 18 سال در خدمت هستم و حاضر به مشارکت و همکاری با دوستان و حتی ایده های جدید.
در صورت لزوم جهت آشنایی و دریافت رزومه با شماره09159390828 تماس داشته باشید. حمید

بالا