برگزیده های پرشین تولز

سایت خارجی درآمدش بیشتره یا سایت فارسی؟

mahdi000000

Registered User
لایک‌ها
435
سلام دوستان
میخواستم نظرتون در مورد سایت مجله ای خارجی(انگلیسی) بدونم.
شما فرض کنید یه سایت مجله تفریحی مثل بیتوته ولی به زبان انگلیسی بزنم و یک تیم نویسنده انگلیسی استخدام کنم که مطلب و مقاله داخلش بزارند.
به نظرتون درآمدش نسبت به بیتوته بیشتره یا کمتر؟
اصلا راه های درآمدش چیه؟
سایت کلیکی و پاپ آپ معتبر خارجی وجود داره؟
تبدیل کردن وب مانی یا پی پال چه پروسه ای داره؟

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
با سلام و احترام
قطعا و قطعا و قطعا سایت خارجی با بازدید بیتوته چند برابر خود سایت بیتوته درآمد داره .
اصلا سایت انگلیسی درآمدش نسبت به سایت فارسی بیشتره و دلیلاش واضحه .
اول اینکه تعداد مخاطب سایت فارسی در دنیا نهایت صد میلیون نفر تا 200 میلیون نفر هست اما مخاطب سایت انگلیسی بالای میلیارد هست .
دوم اینکه مردم دنیا همانند مردم ایران نیستند که با اومدن تلگرام و امثالهم دیگه اینترنت رو بذارن کنار که از الکسای تلگرام این رو میشه مشاهده کرد .
سوم اینکه شرکت های تبلیغاتی خارجی بسیار معتبرتر و راست و درست تر از شرکت های تبلیغاتی ایران هستند مثل گوگل ادواردز و آمازون و ... که حتی اگر چکی هم کار کنند فکر کنم شرکت های واسطه ای باشند که این رو براتون نقد کنند در ازای چند درصد پورسانت .
چهارم اینکه خطر فیلترینگ هیچوقت تهدیدتون نمیکنه و هیچوقت نگران نیستید که امکان داره فردا سایت از دستتون بره در حالی که در ایران هر لحظه امکان داره سایتی که کلی زحمت کشیدید براش به فنا بره فقط و فقط برای چند مطلب و چند عکس .
پنجم فراوانی مطلب در دنیاست که شما از لحاظ مطلب گذاری میتونید بسیار در روز مطلب پیدا کنید برای زبان انگلیسی که مشتری جمع کنه . مثلا یک روز مسئله انتخابات آمریکا یک روز انتخابات انگلیس یک روز بمب گذاری در فرانسه یک روز بمب گذاری در اسپانیا و و و و که همه این ها در جهان مخاطب داره و بازدید .
ششم ارزش پول هست که یک دلار در ایران حدود 4000 تومان هست که در کشورهای خارجی برای کلیک و حتی بازدید به دلار پول میدن که این قیمت به تومان خیلی میشه .
اینا دلایلی هست که سایت خارجی رو خیلی بهتر از سایت فارسی میکنه .
راه های درآمد سایت های خارجی هم کلیکی هم پاپ آپ هم بازدید و سایر تبلیغات هست البته بازم میگم به دلار پول میدن یعنی برخی سایت ها هستند که به ازای 1000 بازدید از کشور مثلا آمریکا مبلغی در حد چند دلار میدن و برخی برای یک کلیک تا 10 دلار هم میدن . البته بستگی به مطلب و کشور و ... داره اما ایران کاملا بی ارزشه براشون .
در مورد پی پال و وبمانی پروسه سختی نیست و به راحتی قابل انتقال و تبدیل به پول تومانی هست و شرکت های بسیاری در ایران این کار رو میکنند و اصلا جای نگرانی نداره .

mahdi000000

Registered User
لایک‌ها
435
موارد خوبی اشاره کردی مخصوصا قضیه تلگرام که درست گفتی.فقط یک نکته اصلی را دقت نکردی.:D اونم اینکه بازدید گرفتن سایت انگلیسی زبان با توجه به رقابت فوق العاده سنگین در وب انگلیسی و الگوریتم های پیچیده تر گوگل ، تقریبا غیر ممکن و بسیار مشکل تر شاید صد برابر مشکل تر از وب فارسی هست حتی اگر مطلبتون دست اول باشد رسیدن به بازدید بالا بسیار مشکل و زمان بر هست.
امار گرفتن در وب فارسی خیلی اسان تر و سریعتر است.
با تشکر
یعنی اگه محتوای اختصاصی تولید بشه بازده خوبی نداره؟

mahdi000000

Registered User
لایک‌ها
435
کسی تجربه داشتن سایت انگلیسی داره؟

harajiha.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
47
سلام.
بیتونه همه مطالبش کپی هست، سایت انگلیسی رو هم اگه بخواید کپی بزنید قطعا با اخطارهای کپی رایت مواجه میشید.

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
بینید دوستمون پرسیدند اگر سایتی مثل بیتوته بالا بیارن البته به زبان انگلیسی و من در مورد اینکه چطور بالا بیارن صحبتی نکردم و فقط در مورد مقایسه درامد و دلایل بیشتر بودن درآمد سایت انگلیسی گفتم .
البته در مورد صحبت های دوستان من موافق نیستم چون همونقدر که تعداد سایت انگلیسی زیاد هست تعداد مخاطبش هم زیاد است و اینطور نیست که یه سایت انگلیسی درست و حسابی نتونه بعد شش ماه بازدید چند هزار آی پی بگیره .
به نظر من اگر سایت درست و حسابی بالا بیارید میتونید تو چند ماه بازدید رو به چند هزار آی پی برسونید اما تفاوتش با ایران اینه که شما با دو هزار آی پی هم میتونید درآمد داشته باشید اما در ایران عملا زیر 10 هزار آی پی یعنی هیچ .
در مورد قوانین کپی رایت والا واقعیتش من توسایت های خارجی که چرخ زدم دیدم خیلی از سایت ها دارند از سایت های بزرگی مثل دیلی میل و سان و ... کپی میکنند و فقط چند خطی اضافه میکنند و گوگل کاری به کارشون نداره .
فقظ باید مثلا عکس ها رو جابجا کرد و چند خطی نوشت و نهایتا یک سورس زیر مطلب نوشت .
همونطور که در ایران اگر ایده داشته باشید میتونید خیلی زود موفق بشید در سایت انگلیسی هم اگر ایده ای داشته باشید میتونید بترکونید .

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
یک زمانی ما سایت آموزش زبان انگلیسی داشتیم از خارج کشور بازدید بهتری میگرفت تا داخل کشور
به نظرم تو جذب مخاطب به مشکل نمیخوری

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
شما برو یک دامنه ثبت کن و کپی کن و عکس جابجا کن ببینم تا یک سال اصلا ایندکس میشی؟ حالا بازدید به کنار:Dاگر قرار بود وب انگلیسی هم مثل فارسی اسپم بازار بشه که گوگل باید جمع میکرد. امتحانش مجانیه !
ببینید کلی سایت انگلیسی الان در حال حاضر دارن از دیلی میل کپی میکنند و بازدید هم دارند .
به جرات میشه گفت که خیلی از سایت های انگلیسی دارند مطالبشون رو از دیلی میل کپی میکنند .
اینطور که شما میفرمایید هر کس در دنیا یه خبرگزاری زده و در حال حاضر هر سایت انگلیسی یک خبرگزاری معروف دنیاست :):)
بنده نگفتم سریع میاید بالا گفتم اگر درست و حسابی کار کنید و مطالب روز رو سریع بذارید و کمی تغییرات بدید و کمی بازی های وبمستری رو مطلب انجام بدید میتونید بعد از چند ماه بازدید قابل توجهی داشته باشید .
یکی از دوستان همین پرشین تولز مدتی پیش باهاشون صحبتی داشتم که فرمودند بک سایت خبری انگلیسی راه انداختند و مطالبشون کپی بود اما بعد از مدتی بازدید بیش از 2000 آی پی گرفته بودند و مطالبشون ایندکس هم میشد .

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
ادرس اون سایتهای کپی را که میگید موفق شدند و بالا مانده اند برای بنده بفرستید . محاله سایت اسپم و کپی انگلیسی بازدید زیادی بگیره! ممکنه مدت کوتاهی تا یک هفته بازدید بگیره ولی دوامی نخواهد داشت.مدیر سایت تند تند باید مطالب dmca پاک کنه چون در صورتی که رنک هم بگیرید نویسنده اصلی ریپورت میده و گوگل رسیدگی میکنه الکی نیست، در نهایت ریزش سنگین و بن شدن دامنه!
اکثر نتایج تاپ گوگل خودشون تولید محتوا دارند.
چون من سایت تفریحی دارم و مطالبم رو از سایت های خارجی میگیرم هر وقت عکسی رو سرچ میدم و به مطلب میرم میبینم همون مطلب دیلی میل رو گذاشته و زیر نوشته منبع دیلی میل .
در مورد شکایت و حقوق کپی رایت خب در برخی از سایت های انگلیسی اجازه کپی داده شده فقط به شرط ذکر منبع . در قوانین خود سایت ها نوشته شده که این اجازه هست .
فکر کنم دیلی میل هم این اجازه رو داده با ذکر منبع .

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
895
سایت فارسی رو کلا بی خیال بشین
تلگرام باعث شده که خیلی از کربران داخلی فکر می کنن اینترنت یعنی تلگرام , نمیدونن سایت هم هست !

خودم دارم میرم سمت سایت انگلیسی زبان یا بین المللی
اما دو تا نکته قطعا اهمیت داره بدون اونا به هیچ جایی نمیرسیم , ایده و تبلیغات

بدون تبلیغات و هدف قرار دادن کاربران کشورهایی که احتمال استقبال از ایده مون بیشتره , سایت کلا بی مصرف و خنثی میشه
ایده هم در مرحله ی اصلی باید باشه ایده خوب باشه , حالا ممکنه اون ایده قبلا کار شده باشه یا تعداد رقبا تو سطح بین المللی زیاد باشه , کمی بهش پر و بال بدین عیب و ایرادهای سایت های رقیب رو برطرف کنید پتانسیل بالا اومدن رو داره

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
با دامنه ir یا com ؟
دامنه ir بود تا جایی که یادمه از خارج از کشور با سرچ انگلیسی خوب بازدید می گرفت به مشکلی هم نخوردیم البته ناگفته نماند بعد مدتی ولش کردیم وقت اجازه نداد ادامش بدیم

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
895
از دوستان اگر کسی مایل به همکاری و شراکت در راه اندازی سایت به زبان انگلیسی هست و تو این کار هم تجربه داره بهم پیام بده , دو تا پروژه تقریبا خوب دارم , اولیش همین راه اندازی سایت آموزش زبان انگلیسیه روی این مورد خیلی نمیشه امیدوار بود که بگیره ولی روی پروژه دوم که به همین آموزش زبان تا حدودی ربط داره میشه امید داشت , هاست , دامنه , اسکریپتش و یه سری چیزهای دیگه ش تقریبا آماده س فقط وقت نمیکنم بیافتم به جوونش پروژه دومی بگیره اولی هم تقریبا اتوماتیک بالا میاد

دامنه ir بود تا جایی که یادمه از خارج از کشور با سرچ انگلیسی خوب بازدید می گرفت به مشکلی هم نخوردیم البته ناگفته نماند بعد مدتی ولش کردیم وقت اجازه نداد ادامش بدیم

سایت شما آموزش زبان انگلیسی , تمام انگلیسی بود یا فارسی هم داشت ؟ هنوزم موجوده ؟
منم یه سایت آموزش زبان پارسال راه انداختم , دست تنها بودم رهاش کردم,
ایده های خیلی خوبی براش داشتم , یه دامنه ی بین المللی سه حرفی خوب براش ثبت کردم ,اوایل کلی زحمت براش کشیده بودم , انرژیم تحلیل رفت دیگه نتونستم ادامه بدم

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
از دوستان اگر کسی مایل به همکاری و شراکت در راه اندازی سایت به زبان انگلیسی هست و تو این کار هم تجربه داره بهم پیام بده , دو تا پروژه تقریبا خوب دارم , اولیش همین راه اندازی سایت آموزش زبان انگلیسیه روی این مورد خیلی نمیشه امیدوار بود که بگیره ولی روی پروژه دوم که به همین آموزش زبان تا حدودی ربط داره میشه امید داشت , هاست , دامنه , اسکریپتش و یه سری چیزهای دیگه ش تقریبا آماده س فقط وقت نمیکنم بیافتم به جوونش پروژه دومی بگیره اولی هم تقریبا اتوماتیک بالا میاد

سایت شما آموزش زبان انگلیسی , تمام انگلیسی بود یا فارسی هم داشت ؟ هنوزم موجوده ؟
منم یه سایت آموزش زبان پارسال راه انداختم , دست تنها بودم رهاش کردم,
ایده های خیلی خوبی براش داشتم , یه دامنه ی بین المللی سه حرفی خوب براش ثبت کردم ,اوایل کلی زحمت براش کشیده بودم , انرژیم تحلیل رفت دیگه نتونستم ادامه بدم

تمام انگلیسی نبود فارسی هم بود اما معمولا از خارج کشور هم بازدید خوبی داشت
موجود نیست کلا بی خیالش شدیم و دامنه رو تمدید نکردیم اگر کسی تخصصی روش کار کنه به نسبت بد نیست
اما ما وقتش رو نداشتیم و بی خیالش شدیم

RolandE-iS-The-BesT

Registered User
لایک‌ها
143
سایت انگلیسی با بازدید بیتوته درآمدش زیر 500 هزار دلار نیست. هر موضوعی که بخواد باشه
من یه سایت فروش گیم دارم با روزی حداکثر 200 آیپی. در آمدش تاحالا زیر 1500 دلار نشده
رقابت به شدت سخته ولی اگر بخوام سایت جدیدی راه بندازم بازم انگلیسی می زنم

در ضمن اگر بخواین با گوگل کار کنین فکر کپی رو کلا از فکرتون بریزید بیرون، چون گوگل به هیچ وجه این سایتارو تایید نمی کنه. قبول هم بکنه موقع اولین درخواست برداشت می زنه اکانت رو بلاک می کنه
اگر بخواین سایت فارسی بزنین و چپ و راست توش تبلیغات چشمک زن و پاپ آپ بزارین همون بهتر اصلا راه نندازین :)

nader2015

Registered User
لایک‌ها
38
سایت انگلیسی با بازدید بیتوته درآمدش زیر 500 هزار دلار نیست. هر موضوعی که بخواد باشه
من یه سایت فروش گیم دارم با روزی حداکثر 200 آیپی. در آمدش تاحالا زیر 1500 دلار نشده
رقابت به شدت سخته ولی اگر بخوام سایت جدیدی راه بندازم بازم انگلیسی می زنم

در ضمن اگر بخواین با گوگل کار کنین فکر کپی رو کلا از فکرتون بریزید بیرون، چون گوگل به هیچ وجه این سایتارو تایید نمی کنه. قبول هم بکنه موقع اولین درخواست برداشت می زنه اکانت رو بلاک می کنه
اگر بخواین سایت فارسی بزنین و چپ و راست توش تبلیغات چشمک زن و پاپ آپ بزارین همون بهتر اصلا راه نندازین :)

سلام

ببخشید شما بازی های کرک شده رو می فروشید !؟ با پی پال کار میکنید !؟ شرمنده ولی ممنون میشم توضیح بفرمایید

RolandE-iS-The-BesT

Registered User
لایک‌ها
143
سلام

ببخشید شما بازی های کرک شده رو می فروشید !؟ با پی پال کار میکنید !؟ شرمنده ولی ممنون میشم توضیح بفرمایید
بازی کرک شده. چیت.. بله با پی پال و بیت کوین

این درآمد مربوط به فروش گیم میشه یا تبلیغات؟
فقط فروش

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
895
همه ایده ها ی بین المللی قبل شما اجرا شده شرکت هایی هستند با سرمایه های نجومی دارند از سالها قبل کار میکنند و البته هندی و بنگلادشی و پاکستانی و چینی ها هم رقیب هستند .:D
ایده اگر داری فقط داخل ایران جواب میگیری که رقیب کمه و کار اسونه اونم با سرمایه کافی.

داخل ایران بحث درآمد پیش میاد ,چطوری به درآمدزایی برسه , چرا رقیب کمه چون تو ایران نمیشه کار کرد , هر لحظه باید برای سایتی که کلی وقت گذاشتی و کلی هزینه کردی , دلهره اینو داشته باشی مبادا فیلتر نشه , یه عده حسود و تنگ نظر به سایتت حمله نکنن و هزار و یک مساله ی داخلی دیگه...

اینجا هم فکر نکنین ایده ریخته س , بنظر من داخل ایران وضعیت بدتره , ایده خوب باشه شاید اینجا با سرمایه ی خیلی بالا با ریسک بالا جواب بده

منم با اون دوستمون موافقم که همون بهتر که سایت زده نشه تا بخواد کلی پاپ آپ , تبلیغات عجیب و غریب چشمک زن , اینو دانلود کن و این کانال عضو بشو تا لینکش ظاهر بشه.... لامصب یه همون اول وارد طایت میشی یه پاپ آپ باز میشه اسکرول می کنی باز یه پاپ آپ باز میشه , ادامه مطلب رو میزنی کلا میره یه سایت تبلیغاتی دیگه , کاربر دیگه بی خیال میشه عطاش رو به لقاش می بخشه !

این روشهای سیاه تبلیغاتی که آخرش هم نه چیز گیر صاحب سایت میاد نه کاربر, من کمتر دیدم تو سایت های بین المللی اجرا بشه , چون تبلیغاتشون سیستماتیک و هدفمنده

mortezafox

Registered User
لایک‌ها
722
داخل ایران بحث درآمد پیش میاد ,چطوری به درآمدزایی برسه , چرا رقیب کمه چون تو ایران نمیشه کار کرد , هر لحظه باید برای سایتی که کلی وقت گذاشتی و کلی هزینه کردی , دلهره اینو داشته باشی مبادا فیلتر نشه , یه عده حسود و تنگ نظر به سایتت حمله نکنن و هزار و یک مساله ی داخلی دیگه...

اینجا هم فکر نکنین ایده ریخته س , بنظر من داخل ایران وضعیت بدتره , ایده خوب باشه شاید اینجا با سرمایه ی خیلی بالا با ریسک بالا جواب بده

منم با اون دوستمون موافقم که همون بهتر که سایت زده نشه تا بخواد کلی پاپ آپ , تبلیغات عجیب و غریب چشمک زن , اینو دانلود کن و این کانال عضو بشو تا لینکش ظاهر بشه.... لامصب یه همون اول وارد طایت میشی یه پاپ آپ باز میشه اسکرول می کنی باز یه پاپ آپ باز میشه , ادامه مطلب رو میزنی کلا میره یه سایت تبلیغاتی دیگه , کاربر دیگه بی خیال میشه عطاش رو به لقاش می بخشه !

این روشهای سیاه تبلیغاتی که آخرش هم نه چیز گیر صاحب سایت میاد نه کاربر, من کمتر دیدم تو سایت های بین المللی اجرا بشه , چون تبلیغاتشون سیستماتیک و هدفمنده
موافقم
ما تقریبا 4 الی 5 سال پیش سایت با درامد هفتگی تقریبا 120 داشتیم
به قول دوستمون با میدان مین مواجهه می شی
کاربر نظرش خلاف مطلب هست کل سایت گزارش میده
بحث فیل تر هم که واقعا کمر شکن هست
سایت ما با دوبار فیلتر شد که متاسفانه فلترینگ باعث نابودی سایت شد
مخصوصا الان با این سیستم جدید فیلتر که شما حتی رفع اثر هم میکنید ولی مطالب ایندکس نمیشه کلا نمیدونم اون وسط چه اتفاقی میافته هر قدر هم مطلب میذارید ولی ایندکس و بازدید ها نابود میشن سه ماه مطلب اختصاصی بازدید 200
کلا وبسایت های ایرانی حال خوشی ندارند
همون بحث فیلتر ایران کمر شکن هست
تقریبا 60 درصد منابع کار وبمستری رو محدود میکنه و اون 40 درصد هم تعریف مشخصی ندارد یه مطلب در سایت بنده تذکر میگیره و در سایت دیگر مطلب ازاد هست و برعکس
سلیقه ای عمل کردن و قوانین کوچه بازاری زیاد هست در همین بحث مهم .
من سایت خارجی هم داشتم که از داخل فیلتر بود

بالا