برگزیده های پرشین تولز

نوارکاست

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
یادش بخیر
یادتونه چند متر نوار تو یه کاست...
اگر نوار صاف نبود یا می پیچید یا اگه میزدیم بره جلو و عقب رادیوضبط /ضبط صوت چه صدای باحالی می داد...
دیگه هیچی مثل صدای قیز قیزش نمیشه...
آهنگ های قدیمی، یکیشون می ارزه به هر چی رپ مزخرف امروزی...
عکس های پشت نوار...
خواننده های قدیمی که خیلی هاشون دیگه در جمع ما نیستند...
تو هر خونه یه کارتون/جعبه پر از نوارکاست بود...
نوارو پاک می کردیم صدای خودمونو ضبط می کردیم...
نوار تموم میشد یا کلید برگشت میزدیم یا انگشتمونو می کردیم تو یکی از سوراخاش یه ساعت برش می گردوندیم که اون حلقه ای که خالی شده دوباره پر بشه...
کجایی نوارکاست... یادت بخیر
الان دیگه قیمت CD هم قیمت DVD شده چون تقاضا و تولیدش خیلی کم شده، کم کم با CD هم خداحافظی می کنیم...

هر کسی که با نوارکاست خاطره داره بزاره اینجا

images.jpg
509713270.jpg

Last edited:

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
اقا پیکان رو بگو ! پیکانا مدل 77 سپر جوشنا یک ظبط خیلی خوب داشتن ! رفتیم دیلم. بعد اون پشت مشتا کلی گشتیم یک کاست فروش پیدا کردیم. گفتیم اقا نوروز 77 جدید چی داری بدی. گفت باید صبر کنید بیارم. آقا کلی رفت واسمون یک کاست اورد . خریدیم گذاشتیم تو . اوف ف ف ف ف. چه صدایی ! بوم بومش هنوز تو گوشمه ! رفتیم ماهشهر خونه یک اشنایی . اینقدر هوا گرم بود که ماشین زیر آفتاب بودو کاست هم توی داشبورد ! وقتی اومدم درش بیارم دیدم مچاله شده بود. اینقدر حال گیری شددددددددد ! یادش بخیر

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
yq7k_%D9%82%D8%AB%D9%81%D9%82%D9%81.jpg

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
اقا پیکان رو بگو ! پیکانا مدل 77 سپر جوشنا یک ظبط خیلی خوب داشتن ! رفتیم دیلم. بعد اون پشت مشتا کلی گشتیم یک کاست فروش پیدا کردیم. گفتیم اقا نوروز 77 جدید چی داری بدی. گفت باید صبر کنید بیارم. آقا کلی رفت واسمون یک کاست اورد . خریدیم گذاشتیم تو . اوف ف ف ف ف. چه صدایی ! بوم بومش هنوز تو گوشمه ! رفتیم ماهشهر خونه یک اشنایی . اینقدر هوا گرم بود که ماشین زیر آفتاب بودو کاست هم توی داشبورد ! وقتی اومدم درش بیارم دیدم مچاله شده بود. اینقدر حال گیری شددددددددد ! یادش بخیر

به این میگن پیکان :p حالشو ببر :D

0izo_trytry.jpg

* کدخدا

Registered User
لایک‌ها
626
سرزمین جماعت خواب ، جماعت خواب زده ، ملت چورتی
میرفتم بیرون میگشتم نوارهای خراب رو بر میداشتم به دو حلقه نوار دیگه وصله میزدم هیجان اینجا بود بشنوی چه ترانه ای روشه ..
اولین نواری که پیش یکی دوستان ضبط کردم تابستان 75 بود همه شنیدیم :
جومه ی ویلی چافی چقدر قشنگه جومه ی ویلی چافی چقدر قشنگه سرخیابون بندر چقدر قشنگه سرخیابون بندر چقدر قشنگه دخترو ماچیتو بکن مثال حکیمه :D

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
چقدر می گشتیم تا یه برند خوب کاست پیدا کنیم یا بکیم دوست و اشنا از بندر یا کیش یا ... برامون کاست maxwell یا sony بیارن بعد سعی می کردیم بهترین selection را روی اون کاست بزنیم که کیفیت داره :)))

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
بنده دو جعبه بزرگ از کاست های قبل از انقلاب از مجموعه پدربزرگ و پدریم دارم و دارن گوشه انباری خاک می‌خورن
واقعا از شیر سگ تا جان سینا توش پیدا میشه
یه ضبط پاناسونیک تک کاسته در حد آک هم هست - تولیدش 1330 و خورده ای بوده - که باهاش کلی خاطره داریم، یعنی دست به این ضبط اگه میزدی خونت پای خودت بود :general404:،‌ هنوز یه خط روش نیفتاده!
چه خاطراتی داشتیم ... و البته هنوز هر از گاهی داریم...
حتی چند کاست داشت مخصوص جوک و طنز،‌ یعنی طنز رو هم اون موقع روی کاست ضبط و پخش می‌کردن

البته از رادیوش استفاده نمی‌کردیم، رادیو نفتی داشتیم که سلطانی بود واسه خودش
کلی هم صفحه گرام داریم و البته گرامافون عتیقه ای که دست عمو مونده و نمیدونیم چطوری ازش بستونیمش :D

قدیمی1111

Registered User
لایک‌ها
213
بنده دو جعبه بزرگ از کاست های قبل از انقلاب از مجموعه پدربزرگ و پدریم دارم و دارن گوشه انباری خاک می‌خورن
واقعا از شیر سگ تا جان سینا توش پیدا میشه
یه ضبط پاناسونیک تک کاسته در حد آک هم هست - تولیدش 1330 و خورده ای بوده - که باهاش کلی خاطره داریم، یعنی دست به این ضبط اگه میزدی خونت پای خودت بود :general404:،‌ هنوز یه خط روش نیفتاده!
چه خاطراتی داشتیم ... و البته هنوز هر از گاهی داریم...
حتی چند کاست داشت مخصوص جوک و طنز،‌ یعنی طنز رو هم اون موقع روی کاست ضبط و پخش می‌کردن

البته از رادیوش استفاده نمی‌کردیم، رادیو نفتی داشتیم که سلطانی بود واسه خودش
کلی هم صفحه گرام داریم و البته گرامافون عتیقه ای که دست عمو مونده و نمیدونیم چطوری ازش بستونیمش :D
بفروش به ما:D

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
اگه کسی کاستهای بعد از انقلاب خواست من دارم
فکر کنم لیستش هم دارم
بجز دلالی, چه جوری از نوارکاست و کلکسیون پول در میارن؟ کلا برای سواله که کلکسیونر ها چه جوری درآمد دارن؟

بالا