برگزیده های پرشین تولز

من بدون پول چجوری شروع کردم و ادامه دادم - الان باید چکار کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام دوست عزیز اولا من موضع شخصی خودم رو مشخص کنم که دوست دارم بصورت دوستانه بحث بشه چون بحث خوبی هستش من خودم عادت ندارم بالای 4 خط بنویسم:D ولی این بحث فرق داره بنظر من حرف های شما تا حدودی درست هستش ولی خیلی خوشبینانه و رویایی به همه قضایا نگاه میکنی

سلام دوست عزیز , بنده استارتر تاپیک هستم و خیلی ممنونم وقت گذاشتی و تجربیات خودتو با من و همه دوستان به اشتراک گذاشتی
بله کاملا خیلی از نظرات اینجا داده میشه خوشبینانه و تو رویا هست , طرف تو خونه پدر مادرش راحت نشسه هم از توبره میخوره هم آخور بعد میاد اینجا میگه فلان کنید بیسار کنید مهارت یاد بگیرید و .........

درباره ترجمه حق باشماست و موافقم

یا یه مورد بگم من قبل از اینکه کاری رو انجام بدم فانتزی های مثبتی از اون تو ذهنم هستش ولی واقعیت واقعا متفاوته و آدم رو دلسرد میکنه مثلا 1 سال پیش من دو تا نرم افزار توی کافه بازار قرار دادم ولی هیچ پخی نشد علتش هم هموطن های عزیزی بود که عن قضیه رو در میارن با کپی کردن سورس برنامه های خارجی و گذاشتن پولی به اسم خودشون روزی 50 تا 100 تا برنامه جدید میزارن که شاید یه چند هزارتومنی براشون در بیاد که علنا برنامه ای که آدم ماه ها زحمت کشیده براش در عرض 1 روز چند صفحه میره پایین و اصلا دیده نمیشه

درباره app ها تو بازار تو کامنت خودم تا کامنت قبل تر توضیح دادم واقعیت چیه
دوستر دام برنامه نویسه و خودش چنتا بازی از صفر ساخته - و واقعا خیلی خوبن با قیمت خیلی خیلی کم بعد 2 سال حدودا کلا میگفت 500 هزار تومن ازش در اومده 8 ماه برای یکی از بازی ها وقت گذاشته بود و تازه تو کلی از سایت ها تبلیغ بازیشو کرده بود - نقد و بررسی بازیشو تو سایت ها فارسی زبان مربوط به گیم گذاشته بود

بنظر من مشکل من یا استارتر تاپیک و خیلیای دیگه این حرفا نیست مشکل ما اینه که کسی توی زندگی ماها نبوده و نیست که حتی کوچیکترین راهی رو نشونمون بده از خانواده بگیر تا دوستان و آشنایان و حتی معلم ها و استادها و غیره.

بلاخره باید یکی بیاد 2 کلمه با آدم حرف بزنه بگه اصلا تو چند چندی با خودت

حرفت درسته موافقم
درباره حرف زدن و کمک کردن که فکرا همه پوسیده قدیمیه بخصوص علاقه زیادی به کار ها با فشار زیاد از جون مایه گذاشتن و درآمد کم دارن - دارم کار میکنم و همزمان میرم دانشگاه بعد طرف میگه این مسخره بازیا بزار کنار شما جوونا کو..گشاد شدید بلند شو برو موتور بخر مسافر کشی کن

تا حرف میشه طرف میگه این نشد کار برو کارگری کن , حالا خود طرف انقدر قدرت داره ببرت حتی تو نفت استخدام رسمیت کنه , میگن باشه منو ببر یه جا آبدارچی اصلا توالت شور میشم , میگنه نه برو مهارت یاد بگیر ( حالا به کنار اونایی که دارن از باباشون پول جیبی میگیرن میان اینجا دور فشانی میکنن مهارت یاد بگیر و اصلا از جامعه خبر ندارن )
کسی نه راهنمایی درست میکنه نه کمک میکنه و .......... میترسن از اونا موفق تر شی
من همون کار دلالی که شروع کردم کلی دشمن پیدا کردم همه چشم دیدن موفقیت و حتی فعالیت بقیه رو ندارن انگار جا اونا گرفتی

ببین تو خارج بچه از 7 سالگی تا 10 سالگی میسنجن تا استعداداش کشف بشه بعد طبق اصول میبرن سر اون استعداد تا شکوفا بشه , مثلا طرف 22 سالشه یه نوازنده خوبه بعد تو ایران تازه بچه اگر استقلال طلب باشه تو 23 سالگی از خدمت اومد یا 25 سالکی از خدمت اومد تازه میخواد خودش بفهمه تو چی استداد داره و تازه میخواد شروع کنه

خودم استعداد ها زیادی داشتم ولی همش ***** شد , عاشق کامپیوتر و برنامه نویسی بودم اما نذاشتن برم کاردانش به زور فرستادن ادبیات علوم انسانی تا مثلا آینده وکیل شم ( اون موقع خودم سر خود با کتاب اینا زبان بیسیک - زبان پاسکال یاد گرفته بودم کامل , حتی تو ضمینه هک هم رفته بودم )
تو الکترونیک ماهر بودم خودم کیت ها میگرفتم درست میکردم - اما زدن استعداد ***** کردن و ..................
و ..................

سن میره بالا بعد میبینی نمیدونی علایقت چیه - نمیدونی استعدادت چیه - نمیدونی هدفت چیه و ................

من الان با 24 سن نه میدونم هویتم چیه نه شخصیت خاصی دارم نه میدونم اصلا چی میخوام از دنیا مث دیوانه ها با خودم حرف میزنم

منم با خودم حرف میزنم , کارایی که میخوام مرور کنم تکرار میکنم , فرق من اینه 30 سالمه :p

در مورد مهاجرت من اگه شرایطش رو داشته باشم هر کشوری باشه میرم فرقی نداره برام ولی جک قضیه اینه که این کشور نه تنها هیچ کاری برای امنیت شغلی و فکری و ذهنی آدم انجام نمیده بلکه برای خارج شدن از اینجا باید 15 ملیون وثیقه بزاری این خنده داره
من بشخصه ترجیح میدم تو افریقا زندگی کنم با این شرایط که ( دغدغه ذهنیم این باشه که هلیکوپتر کی میاد تا جیره غذاییم رو بندازه پایین بعد از چند وقت تشنگی و گرسنگی با پای برهنه بدوم دنبال هلیکوپتر)
تا توی جایی که برای مردن و زنده بودن و اختیار سر تا پامون تا دستگاه تناسلیمون رو نداریم

درباره مهاجرت , در حال پول جمع کردنم تا برم هر جا که شد فقط اینجا نباشه
یکی از فامیلام کانادا زندگی میکنه - چند وقت پیش فروردین امثال اومد ایران , صحبت شد درباره کنسول بازی , پرسید آخرین مدل سونی چیه؟
گفت ps4 pro گفت چنده؟ گفتم 1700 تا 1.800 -- گفت یعنی چقدر؟ ( 24 ساله ایران نیست )
گفتم یعنی حقوق رسمی دولت اعلام کرده 850 هزار تومنه یعنی یه نفر برای یه تیکه پلاستیک باید دقیقا 2 ماه کامل حقوقشو بده
گفت وضعت خوب نیست؟ گفتم آره - گفت میبینی آینده ای داشته باشی؟ گفتم نه اصلا نداریم و بدترم میشه
گفت هر جور که شده بلند شو برو فقط اینجا نمون - گفتم با کدوم پول؟

گفت مگه شوهر من پول داشت از ایران رفت و کلی داستان داشت تا پناهنده کانادا شد حدود سال 1992
الانم 2 تا رستوران داریم خونه ویلایی داریم و .......... فقط با کار ساده تازه اینا به دست آوردن نه شرکت بزنن یا کارگری سخت کنن

منم میخوام برم بیشتر هدفم جاها ارزون قیمته مثل تاجیکستان - ارمنستان - بلاروس - کشور ها آمریکا لاتین مثل اکوادور فقط لیسانس داشته باشی بهت اقامت میده بدون هیچ چیزی و چند کشور دیگه

بقول آرزو شکیبا که تو پست اول ازش نوشتم : پل ها پشت سرتونو خراب کنید که راهی برا برگشتن به جا اول نداشته باشید و اینطوری پیشرفت میکنید

Last edited:

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
:general304: ای تو روحت
من دارم فعلا اینجا ترجمه میکنم خدارو شکر خوبه حد اقل از بیکاری ادم در میاد :general208:تو هم ببین تواناییت چیه تو فروم ها بکار ببر:general711:

:general506::general704::general404:
آفرین , چقدر در میاد؟ به درآمد فعلی من میرسه؟
توانایی کجا بود مغز کرکره داده پایین :D

morteza369

Registered User
لایک‌ها
44
دوست عزیز من پست اولتو خوندم و اتفاقات زیادی در زندگی افتاده که نمیشه به همشون اشاره کنم.اما یک جورایی داستان هم فکرهای من و شما یکیه.البته در نظر داشته باشید شما در تهران بودید و من در یک شهرستان 100 هزارنفری.و ایده های زیادی در سر دارم که توان مالی و صبرکافی اجراش رو هم ندارم. اینو هم بگم متاهل هم هستم.
چیزهایی که من یاد گرفتم که شاید بدردکسی بخوره.
هر کسی چیزهایی کمتری بدونه ولی همون چیزهای کمترو خوب اجرا کنه موفق تره.حتی اگر فقط یک چیز باشه.
خیلی سخته ولی این رو باید بدونیم که نباید کارهای بزرگ انجام بدیم، عوضش کارهای کوچیک رو درست و متوالی انجام بدیم.کارهای کوچیکی که ما رو به سمت کارهای بزرگ میرسونه.
من خودم الان دارم با یک کار ساده و معمولی مجددا شروع میکنم.البته خلاقیتم رو هم دخیل کردم توش.
پیشنهاد میکنم همه کارهایی که فکر میکنی خوبه و میتونی توش موفق بشی رو یادداشت کنی.بعد اولویت بندی کنی.3 تا اول رو جدا کن باقی رو دور بریز.یعنی دیگه اصلا بهش فکر نکن.یکبار دیگه اون سه تا رو بررسی کن.جنبه هاش رو، دردسرهاش رو، بودجه اش رو و ... . اگر اولی رو نشد انجام بدی و سومی هم مرتبط به اولی بود از همون سومی شروع کن.
کاغذ و نوشتن معجزه میکنه.

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,737
تو این تاپیک اکثرا بیکارن من یه ایده سایت دارم که تعداد زیاد باشه بهتر جواب میده .نیاز به تخصص و وقت خاصی هم نداره در حد کار کردن با گوگل ترنسلت کافیه

فعلا دارم زیر و بم قضیه رو در میارم برا اجرا اگر عملی شد خبر میدم برای هر کسی خواست همکاری کنیم

nemo367

Registered User
لایک‌ها
178
سلام دوست عزیز , بنده استارتر تاپیک هستم و خیلی ممنونم وقت گذاشتی و تجربیات خودتو با من و همه دوستان به اشتراک گذاشتی
بله کاملا خیلی از نظرات اینجا داده میشه خوشبینانه و تو رویا هست , طرف تو خونه پدر مادرش راحت نشسه هم از توبره میخوره هم آخور بعد میاد اینجا میگه فلان کنید بیسار کنید مهارت یاد بگیرید و .........

درباره ترجمه حق باشماست و موافقم

درباره app ها تو بازار تو کامنت خودم تا کامنت قبل تر توضیح دادم واقعیت چیه
دوستر دام برنامه نویسه و خودش چنتا بازی از صفر ساخته - و واقعا خیلی خوبن با قیمت خیلی خیلی کم بعد 2 سال حدودا کلا میگفت 500 هزار تومن ازش در اومده 8 ماه برای یکی از بازی ها وقت گذاشته بود و تازه تو کلی از سایت ها تبلیغ بازیشو کرده بود - نقد و بررسی بازیشو تو سایت ها فارسی زبان مربوط به گیم گذاشته بود

حرفت درسته موافقم
درباره حرف زدن و کمک کردن که فکرا همه پوسیده قدیمیه بخصوص علاقه زیادی به کار ها با فشار زیاد از جون مایه گذاشتن و درآمد کم دارن - دارم کار میکنم و همزمان میرم دانشگاه بعد طرف میگه این مسخره بازیا بزار کنار شما جوونا کو..گشاد شدید بلند شو برو موتور بخر مسافر کشی کن

تا حرف میشه طرف میگه این نشد کار برو کارگری کن , حالا خود طرف انقدر قدرت داره ببرت حتی تو نفت استخدام رسمیت کنه , میگن باشه منو ببر یه جا آبدارچی اصلا توالت شور میشم , میگنه نه برو مهارت یاد بگیر ( حالا به کنار اونایی که دارن از باباشون پول جیبی میگیرن میان اینجا دور فشانی میکنن مهارت یاد بگیر و اصلا از جامعه خبر ندارن )
کسی نه راهنمایی درست میکنه نه کمک میکنه و .......... میترسن از اونا موفق تر شی
من همون کار دلالی که شروع کردم کلی دشمن پیدا کردم همه چشم دیدن موفقیت و حتی فعالیت بقیه رو ندارن انگار جا اونا گرفتی

ببین تو خارج بچه از 7 سالگی تا 10 سالگی میسنجن تا استعداداش کشف بشه بعد طبق اصول میبرن سر اون استعداد تا شکوفا بشه , مثلا طرف 22 سالشه یه نوازنده خوبه بعد تو ایران تازه بچه اگر استقلال طلب باشه تو 23 سالگی از خدمت اومد یا 25 سالکی از خدمت اومد تازه میخواد خودش بفهمه تو چی استداد داره و تازه میخواد شروع کنه

خودم استعداد ها زیادی داشتم ولی همش ***** شد , عاشق کامپیوتر و برنامه نویسی بودم اما نذاشتن برم کاردانش به زور فرستادن ادبیات علوم انسانی تا مثلا آینده وکیل شم ( اون موقع خودم سر خود با کتاب اینا زبان بیسیک - زبان پاسکال یاد گرفته بودم کامل , حتی تو ضمینه هک هم رفته بودم )
تو الکترونیک ماهر بودم خودم کیت ها میگرفتم درست میکردم - اما زدن استعداد ***** کردن و ..................
و ..................

سن میره بالا بعد میبینی نمیدونی علایقت چیه - نمیدونی استعدادت چیه - نمیدونی هدفت چیه و ................

منم با خودم حرف میزنم , کارایی که میخوام مرور کنم تکرار میکنم , فرق من اینه 30 سالمه :p

درباره مهاجرت , در حال پول جمع کردنم تا برم هر جا که شد فقط اینجا نباشه
یکی از فامیلام کانادا زندگی میکنه - چند وقت پیش فروردین امثال اومد ایران , صحبت شد درباره کنسول بازی , پرسید آخرین مدل سونی چیه؟
گفت ps4 pro گفت چنده؟ گفتم 1700 تا 1.800 -- گفت یعنی چقدر؟ ( 24 ساله ایران نیست )
گفتم یعنی حقوق رسمی دولت اعلام کرده 850 هزار تومنه یعنی یه نفر برای یه تیکه پلاستیک باید دقیقا 2 ماه کامل حقوقشو بده
گفت وضعت خوب نیست؟ گفتم آره - گفت میبینی آینده ای داشته باشی؟ گفتم نه اصلا نداریم و بدترم میشه
گفت هر جور که شده بلند شو برو فقط اینجا نمون - گفتم با کدوم پول؟

گفت مگه شوهر من پول داشت از ایران رفت و کلی داستان داشت تا پناهنده کانادا شد حدود سال 1992
الانم 2 تا رستوران داریم خونه ویلایی داریم و .......... فقط با کار ساده تازه اینا به دست آوردن نه شرکت بزنن یا کارگری سخت کنن

منم میخوام برم بیشتر هدفم جاها ارزون قیمته مثل تاجیکستان - ارمنستان - بلاروس - کشور ها آمریکا لاتین مثل اکوادور فقط لیسانس داشته باشی بهت اقامت میده بدون هیچ چیزی و چند کشور دیگه

بقول آرزو شکیبا که تو پست اول ازش نوشتم : پل ها پشت سرتونو خراب کنید که راهی برا برگشتن به جا اول نداشته باشید و اینطوری پیشرفت میکنید
داداش ارمنستان و بی خیال شو
مردم خودشون از گرسنگی داشتن خون بالا میاوردن.وضعیتش از ایران بدتره.
اگه ایران ۹۶_۴ ٪ اونجا ۹۹,۵_۰/۵ درصدیه
البته ایرانی موفق هم بودا.یکیش مثلاً بهترین جای ایروان رستوران زده بود.کارشم عالی پول پارو می کرد

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
@robocop-game
استارتر عزیز که نمیدونم اسمت هم چیه
شما با این وضعی که داری اگه مستقیم هم بفرستنت آمریکا، اونجا هم میگی این چه کشوریه و اینجا چرا هیچکس به من کار نمیده و من پول ندارم و از صحبتها
حالا تازه شما تو این حالتی که داری رفتی سراغ یه سری آدم بی عرضه و سعی در الگوبرداری از اونها داری. آخه طرف یه بازی درست کرده بعد ببین چقدر این بازی بی کیفیت بوده که کلا 500 هزار تومن درآورده. که البته باید هم همینطور باشه. نکنه انتظار داری با تولید محتوای بی کیفیت به درآمد میلیونی برسی؟ الان تو همون بازار بازی وجود داره که پنجمین چپترش رو هم منتشر کرده چون موفق بوده
بعد جالبه با خودت فک کردی به این نتیجه رسیدی که چون مثلا آمار دانلود موبوگرام بالاست یعنی فیکه بعد تازه به بقیه میگی از جامعه خبر ندارید. شما برو گوشی ملتو چک کن از هر 5 نفر 4 نفرشون موبوگرام رو نصب کردن
البته منم نمیگم همه شون خریدن ولی خیلی ها خریدن.
شما فک کردی مثلا بری خارج همونجا دم گیت ورود میان یه کیف پره پول میذارن جلوت میگن خیلی ممنون که به کشور ما تشریف فرمایی کردید؟ نه عزیزم
اونجا فقیر داره در حدی که حاظره برا یه لقمه نون کل اعضای خانواده شو بفروشه
بعد جالبه، مثلا نظریه میدی که باید بیان از بچه ها استعداد یابی کنن. خب این درست، ولی یعنی اگه کسی نیومد ازت استعدادیابی کنه توام باید همینطوری بشینی یه گوشه تا بمیری؟ پس تکلیف خوده آدم چی میشه؟ خوده آدم مغز نداره؟ نباید بفهمه چی رو دوست داره؟ به چی علاقه داره؟ از چی بدش میاد؟ برای چی باید تا سر حد مرگ تلاش کنه تا بهش برسه؟ خیلی عجیبه
مثلا به موسیقی علاقه داری؟ برو یه گیتار بخر و بگو من باید گیتاریست بشم. مگه یه گیتار چقدره؟ 300 400 تومن. ولی نکته مهم ش اینه که باید بگی من باید گیتاریست بشم حتی اگه با دنیا هم از بین بره ولی ظاهرا هنوز به این مرحله نرسیدی (البته اگه شمایی که الان میای میگی من پیانو دوست دارم و چون پولشو ندارم که بخرمش پس کلا قیدشو میزنم)
بعد از همه اینا گذشته من کشته ی این تیکه نوشتت هستم
پ ن پ
میخوای از همون اول بذارنت یه جا سره یه کاری و ماهی 5 میلیون هم بهت حقوق بدن؟ خسته نشی یهو؟ دستهات اذیت نشن؟ فکرت خسته نشه؟
این دانشگاهی که ملت میرن همون بهتره که به جاش برن موتور بخرن و مسافرکشی کنن. یه جوری میگی دانشـــــــگاه انگار مثلا میریم آکسفورد یا MIT
اینجا همه دنبال چیزای متفرقه هستن تو دانشگاه، به شخصه خودم استاد کنسل کردن کلاس هستم، ناراحتم نیستم که اینو میگم چون از 7 سالگی که رفتیم مدرسه اینو یاد گرفتیم که کلاسو باید کنسل کنیم و جیم بزنیم
در حقیقت بخوای حسابش رو هم بکنی کاره درستی میکنیم. آخه کدوم استادی دوره استادی میگذرونه؟ کدوم استادی اینقدری مسلطه که یه چیزی که میگه رو کاملا بفهمی؟ دانشجو ها که با هزار تا مشکل و دغدغه میان سره کلاس. طرف سره کلاسه ولی داره به این فکر میکنه که نون شب خونواده شو چطوری فراهم کنه
خلاصه که باید بری کارگری کنی تا به یه جا برسی. وگرنه تا آخر عمرت باید بشینی تو خونه و بگی چرا بقیه استعداد منو کشف نکردن و بهم کار ندادن
اصن کل لذت کار کردن به همینه که ماه اول مثلا 200 تومن دربیاری بعد بشینی به این فکر کنی که چیکار کنم که ماه دیگه درآمدم بشه مثلا 250 تومن و فکر و ایده ی جدید بدی
در ضمن آدم اگه استعداد داشته باشه باید بچسبه بهش، باید جوری باشی که ملت بگن آره، این یارو واقعا استعداد همچین کاری رو داره و به خودت و استعدادت احترام بذارن
وگرنه اگه به حرفه که منم میتونم بگم استعداد خیلی چیزا رو داشتم، ولی مهم تو عمله

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
واقعا خروج از کشور به تنهایی مشکلی را حل نمیکنه. علی الخصوص با این نگاه منفی ای که غربی ها نسبت به خاورمیانه ای ها دارن. یا باید بری توی پمپ بنزین کار کنی یا نظافت رستوران و شغلهایی در این حد (برای مردم عادی) الان وضع اقتصاد ایران خیلی بحرانیه. اصلا به نسبت تلاشی که میکنی بهره وری نداری توی این کشور

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوست عزیز من پست اولتو خوندم و اتفاقات زیادی در زندگی افتاده که نمیشه به همشون اشاره کنم.اما یک جورایی داستان هم فکرهای من و شما یکیه.البته در نظر داشته باشید شما در تهران بودید و من در یک شهرستان 100 هزارنفری.و ایده های زیادی در سر دارم که توان مالی و صبرکافی اجراش رو هم ندارم. اینو هم بگم متاهل هم هستم.
چیزهایی که من یاد گرفتم که شاید بدردکسی بخوره.
هر کسی چیزهایی کمتری بدونه ولی همون چیزهای کمترو خوب اجرا کنه موفق تره.حتی اگر فقط یک چیز باشه.
خیلی سخته ولی این رو باید بدونیم که نباید کارهای بزرگ انجام بدیم، عوضش کارهای کوچیک رو درست و متوالی انجام بدیم.کارهای کوچیکی که ما رو به سمت کارهای بزرگ میرسونه.
من خودم الان دارم با یک کار ساده و معمولی مجددا شروع میکنم.البته خلاقیتم رو هم دخیل کردم توش.
پیشنهاد میکنم همه کارهایی که فکر میکنی خوبه و میتونی توش موفق بشی رو یادداشت کنی.بعد اولویت بندی کنی.3 تا اول رو جدا کن باقی رو دور بریز.یعنی دیگه اصلا بهش فکر نکن.یکبار دیگه اون سه تا رو بررسی کن.جنبه هاش رو، دردسرهاش رو، بودجه اش رو و ... . اگر اولی رو نشد انجام بدی و سومی هم مرتبط به اولی بود از همون سومی شروع کن.
کاغذ و نوشتن معجزه میکنه.

ممنون دوست عزیز

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
تو این تاپیک اکثرا بیکارن من یه ایده سایت دارم که تعداد زیاد باشه بهتر جواب میده .نیاز به تخصص و وقت خاصی هم نداره در حد کار کردن با گوگل ترنسلت کافیه

فعلا دارم زیر و بم قضیه رو در میارم برا اجرا اگر عملی شد خبر میدم برای هر کسی خواست همکاری کنیم

خیلی عالیه ، دوستان در الویت قرار بده و اطلاع رسانی کن
ممنون

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
داداش ارمنستان و بی خیال شو
مردم خودشون از گرسنگی داشتن خون بالا میاوردن.وضعیتش از ایران بدتره.
اگه ایران ۹۶_۴ ٪ اونجا ۹۹,۵_۰/۵ درصدیه
البته ایرانی موفق هم بودا.یکیش مثلاً بهترین جای ایروان رستوران زده بود.کارشم عالی پول پارو می کرد

ممنون از هشدار و اطلاع رسانی که کردی
آره میدونم بیکاری زیاده ، من بیشتر هدفم یه چیز دیگه اس
هم کشور ارزونیه هم راحت میشه اقامت گرفت هم راحت رفت ، ویزا هم نمیخواد
یه آشنا دور یکی از اقوام تو ارمنستان تو سفارت ایرانه اگر بتونم به واسطه اون برم اونجا و سفارت عالی میشه ، اگر نشه نمیدونم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
واقعا خروج از کشور به تنهایی مشکلی را حل نمیکنه. علی الخصوص با این نگاه منفی ای که غربی ها نسبت به خاورمیانه ای ها دارن. یا باید بری توی پمپ بنزین کار کنی یا نظافت رستوران و شغلهایی در این حد (برای مردم عادی) الان وضع اقتصاد ایران خیلی بحرانیه. اصلا به نسبت تلاشی که میکنی بهره وری نداری توی این کشور

موافقم باهات
منم فکر نکردم میخوام برم مدیر شم یا منو بزارن و سرشون حلوا حلوا کنن ، میخوام برم برا همون کارگری و اینجور کار ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا