برگزیده های پرشین تولز

رانا سواران عزیز لطفا کمک کنید

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
با سلام خدمت دوستان.بنده دنبال ماشینی تو رنج قیمتی زیر 25 تومن هستم.با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم بهترین گزینه هایی که با بودجم و از اون مهمتر با دلم سازگار باشه ایناست
رانا مدل حدود 92
206 سدان v8 مدل حدود 88
پارس مدل 88
اولویتم پس از تحقیقات فراوان روی رانای lx متمرکز شده.حالا از دوستان 2 تا تقاضا دارم
اول اینکه دوستانی که رانا داشتن بی تعصب مزایا و معایبشو بگن و اینکه چطور ماشینی هستش و کلا پیشنهادش میکنن
دوم اینکه اگه کسی ماشین داره و قصدش فروشه معرفی کنه تا با هم گپی بزنیم
پ ن : سمند نمیخوام پس ef7 معرفی نکنید و یا پیشنهاد ندید.ممنون

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
ال ۹۰ خیلی خوبه ها ما از سال ۹۱ داریم اصلا خراب نمیشه

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
ماشین خیلی خوبی هستش ولی متاسفانه به دلم نمیشینه

خودروهای چینی هم فکر کنم بتونی.

چینی دردسرش زیاد بخصوص تو تامین قطعه واسه همون اونم واسم مناسب نیست

amijon

Registered User
لایک‌ها
283
سلام.سعی کن رانا نخری. بجاش 206 تیپ 5 بخر.رانا ماشین بی اصالتیه.بدنه هم که خود 206 هست.به هر حال هرجور خودت صلاح میدونی

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
سلام.سعی کن رانا نخری. بجاش 206 تیپ 5 بخر.رانا ماشین بی اصالتیه.بدنه هم که خود 206 هست.به هر حال هرجور خودت صلاح میدونی
نظر شما محترمه.ولی در درجه اول هاچ بک واسم کوچیکه و مجبورم بجای اون v8 بخرم.دوم اینکه غیر از تهویه مطبوع سایر آپشن ها با هم یکیه و قیمت رانا حدود 5 6 میلیون ارزونتره.ضمنا به اتفاق نظر خیلی ها میگن ترمز های رانا بهتره و پایداریش در پیچ ها بهتره و طراحیش هم به نظر خیلی ها منجمله خودم از 206 بهتر و بروزتره.واسه همون فکر میکنم بین این 2 گزینه رانا توجیح خرید بیشتری داره اینطور نیست؟

amirghafuri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوتا از چیزایی ک رانا به دلم نشسته یکی شتابشه ک واقعن عالیه یکی مصرف سوخته واقعن پایینه
با سرعت 170 تا ک میری اصلا حس نمیکنی انگار داری 120 تا میری اینم باحال بود واسم

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
سلام.دلیلش؟

یکی از دوستان ماشین باز کنارم بود شانس شما
عضو رسمی پیست
رانا هم داشته و دارد ( الان استفادش نمیکنه)
تقریبا تمام مدل های ماشین زیر پاش بوده

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
یکی از دوستان ماشین باز کنارم بود شانس شما
عضو رسمی پیست
رانا هم داشته و دارد ( الان استفادش نمیکنه)
تقریبا تمام مدل های ماشین زیر پاش بوده
چه مشکلاتی داشته ماشینشون؟میشه واسم بپرسید؟

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
خیلی جالبه چون نظرها کاملا متفاوته.سر شب تو خیابون یکی و دیدم که رانا داشت.حس کنجکاویم گفت برم واسه تحقیق ازش پرس و جو کنم.طرف بعد از حدود 2 سال استفاده از ماشینش واقعا راضی بود.من نمیخواستم از ایشون ماشین بخرم واسه همون دلیلی نداشت که بخواد بزرگنمایی کنه.ماشینشم ارتفاع خورده بود و رینگ های 16 اینچی زیرش بود که فوق العاده جذابش کرده بود

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
سلام داداش من رانا دارم الان مدل آخر 95 صفر هم خریدم و الان 20 هزار تا کار کرده تو 6 ماه دینشو در اوردم اینقدر مسافرت رفتم باهاش کلا ماشینم تو خونه اس اصلا تو شهر سوار نمیشم شهر دوچرخه مسافرت این ماشین و چندتایی هم عوض کردم الان برات دقیق میگم چیه داستان
ببین رانا کیفیتش از 93 به بعد ماشین عالی ای تو رنج خودش شد این تعریف و تمجید و مشکلات که میخوام بگم به نسبت قیمتش تو این دوره زمونه این مملکت بسنج . قبل 93 رانا خیلی به مشکل کیفیتی مونتاژی میخورن ماشینا
موتور عالی . برقی فوق عالی . کولر عالی بخاری مشتی . صندلی ها عالی .
صدای موتور نسبتا کم میاد تو اتاق
اینه ها عالی
جنس داشبورد و در ها فوق تخمی اصلا به درا نگاه میکنی انگار مونا 5 ساله از تهران طراحی کرده اینقدر اشغاله طراحی رو دری ها . جنسشم که اشغال . داشبورد هم پتانسیل خط خطی شدن زیادی داره جنسش سریع خط میوفته . جای شیشه بالا بر ها خیلی به درد نخوره . همزمان دو نفری نمیتونید کمربند ایمنی ببنید چون تو نقطه اتصال دستا به هم گیر میکنه . شیشه بالابرای عقب جاش برای عقبی ها خیلی خوبه ولی جلو دیگه بالابر نداره ! راننده براش یه مقدار سخته یکم !
مصرف سوخت واقعا عالی واقعا عالی حتی از خود 206 که همین موتور روشه کمتر مصرف
شتاب خیلی عالی . سرعت نهایی خوب
بالای 160 میزنه فرمون کم و بیش ( ماشین تنظیم )
190 باهاش رفتم فک کنم جا داشت باز زیاد نه 200 نمیره بعید میدونم بره ولی خب خیلی ناپایدار بود ( ارتفاع فابریک )
فرمون زیاد نرم نیست حالا نمیدونم فرمون 206 نرم تره
ترمزا فوق عالی ( 4 چرخ دیسک . جلو ها ای بی اس که زیادم شاخ نیست ای بی اسش )
صندوق مشتی جا دار
جای نشستن عقبیا داغون به درد نخور کلا بدبختا شهید میشن
سیستم صوتی فابریک خوب باندا خوب خدایی
صندلی جلو ها خیلی خوبه نشستن و کمر و کلا استایلش خیلی خوبه خسته کننده نیست .
صدای بیرون زیاد نمیاد تو کابین . ولی به شرطی که لاستیک خوب بندازید
پشت کیلومتر سلیقه ای هست ولی خب ساده اس . رنگش بد نیست . قسمت کنسول جلو خوبه . تهویه و کولر اینا دستی هست که خب از رو اس دی یه چیزایی مثلا جنس در و داشبورد و همین برقی هاش دزدیدن که قیمت رانا 6 7 تومن کمتر شد . اما برق رانا خیلی خیلی خیلی بهتر از 206 هست و اصلا نقص های 206 رو نداره مثل دسته راهنما و چراغ سوزی و قاطی کردن ای سی یو و کلا همه مسائل تخیلی برق 206 رو نداره
سپر جلوش خیلی پایینه خیلی . عقبش خوبه
یه وقت زبونم لال به جایی بزنی لوازم بدنه رانا خیلی گرون تره از 206 مثلا سپر ها گرون تره . صندوق و کاپوت گرون تره
به برق خانواده 206 نمیشه دست زد ولی با رانا من مشکلی ندارم
چراغ و نور کشی جلو فوق العاده عالی کاسه چراغ و پرتاب نور به خصوص وقتی نور پایین روشن و نور بالا میندازی کلا همه با هم روشن میشه و خلاصه قسمت جلو نور دهی عالیه عقب هم خیلی خوبه من خودم از اون ال ای دی رو صندوق بدم میاد ولی چراغ عقبا قشنگه
صفحه کلاچ فوق العاده اشغال . فوق اشغال . من مراعات کردم و تمیز ماشین سوار میشم الان مشکلی ایجاد نکرده ولی ماشین دوستام که همزمان خریدیم همه رو 2 هزار کیلومتر خورد کردن زدن گیربکس شهید کردن
جسارت نمیکنم به کسی . دوستانی که ماشین سوار نیستن و صرفا گواهینامه گرفتن و از دنده کشی از معکوس کشی از صدای موتور از دور موتور چیزی نمیدونن بهتره هر روزی که ماشین خریدن چه نو چه دست دو سریع صفحه عوض کنن یه صفحه خوب بندازن تا مشکل پیش نیاد براشون چون حساسه سر صفحه و میزنه خرج کلفت میزاره رو دست
واقعا این بهترین ماشین صفری هست که خریدم تا امروز هیچچچچچچچچ مشکلی براش پیش نیومده و از روز اول بهتره واقعا
ولی راناهای قبل 93 رو نخرید از هر 100 تا دو تاش خوب درومده اونم نه به خوبی جدیدا

اقا خلاصه تو رنج خودش خیلی خیلی از 206 و اس دی بهتره مطمئن باش از اس دی خیلی بهتره من همه ماشینای وطنی رو داشتم وسه زیر پا کلا هم امریکایی سوارم اما واسه زیر پا و شهر و خلاصه ماشین بی خرج فقط رانا سوار میشم تعصبی هم نیستم سر چیزی مشکلاشو گفتم خوبیاشم گفتم تو رنج خودش خیلی عالیه

Last edited:

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
سلام داداش من رانا دارم الان مدل آخر 95 صفر هم خریدم و الان 20 هزار تا کار کرده تو 6 ماه دینشو در اوردم اینقدر مسافرت رفتم باهاش کلا ماشینم تو خونه اس اصلا تو شهر سوار نمیشم شهر دوچرخه مسافرت این ماشین و چندتایی هم عوض کردم الان برات دقیق میگم چیه داستان
ببین رانا کیفیتش از 93 به بعد ماشین عالی ای تو رنج خودش شد این تعریف و تمجید و مشکلات که میخوام بگم به نسبت قیمتش تو این دوره زمونه این مملکت بسنج . قبل 93 رانا خیلی به مشکل کیفیتی مونتاژی میخورن ماشینا
موتور عالی . برقی فوق عالی . کولر عالی بخاری مشتی . صندلی ها عالی .
صدای موتور نسبتا کم میاد تو اتاق
اینه ها عالی
جنس داشبورد و در ها فوق تخمی اصلا به درا نگاه میکنی انگار مونا 5 ساله از تهران طراحی کرده اینقدر اشغاله طراحی رو دری ها . جنسشم که اشغال . داشبورد هم پتانسیل خط خطی شدن زیادی داره جنسش سریع خط میوفته . جای شیشه بالا بر ها خیلی به درد نخوره . همزمان دو نفری نمیتونید کمربند ایمنی ببنید چون تو نقطه اتصال دستا به هم گیر میکنه . شیشه بالابرای عقب جاش برای عقبی ها خیلی خوبه ولی جلو دیگه بالابر نداره ! راننده براش یه مقدار سخته یکم !
مصرف سوخت واقعا عالی واقعا عالی حتی از خود 206 که همین موتور روشه کمتر مصرف
شتاب خیلی عالی . سرعت نهایی خوب
بالای 160 میزنه فرمون کم و بیش ( ماشین تنظیم )
190 باهاش رفتم فک کنم جا داشت باز زیاد نه 200 نمیره بعید میدونم بره ولی خب خیلی ناپایدار بود ( ارتفاع فابریک )
فرمون زیاد نرم نیست حالا نمیدونم فرمون 206 نرم تره
ترمزا فوق عالی ( 4 چرخ دیسک . جلو ها ای بی اس که زیادم شاخ نیست ای بی اسش )
صندوق مشتی جا دار
جای نشستن عقبیا داغون به درد نخور کلا بدبختا شهید میشن
سیستم صوتی فابریک خوب باندا خوب خدایی
صندلی جلو ها خیلی خوبه نشستن و کمر و کلا استایلش خیلی خوبه خسته کننده نیست .
صدای بیرون زیاد نمیاد تو کابین . ولی به شرطی که لاستیک خوب بندازید
پشت کیلومتر سلیقه ای هست ولی خب ساده اس . رنگش بد نیست . قسمت کنسول جلو خوبه . تهویه و کولر اینا دستی هست که خب از رو اس دی یه چیزایی مثلا جنس در و داشبورد و همین برقی هاش دزدیدن که قیمت رانا 6 7 تومن کمتر شد . اما برق رانا خیلی خیلی خیلی بهتر از 206 هست و اصلا نقص های 206 رو نداره مثل دسته راهنما و چراغ سوزی و قاطی کردن ای سی یو و کلا همه مسائل تخیلی برق 206 رو نداره
سپر جلوش خیلی پایینه خیلی . عقبش خوبه
یه وقت زبونم لال به جایی بزنی لوازم بدنه رانا خیلی گرون تره از 206 مثلا سپر ها گرون تره . صندوق و کاپوت گرون تره
به برق خانواده 206 نمیشه دست زد ولی با رانا من مشکلی ندارم
چراغ و نور کشی جلو فوق العاده عالی کاسه چراغ و پرتاب نور به خصوص وقتی نور پایین روشن و نور بالا میندازی کلا همه با هم روشن میشه و خلاصه قسمت جلو نور دهی عالیه عقب هم خیلی خوبه من خودم از اون ال ای دی رو صندوق بدم میاد ولی چراغ عقبا قشنگه
صفحه کلاچ فوق العاده اشغال . فوق اشغال . من مراعات کردم و تمیز ماشین سوار میشم الان مشکلی ایجاد نکرده ولی ماشین دوستام که همزمان خریدیم همه رو 2 هزار کیلومتر خورد کردن زدن گیربکس شهید کردن
جسارت نمیکنم به کسی . دوستانی که ماشین سوار نیستن و صرفا گواهینامه گرفتن و از دنده کشی از معکوس کشی از صدای موتور از دور موتور چیزی نمیدونن بهتره هر روزی که ماشین خریدن چه نو چه دست دو سریع صفحه عوض کنن یه صفحه خوب بندازن تا مشکل پیش نیاد براشون چون حساسه سر صفحه و میزنه خرج کلفت میزاره رو دست
واقعا این بهترین ماشین صفری هست که خریدم تا امروز هیچچچچچچچچ مشکلی براش پیش نیومده و از روز اول بهتره واقعا
ولی راناهای قبل 93 رو نخرید از هر 100 تا دو تاش خوب درومده اونم نه به خوبی جدیدا

اقا خلاصه تو رنج خودش خیلی خیلی از 206 و اس دی بهتره مطمئن باش از اس دی خیلی بهتره من همه ماشینای وطنی رو داشتم وسه زیر پا کلا هم امریکایی سوارم اما واسه زیر پا و شهر و خلاصه ماشین بی خرج فقط رانا سوار میشم تعصبی هم نیستم سر چیزی مشکلاشو گفتم خوبیاشم گفتم تو رنج خودش خیلی عالیه
ممنون از توضیحات کامل و دقیقتون.با توجه به گفته های شما و بودجه ای که واسه خرید ماشین در نظر گرفتم و مسایلی که خیلی ها گفتن و تو فرمایشات شما هم بهشون اشاره شده بود فکر میکنم رانا واسم گزینه مناسبی نباشه و احتمالا باید دنبال گزینه دیگه ای باشم.ناگفته نماند که چند روزه در کنار تحقیقاتم واسه رانا گوشه چشمی به mvm530 هم داشتم که بی اغراق آمار رضایت مشتریش لااقل از رانا واقعا بالاتر بوده

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
اره داداش زیر 94 رانا رو نخر اذیتت میکنه
کلا نه رانا سعی کن ماشین وطنی کارکرد زیر 30 تا باشه بخری مثلا مدل سال قبل رو
چون این ماشینا ماشینای 2 یا نهایتا 3 سال سواری هستن بعدش دیگه به درد سواری بی دردسر نمیخورن
کیلومتر ماشین وطنی از 100 هزار تا رد شد دیگه ماشین بشو نیست حرف ملت هم گوش نکن میگن پژو من 200 تا راه رفته از روز اول بهتر و این حرفا کلا دوس دارن از وسیله هاشون تعریف کنن
سعی کنید ماشین زیر 30 هزار تا با بودجه اتون که میرسه بخرید تا دو سال سه سال راحت سوار شید وقت خرج افتادن شد میفروشید ایشالا 4 تومن 5 تومن میزاری روش دوباره سرحالشو میخری

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
حالا یه چیز جالب من ئسر خالم 206 اس دی صفر خرید مدل 95 فکر کنم بعد فروختش رفت یه اس دی 88 89 خرید بعد میگفت یعنی اون صفر رو طرف بیاره با این مدل عوض نمیکنم

میگفت چقدر صفر افتضاحه
الان هنوز 206 رو داره

M6568

Registered User
لایک‌ها
58
رانا داخلش که پرایده
بیرونش هم همون 206
کلا ماشین زیاد خوبی نیست..اصطهلاک بالایی هم داره
من پژو پارس پیشنهاد میدم
به شرطی که مدل هشتادو هشت بیشتر از 170 هزار کار نکرده باشه
ماشین شیک..زیبا..باکلاس..کم صدا..هندلینگ خوب..جادار..ایمنی خوب(بین ماشینای ایرانی) .. اصطهلاک هم توی این رنج قیمت شما فقط پراید بخری اسطهلاکش پایینه...بقیه متوسطن

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
با تشکر از دوستان متاسفانه اینقدر از رانا بد شنیدم که به کل ازش دلسرد شدم.در حال حاضر و با تحقیقی که کردم اولویت خریدم روی mvm 530 هستش و شدیدا دنبال یکی تا مدل 91 هستم.اگه کسی نظری داره میشنوم و موردی هم بود لطفا اطلاع بدین.ممنون

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
با تشکر از دوستان متاسفانه اینقدر از رانا بد شنیدم که به کل ازش دلسرد شدم.در حال حاضر و با تحقیقی که کردم اولویت خریدم روی mvm 530 هستش و شدیدا دنبال یکی تا مدل 91 هستم.اگه کسی نظری داره میشنوم و موردی هم بود لطفا اطلاع بدین.ممنون

]چینی نخر افت قیمت زیاد دارد مطمین باش ئشیمون میشه هفته ای افت قیمت دارد

بالا