برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
چه مسخره شده این امین آشنا!
24 واریز کردم و تائید شد
25 صادر شده ولی به نرخ گرون‌ترین روز یعنی 24 آبان!!!!! یعنی برای 22 واحد من توی همین یک روز 70.000ت ضرر کردم. دقیقا مثل ماه قبل ( که البته اون ماه خیلی بیشتر بود و بالای 200 هزار ضرر کردم)
قرار بود به نرخ امروز محاسبه بشه...
گفتن همون روز واریز کن باور نکردم... افسوس که جمعه اس نمیتونم تماس بگیرم

نرخ صدور یعنی این‌قدر بالا رفته!؟!؟

Last edited:

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
چه مسخره شده این امین آشنا!
24 واریز کردم و تائید شد
25 صادر شده ولی به نرخ گرون‌ترین روز یعنی 24 آبان!!!!! یعنی برای 22 واحد من توی همین یک روز 70.000ت ضرر کردم. دقیقا مثل ماه قبل ( که البته اون ماه خیلی بیشتر بود و بالای 200 هزار ضرر کردم)
قرار بود به نرخ امروز محاسبه بشه...
گفتن همون روز واریز کن باور نکردم... افسوس که جمعه اس نمیتونم تماس بگیرم

نرخ صدور یعنی این‌قدر بالا رفته!؟!؟
بازی نباید بکنی هی ورداری هی بزاری ضرر میکنی اگه دفعه بعد دقیقا تو همین روز بفروشی ضرر نمیکنی البته من نمیدونم اشنا داره چی کار میکنه

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
یه نکته را من یه بار برای همیشه به دوستانی که واحد صندوق میخرن بگم:
بعضیا فکر میکنن اگر واحد را 101800 بخرن و 26ام این واحد بشه 100هزار تومان به ازای هر واحد 1800 تومان ضرر کرده اند!!!!:general208:
دوستان عزیزم اون 1800 تومن در اولین دوره تقسیم سود بهتون بر میگرده و شما ریالی ضرر نمی کنید!!
این که من 101800 خریدم باید تا ماه دیگه همین موقع صبر کنم جبران بشه یه حرف خنده داره:D

Last edited:

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
بازی نباید بکنی هی ورداری هی بزاری ضرر میکنی اگه دفعه بعد دقیقا تو همین روز بفروشی ضرر نمیکنی البته من نمیدونم اشنا داره چی کار میکنه
اصلا ابطال نداشتم که بازی محسوب بشه... صرفا هر ماه یه مقدار صدور واحد داشتم...
یه نکته را من یه بار برای همیشه به دوستاتی که واحد صندوق میخرن بگم:
بعضیا فکر میکنن اگر واحد را 101800 بخرن و 26ام این واحد بشه 100هزار تومان به ازای هر واحد 1800 تومان ضرر کرده اند!!!!:general208:
دوستان عزیزم اون 1800 تومن در اولین دوره تقسیم سود بهتون بر میگرده و شما ریالی ضرر نمی کنید!!
این که من 101800 خریدم باید تا ماه دیگه همین موقع صبر کنم جبران بشه یه حرف خنده داریه:D
اینطور که میفرمائین دقیق نیست (اصولی و در شرایط آزمایشگاهی استاندارد اینطور هست که میفرمائین ) ولی ...
شما ضرر اولیه رو با سود آخر یر به یر می‌کنین در صورتی که اگه دقیق حساب کنین متضرر می‌شین... حتی واسه مقدار خیلی کمی
به خصوص الان که نرخ صدور رو هم وحشتناک بردن بالا...
وقتی نرخ صدور این‌قدر میره بالا یعنی کمبودی داشتن که خواستن جبران بشه... (البته شاید من اینطور فکر می‌کنم)
از دیروز تا الان حدود 20 میلیاردتومن افت داشته امین آشنا

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
اصلا ابطال نداشتم که بازی محسوب بشه... صرفا هر ماه یه مقدار صدور واحد داشتم...

اینطور که میفرمائین دقیق نیست (اصولی و در شرایط آزمایشگاهی استاندارد اینطور هست که میفرمائین ) ولی ...
شما ضرر اولیه رو با سود آخر یر به یر می‌کنین در صورتی که اگه دقیق حساب کنین متضرر می‌شین... حتی واسه مقدار خیلی کمی
به خصوص الان که نرخ صدور رو هم وحشتناک بردن بالا...
وقتی نرخ صدور این‌قدر میره بالا یعنی کمبودی داشتن که خواستن جبران بشه... (البته شاید من اینطور فکر می‌کنم)
از دیروز تا الان حدود 20 میلیاردتومن افت داشته امین آشنا
خیلی واضح گفتم چندبار با دقت بخونید متوجه میشید
فرض کنید 24 آبان به قیمت کذایی 110 هزار میخری و 25 آبان تقسیم سود هست که مثلا قیمت روز ۲۵ آبان میشه 110500 تومن و صندوق 10500 تومن به ازای هر واحد سود تقسیمی به حسابتون میریزه!
یعنی هم 10 هزار تومن اضافی خودت را گرفتی هم500 تومن سود یه روز از 24ام تا 25ام!
بعد تقسیم سود هم قاعدتا قیمت واحد بر میگرده به همون 100هزار قیمت اسمی!
اینکه شرایط آزمایشگاهی کجای این قضیه است را متوجه نمیشم! :D

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
یک چیزی که خیلی واضح هست دوستان!
شما تو صندوق نسبت به بانک همیشه 2 جا ضرر میدید!
این چیزی که میگم ضرر میدید چه اول ماه باشه چه روز اخر چه وسطاش هیچ فرقی نداره تو هیچ صندوقی!
اولا شما هر روزی واریز کنی مثلا 1م! شما با نرخ 2وم برات خرید میکنن ! ولی تو بانک از روز دوم بهت سود تعلق میگیره! ولی تو صندوق اینجا ضرر میدی
و دومیش هم نرخ ابطال و صدور هست شما تو بانک نهایتا سود معین رو میگیرید ولی تو صندوق شما وارد میشید اندازه تقریبا 2 روز باید هزیینه کنید (روزی 60 تومن و تقریبا تفوات 120 تومنی صدور و ابطال!)
ولی از ماه بعد همون درصدی که تو اونحا مینویسه رو میگیرید!

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
خیلی واضح گفتم چندبار با دقت بخونید متوجه میشید
فرض کنید 24 آبان به قیمت کذایی 110 هزار میخری و 25 آبان تقسیم سود هست که مثلا قیمت روز ۲۵ آبان میشه 110500 تومن و صندوق 10500 تومن به ازای هر واحد سود تقسیمی به حسابتون میریزه!
یعنی هم 10 هزار تومن اضافی خودت را گرفتی هم500 تومن سود یه روز از 24ام تا 25ام!
بعد تقسیم سود هم قاعدتا قیمت واحد بر میگرده به همون 100هزار قیمت اسمی!
اینکه شرایط آزمایشگاهی کجای این قضیه است را متوجه نمیشم! :D
شما روزشمار بانک، یا حتی ادعای سالانه سودشون رو محاسبه کنید، ضرر رو متوجه میشید...
توی صندوق ها معمولا ماه اول (صدور) و ماه آخر (ابطال) متضرر میشین...
دو سه روز بعد از ابطال هم سودی بهت تعلق نمیگیره...
تعطیلی هم باشه که بیشتر...
به خصوص اینکه اگه اواسط ماه بخواین ابطال کنین ضررتون خواهی نخواهی بیشتر میشه (بستگی به روز استارت داره)
توضیح زیاد هست ولی مجال نیست...
شرایط آزمایشگاهی تو بتن ماجراست

Last edited:

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
شما روزشمار بانک، یا حتی ادعای سالانه سودشون رو محاسبه کنید، ضرر رو متوجه میشید...
توی صندوق ها معمولا ماه اول (صدور) و ماه آخر (ابطال) متضرر میشین...
دو سه روز بعد از ابطال هم سودی بهت تعلق نمیگیره...
تعطیلی هم باشه که بیشتر...
به خصوص اینکه اگه اواسط ماه بخواین ابطال کنین ضررتون خواهی نخواهی بیشتر میشه (بستگی به روز استارت داره)
توضیح زیاد هست ولی مجال نیست...
شرایط آزمایشگاهی تو بتن ماجراست
ماه اخر دیگه چرا؟
تنها جایی که ضرر میدی ماه اوله!
من ماه اخر رو متوجه نمیشم چرا ضرر میدی

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
این چرتکه انداختن ها مال زمانی بود که تفاوت سود بانک و صندوق 2-1 درصد بود
الان صندوق نباشه کجا رو دارین که این همه چونه میزنید ؟ :D

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
من به نظرم بهترین بانک با صندوقش اینده هست هم 22 میده هم تفاوت ابطال و واریزش 6 تومنه
واسه کسی که بالای 100 میزنه خیلی بهتره

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
اصل سرمایرو چطور میشه فهمید یک صندوق تضمین میکنه یا نه ؟
تصور نمی کنم همچین صندوقی تا حالا بوده باشه، هر چند ریسک برای اصل سرمایه در صندوقهای با درآمد ثابت بسیار اندکه و در طول این 6 سال از ورودشون به بازار سرمایه تا حالا کوچکترین مشکلی نداشتند.
در هر صورت تنها ملاک حقوقی صندوقها در تمامی موارد اساسنامه و امیدنامشونه که کوچکترین تغییرات درشون باید در مجمع صندوق تصویب بشه و به تایید سازمان بورس برسه و بعد از اعلام عمومی اجرایی میشه. از این نظر به حرف هیچ کارمند شعبه و رییس شعبه و دوست و آشنایی اعتنا نکنید. اساسنامه و امیدنامه کلیه صندوقها به همراه ریز کامل کلیه ی ویرایشهاشون در وبسایت صندوقها موجوده.

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
با توجه به اینکه در حال حاضر در میان صندوقهای با درآمد ثابت پربازده ترین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) "پشتوانه طلای لوتوس" وابسته به بانک پارسیان هست که تنها 5 ماهه تاسیس شده و در همین مدت کوتاه به بازده بالای 30% سالیانه رسیده (منبع 1، منبع 2)، لطفا دوستانی که تجربه سرمایه گذاری در این صندوق رو دارند اطلاعاتشون رو اینجا با سایرین هم در میون بگذارند.
البته دوستان توجه داشته باشید که برخلاف سایر صندوقها، برای سرمایه گذاری در صندوق های ETF بایستی ابتدا به شکل رایگان از یکی از کارگزاریها کد معاملات بورسی بگیرید و بعد اقدام به خرید و فروش واحدها به شکل آنلاین در زمان فعال بودن بورس تهران کنید. کانال تلگرام این صندوق هم مطالب جالبی داره: https://t.me/LotusGoldFund

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
چقدر این صندوق بانک حکمت مسخره کرده مردم رو من پارسیان داشتم اقتصاد نوین داشتم گردشگری داشتم شهر داشتم همون روز باطل میکرد میداد نهایت میخواست پدر کشتگی در بیاره فردا میداد

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
دوستان بانک آینده صندوق گسترش ، کف صد ملیون تومانه یا یک ملیارد ؟؟ هر جا یه چیز مینویسن !

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
چقدر این صندوق بانک حکمت مسخره کرده مردم رو من پارسیان داشتم اقتصاد نوین داشتم گردشگری داشتم شهر داشتم همون روز باطل میکرد میداد نهایت میخواست پدر کشتگی در بیاره فردا میداد

چون اینترنتی نبوده و شما حضوری میرفتید در ساعت کاری.الان طرف ساعت ۶ عصر ۵شنبه میره اینترنتی درخواست میده بعد شبش میاد اینجا که پولم کجاس؟؟؟خب معلومه تا شنبه نمیره تو حسابش.اگر در زمان درست درخواست ابطال بزنن همون روز اصل مبلغ تو حسابشه .
در ضمن اینقد کار صندوق گردشگری و بانکش درسته که مواردی دیده شده که حتی قبل ازدرخواست ابطال پول تو حساب بوده: )))
اینقد سریع

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
معمولا برای خرید یا فروش صندوق باید صبح تا قبل 10 انجام داد همون روز پول تو حسابه .

funpic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
من چهارشنبه توی بنک شهر صندوق بازکردم ولی امروز پولم برگشته امده داخل حسابم تا به حال برای کسی این اتفاق افتاده یا نه

funpic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان کسی تا به حال توی صندوق بانک توسعه صادرات سرمایه گذاری کرده ؟

بالا