برگزیده های پرشین تولز

سمند ال ایکس معمولی یا ال ایکس ef7 ؟

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
سلام....
اقا من واقعا موندم چیکار کنم...
بعضیا میگن ef7 همه مشکل دارن...16 سوپاپ هستند .. و خوب نیستند...
میگن معمولیش بهتره که 8 سوپاپ داره ....
درسته؟
بعد یه سوال دیگه. چرا این سمند جدیدا زیر دستگاه پخش،جا سیستم سخنگو خالیه؟؟!!

bestmusic

Registered User
لایک‌ها
31
مالتی پلکس سخنگو نداره.و از روی سمند SE سخنگو حذف شده (مطمئن نیستم)
EF7 بین مکانیک ها منفور هست به خاطر اینکه اکثرا نمیتونند تعمیرش کنند و XU7 براشون راحتتره.
XU7 از لحاظ شتاب روی 405 بهتر عمل میکنه .
EF7 مصرف کمتر و شتاب بیشتری روی سمند داره و طراحی جدیدتر.
XU7 بازار فروشش سریعتر هست.
هرکدام مزایا و معایبی داره و انتخاب با خریدار هست.
در کل هر کدام بگیرید دلیل برتری بر دیگری نیست.

Last edited:

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
EF7 ها صرفه اینکه تعمیر کار مناسبی براشون پیدا نمیشه توی دهنا بد چرخیده !
و الا بدی تا الان ازش ندیدم . خودم یک سورن داشتم سال 91 EF7 . و الان فروختم و یک EF7 توربو شارژ خریدم . و واقعا راضیم !!!!!!

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
سلام....
اقا من واقعا موندم چیکار کنم...
بعضیا میگن ef7 همه مشکل دارن...16 سوپاپ هستند .. و خوب نیستند...
میگن معمولیش بهتره که 8 سوپاپ داره ....
درسته؟
بعد یه سوال دیگه. چرا این سمند جدیدا زیر دستگاه پخش،جا سیستم سخنگو خالیه؟؟!!
سلام
EF7 ها شتاب عالی و کم مصرف تر هستن نسبت به XU7 -مهمتر از همه قدرت موتور ای اف گازسوز برابری میکنه با بنزینی XU7
معمولی بخاطر این بهتره که کم خرج تره و تعمیرش راحت تر . مثلا یکی از آشناها EF7 داشت که مشکل پیش اومده بود و داخل شهرشون کسی نتونست تعمیر کنه مجبور شد بره یه شهر دیگه برا تعمیر
سمند یه مدل سخنگو هست یه مدلم مالتی پلکس - سخنگو بیشتر با xu7 هست
سمند SE هم سخنگو نداره البته هیچی نداره این SE:D
یه نکته دیگه اگه درسال بالای 25 هزارتا استفاده داری XU7 بگیر اگه کمتر برو سراغ EF7
قدرت موتور سمند XU7 برابر 94 اسب بخار هست درصورتیکه EF7 بنزینی 113 و گازسوز 102 و سمند SE برابر 100 اسب هست:)

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
سلام
دوستان میشه به طور تقریبی بگید خرابی
?ef7 بیشتره یا xu7

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
سلام
دوستان میشه به طور تقریبی بگید خرابی
?ef7 بیشتره یا xu7
بستگی به استفاده شما داره برادر !
EF7 ها فقط نیمه دوم سال 90 تا نیمه اول سال 91 مورد دارن . باقیش اوکیه به نظرم .

shadow fiend

Registered User
لایک‌ها
515
یا خود 405 بگیر یا ef7 دوگانه.بنزین دوروز دیگه گرون میشه.
و صد البته ef7 پرخرجه و افتش شدیده.به نظرم ef7 دوگانه بگیر 4سال برون بعد بفروش ولی اگر درست برونی هیچ مشکلی نداره.

light67

Registered User
لایک‌ها
282
نمیدونم چرا حرف بدون مدرک میزنن

Ef7 ماشین به روز و عالی هستش ، من نزدیک 3 سال دارم و 120 هزار کیلومتر رفتم (اندازه 5 6 سال ) و هیچ مشکلی نداشتم
هر چی ماشین جدید و بروز تر میشه خرجش بیشتر میشه ، اینطوری باشه برید موتورسیکلت یا پراید بخرید خرجش خیلی کمه ،
موتور تازه به بازار اومده و تمام قطعاتش و تعمیرکاراش موجوده ، مگه موتور فرقون 405 30 سال پیش اومده بود کسی بلد بود تعمیر کنه ؟
شما برید تو نمایندگی هرچی ماشین خرابه اول 206 میبینید بعدش 405
شما برید یه ef7 صفر پیدا کنید ، شتاب و قدرت و نرمی ماشین رو با 405 مقایسه کنید ، اونوقت دیگه ول کن ef7 نیستید
پایه گازسوز هم بگیرید از 405 بنزینی بهتر جواب میده

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
نمیدونم چرا حرف بدون مدرک میزنن

Ef7 ماشین به روز و عالی هستش ، من نزدیک 3 سال دارم و 120 هزار کیلومتر رفتم (اندازه 5 6 سال ) و هیچ مشکلی نداشتم
هر چی ماشین جدید و بروز تر میشه خرجش بیشتر میشه ، اینطوری باشه برید موتورسیکلت یا پراید بخرید خرجش خیلی کمه ،
موتور تازه به بازار اومده و تمام قطعاتش و تعمیرکاراش موجوده ، مگه موتور فرقون 405 30 سال پیش اومده بود کسی بلد بود تعمیر کنه ؟
شما برید تو نمایندگی هرچی ماشین خرابه اول 206 میبینید بعدش 405
شما برید یه ef7 صفر پیدا کنید ، شتاب و قدرت و نرمی ماشین رو با 405 مقایسه کنید ، اونوقت دیگه ول کن ef7 نیستید
پایه گازسوز هم بگیرید از 405 بنزینی بهتر جواب میده

سمند نداشتم قبلا ولی کاملا موافقم با شما
یکی از دوستان سمند صفر موتور قدیمی گرفته لامصب سوار میشی میخواد راه بیوفته انگار نیسان میخواد حرکت کنه شتابش تعطیله کلا ، مصرف سوخت بالاست
ولی همین عیدی با پسر عموم رفتیم مسافرت ef7 داره ، نصفه روز ماشینارو عوض کردیم ، هم شتاب و قدرتش خوبه هم واقعا موتور به روزیه
متاسافانه این شوآف رو تعمییر کار ها راه انداختن که ef7 خوب نیست ، چون سواد تعمیرش رو ندارن

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من تاحالاچن تا ۲۰۶ داشتم الان سمند ef7 دارم.در رده اول بازم میگم بهترین موتور تو فرغونای ایرانی tu5 عه بین ef7 xu7
ولی الان سمند ef7 دو گانه دارم خدایی موتوریش خوبه.از موتور xu7 پر خرج تر هست اگهههه به خرج بیفته ولی خوب مگه میشه هم صدای موتور کمتر باشه هم نرم تر ماشین کار کنه شتابش بهتر باشه هم اینکه کم خرج تر بشه؟؟
الکی هم میترسونن ملتو از ef7.والا شما روغن ابش مرتب بریز چک کن هیچیش نمیشه.همون xu7 واشر زدناش و مصرف بالای سوختش یادتون نره

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
سمند نداشتم قبلا ولی کاملا موافقم با شما
یکی از دوستان سمند صفر موتور قدیمی گرفته لامصب سوار میشی میخواد راه بیوفته انگار نیسان میخواد حرکت کنه شتابش تعطیله کلا ، مصرف سوخت بالاست
ولی همین عیدی با پسر عموم رفتیم مسافرت ef7 داره ، نصفه روز ماشینارو عوض کردیم ، هم شتاب و قدرتش خوبه هم واقعا موتور به روزیه
متاسافانه این شوآف رو تعمییر کار ها راه انداختن که ef7 خوب نیست ، چون سواد تعمیرش رو ندارن
دقیقا داداش.سمند با اینکه سنگینه و کلا خوب راه نمیره ولی بازم ef7 براش بهتره تا xu7

faraseo.net

Registered User
لایک‌ها
73
سلام.

سمند XU7 و EF7 هر دو مزایا و معایبی دارن.

موتور معمولی شاید به مرور کمی صدای موتور داشته باشه و باید همیشه آب و روغن رو چک کنید و اگه یه لحظه غفلت کنین ماشین واشر میزنه الانم خرج باز کردن موتور خیلی بالاست.

EF7 مصرفش واقعا بهینه است و کم مصرفه و موتر بدون سروصدا و شتاب عالی و بیشتر قطعاتش هم بوش المانه. اما تعمیرکار مناسبی نیست واسش و اینکه هزینه تعمیرات بالاست و قطعاتش کمیاب تره.

اما تو این ماشین های ایرانی هر کدوم یه عیبی داره و یه حسنی که معایب انقد زیادهه واقعا انتخاب و سخت میکنه

light67

Registered User
لایک‌ها
282
سلام.

سمند XU7 و EF7 هر دو مزایا و معایبی دارن.

موتور معمولی شاید به مرور کمی صدای موتور داشته باشه و باید همیشه آب و روغن رو چک کنید و اگه یه لحظه غفلت کنین ماشین واشر میزنه الانم خرج باز کردن موتور خیلی بالاست.

EF7 مصرفش واقعا بهینه است و کم مصرفه و موتر بدون سروصدا و شتاب عالی و بیشتر قطعاتش هم بوش المانه. اما تعمیرکار مناسبی نیست واسش و اینکه هزینه تعمیرات بالاست و قطعاتش کمیاب تره.

اما تو این ماشین های ایرانی هر کدوم یه عیبی داره و یه حسنی که معایب انقد زیادهه واقعا انتخاب و سخت میکنه
میشه بگید کدوم قطعه کمیابه!
الان بنز و بی ام وه هم همه سر درمیارن چه برسه به ماشین ایرانی

بالا