برگزیده های پرشین تولز

کلاهبرداری کارت به کارت

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
دقت کردین بخش امورمشترکین همراه اول هرکاری دارین ازتون کپی کارت ملی میخواد؟
حالا سوال اگر خود کارمندان امور مشترین فاسد در بیان از کپی کارت ملی شما سو استفاده کنن چی؟
با کپی کارت ملی چه سو استفاده های میتونن انجام بدن؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,814
با کپی کارت ملی چه سو استفاده های میتونن انجام بدن؟
چند سیم کارت به اسم شما فعال کنند وبه کلاهبردارن سیم کارت فعال شده به چند برابر قیمت بفروشند.....:D

کد ملی به 3000150 ارسال کنید و تعداد سیم کارتهای فعال به اسم خودتون ببینید( لازم نداشتید مسدود یا با پر کردن فرم سلب مسولیت کنید)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
چند سیم کارت به اسم شما فعال کنند وبه کلاهبردارن سیم کارت فعال شده به چند برابر قیمت بفروشند.....:D

کد ملی به 3000150 ارسال کنید و تعداد سیم کارتهای فعال به اسم خودتون ببینید( لازم نداشتید مسدود یا با پر کردن فرم سلب مسولیت کنید)
باید یه کاری کننبدون اصل کارت ملی سیم کارت به اسم کسی ثبت نشه

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
برای افرادی که دزدی به روش واریز پول به حسابشون تعجب کرده بودند یک روش توضیح میدهم فقط امیدوارم آموزش کلاه برداری نشه و در جهت جلوگیری از کلاه برداری و روشن شدن قضیه ازش استفاده شود.

این روش در اینترنت بخصوص مثلا همین انجمن یا انجمنهای دارای فروشنده خوب جواب میده

روش کار به این شکل است
یک فروشنده مثلا کارت شارژ میفروشه( یا هر محصول مجازی دیگه) ، این فروشنده یک شماره حساب یا کارت داخل نت گذاشته که مشتری بیاد پول واریز کنه و بعد مشتری اطلاع میده که من فلان مبلغ واریز کردم لطفا محصول مجازی را به من تحویل بده ( یک روش تقریبا عرف )
یک شخص کلاهبردار شماره کارت این شخص را برمیداره و یک تاپیک میزنه یا مثلا در تلگرام تبلیغ میکنه فروش جنس x ( که اصولا یک قیمت خیلی هلو و زیربازار هم میذاره ) مشتری که اومد جنس را ازش بخره شماره کارت همون فروشنده (که در این مثال فروشنده کارت شارژ است ) را میده وقتی پول رفت تو حساب فروشنده از همه جا بیخر این کلاهبردار به فروشنده اطلاع میده فلان مبلغ واریز کردم به کارتت لطفا محصول من را تحویل بده و از این مرحله به بعد دیگه غیب میشه
این وسط یک خریدار داریم که کلاه سرش رفته ، یک فروشنده داریم که اونم جنس رفته وپولی که گرفته از یه شخص دیگه است که باید بعد از شکایت و صدور حکم قطعی پول را به صاحب ش برگدونه و کلاه گشادی سرش رفته و یک کلاهبردار که اگر اون فروشنده زرنگ نباشه عملا هچی ازش وجود نداره :)
در این حالت فروشنده باید برای نجات خودش چکار کنه و آیا پلیس فتا میتونه تشخیص بده پول از طریق چه کسی به حساب فروشنده منتقل شده؟ تا بتونن اون شخص رو دستگیر کنن

us12

Registered User
لایک‌ها
410
در این حالت فروشنده باید برای نجات خودش چکار کنه و آیا پلیس فتا میتونه تشخیص بده پول از طریق چه کسی به حساب فروشنده منتقل شده؟ تا بتونن اون شخص رو دستگیر کنن

پلیس فتا میگه شماره موبایل خریدار را وریفای کنید ، از خریدار آدرس و شماره تلفن ثابت معتبر بگیرید ، آی پی ایرانی بگیرید ، اگر این کارها را نکنید باید تمام ضرر و زیان ها را جبران کنید و باعث ایجاد کلاهبرداری نشوید ...

amirmail

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
637
داستان واقعی رخ داده برای یک دوست
یکی تلگرام میزنه دوستم که من فلان لوازم ارایشی ها رو میخوام 4.5میلیون تومان شماره کارت بده بریزم برات
اینم میده پول رو میبینه اومد واریز شد حسابش
طرف تلگرام میزنه به دوستم که رسید یک زحمتی بکش
من الان فلان جا دارم پیتزا میخورم بده پیک موتوری بیاره بده بهم
پیک هم میبره جلو پیتزا فروش طرف درمیاد بسته تحویل میگیره میره
بعد مشخص میشه که خریدار ارایشی یک آگهی فروش کالایی رو زده بود 4.5 تومن
یک بنده خدای دیگه مشتریش میشه اینم به اون شماره کارت دوست منو میده که واریز کن بفرستم برات
الان صاحب اصلی کارت از دوستم شکایت کرده و فعلا این افتاده دردسر

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
داستان واقعی رخ داده برای یک دوست
یکی تلگرام میزنه دوستم که من فلان لوازم ارایشی ها رو میخوام 4.5میلیون تومان شماره کارت بده بریزم برات
اینم میده پول رو میبینه اومد واریز شد حسابش
طرف تلگرام میزنه به دوستم که رسید یک زحمتی بکش
من الان فلان جا دارم پیتزا میخورم بده پیک موتوری بیاره بده بهم
پیک هم میبره جلو پیتزا فروش طرف درمیاد بسته تحویل میگیره میره
بعد مشخص میشه که خریدار ارایشی یک آگهی فروش کالایی رو زده بود 4.5 تومن
یک بنده خدای دیگه مشتریش میشه اینم به اون شماره کارت دوست منو میده که واریز کن بفرستم برات
الان صاحب اصلی کارت از دوستم شکایت کرده و فعلا این افتاده دردسر
نه احراز هویت کرده . نه به آدرس مشخص جنس فرستاده . و نه مطمئن شده از حساب خریدار پول اومده
فروش کالای فیزیکی به این شکل فرقی با فروش محصولات مجازی نداره (همون بلا سرش میاد)

این پست

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,814

س زهرام3284894بفرس ب405575بعد یه کد میده بفرس ب405575ده هزار شارژ میده....:D

نکته: فاطمه کجاست؟...:D

بالا